Kelet Magyarország, 2011. december (68. évfolyam, 281-306. szám)

2011-12-29 / 304. szám

2011. DECEMBER 29., CSÜTÖRTÖK jelentkező gondo A világranglistán a legelőkelőbb helyen jegyzett magyar férfi asztaliteniszező, Jakab János is szerephez jutott a szerbek elleni nyíregyházi mérkőzésen A legkisebbtől a legna­gyobb méretű labdák pattogtak a bujtosi csarnokban, beragadt a rajtnál a Szpari. nyíregyháza. Az esztendők eleje hagyományosan csen­des a sportvilágban, ebből azonban mit sem érezhet­tünk. A Bujtosi Szabadidő Csarnokban 2011 első teljes munkahete igen eseménydús volt: kedden válogatott férfi asztalitenisz-mérkőzést, szer­dán élvonalbeli férfi kosárlab­da-bajnokit, vasárnap pedig a műfüves teremlabdarúgó-baj - nokság nyitókörét rendezték. Ami az előbbit illeti, a magya­rok a lehető legszorosabb csa­tában, 3-2-re nyertek a szer- bek elleni Európai Nemzetek Ligája-mérkőzésen - közön­ségsikert aratva. A nyíregy­házi férfi kosárlabdázók nem tudták folytatni a 2010-ben abbahagyott jó sorozatukat, és a Pécsi VSK elleni évnyitó meccset 86-74-re elvesztet­Sitku Ernő: sérülésre sérülés ték. A műfüves teremtornán diósgyőri csoportgyőzelem született a bujtosi csarnok­ban (a Szpari az MTK-t 5-1-re legyőzve, a Gyirmót ellen 3-2-re veszítve nem jutott be a fináléba), a nagyobb baj az volt, hogy a miskolciak nem utoljára örülhettek Nyíregy­házán. De erről majd a máso­dik negyedévet felölelő soro­zatunkban... (Gondokkal küszködő) csa­patainkat veszteségek érték az esztendő elején: a röplab- dázó Kapuvári Melinda az NRK-Nyíregyházál az UTE- Volley-hez igazolt, Erdélyi Miklós pedig a Nyíregyháza Spartacus kapuját a DVSC kispadjára cserélte, hiszen kapusedző lett az akkori baj­noki címvédőnél. Hogy a ta­vaszi folytatást őszi elsőként váró piros-kékeknél nem volt minden rendben, arról csak annyit: a felkészülés első edzését néhány nappal el kellett halasztani. A folytatás ugyanis már ekkor bizonyta­lanná vált. Világkupa-bronz Münchenből Visszatérve az esztendő ele­jéhez képest szokatlan ese- ménydömpingre: Apagyon ismét megrendezték a Sza­badosok Kupa asztalitenisz­versenyt, amelyen válogatott versenyzők egész sora jelent meg, és az aktuális magyar bajnokot, Muskó Pétert le­győzve Lindner Ádám sze­rezte meg az elsőséget - meg­törve Marsi Márton négy éve tartó egyeduralmát. Történelmi sikert ért el a Nagykállói KE: az NB IB cso­portos férfi kosárlabdacsapat a Hepp Kupa egri négyes dön­tőjében vitézkedett, hiszen a házigazdától elszenvedett ve­reség után a Pécsi EAC elleni 93-85-ös si­kerrel meg­szerezte az amatőr csa­patok kupa­sorozatának bronzérmét A Magyar Kupa nyolcaddöntőjében ugyanak­kor a Sopron elleni kettős ve­reséggel búcsúzott a Marso- Vagép NYKK. A müncheni világkupa­versenyen világszínvona­lúnak mondható 485 körös eredménnyel a harmadik he­lyen végzett az olimpiai lég- pisztolyos versenyszámban Babicz Sára. A Nyíregyházi PLE sportlövője az ausztriai Innsbruckban is remekelt, ott 483,3 köregységgel végzett az élen. A légfegyveres Európa- bajnokságon, az olaszországi Bresciában egyéniben a 22., csapatban az ötödik lett a te­hetséges versenyző. Túrná után Davis Kupa Ázsiában turnézott Fucsovics Márton. Az NYVTC tenisze­zője két-két kínai és kambo­dzsai ITF-future-versenyeken lépett fel, ezeken két elődön­tős szerepléssel gyarapította világranglista-pontjai számát. A 2Ol0-es junior wimbledoni bajnok ismét szerephez jutott 10 Sport 1 [ELET © VISSZAPILLANTÓ: Megyénk 2011-es sportéletére, 1. rész (január-március) | Eseménydús évkezdet, a Davis Kupa-válogatottban is, amelynek tagjaként Cipru­son a Cangaridisz elleni 6-4, 6-3-as győzelemmel vette ki a részét az 5-0-s sikerből. A bajnokságban az UTE- Volley elleni negyeddöntő­ben nem sikerült kiharcolnia az elődöntőbe jutást az NRK- Nyíregyháza extraligás női röplabdázóinak, akik a Ma­gyar Kupa négyes fináléjának a tizenkét éve megszokottak szerint így is tagjai voltak. A debreceni tornán tisztesen helytállt, de érem nélkül ma­radt Kőhalmi Richárd csapa­ta. A megyeszékhely másik élvonalbeli csapata, a Főisko­la SE az NB I-be szállt alá, ahol kiharcolta a kilencedik helye­zést. Időközben a férfi kosár­labdázók lemondhattak a fel­sőházi tagságról, a Spartacus pedig két 1-1-es döntetlennel (a Hajdúböszörmény ellen és Mezőkövesden) hozta magát kellemetlen helyzetbe a felju­tásért vívott harcban. KM-BT © A NEGYEDEV DÖBBENETÉ: Törés után szúrás Sitku Ernő még 2010. november 20-án, a szolnoki ba]nokin szenvedett bordatörést. A Marso-Vagép NYKK kosárlabdá­zójáról előbb az derült ki, hogy egy helyett öt bordája tört el, majd amikor január 4-én, a Pécs elleni bajnokin visszatért, egy hónap múlva, a Sopron elleni hazai bajnokin újra bajba került az erőcsatár. A meccs 10. percében Robert Jarvissza! ütközött, és bár szinte végigjátszotta a találkozót, utóbb kiderült: törött bal oldali nyolcas bordával. A helyzet olyannyira drámai volt, hogy a játékos életveszélybe került, hiszen a borda beszúrt a tüdőbe, így légmellel kellett műteni a játékost. _________________ Ennek már fele sem volt tréfa, Sitku Ernő is megtapasztalta, hogy az egészség mindennél többet ér, nem érdemes siettetni a visszatérést csak azért, hogy a csapat minél jobban szerepeljen. A bajnokság hátralévő részében már nem is lépett pályára a példás pályafutást maga mögött tudó, de azért még mindig aktív kosárlabdázó. Diósgyőrből tértek vissza a nyíregyházi kézilabdá­zók, balról: Tarnavölgyi Gergely, Bozsidar Burszacs A műfüves bajnokságon felemá­san kezdte az évet a Szpari Helebdrandt Máté: bajnoki cím és országos csúcs A Főiskola atlétikai csarnokában rendszeresek voltak a versenyek A tragikus körülmények között el­hunyt Szekér Lászlóra emlékezett a röplabdázók családja Az ötven esztendős olimpiai bronzérmes ökölvívót, Váradi Jánost és edzőjét, Szántó Józsefet köszöntették egykori klubjuknál, az NYVSC-nél A felkészülési időszakban nem talált legyőzőre a nyírbátori futballcsapat: a Joma Kupa teremtornát és a Stadion-Diner Kupát is a megyei I. osztályú gárda nyerte fotók: mán László, orendi Mihály, racskó tibor és sipeki Péter