Kelet Magyarország, 2012. március (69. évfolyam, 52-77. szám)

2012-03-23 / 70. szám

2012. MÁRCIUS 23., PÉNTEK 9 Lassan reagálnak az egyesületek, előfordul hat, hogy meghosszabbítjuk az időszakot Czene Attila, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium sportért felelős államtitkára beszélt arról, hogy kitolhatják a társasági adókedvezmény (TAO) Igénylésének április elsejei határidejét. Május 26-án kéthetes amerikai-kanadai felkészü­lési túrára utazik a londoni olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott, amelyre várhatóan négy hivatalos mérkőzés is vár. Kemény Dénes kapitánysága alatt most először utazik úgy a tengerentúlra a válogatott, hogy edzőtáborozni megy, nem pedig világversenyre. Szlovák csapat a Kölcsey Kupán Kézilabda. Három csapat részvételével rendezik meg vasárnap a Tiszavasvári úti csarnokban a Kölcsey Kupa nemzetközi női kézilabda­tornát. A házigazda Kölcsey DSE mellett a Berettyó MSE, valamint a szlovákiai SSK Bernolakova Kassa csapatai lépnek pályára a körmérkő­zéses viadalon. A 10 órakor kezdődő viadalt megelőzi a Kölcsey-Szőlőskerti DSE és a Berettyó MSE 1998-as kor- osztályúakból álló utánpótlás találkozója. Mesterszemmel Nagyon boldog vagyok, mert roppant erős el­lenfelet győztünk le két góllal úgy, hogy az első félidőben jól is játszottunk. A második játékrészben már akadozott a támadójátékunk, ekkor volt egy Ids szerencsénk is, de ilyen szintű csapat ellen erre is szükség van. Remek közönség előtt, nagyszerű atmoszférában játszottunk. Kari Erik Böhn, A magyarok szövetségi kapitá­nya Az első félidőben a magyarok, a második­ban mi játszottunk jobban, csalódott vagyok, hogy nem tudtunk pontot szerezni. Kü­lönösen azért, mert komoly hátrányból visszakapaszkod­va a vezetést is sikerült át­vennünk. A két gólos vezetés megszerzésében a remekül védő Herr Orsolya akadályo­zott meg bennünket. Heine Jensen A németek szövetségi kapitánya Ez kell A magyar női váloga­tott gyakorlatilag a bujtosi csarnokban váltotta meg a jegyét a hollandiai Eb-re. kézilabda. Válogatott mérkő­zésről lévén szó persze, hogy megtelt a bujtosi csarnok lelá­tója, sőt az ülőhelyek mögöt­ti karzatról is szép számban szurkoltak a mieinknek a né­metek elleni női Európa-baj- noki selejtezőn. Amit a tavaly júniusi világbajnoki selejtezős pároscsata visszavágójának is tekinthettünk, de magyar részről mindenki azt hangsú­lyozta, ez egy másik sorozat, itt és most az a legfontosabb, hogy a hollandiai kontinens­tornához tegyen fontos lépést a válogatott. Nos, megtette, mert ahogy Nyíregyházán megszokhat­tuk, nemcsak a közönség, hanem a lányok is kitettek magukért. Hatalmas bombagólok Pedig kissé nyögvenyelősen kezdődött, Görbicz Anita fö- lésimogatott egy hetest, a né­metek az ukrán származású Nadja Nadgornaja, valamint Anja Aulthaus (nincs két hete, hogy a dán Viborg színeiben a szomszédos Debrecenben járt) révén tapadtak a mie­inkre. Aztán a 10. percben a jobbszélső Isabel Klein térd­sérülést szenvedett, az ezzel párhuzamosan pályára lépő Zácsik Szandra pedig két gyors góllal terelte a helyes irányba csapatunkat, majd a máté­szalkai származásúként félig- meddig hazai pályán játszó Hornyák Ágnes is duplázott. a népnek: izgalom és siker Zácsik Szandra olykor ennyivel emelkedett ki a mezőnyből a telt házas csarnokban fotó: sipeki Péter Görbicz harmadik értékesített büntetőjével öt góllal léptünk meg (11-6), de az egy perc múlva bemutatott kínai figura azért még korainak tűnt. Az olyan füstölgős átlövésgólok viszont nagyon is időszerűek voltak, amit Zácsik küldött a kapuba - kiprovokálva a ger­mánok időkérését. Hátrányból kellett felállni Ezek után fordulatot vett a meccs, a vendégek még az első félidőben nekiláttak hatgólos hátrányuk ledolgozásához. Olyannyira megjött az ehhez való kedvük, hogy a megfé- kezhetetlen Nadgornaja talá­lataival többször is az egyenlí­tés kapujához értek. Ott aztán rendre megtorpantak a fehér mezesek, mígnem 13 perccel a vége előtt - ki más, mint Nadgornaja hetesével - ega­lizáltak, majd Andie Geschke révén a vezetést is átvették (19-20). Hiába, mert Görbicz ismét igazolta klasszisát, és 800. válogatottbeli góljával már megint kettő volt ide. Nadgornaja a legjobbkor, va­gyis a németek szempontjá­ból a legrosszabbkor hagyta ki első hetesét, Bulath Anita találata után pedig már el is feledtük a második rész ele­jének gyötrelmeit. Tegyük hozzá, a kapufa többször is a mieinkkel, a jól védő Herr Or­solyával volt. Hetest fogott a cserekapus No, meg a közönség is, amely méltóképpen megünnepel­te a minden bizonnyal Eu- rópa-bajnoki részvételt érő győzelmet. A vége azért még egyszer izgalmassá vált, hi­szen hatvan szekundummal a vége előtt megint egy gólra zárkóztak fel a vendégek, de a kispadról mesésen beálló Bulath az utolsó öt magyar gólból négyet jegyezve végleg lezárta a „bulit”, majd, hogy a cserekapusnak is legyen része a sikerben, Kiss Éva még meg­fogott egy hetest. így azt is elmondhatjuk, hogy magabiztosan, két gól­lal győztük le a németeket... És vasárnap immár nekik lesz miért visszavágniuk, a felek ugyanis Trierben megint ta­lálkoznak az l. számú cso­portban esedékes újabb Eb­selejtezőn. KM-BT Jegyzőkönyv Magyarmszág-Nénwtország ________________________25-23(14-10) Bujtosi csarnok, 3000 néző, v.: Zotyin, Vologykov (oroszok). ______________________________ Magyarország: Herr 0. - Kovacsicz 5, Hornyák A. 3, Szekeres, Tömöri 1, Görbicz 7/4, Vincze M. 1. Csere: Kiss É. (kapus), Szamoránsky P. 1, Zácsik 3, Bulath 4/2, Szövetségi kapitány: Kari Erik Böhn. ____________________________________________________________________ Németország: Schülke - Klein, Melbeck, Wohlbold, Althaus 4, Nadgornaja 11/3, Augsburg 3. Csere: Woltering (kapus), Zapf, A. Müller 1, Mietzner 1/1, Loerper 1, Geschke 1, Steinbach 1. Szövetségi kapitány: Heine Jensen. __________________________________________ Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 8/6, illetve 6/4, AzaadrnenyaUtevu:'..; 5. perc: 3-2,12.: 6-4,19.: 11-6,25.: 13-7,34.: 15-14,44.: 19-17,49.: 19-20,56.: 24-21,59.: 24-23. Doni római vakációja a válogatottal k>iz\ ■yc * Reznek Donát vasárnap Mezőkö­vesden bizonyíthat F0TÓ:MÁN LÁSZLÓ A fiatal középpályás a válogatott után újra a Szpariban bizonyítana. LABDARÚGÁS. Az elmúlt hetet Rómában töltötte Reznek Do­nát, a Nyíregyháza Spartacus fiatal középpályása. A tehetsé­ges focista is tagja volt az U19- es válogatottnak, amelyik egy nemzetközi tornán vett részt. A Tuboly Frigyes irányította együttes a három csoport­meccsét megnyerte, a döntő­ben gól nélküli kilencven perc után tizenegyespárbajban maradt alul. Mindháromszor a kezdőben Donát a csoportmeccseken mindháromszor a kezdőben kapott helyet, előbb 70, aztán 50 percet játszott, majd végig a pályán volt. A fináléban az­tán már csak a cserepad jutott a Szpari egyik alapemberé­nek.- Az első meccsen, a szlo­vénok ellen még akadozott a játékunk, de nyertünk - kezd­te visszapillantását a római kalandra Reznek Donát. -. Az olaszok ellen már jól ment a foci, és bár két durva hibából gólt kaptunk ismét nyertünk. A görögök elleni meccs nem volt igazán reális, mert a fi­atalabb korosztályú ellenfél megszállta a saját tizenhato­sát és csak a védekezésre kon­centrált. A döntőben mindkét csapat nehezen lendült játék­ba, a meccs harmadik har­madában voltak mindkét ol­dalon helyzetek, de gól nem születetett. Hosszabbítás nem volt, végül igen hosszú tizenegyespárbajban nyertek a románok 12-11-re.- Ami a saját teljesítménye­met illeti, én is úgy éreztem, miként azt Tuboly Frigyes mondta: a spanyol túrán job­ban ment. Egyéként a Frici Én is úgy éreztem, hogy a spanyol túrán job­ban ment. REZNEKDONÁT bá’ elégedett volt az ezüsttel, főként hogy vereség nélkül zártunk - mondta önkritiku­san Donát. A csapat múlt hétfőn edzett Rómában, azt követően mindhárom napon játszott, péntekre viszont szabadna­pot kaptak a srácok. Eb-selejtezőre készülnek-Remek volt az idő, napköz­ben pólóban lehetet járni. Egy városnéző busszal bejártuk Róma nevezetességeit, ne­kem nagyon tetszett az olasz főváros- így Doni. Ami a válogatottat illeti, ja­vában készül a májusi, szerbi­ai EB-selejtezőre. Doni termé­szetesen bízik benne, hogy helye lesz az utazó keretbe, bár nem lesz könnyű odake­rülni, hiszen a középpályán nagy a választéka Tuboly Frigyesnek. A Zrínyi Ilona Gimnázium harmadikosának addig is itthon kell bizonyí­tania klubjában, a Szpariban, elsőként vasárnap, Mezőkö­vesden. KM-ML A testnevelők a programot szolgáló labdákkal fotó: bodnár tibor Megkapták a kosárba dobható labdákat kosárlabda. Az országszer- te kiosztható 100 kvótából 11 Szabolcs-Szatmár-Bereg me­gyei iskolának jutott a Magyar Kosárlabdázók Országos Szö­vetsége által indított „Dobd a kosárba!” program kapcsán. Nyíregyházán a Vécsey, a Pető­fi, a Zelk, az Apáczai és a Jókai Iskolában; Újfehértón az Erkel és a Vasvári Tagintézményben, valamint a záhonyi Árpád Ve­zér, a nyírteleki Herman Ottó, a nagykállói önkormányzati és a mátészalkai református isko­lában indult be az első és má­sodik osztályosokkal a sport­ágat megkedveltető munka, amelynek keretén belül heti két edzésen vesznek részt a gyerekek. Az iskolák képvise­lői a Nyírsuli Kft. közvetítésé­vel juthattak hozzá a szövet­ség által küldött 15 labdához és 20 pólóhoz, amelyek segítik a szakmai munkát és hamaro­san érkezik a bordásfalra fel­szerelhető két-két palánk is. A program megyei instruktora Szondi Ágnes. KM-BT