Kelet-Magyarország, 2010. november (70. évfolyam, 254-278. szám)

2010-11-02 / 254. szám

2010. NOVEMBER 2., KEDD KELET Sport 11 Marci Szávay és Wilander oldalán Fucsovlcs Márton ismét találkozott Manszur Bahramival FOTÓ: WWW.TENNISCLASSICS.HU Fucsovics Márton két mérkőzésen is fellépett Budapesten, a tenisz­sztárok gáláján. TENISZ. Fucsovics Márton volt az egyik legfoglalkoztatottabb meghívottja a Tennis Classics 2010 elnevezésű sztárgálának, amelyre szombaton került sor a Budapest Sportarénában. A nyíregyházi junior wimble­doni bajnok már a program első mérkőzésén a pályára lépett, amikor Szávay Ágnes­sel az oldalán vívott vegyes- páros-mérkőzést a Manszur Bahrami, Temesvári Andrea tandem ellen - az egy szettig tartó meccs győzelme az ifjú­ságé lett (6:4). Az iráni Bahrainit már régi ismerősként köszönthette Marci, hiszen tavaly a megle­petésmeccsen egymás olda­lára kerültek. Az előre ki nem írt meccs most sem hiányoz­hatott a programból, hiszen miután letudták a főmecs- cseket, vagyis az Ivan Lendl- Mats Wilander és a mai sztá­rok, vagyis Robin Söderling és Thomas Berdych csatáját, újabb páros következett. Marci ezúttal Wilander oldalán tűnt fel, a másik ol­dalon pedig a mókamester Bahrami és a nyíregyházi le­gényhez hasonlóan - többek között - junior wimbledoni bajnok (1978-ból) Lendl igye­kezett szórakoztatni a szinte teljesen megtelt aréna kö­zönségét. Az ilyen gálákon sosem az eredmény, hanem a jó hangulat a lényeges, no meg az, hogy a Fucsovics ne­vet újabb egykori és jelenlegi sztárok ismerhették meg. KM-BT Újabb vereség, ezúttal már öt játszmában röplabda. A pénteki, Csepel elleni hazai vereséget (0:3) követőn vasárnap Szolnokon lépett pályára az Nyíregyházi Férfi Röplabda Klub NB I-es csapata. Az első két szett­ben a vendégek jóval többet hibáztak mint a Tisza-parti főiskolások, ám nem adták fel és a két játszmás hátrányt is ledolgozták. A negyedik szettben 23:22-re vezettek a szolnokiak, ám innen is sike­rült a fordítás. Sajnos a döntő etapra jobban összekapták magukat a házigazdák. KM rnsssim NBI., férfi Szolnoki Főiskola—Nyíregyházi FRK 3:2 (20,23,-23,-23,12) Tiszaligeti Sportcsarnok, 100 néző. V: Csikós, Nagy L, NYFRK: Szilágyi, Kulcsár, Tolnai, Bugyi, Ádám, Szabó A. Csere: Pampuch, Hubicska, Hamvai. Játékos­edző: Bugyi József. Nincs vész, marad a Magyar Nagydíj autósport. Bernie Ecclestone szerint nincs veszélyben a Magyar Nagydíj. A Forma-l főnöke azt követően nyilat­kozott így, miután felmerült: egy esetleges bolgár futam miatt a hungaroringi verseny és a török GP is kikerülhet a programból.-TALMÁCSI VÉGÜL A NYOLCADIK LETT Talmácsi Gábor nyolcadik lett Estorilban, a gyorsasági motoros-világbajnokság va­sárnapi Portugál Nagydíján, a Moto2 kategóriában. FOTÓ: INTERNET Gyakori földharcok és görcsös nagykállóiak kosárlabda. Csak kevés, a sportágra emlékeztető jele­netet, ellenben annál több csípést, lökést, földharcot, és szócsatát nyomtak le a torkun­kon az érintettek a vasárnapi ebédidőben esedékes amatőr női NB I-es mérkőzésen. A kecskeméti „nénik” ráerősza­kolták agresszív stílusukat a hazai lányokra, és mivel já­téktudásban is mutatkozott különbség a felek között, nem lehetett kérdéses a győztes ki­léte. Az NYFSE-NYKS ezzel el­vesztette hazai veretlenségét, de az legalább biztató, hogy a második félidőben a lányok már úgy ahogy felvették az eléjük dobott kesztyűt. A nyeretlenek meccsét is el­vesztette a Nagykállói KE, az NB I. B-csoportos férficsapata szombaton délután, a hozzá hasonlóan addig siker nélkül álló Cegléd vendége volt. Az újonc ellen a kiegyenlített első negyedet követően a második etapot nagyon elszúrta az NKE, de a harmadik felbvonásban sikerült felzárkózni. Ekkor úgy tűnt, fordulhat a kocka, de 77-74-et követően a Cegléd egy 13-0-ás szakasszal zárta le a meccset. A kállóiak ismét görcsösen játszottak, amit 16 (!) kihagyott büntetőjük is bizonyít. Ez volt a Nagykálló bajnokságbeli ha­todik veresége. KM Amatőr női NB I. Nyíregyházi FSE-NYKS-Kecskeméti KC 64-87 (18-26,11-21,11-13,24-27) Főiskola, 20 néző, v.: Torzsa, Zalai. NYFSE-NYKS: Papp K. 10/3, Katona V. 2, Molnár E. 7, Gömze 8, Páll V. 9. Csere: Molnár K. 1, Ónya 9, Földesi V. 12/3, Nagy Á. 2, Tatai Teodóra 4, Tatai Tímea, Soós R. Edző: Farkasinszki Gyuláné.. NBI. B-csoport, férfi Cegléd-Nagykállói KE 90-74(22-21,24-13,12-23,32-17). Cegléd, 100 néző, v.: Válé, Bogárdi. Nagykálló: Csempész 18, Ambrusz 7, Oroszvári 8/3, Farkasinszki 6.2 2, Kollár 14. Cs.: Lakatos B. 5/3, Horváth B„ Jakab M„ Dudás. Edző: Kovács Tibor, Lemaradtak a bronzéremről Kétszettes előnyről veszítette el utolsó mérkőzését a Piremon. Ülőröplabda. Szombaton vé­get ért a Bujtosi csarnokban az ülőröplabda Bajnokcsa­patok Európa-Kupája. A hat csapat zárónapi vetélkedését az elődöntők kezdték. Itt a Piremon sajnos kikapott az esélyesebb oroszoktól, így a bronzmeccsen a szerb Banja Lukával találkozott. A csoportkörben a mieink 3:2-re nyertek, sajnos szom­baton hasonló arányban, de a szerbek nyertek. Pedig jól kezdett Balogh István csa­pata, már két nyert szettet tudtak magukénak a mieink, aztán sajnos elfogyott a tudo­mány. A szerbek rákapcsoltak A piros mezes Piremon végül a negyedik helyen zárta a Bujtosi csarnok­ban rendezett tornát fotó mán László © ULOROPLABDA: BAJNOKCSAPATOK EUROPA-KUPAJA Szombati eredmények Elődöntők Piremon-Rodnik______________________0:3 (-21,-20,-14) Fantomi-Banla Luka _____________________3:0(12,19,16). 5-6. helyért: Leverkusen-Team Greece 1:3(19, -20,-16,-21) A 3. helyért Piremon-Banja Luka 2:3(19,20,015,-16,-7). Döntő: Fantomi-Rodnik_______________3:i (16,-25,20,21). Végeredmény: 1. Oki Fantomi (bosnyák), 2. Rodnik (orosz), 3. OKI Banja Luka (szerb), 4. Piremon, 5. Team Greece (görög), 6. TSV Bayer 04 Leverkusen (német). ___________________________ Különdíjasok: Legjobb feladó: Adnan Manko (Fantomi). Legjobb blokkoló: Nizam Cancar (Fantomi). Legjobb védekező: Szabó László (Piremon). Legjobb ütő: 2oran Jesic (Bajna Luka). Legjobb liberó: Jan Gey (Leverkusen). Legjobb mezőny|átékos: Zikríja Avdaglcs (Fantomi). Legjobb nyitó: Torsten Stőter (Leverkusen). A legfiatalabb játékos: Kertész Róbert (Piremon) © LABDARÚGÁS: NB III. TISZA-CSOPORT, 11. FORDULÓ A mentő is járt a nyírmadai meccsen, a kótajiak hazai fiaskója Ádámszkivat (kékben) nem bántak kesztyűs kézzel a vendégvédők FOTÓ: RACSKÓ TIBOR Kemecs»-Létavértes 2-1 (0-0) Kemecse, 150 néző, v.: Kassai Á. Kemecse: Szabó A. - Puskás D„ Markos, Homann, Koskovits, Balogh Gy„ Szilágyi 2., Lakatos L, Ruska, Ádámszki, Lengyel A. (Pankotai, 85. perc). Edző: Madalina György. Létavértes: Póser - Holecz, Albert l„ Debreceni 2s., Engel (Dávid G., 78.), Mokánszki, Gál M„ Kuti, Barzsó, Nagy T. (Gömze, 84.), Fülöp 0. (Tóth N„ 60.). Edző: Gyarmati András. Változatos, jóiramú mérkőzésen vert helyzetből sikerült fordítania és kicsikarnia a megérdemelt győzelmet a Kemecsének. Gól: Ádámszki (73.), Albert i. (öngól, 83.), illetve Barzsó (53.). Jó: Puskás D„ Ádámszki, Balogh Gy. (Tudósító: Kondor Lajos) Madalina György: - Az első félidőben a mezőnyben ügyesen játszott az ellenfelünk, a szünet utáni játékunk és a gólhelyzetek alapján megérdemelten nyertünk. MVttbdiny-Tiszakanyir 2-2 (2-2) Püspökladány, 400 néző, v.: Tyukodi. Püspökladány: Szalánczi 2. - Varga L (Tüdős, 59.), Ramos l„ Fülöp A., Domokos A„ Bácsi, Karacs, Horváth R., Szab M„ Kanál (Domokos R„ a szünetben), Domokos I, Edző: Szabó László. Tlszakanyár: Gazsi - Dolhai (Fekete Á„ 72.), Deák I., Kiss T„ Jánvári, Tóth Sz„ Simon G„ Orgován Gy„ Kóka R„ Balázs P. (Ignácz J„ a szünetben), Maries G. (Gombkötő S„ 67.). Edző: Gerliczki Máté. Az ősz rangadójának titulált mérkőzésen a tiszakanyáriak játékban egyértelműen felülmúlták a listevezetőt, ám a vendégek nem tudták megőrizni megszerzett előnyüket, sőt hátrányba is kerültek. A gyors egyenlítést követően a második játékrészben csak érett a vendégek győztes gólja, de sorra kimaradtak a helyzetek. A látottak alapján a kanyáriak cseppet sem lehetnek elégedettek a dön­tetlennel, már csak azért is, mert a tabellán megmaradt a felek közötti távolság. Gól: Domokos I. (27. és 39. - az elsőt 11 -esből), illetve Maries G. (18.), Balázsi P. (44.). Jó: Fülöp A., Domokos I., Bácsi, Szabó M„ illetve Tóth Sz„ Kóka R., Dolhai, Maries G. (Tudósító: Háda Tivadar) Szabó László: - Nem rossz, de a jó nem ilyen! Igazi rangadó volt, bármelyik csapat nyerhe- tett volna, akár az utolsó pillanatokban is. Gerliczki Máté: - Régen láttam ilyet, a hely­zetek és a mutatott játék alapján is kínomban csak mosolyogni tudok, hogy ez a mérkőzés csak döntetlen lett. Két osztály különbsége volt a két csapat között. Hajdúszoboszló-Baktalórántháza 3-3 (1-2) Hajdúszoboszló, 150 néző, v.: Rendek. Hajdú­szoboszló: Dobó - Harsányi (Barabás, 69.), Bakonszegi, László R„ Horváth Sz., Sarkadi 2. (Mészáros T„ 55.), Reyes, Kálmán 2. (Kereki, 62, ), Szathmári 2s„ Lendvai Gy„ Szarvas F. Edző: Szűcs János. Baktalórántháza: Nagy 2. - Tolnai, Márkus Gy„ Szenes, Geda, Rákóczi (Lévai Cs„ 52.), Lakatos I., Kozma J„ 2ámbori (Molnár L„ 68.), Szabó R„ Török I. (Illés L„ 63. ). Edző: Tóth János. Lakatos István: gyors gólváltásával kez­dődött a meccs, a baktai középpályás előbb bombagólt szerzett, majd balszerencsés módon a saját kapuját is bevette. Ezzel együtt 1-3-nál győztesnek látszott a vendégcsapat, de a Szoboszló villámgyorsan kiegyenlített, amivel pontot is mentett. Gól: Lakatos I. (öngól, 28.), Szarvas F. (74.), Barabás (79.), illetve Lakatos I. (2.), Rákóczi (33.), Illés L (73.). Jó: Szarvas F., László R., Szathmári S„ illetve Márkus Gy„ Szenes, Tolnai, Szabó R. (Tudósító: Gebri Pái) _________________ Szűcs János: - Úgy érzem, közelebb álltunk a győzelemhez, így nem vagyok elégedett az egy ponttal. A mérkőzést végig mi irányítottuk, több lehetőséget kialakítottunk, de a szerencsével is hadilábon álltunk, hiszen ellenfelünk két szabadrúgásból megpattant lövésből szerzett gólt, Egyébként jóiramú mérkőzést játszottunk. ________________ Tóth János: - Edzőgyilkos meccs volt. A hozzáállással elégedett lehettem, de megint kisértett bennünket a három egyes eredmény, hiszen ezúttal a kétgólos előny sem volt elég a győzelemhez. _____________________ Nyfrmada-USE-Nagykálló 1-1 (0-0) Nyírmada, 200 néző, v.: Nagy F. Nyírmada: Cseh B. - Fejes, Szabó G„ Moldovan, Németh A., Istrate, Danku A., Járomcsák, Danku J. (Szőke I., 63.), Savrnoh (Szikszai A., 85.), Kimer. Játékos-edző: Szőke István. ÚSE- Nagykálló: Tóth A. - Bárány L, Torda Cs. (Bárány T, 51.), Hogya, Mándi L, Piskóti (Fiumei, 68.), Bodnár R„ Somogyi T. (Kiss T„ a szünetben), Asztalos, Marozsán, Ábrám. Edző:Fogarasi2oltán. Unalmas mérkőzésen mindkét csapatot az elképzélés nélküli játék jellemezte. Egyik fél sem érdemelt volna győzelmet, annak ellenére sem, hogy az utolsó percben is akadt két nagy helyzete a házigazdának. A vendégek játékosát, Torda Csabát sajnálatos koponyasérüléssel a vásárosnaményi kórházba szállították. Gól: Istrate (í 1 -esből, 54.), illetve Ábrám (55.). Jó: Danku A., Istrate, Németh A., illetve Somogyi I, Bárány T. (Tudósító: Roskó János) _______________ Szőke István: - Á helyzetek alapján igazsá­gos döntetlen született._______ Fogarasl Zoltán: - Volt ezen a mérkőzé­sen minden: öt csere, tiz sárga lap, súlyos sérülésből kifolyólag hosszú ápolás, mentő, ajándéktizenegyes, .természetesen" elma­radt hosszabbítás. Csak egy dolog nem jött össze, a győzelem, amiért pedig nagyon sokat tettünk. Torda Csabának jobbulást kívántunk. Nagyacsed-Tüzsér 3-0 (1-0) Nagyecsed, 200 néző, v.: Sipos L. Nagyecsed: Makó - Patály J„ Ricsei, Doras, Csáki l„ Ascsillán (Nyíregyházi, 70.), Kovács N., Bancsi (Csáki R„ 62.), Bulyáki A., Katona Gy„ Marcsek (Szakács I., 70.). Edző: Feczkó Tamás. Tuzsén Szabó B. - Tóth N., Setét, Gergely l„ Cseke, Iván A„ Kovács l„ Orgován K. (Takács J„ 76.), Medvid, Brankovics P„ Bagin. Edző: Révész Csaba. _______________ A színvonal nem volt olyan magas, mint a szerdai kupamérkőzésen, de a hazaiak a játékot végig irányítva, magabiztosan győzték le a szimpatikus Tuzsért. Gól: Marcsek (15.), Ascsillán (57.), Katona Gy. (67.). Jó: Csáki l„ Bulyáki A„ Katona Gy„ Kovács N., Ascsillán. (Tudósító: Bíró Attila)_________________ Feczkó Tamás: - Nagyon fáradtan és enerváltan játszottunk, ezért nagyon értékes ez a három pont. ____________________ Révész Csaba: - futyimutyi játékosokkal a futballt nem lehet látszani. _____________ Ibrány-Tlszalflk 0-0 Ibrány, 300 néző.v.: Homonai. Ibrány: Tóth N. - Papp Á„ Kántor 2s., Jeddi, Turóczi Cs., Tóth 2s„ ifj. Kató!., Szilágyi V. (Ferenczi F„ 76.), Babják (Balogh 2„ a szünetben), Szabó M. (Reszler, a szünetben), Imre Gy. Edző: Kató István, Tiszalök: Polgári - Csáki J. (Bodó G„ a szünetben), Czifrák, Dobos 2„ Csáki V. (Szilágyi Á„ 80.), Bognár A. (PappS., 75.), Vass l„ Péntek A., ifj. Péntek M„ Hock F„ Nagy I. Edző: Mirgai László és Péntek Miklós. _____ Az alacsony színvonalú mérkőzés első félide­jében jobbára a mezőnyben folyt a játék. Szü­net után már több ibrányi helyzet is kialakult, de ezekkel nem tudott élni a házigazda, így a döntetlen reálisnak mondható. Jó: Kántor 2s„ Jeddi B„ illetve Polgári, Hock F„ Dobos Z., Vass I. (Tudósitó: Vigh Sándor)______ ________ Kató István: - Az egy pontnak örülhetünk, más semminek. _____________________ Mirgai Lásdó: - Ha legutóbb is így küzdöttünk volna, mint ezen a mérkőzésen, akkor most jóval több pontunk lenne. Ennek ellenére dicséret illeti a csapatot, mert végig nagy elszántsággal futballoztunk, ennek lett eredménye az egy pont, _______________ Kótaj-Balkány 0-lTÓ-l) Kótaj, 150 néző, v.: Takács I. Kótaj: Czenki - Luput, Horváth Cs„ Szántó Z„ Ungi, Torma T„ Majoros (Szuharev, 55.), Cue (Gurcsák, 55.), Bodnár G. (Kató Gy., 60.), KotriczZ., Kádár L. Edző: Csorna Dezső. Balkány: Vadon D. - Dán F., Szabó P„ Daru, Tóth Gy., Vasas T„ Meszesán (Balogh Zs„ 65.), Tóth Z. (Kiéin, ©TABELLA A bajnokság állása 75.), Vass Z., Nagy D. (Ukaegbu, 88.), Balás. Játékos-edző: Tóth Zoltán. _________ Szombat esti buli - jég dupla viszkivel. Mindezek rányomták a bélyegét a kótaji csapat vasárnapi teljesítményére, amit remekül kihasznált az addig sereghajtó Balkány, amely a gólszerző révén még egy büntetőt is elhibázott. Gól: Balás (31.). Jó: Vadon D„ Vass Z„ Vasas T„ Dán F. (Tudósító: Orosz Mihály) ______________________ Csorna Dezső: - Nagyon el vagyok keseredve, hogy hazai pályán zsinórban nem tudunk nyerni. Hiába dolgozunk egész héten komo­lyan, a csapatban vannak fekete bárányok, akik elengedik magukat vasárnap hajnalig. Az egyik legfontosabb dolgom lesz, hogy meg­találjam őket és tisztába tegyem a dolgokat, mert a kótaji csapatban ilyen nem fordulhat többet elő! Személy szerint elnézést kérek a szurkolóktól, de ezt másoknak is meg kellene tenniük... ______________________ Tóth Zoltán: - Lelkes, szerencsés játékkal, kihagyott tizenegyessel megérdemelt győzel­met arattunk. További eredmény: Berettyóújfalu—Cigánd 0-3. 1. Püspökladány __________________11 8 2 1 24-9 26 2. Tlszakanyár ____________________11 7 2 2 35-17 23 3. Nagyecsed _____________11 7 2 2 23-11 23 4. Kótal _________________11 6 2 3 17-13 20 5. Cigánd ________________________II 6 1 4 21-15 19 6. Kemecse ______________________11 5 3 3 21-12 18 7. USE-Nagykálló __________11 4 6 1 17-11 18 8. Ibrány ________________________11 5 2 4 13-11 17 9. Hajdúszoboszló _________________11 4 3 4 16-17 15 10. Baktalórántháza ________________11 3 3 5 18-22 12 11. Létavértes _____________________11 2 4 5 16-18 10 12. Tiszalök _______________________11 2 3 6 12-18 9 13. Balkány ______________________11 2 3 6 12-22 9 14. Tuzsár _________________11 2 3 6 13-24 9 15. Nyírmada______________________11 2 2 7 12-31 8 16. Berettyóújfalu 11 2 1 8 5-24 7 bosnyák Fantomi nyerte a fa­vorit oroszok ellen. km és fordítani tudtak. A döntőt szintén nagy küzdelemben a