Kelet Magyarország, 2012. március (69. évfolyam, 52-77. szám)

2012-03-20 / 67. szám

2012. MÁRCIUS 20.. KEDD KELET Fellélegzés helyett görcsölés Szegedi győzelem esetén még a felsőház is szóba kerülhetett volna, így marad az osztályozó elkerülése. kosárlabda. Az alsóházi csa­patok hétvégéjén csak egy eredmény alakult jól a Marso- Vagép NYKK számára, a Jász­berény ugyanis veszített az éllovas Falco KC ellen. Vasár­nap azonban nem volt minek örülni, mert a Zalaegerszeg negatív szériája a Debrecen ellen sem szakadt meg, és ami az élvonalbeli nyíregy­házi csapat szempontjából a legnagyobb baj: az NYKK ve­szített Szegeden. Holott egy perccel a vége előtt még négy pont volt a vendégcsapat előnye, és ak­kor felsejlett: végleg elfeled­hető a hetek óta fenyegető osztályozó réme, és a Sopron ellen akár ki-ki meccset is lehet játszani a felsőházért. Az SZTE-Szedeák azonban ennyi idő alatt is ledolgozta hátrányát, a hosszabbításban pedig nem ismert kegyel­met (92-86). így most a Tisza partján lélegezhettek fel, mi­közben a szombati, Debrecen elleni meccs a nyíregyháziak számára sorsdöntővé vált. Többször megvolt a sansz- Azért roppant bosszantó a vereség, mert ezt a mérkőzést többször megnyerhettük vol­na - mondta Ferenczi Tamás, akit így sem a születésnap­ján, sem pedig vezetőedzői karrierje századik élvonalbeli mérkőzésén nem tudtak győ­zelemmel köszönteni. - Ha már a végére maradt a dön­Bom A rendes játékidő végén Djukics (16) mentette hosszabbításra a meccset a szegediek számára fotó: szeoedma.hu tés, akkor ott is volt két esé­lyünk, hiszen az utolsó két szegedi támadásból az egyik kettő plusz egyes, a másik hárompontos kosárral zárult. Az ezeket megelőző időkéré­seknél éppen arra hívtuk fel a figyelmet, hogy mindent kap­hatunk, csak üyen találatokat nem. De idáig nem is kellett volna eljutnunk, hiszen me­netközben annyi ziccert és büntetőt hagytunk ki, hogy azok értékesítésével már ko­rábban is pontot tehettünk volna a mérkőzés végére. Négy esetben is dupla bünte­tőt hagytunk ki, amit a jelek szerint hiába gyakorolunk az edzéseken, téthelyzetben, éles szituációban megremeg­nek a kezek. Ez egész évben jellemez bennünket, miként az üres helyzetek elrontása is. Mégis triplát kaptak Visszatérve a végjátékra: 32 másodperccel a vége előtt, a 78-75-ös NYKK-vezetésnél kért szegedi idő közben nem lett volna-e szerencsésebb arra utasítani a játékosokat, hogy gyorsan szabálytalan­kodjanak, ezáltal ne három­pontos dobóhelyzethez, hanem csak két büntetőhöz jusson az ellenfél.- Felmerült ez is, de még túl sok idő volt hátra, és akár­hogy sakkoztunk, ennek az lett volna a vége, hogy az utolsó esély a Szegedé lett volna - mondta Ferenczi Ta­más. - Tegyük fel, az ellenfél bedobja a két büntetőjét, így egy pont előnyünk marad, villámgyorsan elhasználja azt a három csapatfaultját, ami a mi büntetőzésünkhöz kellett volna, de amilyen formában dobtunk a vonalról, nem biz­tos, hogy élni tudtunk volna az eséllyel. Leginkább azt kellett volna elkerülni, hogy triplát dobhasson Nebojsza Djukics, de egy rossz váltás miatt mégis üres dobóhely­zetbe került, és nem kegyel­mezett. A hosszabbításban ugyan miénk volt az első két pont, de a következő hat a Szegedé, és azzal el is dőlt a mérkőzés. Menekülés a győzelembe A hétvégi eredményekkel a Szegednek, a Nyíregyházá­nak és a Debrecennek hét­hét, a Jászberénynek hat győ­zelme van három fordulóval az alapszakasz zárása előtt. Ebből a négy csapatból a leg- hátrébb végző osztályozót játszik a bennmaradásért az utolsó Zalaegerszeggel. Min­dent elmondunk a következő forduló tétjéről, ha leírjuk: az NYKK ellenfele hazai pályán a Debrecen lesz.- Annak a meccsnek szege­di győzelmünk esetén is min­denképpen lett volna tétje, de így különösen nincs más választásunk, mint nyerni, és akkor saját kezünkben marad a sorsunk - vázolta a helyze­tet a vezetőedző. km-bt Nem múlik el az idegenbeli átok Szegváron és a Salgó­tarján otthonában sem nagyon volt esély a pontszerzésre. teke. A hosszú hétvégén két­szer is idegenben lépett fel a Nyíregyházi TK, ami az NB I-es férficsapat számára nem sok jót szokott jelenteni. Az NYTK egyrészről bepó­tolta a januári havazás miatt elmaradt szegvári mérkőzé­sét, másrészről pedig letudta a soros fordulóra kiírt Salgó­tarján elleni találkozóját - Óz- don. Nos, egyik helyszínen sem járt szerencsével a dobo­gós helyezésért harcban lévő legénység, amelyet a 8-O-s végeredmény alapján Szeg­váron alaposan helybenhagy­tak, és a salgótarjáni 5-3-as vereség alkalmával sem re­mekelt a vendégcsapat. Persze, a szegvári ered­mény kissé csalóka, mert a siker érdekében kockáztató nyíregyháziak az egyes pár­harcokat csak szoros csatában veszítették el, igaz, valameny- nyi játékos vesztesen jött le a pályáról. A Tarján ózdi albér­letében pedig hiába kezdtek jól a nyírségiek (az első kör után 2-0 volt ide), a folytatás elmaradt a várttól, és nem sikerült a győzelemhez, vagy legalább a döntetlenhez szük­séges egyéni pontokat meg­szerezni. KM-BT Teke NB I., férfi Keleti csoport A14. fordulóból elhalasztott mérkőzés Szegvári TSE-Nylregyházi TK 8-0(3356-3125) NYTK: Kastura Zs. 546, Ráski J. 545, Péter S. 488, Szlovenszki T. 504, Finta 556, Varga 1 Imre 486. Ifi: 4-0 (981-907) 20. forduld TKSalgótaiján-NyfregyházlTK 5-3(3147-3009) NYTK: Kastura Zs. 501 (1 pont ), Ráski J. 50 í (1), Péter D -Varga 1 Imre 490, Péter S. 494, Varga II Imre-Szlovenszki T. 520, Finta 503 (1). Ifi: 1-3 (837-1003). Pontszerző: Varga II Imre 550. A felnőttbajnokság állása: 1. Kazincbarcika 20 15 1 4 104.5-55.5 31 2.Földeák 20 12­8 95-65 24 3.KöszolgSC 20 10 2 8 93.5-66.5 22 4. Nyíregyháza 20 10 2 8 87.5-72.5 22 5. Szegvár 20 10 1 9 81-79 21 6. Hajdú 09TKSE 20 10­10 77.5-82.5 20 7. Egri Nyomda 20 9 1 10 71.5-88.5 19 8. Bélapátfalva 20 9 1 10 78-82 18 9. Cegléd 20 8 2 10 75.5-84.5 18 10. Fővárosi Vízművek 20 8 1 11 78.5-81.5 17 11. Salgótarján 20 8­12 73.5-86.5 16 12.Tiszakécske 20 5 1 14 44-116 11 Labdarúgás Gólvadászlista NB II. Keleti-csoport _____ I0gólos:Urbin (Balmazújváros). ________ 9 gólos: HamarMMezőkövesd). NBIII.TIsza-csoport 16 gólos: Pálvölgyi (Nyírbátor). 15 gólos: Domokos I. (Hajdúszoboszló), Nagy D. (Nyírbátor 3, Hajdúböszörmény:-12), ___________________ 12 gólos: Fekete G. (Hajdúszoboszló: 2, Kemecse: 10). ____________ 11 gólos: Marcsek (Nagyecsed), Gombkötő S. (Tiszakanyár)._______________________ lOgólos: Angyal N. (Létavértes), Bagin (VárdaSE). __________________ 9 gólos: Szabó R„ Maries G. (Baktalórántháza), Bogdanovics (Hajdúbö­szörmény), Erdei Z. (Nyírbátor), Lakatos L (Tiszakanyár). ___________________ Szi-Zo Sport-dr. Zilahi megyei I. osztály 20 gólos: Éles I (Gyulaháza). 17 gólos: Botos S. (Mátészalka).__________ 15 gólos: Vaiga J. (Nyírkárász). ___________ 14 gólos: Vasas T. (Balkány), Szilágyi L (Nagyszekeres). __________ 11 gólos: Oprea (Fehérgyarmat), Matyi (Mándok), Mándi L. (Nyírkárász), Papp Z., Németh A. (Nyírmada). _________________ 9 gólos: Bálint M. (Nyírcsahoiy), Galambosi G. (Rakamaz). ______________________ Megyei II. osztály Díjözön-csoport 2 5 gólos: Kerekes M. (Nyírgyulaj: 2, Ófehértó: 23). __________ ______________ 17 gólos: Kovács I. (Nyírtelek), Fodor T. (Terem). _________ 14 gólos: KöbliJ. (Ófehértó). 12 gólos: Horváth K. (Nyírgyulaj). _________ 11 gólos: Orosz G. (Apagy), Osváth Sz. (Terem). ___________ 10 gólos: Bedécs G. (Ápagy), Tóth B. (Nyírvasvári). __________________ 9 gólos: Vincze Gy. (Nyírpazony). __________ Selyember-csoport 21 gólos: SzurcsikZ. (Kék). _____________ 19 gólos: Kovács Cs. (Ajak). ______________ 17 gólos: Toma J. (Fényeslitke), Sinka J. (Újdombrád).___________________ 15 gólos: Lakatos Z. (Ujdombrád). 14 gólos: Bandor J. (Anarcs), Kantár J. (Székely). 13gótos: Török M., Tamás B.(Dombrád). 12 gólos: Brandies (Gávavencsellő), Hor- váth F. (Pátraha), István G. (Rohod). 11 gólos: CsiUlkGy.(Dombrád). 10 gólos: Tóth B. (Ujdombrád). 9 gólos: Kubányi (Fényeslitke), Borbély G. (Pap), Zakor J„ Soltész B. (Vaja). __________ Carmo-csoport 26gólos: Katona P. (Csenger). ___________ 21 gólos: Ács A. (Vámosoraszi). 18 gólos: Mikes G. (Tunyogmatolcs). ____ 17 gólos: Nagy J. (Tiszakóród). ___________ 15 gólos: Maguía (Kölese). 14 gólos: Lázár R. (Tisztaberek). 13 gólos: Bartha T. (Kölese), Batizi-Pócsi N. (Nyírmeggyes). ____________________ 11 gólos: Szegedi A. (Gelénes), Éles B. (Nyírmeggyes). Balogh Á. (Tisztaberek). 10 gólos: Nagy J. (Kispalád), Tóth F., Éles R. (Nyírmeggyes), Ács G. (Tarpa), Tóth Zs. (Tiszamenti SE), Kálló A. (Tisztaberek), Harbula B. (Vámosoraszi). _______ 9 gólos: Kokas A. (Gelénes), Demeter S. (Mérk-Vállaj), Simon Sz. (Tarpa). Röplabda NB 11., női középszakasz NRK-Nylregyháza-Jászberény 3:0 _________________________(16.12.161 Vasvári-gimnázium, 50 néző.v.: Ratkóczai, Kerekes. NRK: Sitku I, Erdős Zs., Erdősné, Poór, Roma, llyés B. Edző: Balázs István. A hosszúra nyúlt bajnoki szünet és a kissé szokatlan helyszín sem zavarta meg a nyíregyházi csapatot._____________________ Tiszavasvári SE-Honvéd Zrínyi SE 0:3 ________________(-18.-21,-20) Tiszavasvári, 50 néző, v.: Szabó P., Daróczi. Tiszavasvári: Homoki, Mezei, Tóth D., Rékasi, Szombati, Török Sz. Csere: Kovács Zs., Lévai G., Sándor B. Edző: Kolozsi János. Akármivel próbálkoznak a hazaiak, balul sül el, rendszeresen saját magukat verik meg. Kosárlabda: NB I. A csoport, férfi A múlt héten látszott előrehozott mérkőzések, 24. forduló Jászberény-Falco KC 89-101 (27-24,20-32,20-23,22-22) SZTE-Szedeák-Marso-Vagép NYKK 92­•86(21­20,19-23,22-16,16-16,14-8)­hosszabbítás után 25. forduló Zalaegerszeg-Debrecen 74­•91 (22­24,22-22,12-19,18-26) A bajnokság állása: 1. Szombathely 23 20 3 2054-1771 0.935 2. Albacomp 22 18 4 1858-1481 0.909 3. Szolnok 22 18 4 1957-1699 0.909 4. Körmend 22 17 5 1865-1588 0.886 5. Paks 22 15 7 1812-1672 0.841 6. Kecskemét 22 13 9 1700-4556 0.795 7. Pécs 22 11 11 1737-1807 0.750 8. Sopron 22 9 13 1693-1763 0.705 9. Kaposvár 22 8 14 1686-1841 0.682 10. Szeged 23 7 16 1858-1966 0.652 11. Nyíregyháza 23 7 16 1718-1984 0.652 12. Debrecen 23 7 16 1750-2033 0.652 13. Jászberény 23 6 17 1860-2050 0.630 14. Zalaegerszeg 23 1 22 1648-1985 0.522 Elszalasztott győzelmi Az NYKSK-Nyír- Komplett egy pontot otthagyott a Hajdúság­ban. kézilabda. Szombaton este igen közel állt az idegenbeli győzelemhez az NYKSK-Nyír- Komplett NB I. B-s férfi kézi­labda csapata. Hajdúböször­ményben a hajrá kezdetén még négy gól volt a nyíregy­háziak előnye, végül döntet­len lett a vége.- Ragyogóan kezdtünk, igaz, utána volt egy kis meg­torpanásunk, de rendeztük a sorokat, és a szünetre előny­nyel mehettünk - indította visszapillantását a bajnoki­ra Bartha Dénes, a nyíregy­háziak edzője. - A második félidőben is a mi akaratunk érvényesült, védekezésben és támadásban is jól játszott a csapat. A hajrában érthe­tetlen módon elkezdtük eről­tetni a bejátszásokat, három rossz kísérletünket a hazaiak gyors kontragólokkal büntet­ték. Időt kértem, és kihang­súlyoztam, hogy játsszuk ki a támadóidőt, ám nem így történt. Ráadásul a játékve­zetők ítéleteikkel bennünket sújtottak, és egy szerintem jogtalan időntúli hetest adtak a böszörményieknek, amit ők értékesítettek. Győzni men­tünk Böszörménybe, sajnos az utolsó pillanatokban nem sikerült ezt elérni. A döntet­len nem rossz idegenben, ám nem lehetek elégedett, mert a játék képe alapján mindkét pont nekünk járt volna. A csapat legközelebb itthon játszik, mégpedig vasárnap, amikor a Mizse KC lesz az el­lenfél. KM-ML Bursac az első félidő derekán meg­sérült, és jó ideig nem játszott FOTÓ: RACSKÓ TIBOR Kézilabda NB I. B, férfi Keleti csoport A 19.fordulóeredményei:Békés-Balassagyarmat 34-29 (20-11), Hajdúböszörmény- Nyíregyházi KSK-Nyír-Komplett 28-28 (11 -14), Mizse KC-Hajdúnánás 33-32 (14-15), Eger-Balmazújváros 27-25 (13-9), Dabas-Ózd 38-36 (21-21), Csömör-Cegtéd 20-33 (11-15), Gyöngyös ll.-Tórökszentmiklós 24-28 (13-16). 1.Cegléd 19 18 1­614-474 37 Kosárlabda 2. Dabas 19 14­5 578-528 28 3.1örökszentmiklós 19 13­6 547-475 26 NB II., férfi Keleti csoport 4. Balassagyarmat 19 11 3 5 617-578 25 Debreceni EAC-Nagykállói KE 105-75 5.Békés 19 12 1 6 529-505 25 (31-13,27-16,19-26,28-20) 6. Balmazújváros 19 10 1 8 543-488 21 Debrecen, 30 néző, v.: Torzsa, Kisházi, Ba­7. Nyíregyháza 19 9 1 9 555-541 19 logh Gy. Nagykálló: Lakatos B. 8, Oroszvári 8. Eger 19 8 2 9 513-523 18 13/3, Lakatos 1.10/3, Ambrasz Á. 18, Bíró 9. Gyöngyös II. 19 8 2 9 550-562 18 Cs. 8. Csere: Szabolcsi, Dudás G. 10/6, Tóth 10. Hajdúböszörmény 19 7 2 10 529-568 16 T. 6, Horváth B. 2. Edző: Kovács Tibor. A 11. Mizse 19 6 1 12 529-558 13 nagyon energikus, minden poszton jobb 12 Ózd 19 6 1 12 532-562 13 teljesítményt nyújtó debreceni csapat már 13. Csömör 19 3­16 441-605 6 az első félidőben eldöntötte a mérkőzést. 14. Hajdúnánás 19 18 490-600 Kézilabda NB II. Eszak-keleü csoport, Férfi Tiszavasvári SE-Püspökladány 30-22(17-8) Tiszavasvári, 400 néző, v.: Bura, Takács T. Tiszavasvári: Pacza - Benyusz 3, Kiss K. 5/1, Bőd 3, Búzás B. 2, Danes M. 7/2, Mezei 4. Csere: Volosinóczki (kapus) Smiger 2, Tuska 1, Kovács L, Medve R., Lukács G. 1. Játékos-edző: Medve Róbert. Kiállítások: 12, illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 2/2. Az igen lelkes és szépszá­mú közönség megdermedve figyelte a vasvári csapatot, amely tízgó­los vezetése tudatában a második félidőben, mint a lufi, leengedett, s a sereghajtó négy gólra felzárkózott. A végére az erőviszonyok némileg rendeződtek, biztosan nyertek a hazaiak. Junior 46-29. (Tudósító: Hankó András) ______________________________________ Balmazújváros-Kisvárdai KC ______________27-30(15-15) Debrecen, 80 néző, v.: Koralovszki, Szabó I. Kisvárda: Simon A. - Csendes 2, Kovács A. 5, Türk 2, Czili 5, Nagy D. 5, Nagyházi 3. Csere: Paróczai 1, Sándor L 6/2, Kozma P. 1, Botka, Bata, Dévényi. Edző: Papp József. Kiállftások: 18, illetve 2 2 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 2/2. Nagyon jó iramú, küzdelmes, kemény mérkőzésen a má­sodik félidőben magára találó Kisvárda értékes győzelmet aratott. Junior 37-20. Berettyó MSE-VKC Nyírbátor ___________27-31(13-16) Berettyóújfalu,280 néző, v.: Petravszki A., Petrovszki Sz. Nyírbátor Tóth M. - Aranyos, Pisák 8/4, Jávor, Vinnai 6, Molnár Z. 10, Szemcsák 4. Csere: Bíró D. (kapus), Nagy G., Király Z. 3, Tóth L, Aranyos. Havel. Edző: Weibli Zoltán. Kiállítások: 10, illetve 14 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 5/4. Színvonalas mérkőzésen a vendégek meglepték a hazaiakat, és megérdemelten nyertek. Junior 34-25.________________________________________________ Demecseri VKSE-FOzesabony ______________31-31(15-18) Demecser, 200 néző, v.: Pusztai, Sipos L. De mécsén László J. - Papp 15. forduló 1.2, Szikszai 12, Kovács L 3, Kiss J. 2, Járosi 9/1, Kerékgyártó 3. Csere: Holb (kapus), Győry, Hegyes, Márkó, ifj Kósa I., Kósa D„ Vitális. Edző: Kósa István. Kiállítások: 10, illetve 16 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 1/1. A végig izgalmas, igazi közönségszórakoztató mér­kőzésen Járosi Attila és Szikszai Tamás vezérletével megérdemelten szerzett pontot á Demecser a bajnokesélyes ellen. Junior 28-35. Fehérgyarmati VSE-Bőcs 35-25(23-9) Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Nyéki, Szilágyi J. Fehérgyarmat: Nagy T. - Szűcs S. 3, Kotvász 4, Csapos J. 2, Balogh G., Szabó P. 16/2, Pásztor A. 6. Csere: Barkaszi (kapus), Siket 1, Hadar, Bihari, Tóth G. 1, Csobai 1, Szűcs B. 1. Játékos-edző: Csapos János. Kiállftások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 3/2. Az első félidő 21. percében már tíz gól volt a hazaiak előnye. A szünet után a soroza- tos cserék sem törték meg a gyarmatiak lendületét. Junior 26-27. Mátészalkai MTK-Hajdúszoboszló __________29-18(13-10) Mátészalka, 150 néző, v.: Csörgő, Vitális. Mátészalka: Felföldi - Varga R. 1, Király Gy. 3, Kovács 1.5, Balia J. 1, Szántó Sz. 12/2, Varga IIT. 5. Csere: Zatureczki (kapus), Gaál B. 1, Szender Sz., Varga Z. 1, Almási, Kun Á. Edző: Falcsik Miklós. Kiállftások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 1/1. Az egyre jobban védekező Szalka hozta a kötelező hazai győzelmet - korrekt játékvezetés mellett. Junior 25-29. _________________ L Női Szeghalom-Kállósemléni SE 24-27(14-16) Szeghalom, 200 néző, v.: Bodor T., Tóth V. Kállósemjén: Szabó Vik­tória - Poór 2, Szabó Valéria 1, Gaál L 6, Papp R. 2, Frank 7/1, Né­meth N. 2. Csere: Marái, Jurecska (kapusok), Péter E. 1, Molnár J. 4, Nagy M„ Tar 2/1. Játékos-edző: Gaál Linda. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 3/2. Végig vezetve, magabiztos játékkal nyert idegenben is a Kállósemjén. Junior 19-17.