Kelet-Magyarország, 2011. március (71. évfolyam, 50-75. szám)

2011-03-14 / 61. szám

A szerdaitól jóval nehezeb­ben, de végül hazai pályán is legyőzte Macedónia válogatottját a magyar férfi kézilabda-válogatott, amely a vasárnap, Veszprémben aratott 29-25-ös sikerével, a hátralévő két meccs ered­ményétől függetlenül már kvalifikálta magát a jövő évi szerbied Európa-bajnokságra. 2011. MÁRCIUS 14., HÉTFŐ Ez puszta spekuláció, semmi alapja nincs, igyekszünk ésszerű megoldást találni. Christian Nerlinger, a német Bayern München futballcsapatának sportigazgatója cáfolta, hogy a vezetőedzői poszta a szövetségi kapitány, Joachim Löw az elsőszámú jelölt. Bayern: esély a visszavágásra labdarúgás. Kedvező hely­zetből várják a Bajnokok Li­gája nyolcaddöntőinek keddi visszavágóit a hazai pályán szereplő csapatok. A Bayern München és a Manchester United sem kapott ki az első mérkőzéseken: a német csa­pat a tavalyi döntős legyőző­jét, az Internazonalét l-O-ra verte Milánóban, a Manches­ter pedig gólnélüli döntet­lennel tért haza a Marseille otthonából. A visszavágókon március 15-én, 20.45-kor in­dul útjára a labda. 9 Magát büntette a Szpari Andorka Péter tizen­egyest hibázott a mezőkövesdi rangadón, így elmaradt a nyíregy­házi győzelem. labdarúgás. Ezt nem így képzelték el a Szpari azon szimpatizánsai, akik ott vol­tak vasárnap Mezőkövesden. Az NB Il-es focicsapat vezetői és a játékosai sem így gondol­ták, hiszen győzni indultak a borsodiakhoz. A kövesdi kat­lan megtelt a listavezető láto­gatására, a kezdőrúgást pedig két országgyűlés képviselő, dr. Kovács Ferenc, nyíregy­házi polgármester, és Tállai András államtikár, a házigaz­da klub elnöke végezte el. Újabb védelmi megingás Az első félidő színvonalában mindenhez hasonlított, csak rangadóhoz nem. Mindkét csapat tartott a másiktól, a hazaiak talán jobban, ezért semmit sem kockáztattak az együttesek. Ez ment egy jó ideig, amikor miként a bö­szörményiek ellen, a Szpari ismét tálcán kínált gólszer­zési esélyt az ellenfélnek. Ezúttal Boukar lábáról került a labda Bogdányi elé, aki élt a lehetőséggel. Jó félórának kellett eltelnie ahhoz, hogy a nyíregyháziak is villantsa­nak valamit. Aztán egy hazai szögletet követően a kapufa is segített Holczernek, majd Perényi passzát követően Andorka egalizált. A szünetben mindkét szak­vezető igyekezett felrázni a csapatát, ennek eredménye­ként valamelyest javult a já­ték színvonala is. A játékrész derekán, egy hazai kapufát követően nagy esélyt kaptak a vendégek, mert jogos tizen­egyeshez jutottak. A labda mögé Andorka állt. Nem sike­rült dupláznia, mert helyzetei közül a legnehezebbet tudta értékesítem, a büntetőt azon­ban csúnyán fölé vágta. A hát­ralévő időben elsősorban a nyíregyháziak próbáltak meg többet tenni a győzelemért, de ezt már nem sikerült ki­harcolni. Ugyan Miskolczinak volt egy jó lövése, ám Szántai résen volt, az utolsó percben pedig egy 17 méteres szabad­rúgást a sorfalba lőtt Bajzát. Maradt az iksz, ami az élme­zőnyben tanyázó kövesdiek otthonában nem lenne rossz eredmény akkor, ha a böször­ményiek elleni hazai nyitá­nyon a Szparinak sikerült vol­na behúzni a három pontot. Mivel sem akkor, sem vasár­nap nem sikerült megszerezni a győzelmet, már nem olyan értékes a kövesdi egy pont. Igaz, a vereségtől jobb, ám mi­vel a diósgyőriek mindkét ta­vaszi meccsüket megnyerték, a nyíregyháziak előnye már csak három pont. km-ml © JEGYZŐKÖNYV. ESEMENYEK. NYILATKOZATOK Mezőkövesd-NylrggyhAz» Spartacus ____________1-1 Cl—1) Mezőkövesd, 2500 néző.v.: Velzer. _________________________ Mezőkövesd: Szántai - Lakatos B„ Vámosi, Elek N., Éles - Jeremiás (Haburcsák, 81. perc) Hegedűs T., Sivák, Bagl - Bogdány (Török S„ 79.), Szabó V.(Husanlk, 85.). Edző: Huszák Géza.________________ Spartacus: Holczer - Miskolczl, Cséke, Gola, Perényi - Demjén, Horváth L, Boukar (Nadm, 70.), Pákolicz - Andorka (Pujante, 84.), Bajzát. Edző: Brekk János.__________________________________ 28. perc: Boukar hibázott kapuja előtt, lábáról Bogdány elé került a labda, aki a jobbösszekötő helyéről, 14 méterről úgy lőtt a jobb sarokba, hogy Holczer még hozzáért a labdához, 1 -0. 35. perc: Jeremiás bal oldali szöglete után veszélyesen, a kapufát Is értlntve pattogott a labda a vendégkapu előtt, a kontratámadásból Perényi átadásával Andorka lépett ki a bal oldalon, és 10 méterről, ballal a kapuba bombázott, 1-1. 63. perc: Goia lökte el a jobb oldalon Szabót, Így ígéretes helyzetből jutott szabadrúgáshoz a Mezőkövesd. Sivák beadása után Hegedűs pörgette tovább a labdát, amely a bal oldali kapufáról vágódott ki, az Ismétlés pedig mellé szállt.________________________________ 67. perc: Demjén iramodott meg a jobb oldalon, lerázta Eleket, aki csak felrúgni tudta a nyíregyházi középpályást -11 -es! A büntető­ből Andorka a kapu főié vágta a labdát.________________________ Mesterszemmel Huszák Géza: - Rangadóhoz méltó mérkőzés volt, mindkét csapat megszerezhette volna a győzelmet, mi 1-0-nál és 1-1 -nél is kapufát rúgtunk, Igaz a vendégek büntetőt hibáztak. Összességében igazsá­gos az eredmény. __________________________________________ Brekk János: - Mindkét csapat nyerhetett volna, úgy érzem ml közelebb álltunk a három ponthoz, ám elhibáztuk a büntetőt. Igazságtalannak tartom az eredményt, de erről ml tehetünk. © OLASZ LABDARUGÓ BAJNOKSÁG: Rudolf Gergely gólt lőtt a Milánnak Az európai foci hét vége egyik legnagyobb meglepetését okozta vasárnap az olasz Bari csa- Rudolf Gergely szerezte (aki így a Roma és a Juventus után harmadik olasz élvonalbeli gólját pata, amely sereghajtóként szerzett pontot az éllovas Milan ellen. Az 1 -1 -es eredmény úgy Is premierklub ellen érte el), a Zlatan Ibrahlmovlc kiállítása miatt emberhátrányban lévő alakult ki, hogy a vendégcsapat vezető gólját a 39. percben a nyíregyházi születésű támadó, Milan Antonio Cassano révén a 82. percben egyenlített. További eredmények Haldúbőszőrmény-Makó O-1 (0-1) MTK Il-Ú|pest II __________«-1 (1-1) Orosháza-Bőcs________________0-0 Békéscsaba-Dlósgyőr _____0-3 (0-1) Cegléd-OVSC ll-PEAC 5-0 (3-0) Kazlncbarcika-Vác 2-2 (1-1) REAC-Vecsés 0-0 A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Nyíregyháza 17 11 5 1 40-9 38 2. Diósgyőr 17 11 2 4 36-16 35 3. Mezőkövesd ______________________17 10 4 3 26-11 34 4. Vác _____________________________17 10 3 4 28-17 33 5. MTK II ___________________________17 8 5 4 27-19 29 6. Vecsés __________________17 6 5 6 19-14 23 7. Kazincbarcika _____________________16 6 5 5 22-27 23 8. Békéscsaba __________17 5 8 4 29-26 23 9. Makó 16 6 3 7 18-23 21 10. Újpest li __________________________17 6 2 9 23-35 20 11. REAC ____________________17 5 5 7 16-21 20 12. Orosháza_________________________17 4 6 7 19-29 18 13. BŐCS_____________________17 4 4 9 19-31 16 14. Hajdúböszörmény _________________17 3 5 9 15-25 14 15. DVSCII-DEAC _____________17 3 4 10 20-35 . 13 16. Cegléd 17 3 2 12 17-36 11 MTK-Győr 0-0 Hidegkúti-stadion, 1200 néző, v.: Garda (chilei). ________________ Szolnok-Kecskemét ___ 2-1 (2-0) Szolnok, 1800 néző, v.: Szilasi. Gól: Remili (19. és 26. perc - az elsőt 11-esből), illetve Tököli (58.).__________________________________________________________________ DVSC-Bp. Honvéd 2-2 (1-1) Debrecen, 3000 néző, v.: Szabó S. Gól: Czvitkovics (45.), Salami (47.), illetve Debreceni (21.), Hajdú N. (62.). __________________________________________________ Kanosvár-Slófok _________• __________________________________3-0 (2-0) Kaposvár, 3000 néző, v.: Németh A. Gól: Perics (23.), Oláh L. (11-esből, 35.), Balázs B. (84.). Kiállítva: Katona A. (Siófok, 37.).___________________________________________ Zalaegerszeg-Paks 1-0 (1-0) Zalaegerszeg, 2416 néző,v.: Kovács Z. Gél: Horváth A, (39,). __________________________ Haladás-Pápa 1-0 (1-0) Szombathely, 5000 néző, v.: Vad. Gól: Kenesei K. (36.). ______________________________ Ferencváros-Videoton_________________________________________0-5 (0-2) Atbert-stadion, 10 000 néző, v.: Kassai V. Gól: Alves (26.), Vasziljevics (33.), Lencse (53.), Andlics (62.), Poíonkal (78.).____________________________________________________ Vásas-Útotst l-Oll-O) lllovszky-stadion, 2500 néző.v.: BognárT. Gól: Rezes (8.). Kiállítva: Présinger (Vasas, 34.).________________________________________________________________________ A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Videoton ________________19 13 4 2 40-17 43 2. Ferencváros_______________________19 11 1 7 32-29 34 3. Zalaegerszeg ____________________19 10 3 6 35-28 33 4. Kaposvár_______________________19 10 2 7 31-25 32 5. Debrecen_______________________19 9 5 5 34-28 32 6. Paks __________________________19 9 4 6 32-26 31 7. Pápa __________________________19 8 3 8 32-34 27 8. Kecskemét _____________________19 8 - 11 35-39 24 9. Vasas____________________________19 7 3 9 25-32 24 10. Győr_____________________________19 6 6 7 20-21 24 11. Újpest _________________________19 6 5 8 30-26 23 12. Haladás _______________________19 6 5 8 26-25 23 13. Bp. Honvéd _____________________19 6 5 8 22-24 23 14. MTK __________________________19 6 5 8 23-28 23 15. Siófok _________________________19 4 6 9 15-26 18 16. Szolnok 19 3 3 13 16-40 12 O TOTOEREDMENYEK: 10. hét/2. forduló 1. Bayern München-Hamburg 6-0 1 8. St. Pauli-Stuttgart 1-2 2 2. Hoffenhelm-Dortmund 1-0 1 9. Manchester United-Arsenal 2-0 1 3. Kalserslautem-Fralburg 2-1 1 lO.Cesena-Juventus 2-2 x 4. Schalke04-Frankfurt 2-1 1 ll.MIlan-Barl 1-1 x 5. Wolfsburg-Nürnberg 1-2 2 12. Cagllarl-Udlnese 0-4 2 6. Bremen-Mönchengladbach 1-1 x 13. Roma-Lazio _______________2-0 1 7. Mainz-Leverkusen 0-1 2 14. Parma-Napoll lapzárta után Pontatlanok és tompák voltak kosárlabda. Nehezen indult be a pontgyártás a Nyíregy­házi FSE-NYKS amatőr női NB I-es csapatának az utolsó alapszakasz mérkőzésén, a fő­városban. A Vasas-Csata DSE II kapta el előbb a fonalat, és már az első negyedben tete­mes előnyre tett szert a pon­tatlanul és körülményesen ko­sarazó vendégeikkel szemben. A páros negyedekben méltó ellenfelei volt a listavezetőnek a nyíregyháziak, akik számára már különösebb tétje nem volt a mérkőzésnek. KM MMM.WilrrMKhii Vasas-Csata Il-Nylregyházl FSE-NYKS 76-51(20-8,15-13.19-8,22-22) Pasaréti út, 50 néző, v.: Hervay, Menyhárt. NYFSE-NYKS: Tóth K. 20/12, Molnár E. 12, Tatai Tímea 4/3, Gömze 2, Páll V. 8. Csere: Ónya 3, Kántor E. 1, Bökönyi, Tatai Teodóra 1. Edző: Farkasinszki Gyuláné. Kőhalmi Rlchárd edző beletörődött a negyedik helyezésbe FOTÓ: CZEGLÉDI ZSOLT Nem történt nagy tragédia Előbb a kupagyőztes BSE, majd a Vasassal szemben maradtak alul. röplabda. Éremmel nem, egy élménnyel gazdagabbak lettek az NRK női röplabda­csapatának tagjai a Magyar Kupa négyes döntőjében,' Debrecenben. A nyíregyházi­ak átkozhatták a sorsot, mivel a fináléba jutásért a címvédő BSE ellen kényszerültek pá­lyára lépni, amely jelenleg a legütősebb együttest alkotja a honi mezőnyben. A főváro­siak bombázója, Sándor Rená­ta nem csupán a szabolcsiak, a fináléban a Gödöllővel szem­ben is ipari mennyiségben gyártotta a pontokat, naná, hogy ő és társai emelhették ismét magasba a serleget. Ugyanakkor a Kőhalmi-gár­da a bronzmeccsen a Vasassal szemben is kapitulált, ami je­len pillanatban megfelel a pa­pírformának. Elvégre a cívis­városban szereplő négy gárda közül három a bajnoki elődön­tőben is érdekelt, a kivételt éppen a nyírségiek képezik, akik szerdán a Miskolc elleni párharccal folytatják menete­lésüket, mégpedig az 5-8. he­lyért kiírt csatározásban.- Eleve nem lehettek vérmes reményeink, külön balszeren­cse, hogy Sándor Renáta az ellenünk vívott mérkőzésen még jobban teljesített, mint a döntőben, ez nagyban hozzá­járult a BSE sikeréhez, egyben végső győzelméhez - summá­zott Kőhalmi Richárd, az NRK- Nyíregyháza edzője. - Azt kell mondjam, a négy közé jutás­sal elértük a kupasorozattal kapcsolatban megfogalma­zott célt, az erőviszonyokat figyelembe véve ennél többet aligha várhattunk. Az Újpest­tel vívott bajnoki párharcban a csapat önmagát múlta felül, nem mi számítottunk esé­lyesnek, és bár vesztettünk, a társaság kihozta magából a legtöbbet. Ez a Debrecenben játszott két találkozó már ki­csit sok volt. A fiatalok most még nem képesek folyamato­san azonos hőfokon produkál­ni, ami életkori sajátosság, de nem történt tragédia, ebből is tanultunk. Megyünk tovább, egyébként sem rágódhatunk a múlton, annál is inkább mi­vel nyakunkon a következő feladat. KM-KT z_ Cséke György és Szabó Viktor (jobbra) fejpárbaját készenlétben állva figyelik a csapattársak fotó: bujdos tibor