Kelet-Magyarország, 2011. március (71. évfolyam, 50-75. szám)

2011-03-07 / 55. szám

2011. MÁRCIUS 7., HÉTFŐ Ez a meccs életem legjobban sikerült kilencven percei közé tartozik. Fülöp Márton lett a meccs embere szombaton a Cardiff-lpswich 2-O-ás vendégsikerrel végződő találkozóján az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokságban. ZJi Világcsúcsot jelentő 251 km-es óránkénti sebességgel ado­gatott a horvát Ivó Karlovic a németek elleni, zágrábi Davis Kupa-meccs szombati játék­napján. A 2,08 méter magas játékos ezzel az amerikai Andy Roddick 2004-ben felállított, 249,4 km/órás rekordját dön­tötte meg. A horvátok ezzel együtt elveszítették a párost. Márton ötödik súlylökésben atlétika. Márton Anita az ötö­dik helyen végzett a női súly­lökés szombati fináléjában a párizsi fedettpályás atlétikai Európa-bajnokságon. Bene Barnabás az 1500 m szombati, harmadik selejtezőfutamában utolsó, nyolcadik lett 3:50.24 perces idővel, s összesítésben csupán egyetlen riválisát meg­előzve a 24. pozícióban zárt. Vasárnap férfi hármasugrás­bán a francia Teddy Tamgho 17,92 méteres eredménnyel új fedettpályás világcsúcsot ug­rott. Nyíregyháza Spartacus lliifrMMniinnr'ny 1-1 (1-0) Nyíregyháza, 1100 néző. Vezette: Szőts (Varga 6.. Kovács 6.) Spartacus: Holczer - Horváth L. Cséke, Goia, Perényi - Demjén, Nácim (Germán, 60.), Boukar, Pákolicz - Andorka, Bajzát. Vezetőedző: Brekk János _____________________ Hajdúböszörmény: Tóth Cs. - Király L, Póti, Szilágyi K., Giura - Nagy D„ Kiss L, Bellon (Ke­rek, 90.), Lovas M. - Bogdanovics (Balás, 88.) - Simtchatcha (Papp F., 86.). Vezetőedző: Lajos Ferenc ____________________________________________________________ Gól: Bajzát (1-0) a 43., Simtchatcha (1-1) az 56. percben _________________ Percek, események 3. perc Andorka balról az alapvonal közepéről ívelt a hosszú oldalra, Demjén Boukar elé tá- lalt, aki 8 méterről lőtt, a labda egy védőt érintve pattant a felső lécről az alapvonalon túlra. 43. perc Goia a saját tizenhatosának környékén egy szép csel után parádésan indította a középen kiugró Balzátot, aki 18 méterről bombázott a vendégek kapujába, j -0 5 í. c Demjén jobbról passzolt vissza Horváthoz, aki remeküi ívelt kapu elé, Andorka 12 méterről parádés mozdulattal a levegőben úszva lőtt kapura, ám a felsőléc a vendégekkel volt. ________ __________________________________________________ 56. per Egyenlítettek a vendégek, Perényi nagy hibája után Simtchatcha elé került a labda, aki 6 méterről a hálóba vágta a játékszert. Ezzel megszakadt egy nagy sorozat, a Szpari 758 perc után ismét gólt kapott ________________________________________ Mesterszemmel Brekk János: Tudtam, hogy nehéz lesz, körberúgdostuk a kaput, eltaláltuk a kapufát, nem sikerült, mert ellenfelünk nem akart futballozni, megyünk tovább, ősszel is így kezdtünk... Lajos Ferenc: Boldog születésnapot Kulcsár Tamás elnök úrnak! _________ További eredmények Bőcs-Cegtéd 0-1 (0-0, Újpest ll-Békéscsaba 2-2 (0-0), Vác-MTK 112-1 (1-1), DVTK-REAC 3-0 (1-0), Vecsés-Orosháza 3-0 (0-0), DVSC-DEAC-Mezkövesd. 0-1 (0-1 ).A Makó-Kazinc- barcika meccset kedden rendezik. _____________ ______ A bajnokság állása 1. Nyíregyháza Spartacus 16 11 4 1 39-8 37 2. Mezőkövesd _________________16________10 3 3 25-10 33 3. DVTK _____________________16 10 2 4 33-16 32 4. Vác _______________________16________10 2 4 26-15 32 5. MTKII ______________16_________7 5 4 23-18 26 6. Békéscsaba _____________16___________5 8 3 29-23 23 7. Vecsés _______________16__________6 4 6 19-14 22 8. Kazincbarcika _________________15__________6 4 5 20-25 22 9. Újpest II 16 6 2 8 22-31 20 IQ.REAC 16 5 4 7 16-21 19 11. Makó - - , , 15 ............5 ...,}, 1.7., .i ..,.17*23-18 12. Orosháza 16 _________4 5 7 19-31 17 13. BŐCS_________________16 __________4 3 9 19-31 15 14. Hajdúböszörmény______________16 __________3 5 8______15-24 14 15. DVSC-DEAC __________________16__________3 4 9 20-30 13 16. Cegléd 16 2 2 12 12-36 8 Mumus lett a Böszörmény Bajzát (18) szép góllal juttatta vezetéshez a Szparlt fotó: sipeki Péter Miként ősszel, most is döntetlennel kezdett a Spartacus. labdarúgás. A bajnokság ta­valyi nyitányán nem bírt a böszörményiekkel a Nyíregy­háza Spartacus, a hajdúsági találkozó iksszel zárult. A tavaszi rajton már csak ezért vártak joggal győzelmet a pi­ros-kék drukkerek, köztük a meccsre visszatért ultrák. A szombati mérkőzés úgy in­dult, hogy nem is lesz gond, hiszen jó pár helyzetet dol­goztak ki a hazaiak, igaz, ezek ki is maradtak. Aztán az első játékrész hajrájában Goia gól- passzából Bajzát megszerezte tizenhatodik bajnoki talála­tát. Igazi átütőerő nélkül A fordulás után nem sokkal Andorka parádés mozdulata után a lécen csattant a labda, két percre rá jött a nagy pofon, a hajdúböszörményi mécs­esén is gólt jegyző, exkótaji Simtchacha büntette Perényi bakiját. Persze a drukkerek még bíztak abban, hogy for­dul majd a kocka, ám nem fordult, maradt a döntetlen. Brekk János együttesében ezúttal a középpálya táma­dójátéka volt az egyik Achil- les-sarok, talán csak Boukar teljesítménye emelkedett a nem túl nívós átlag fölé. Ná­cim sok labdát elszórt, jogos volt a cseréje. Pákolicz az első félidőben még hozta tudását, ám a folytatásban már belőle is hiányzott a lendület, mi­ként Demjénből is. Ráadásul Andorka is gyakorta beleszür­kült a nem túl nívós játékba, Bajzátot gólja dicséri. Holczer jól debütált, a védelem tagjai közül nagy hibájáig Perényi teljesítményével sem volt gond. A döntetlen rámutatott arra, hogy egy bajnokesélyes­nek ettől sokkal hatékonyab­ban kell játszania, jobban kell érvényesítenie akaratát. A meccse elején volt még egy­két jó pontrúgás, ám ezt kö­vetően a rögzített szituációk nem váltak hatékony fegy­verré. A csúszós pályán a bö­szörményiek elérték azt, amit szerettek volna, ölték a focit, a hajrában nem túl szimpati­kusán húzták az időt, ám ők nem fociszépségversenyre érkeztek, céljukat pedig elér­ték. Vészharangot persze nem kell kondítani, ám a tanulsá­gokat levonva bajnokesélyes­ként jóval meggyőzőbb játé­kot kell mutatni a Szparinak. Már vasárnap, a mezőkövesdi nagy rangadón. km-ml nyíregyháziak, és mindössze tíz pontot engedélyeztek az újpestieknek. Joggal bizakodhatott ab­ban a lelkes hazai publikum, hogy sikerül majd a folyta­tás, hiszen a negyedik játék­rész kiegyenlített küzdelmet hozott. A hajrához előnnyel jutottak Katonáék, hiszen 24:23-nál szettlabdájuk, azaz esélyük volt az egalizálás­ra. Sajnos a végjátékra elfo­gyott az erő, a bírói bakik is a vendégeknek kedveztek és Papizsanszkajáék fordítani tudtak. így a győzelemmel a legjobb négy közé jutottak az újpestiek. A vereség ellenére a hazaiak teljesítménye meg- süvegelendő... km-bm 0 sport.szon.hu Képek. Helyi ás nagyvilági sport Az NRK fiataljai kar­nyújtásnyira voltak a nagy bravúrhoz. röplabda. Szombaton este dönteni kellett! Az NRK- Nyíregyháza és a vendég Újpest is úgy vágott neki a meccsnek, hogy ez az utolsó esély a női röplabda extraligá­ban a legjobb négy közé kerü­lésért. A két korábbi meccset a hazaiak hozták, így a har­madik összecsapásra maradt a döntés. Az első két játékrészben az exnyíregyháziak, Kapuvári és Batlay vezérletével az újpes­tiek értek révbe és talán már el is könyvelték a sima sikert. Ráadásul a második szett ele­NRK-Nyiregyháza-Ujpest 1:3 (-20,-22,10,-24) Bultosi csarnok, 300 néző, v.: Adler, Pőcze. ________________________________________________________ NRK-Nyfregyháza: liyés 26, Erdős 4, Katona 21, Pető, Poór, Erdősné 19. Csere: Petróczi (liberó), Jakab. Edző: Kőhalmi Richárd. _____ ___ __________ Újpest: Papizsanszkaja 3, Kovács 7, Kapuvári 16, Dombendzet 7, Batlay 17, Szombathelyi 5. Csere: Ancsin (liberó), Lutter, Hadnagy 1, Vargáné, Várhegyi 1. Edző: Farkas Mihály._________________________________;__________ I. játszma (23 pert): 1:1,7:7,14:17,16:20,18:23. II. játszma (25): 0:2,5:8,13:18. 18:20,21:22.. Ill.|átszma(18): 5:5,10:6,18:10. IV. játszma (24): 1:0,4:2,6:6,13:14,18:18,22:21,23:22, 24:23.__________________________________________________________________________________ Mesteriemmel Kőhalmi Richárd: - Emberfelettit produkáltak a lányok. Gratulálok a három meccsen nyújtott teljesítményükhöz, az újpestieknek pedig a négy közé jutáshoz. ______________________________________________________ Farkas Mihály: - Minden elismerésem a nyíregyházi játékosoké és kőhalmi kollégámé. Gratulálok csapatomnak és bízom abban, hogy éremmel zárjuk a bajnokságot. jén az egyébként sérülésektől sújtott hazaiaknál Pető ujja hátratört, így nem tudta foly­tatni a játékot. Pedig szettlabdájuk volt... Aztán a harmadik etap előtti szünetben Kőhalmi mester valami igen varázslatosat mondhatott, mert Ilyés ve­zérletével parádés teljesít­ménnyel rukkoltak ki a fiatal Poór Alexandránál eltörött a mécses FOTÓ: SIPEKI PÉTER Nem sikerült a legjobb négy közé jutni Komoly vezetésről komoly vereség lett a vége Pakson Czigler 11 pontot szerzett egykori csapata ellen fotó: km-sport A remek kezdés ellenére harminchárom pontos vereséget szenvedett Pakson az NYKK. kosárlabda. Több kérdőjel is volt a Marso-Vagép NYKK összeállításában a paksi mér­kőzés előtt, hiszen nem volt biztos, hogy Czigler László és Curtis Marshall ott lesz-e a ke­retben a szombati élvonalbeli férfibajnokin. Nos, a center a térdsérülése ellenére a kez­dőcsapatban kapott helyet, az amerikai bedobó viszont nem tudta vállalni az utazást és a játékot. Miután a legeredményesebb nyíregyházi játékosról van szó, ezért az ő kiválása nem növelte az amúgy sem vérmes NYKK-reményeket. Erre mi történik az első negyedben? A vendégcsapat iskolajátékot bemutatva egyre növelte az előnyét, és az első kisszünet- ben ll ponttal tartott előrébb, mint a tabella negyedikje. A zseniális Brane Savic egymaga több pontot (12) szerzett, mint a teljes paksi csapat, vagyis nemcsak a szlovén karmester remekelt támadásban, hanem a teljes csapat védekezésben is. Cseppet sem gondoltuk, hogy ezzel el is dőlt a mérkő­zés sorsa, főleg, hogy Horváth Imre edző a kispadról válo­gatott kosarasokat (Vojvoda Dávid, Körtélyesi Gergely) tudott becserélni, a nyír­egyházi tartaléksor viszont Nagy Krisztián kivételével juniorkorú játékosokból állt. Vojvoda el is kapta a ritmust, és tripláival zárkózni kezdett az Atomerőmű, amely a 18. percre dolgozta le hátrányát- végérvényesen, hiszen on­nantól kezdve nőttön nőtt a hazai előny. Jó meccsen gyorsan megy az idő - tartja a mondást, de Pakson elsősorban azért repültek sebesen a percek, mert csak elvétve dobhattak büntetőt a játékosok. Az első félidőben mindösszesen egy­szer (!) fordult elő, hogy vala­melyik játékos a vonalra áll­hatott - akkor Savic mindkét dobását értékesítette. A Paks a 28. percben végezhetett el először büntetőt, a meccsen pedig mindösszesen 13 sza­baddobás jutott a feleknek. A végén átszaladt riválisán a házigazda, a nyíregyháziak­nak csak felvillanásaik voltak, a meccset pedig a komplett juniorcsapat fejezte be a ven­dégoldalon. Az elején és a végén tehát volt minek örülni, ami közte történt, azt jobb elfelejteni. KM-BT Férfi NB I. A-csoport Atomerőmű SE—Marso-Vagép Nyíregyháza KK 95-62 (10-2 V 29-12,26-16,30—13) PaksJiOO néző, v.: Pállá, Török R., Németh Cs. ___ Paks: Kovács Ä. 9/3, Pavlik 13/9, Hodges 17/9, L Johnson 6, Sales 14/6. Csere: Vojvoda 15/9, Körtélyesi 6, Morgen 9, Tóth P. 6, Hortl, Faragó. Edző: Horváth Imre. ____________ NYKK: Savic 2 3/6, Siska 8/6, Mohácsi, Djogo 9/3, Czigler 11. Csere: Nagy K. 7/3, Pólyák 2, Jakab P., Pavlovics V., Czinger2, Varga M. Edző: Ferenczi Tamás.______________ Kipontozódott: Siska (35. perc). Az eredmény alakulása. 3. perc: 3-7,5.: 5-12,7.: 8-12,13.: 19-23,17.:25-29,18.: 31-29,21.:42-33, 24.: 44-38,26.: 51-38,29.: 62-45,34.: 75-53,35.: 82-53,37.: 86-56. _____________________________ Mesterszemmel Horváth Imre: - Nehezen indult a találkozó, de a második negyedtől már mi uraltuk a meccset a több sebből vérző Nyíregyháza ellen. Örülök a több jő egyéni teljesítménynek. Ferenczi Tamás: - Az első negyedben nagyon jó játékot nyújtottunk, aztán taktikai hibákat követtünk el, nem tudtuk megállítani a gyors paksi támadásokat. A harmadik etapban kapaszkodtunk, a végén pedig klubtörténelmet írtunk azzal, hogy felnőttbajnokin öt juniorkorú kosarasunk volt a pályán.