Kelet Magyarország, 2012. március (69. évfolyam, 52-77. szám)

2012-03-26 / 72. szám

2012. MÁRCIUS 26., HÉTFŐ Érzelemdús meccs volt, minden Fabrlce-ről szólt, nyernünk kellett. Bogdán Ádám, az angol Bolton futballcsapatának kapusa a Blackburn B-l-es legyő­zése után arról, hogy gyógyulófélben lévő csapattársukért, Muambáért játszottak. Az Ul7-es Európa-bajnoki selejtező elitkörének egyik csoportját Telkiben rendezik, ahol a házigazda magyar labdarúgó-válogatott vasár­nap Wales ellen játszott. A mieink kapuját a nyíregyházi Hrabina Alex védte, aki hoz­zájárult csapatunk négygó­los, 5-l-es győzelméhez, így még kivívható a továbbjutás. Családi nap és kosaras viadal kosárlabda. Március utolsó napján rendezik a hagyo­mányos öregdiák találkozót a nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnáziumban, ahol egész napos sportprogrammal és családi nappal várják az iskola egykori tanítványait. A Krúdy Kupa kosárlabda-torna mel­lett más sportágakat (kispá­lyás foci, asztalitenisz, sakk, tréfás sorverseny, íjászat) is lehet művelni, további újdon­ság, hogy főzőverseny is sze­repel a szombaton 9 órakor kezdődő programban. Labdarúgás NB ii., 20. forduló A Keleti csoport további eredményei Kazincbarclka-Szeged 2011 1 -0 (0-0) Orosháza-Békéscsaba2-1 (1-0) Cegléd-Szolnok _____________1-2 (1-1) Eger-Vác 2-0 (1-0) DVSC-DÍEAC-Balmazú|város 2-2 (0-1) Vecsés-REAC 2-2(1-2) Bp. Honvéd-MFA­Újpest II 1­■1 (0-0) A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1.Szolnok 20 13 3 4 41-18 42 2. Békéscsaba 19 11 6 2 30-14 39 3. Cegléd 20 10 4 6 28-23 34 4. Balmazújváros 20 9 5 6 34-24 32 5. Eger 20 9 5 6 24-20 32 6. DVSC-DEAC 20 8 6 6 29-26 30 7.REAC 20 7 6 7 34-29 27 8. Újpest II 20 7 6 7 33-42 27 9. Orosháza 20 6 9 5 30-26 27 10. Nyíregyháza 20 5 11 4 29-32 26 11. Kazincbarcika 20 7 3 10 20-28 24 12. Mezőkövesd 20 6 6 8 27-30 24 13. Vác 20 6 3 11 22-32 21 14.Szeged2011 20 5 4 11 25-31 19 15. Bp. Honvéd-MFA 20 4 6 10 20-31 18 16.Vecsés* 19 1 7 11 10-30 9 * egy büntetőpont levonva Alonso „vízen járva” is megnyerte a futamot Kicsorbított kövesdi kés A nyíregyháziak Csorba Szabolcs (elöl) és Farkas Márton (jobbra) góljai­val fordították a maguk javára a meccset fotó: mán László forma-1. Fernando Alonso nyerte vasárnap a Forma-l-es Malajziai Nagydíjat, az idei világbajnokság második futa­mát. A Ferrari spanyol pilótája mögött nagy meglepetésre a mexikói Sergio Perez (Sauber) lett a második és a brit Lewis Hamilton (McLaren) a harma­dik. A nyolcadik helyről rajtoló, kétszeres világbajnok Alonso pályafutása 28. futamgyőzel­mét szerezte meg, és az élre került a pontversenyben. Pe­rez pályafutása legjobb ered­ményét érte el, eddigi leg­jobbja egy hetedik hely volt tavaly a Brit GP-n. A viadal a szakadó eső mi­att 51 percig állt. Az eső követ­keztében alaposan felázott pálya miatt szinte az összes pilóta gumit cserélt, majd a hetedik körben beküldték a biztonsági autót. A verseny- bíróság a futam kilencedik körében döntött úgy, hogy az irreális időjárás miatt időlege­sen felfüggeszti a viadalt. A végső sorrend a 48. körben alakult ki, amikor Vettel össze­ütközött Karthikeyannel, az autó bal hátsó kereke defektes lett, kénytelen volt kimenni a boxutcába, így Alonso és Pe­rez után Hamilton volt a har­madik. A hajrában már nem változott a sorrend az élen, a címvédő Vettel végül 11. lett. MTI Fernando Alonso a végén a pezsgő­ben fürdött FOTÓ: INTERNET Újabb idegenbeli győ­zelmét könyvelhette el a Nyíregyháza Sparta­cus NBII-es csapata. labdarúgás. Sokan vártak nagy hazai nyomást vasárnap, amikor is Mezőkövesden vizi­tált a Szpari. A borsodiak edző­váltáson vannak túl, Szabados Gábort Véber György váltotta, | az ilyen pedig általában fel- | paprikázza a játékosokat. Az­tán hamar kiderült, hogy Ha- marék mégsem vetik magukat nagy elánnal a támadásokba, a vendég nyíregyháziak pedig nem akarták siettetni a törté­néseket, a terveknek megfele­lően játszottak. A védekezésre összpontosítva a kontrákban bíztak. Az első félidőben a terv félig valósult meg, mert bár Lipusz pár szabadrúgása j veszélyesen tekeredett Balogh kapuja elé, gólhelyzete nem volt a házigazdáknak. A másik oldalon a kontráknak sem volt éle, így jött a pihenő. Hátrányból álltak talpra A folytatásból két perc telt el, amikor a hazaiak kihasz­nálták a Szpari védelmének figyelmetlenségét, és veze­téshez jutottak. Sőt, a térdét fájlaló Ambruszt le kellett cserélni, ám ez sem okozott nagy gondot, Szilágyi lépett a helyére, Farkas pedig a közép­pályára. Nem sokkal később Az ismeretlen telefo­náló miatt kiürítették a stadiont. LABDARÚGÁS. A Győr-Paks NB I-es találkozó mintegy kétórás a játékvezető kegyes volt a hazaiakhoz, mert Vámosi hi­ába vágta fel Szilágyit a hazai késéssel kezdődhetett csak el, mert egy ismeretlen telefoná­ló az ETO Stadion recepció­ján vasárnap délután jelezte, hogy 16 órakor - az eredeti kezdési időpontban - boriiba büntetőterületen belül, nem adott tizenegyest. Aztán jött Csorba! A nyíregyházi közép­fog robbanni az ETO Parkban. A rendőrség kiürítette és le­zárta a létesítményt, a labda pedig csak az átvizsgálást követően indulhatott útjára. Információk szerint a tele­pályás korábbi lövését még bravúrral védte Szántai, ám ezúttal peches volt a hazai kapus, mert a jól eltalált lövés nyomán a labda róla pattant a hálóba. Az egyenlítés után megnyugodhattak a vendé­gek, olyannyira, hogy egyre- másra vezették a veszélyes kontrákat. A meccs előtt fejfá­jásra panaszkodó Farkasnak a leghatékonyabb gyógyírt mi más jelenthetett volna, mint a vendégek második talála­ta. A hajrában mindkét kapu előtt voltak meleg pillanatok, ám az eredmény már nem változott. A Szpari tavasszal eddig remekel idegenben, hiszen a három meccséből kettőt megnyert, egy pedig döntetlenül végződött. Vasár­nap nem mutatkozott meg a két csapat közötti helyezés, és Minczérék megérdemelten térhettek haza a három pont­tal. KM-ML fonhívás a 99-es körzetből érkezett, ami Sopron hívószá­ma. Meglehet, az egy héttel korábbi Sopron-Győr II mér­kőzésen kirobbant szurkolói botrányt bosszulták meg. mti Jegyzőkönyv, események ezőkövesd-Nylregyháza Spartacus Mezőkövesd, 600 néző, v.: Mészáros (Kelemen. Bozsó). 1-2(0-0) Mezőkövesd: Szántai - Nagy, Vámosi, Elek, Kerényi - Bagi, Szabó (Enescu, 59. perc), Lipusz, Sivák (Kákonyi, 82.) - Bogdány (Olasz, 69.), Hamar. Edző: Véber György. ______________________________ Spartacus: Balogh - Ur, Nánási, Ambrusz (Farkas, 51.), Mészáros - Szilágyi, Minczér - Csorba (Módis, 90.), Vinicius (Reznek, 68.), Pákolicz - Germán. Szakmai Igazgató: Brekk János. _____________ Gól: Hamar( 1-0) a 48., Csorba (1-1) az 59., Farkas (1-2) a 75. percben______________________________________________________ 48. perc: Sivák jobbról adott be, Hamar kis nehézségek árán, de lekezelte a labdát, majd 14 méterről a jobb sarokba lőtt,: 59. perc: Vinicius iveit a leshatáron tanyázó Csorba elé, aki a jobb összekötő helyén addig forgolódott, míg lőni tudott, 14 méteres lövése a bal kapufáról a vetődő Szántaira, onnan pedig a hálóba pattant, 1-1. 75. perc: Pákolicz ment el a balszélen, majd középre gurított, a nagy lendülettel érkező Farkas pedig 6 méterről bombázott úgy a kapu­ba, hogy a labda a felső lécről vágódott a gólvonalon túlra, 1-2. Mesterszemmel Véber György: - Ez a meccs lenyomata volt annak, hogy miért áll itt a csapat, rengeteg munkánk lesz. Az első félidőt túlizgultuk, majd rúgtunk egy gólt, ami idegessé tett bennünket, az egyenlítés után megnyugodott a csapat, a vendégek győztes gólja pedig parodikus események vége volt. __________________________________________ Brekk János: - Jól és szervezetten védekeztünk, a kontrákból pedig több helyzetet is kialakítottunk. Győzelmünk megérdemelt, gratulálok a csapatnak. Bombariadó miatt késett a győri kezdés A végén ejtette ki magát a Veszprém KÉZILABDA. Az idegenbeli 3l-28-as vereség után három­gólos hátrányt kellett volna ledolgoznia a veszprémi csa­patnak a férfi Bajnokok Ligája nyolcaddöntő visszavágóján. Egészen a végéig a Veszprém­nek állt a zászló, ám 27-24-nél Perez ziccert rontott, a spa­nyolok pedig a dudaszó pilla­natában 27-25-re alakították a végeredményt, amivel ők jutottak tovább. km Totó, 12. hét/2. forduló A helyes tipposzlop 1. Bayern München-Hannover 2-1 1 2. Mönchengladbach-Hoffenheim 1-2 2 3. Mainz-Hertha BSC 1-3 2 4. Freiburg-Kaiserslautern 2-0 1 5. Bremen-Augsburg 1-1 X 6. Schalke 04-Leverkusen 2-0 1 7. Stuttgart-Nürnberg 1-0 1 8. Köln-Dortmund 1-6 2 9. Milan-Roma 2-1 1 10. Palermo-Udinese 1-1 X 11. Genoa-Fiorentina 2-2 X 12. Lazio-Cagliari 1-0 1 13. Napoli-Catania 2-2 X 14. Juventus-Intemazionale lapzárta után Hazai pályán fut a szekér A jól játszó NYKSK- Nyír-Komplett ismét fölényes győzelmet aratott a bujtosi csar­nokban. KÉZILABDA. Az NYKSK-Nyír- Komplett NB I. B-s férfi kézi­labdacsapata negyedik hazai mérkőzését is megnyerte a tavaszi idényben - vasárnap a Mizse KC volt az „áldozat”. A nyíregyháziak semmit nem bíztak a véletlenre, hamar tu­datosították: itt csak ők nyer­hetnek. Az itthon jól meg­szokott koreográfia szerint a házigazda védekezése feladta a leckét a látogatóknak, és a támadójátékra sem lehetett panasz. A Bartha-legénység már az első félidőben meg­szórta ellenfelét, olyannyira, hogy semmi veszély nem fe­nyegette győzelmét. A szünet után a teljes cseresor is pályá­ra lépett, a különbség így sem csökkent - sőt, tovább hízott. Kilenc góljával Bursac (labdával) volt az egész mezőny legeredménye­sebb játékosa fotó: sipeki Péter NBI.B, férfi Nyíregyházi KSK-Nyfr-Komplett-Mizse KC _______________41-29(21-13) Bujtosi csarnok, 300 néző, v.; Vitális, Csörgő.____________________________________________ NYKSk-Nyír-Komplett: Gadnai - Horváth Sz. 5, Tarnavölgyi 8, Erdős Z. 6, Kanurics 1, Bursac 9/1, Vasas Gy. 2. Csere: Oross A. (kapus), Braun 2, Danes M., Kovács A. 3, Szűcs B. 4/1, Vasas T. 1, Tuska. Edző: Bartha Dénes. Kiállítások: 6, illetve 2 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 2/1. darúgáí NBI., 21. forduló Bp. Honvéd-Kecskemét _______________________ 1-4 (0-1) Bozsik-stadion, 1500 néző, v.: Vad. Gól: Faggyas (82. perc), illetve Lencse (42., 48. és 84.), Szavics (63.). ____________________________ DVSC-Pápa 2-2(1-0) Debrecen, 4000 néző, v.: Becséri. Gól: Kulcsárt (6.), Coutibaly (50.), illetve Tóth G. (56.), Benko (67.). Pécs-Videoton 1-3(0-2) Pécs, 3500 néző, v.: Bognárt Gól: Andorka (55.), illetve Nikolics N. (12. és 68. kát 11-esből). Gvurcsó (40.).-amásodi­Kaposvár-Slófok 2-3(0-3) Kaposvár, 2500 néző, v.: Iványi Z. Gól: Bebeto (57.), Haruna (73.), illetve Nyári (17.), Haraszti (20.). Simon A. (36.). Vasas-Zalaegerszeg 3-2(1-0) lllovszky-stadion, 1500 néző, v.: Radványi Á. Gól: Tóth B. (7.), Dajic (79.), Kovács Gábor (92.), illetve Jasarevic (73.). Brkics (75.). Dlósgyőr-Újpest 1-0(0-0) Miskolc, 8000 néző, v.: Solymosi. Gól: Fernando (76.). Győr-Paks 4-1(0-0) Győr, 1000 néző, v.: Berger. Gól: Koltai (11 -esből, 62.), trajkovics (65.), Pátkai (67. és 81.), illetve Magasföldi (73.). Haladás-Ferencváros 2-1(0-0) Szombathely, 8000 néző, v.: Kassai V. Gól: Kenesei K. (86. és 92. - az elsőt 11-esből), illetve Kulcsár D. (56.). ___________________________________________ 1. Debrecen 21 15 6­42-15 51 2. Győr 21 15 2 4 41-22 47 3. Videoton 21 13 2 6 39-15 41 4. Bp. Honvéd 21 10 6 5 37-26 36 5. Diósgyőr 21 10 4 7 31-27 34 6. Pécs 21 8 8 5 30-32 32 7. Kecskemét 21 9 4 8 35-29 31 8. Paks 21 7 6 8 34-39 27 9. Haladás 21 6 7 8 24-27 25 10. Ferencváros 21 6 5 10 20-21 23 11. Siófok 21 5 8 8 22-31 23 12. Újpest 21 6 3 12 26-36 21 13. Vasas 21 4 8 9 21-33 20 14. Kaposvár 21 3 11 7 25-33 20 15. Pápa 21 5 4 12 21-32 19 16. Zalaegerszeg 21 8 13 19-49 8