Kelet Magyarország, 2010. szeptember (67. évfolyam, 204-229. szám)

2010-09-15 / 216. szám

2010. SZEPTEMBER 15.. SZERDA 10 Sport KELET Jól tekertek a hegyen és a motokrosszpályán kerékpározás. Három közel­múltbeli versenyen vannak túl sikeresen a nyíregyházi ViniBike kerékpáros egyesület tagjai. A napokban több mint négyszázan vágtak neki a XIX. Mátra kör kerékpárosverseny távjának. A ViniBike színei­ben több mint tízen indultak úgy, hogy síkvidéki emberek­ként a hegyi verseny nem a fő Bakosi Nándor Miskolcon élen zárt az ifik között FOTÓlTUDÓSlTÓNKTÓL. profiljuk. Bakosi Nándor ka­tegóriájában harmadik, Jónás Gábor negyedik lett. Nemesbikken egy moto­krosszpályán rendeztek ferge­teges mountainbike versenyt. A mintegy 1300 m-es pályán volt minden, ugrató, kanyar, sár, lejtő, emelkedő. Itt a nyír­egyháziak közül Erőss Béla master kategóriában első helyen végzett. Jávorkúton hegyi időfutamra került sor. Jónás Gábor hatodik, Bakosi Nándor tizedik helyen zárt az abszolút sorrendben, mivel nem hirdettek ifi kategóriát, így a felnőttek között is szép eredményeket értek el. Legutóbb Miskolcon, a vá­ros szélén hegyi mountain­bike időfutam versenyt rendezett a Kiliandale Team hagyományteremtő céllal. Cél a Fehérkő-Lápa-i tu­ristaháznál volt, ahol meleg étel várta a versenyzőket. A rajttól kezdve a befutóig esett az eső, így nehezebb volt a be­melegítés az időfutam előtt. Bakosi Nándor abszolútban az ötödik, kategóriájában pedig az első helyen ért célba. Tóth Márton az ifik kö­zött negyedik időt hajtotta! KM Diákturlsztlkal találkozó. Az elmúlt héten a rossz időjárás miatt elmaradt a Magyar Diáksport Szövetség sportnapja. A tervek szerint szeptem­ber 24-én, 10 órától Rakamazon a Spori-Sport vízibázis ad majd otthont a diákturisztikai találkozónak. Nyi­tányként az elmúlt évben a diákolim­piákon dobogós megyebeli fiatalokat köszöntik, majd az eredeti programnak megfelelően Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar és Borsod-Abaúj-Zemplén megyék diákjai mérik össze tudásukat több sportágban. Epizodistából főszereplő Imre Győző (Jobbra) Kemecsén az első félidőben még a klspadon kupor­gott FOTÓ: RACSKÓ TIBOR Második fellépé­sén máris pontot érő gólt szerzett a térdszalagszakadásból felépült Imre Győző. labdarúgás. Gyötrelmes négy és fél hónap után, térdszalagszakadásból tért vissza a pályára Imre Győző. Méghozzá nem is akárho­gyan, hiszen az ibrányi csatár a múlt heti, tízperces „beme­legítést” követően, szomba­ton Kemecsén már félidőnyi játéklehetőséget kapott, és az NB III-as meccs nyolcvanadik percében gólt szerzett. Olyan gólt, amelyre több­szörösen illik az első jelző: a visszatérést követő első talá­lat egyben a csapat első idei idegenbeli gólja volt, amely az első idegenbeli pontot is jelentette. Még vannak fájdalmai- Egy életre megjegyez­tem azt a dátumot, amikor térdszalagszakadást szen­vedtem: idén április 18-án, a Cigánd ellen otthon kettő egy­re elvesztett találkozón jártam pórul - emlékezett Imre Győző.- Fura és ártalmatlan szituáció volt, a cigándi Kántor Ferenccel együtt ugrottam fel fejelni, a földet érés után nekem a jobb, ellenfelemnek a bal térdében szakadt el a szalagja, így aztán a székesfehérvári kórházban is „élvezhettük” egymás társasá­gát. Szerencsére a rehabilitáci­óm a vártnál gyorsabb volt, és bár még vannak fájdalmaim, a reméltnél hamarabb sor kerül­hetett a visszatérésemre. A 29 éves tanárembernek déjá Kíváncsiak voltunk, hogy hol tart az Imre Győzővel egy na­pon megsérült Kántor Ferenc gyógyulása, hiszen a cigándi labdarúgó nevét még nem le­het felfedezni a borsodi csa­pat összeállításában. Kocsis János, a Cigánd edzője azt vu érzése lehetett, hiszen 2009- május 3-án, éppúgy a meccs hajrájában o-l-ről men­a tájékoztatást adta, hogy a nyírkarászi illetőségű, nyíregy­házi nevelésű, a borsodiakhoz Nagyecsedről került játékos nincs bevethető állapotban, hiszen még vizesedik a térde. Hogy a rehabilitációs időszak mennyire hosszú folyamat, az tette döntetlenre a Kemecse elleni partit, mint szombaton. A különbség csak annyi, hogy akkor hazai pályán és a 92. percben, most pedig idegen­ben és tíz perccel a lefújás előtt született meg a találat.- Szabó Attilát, vagyis Sotit a megye legjobb kapusának tartom, de ezek miatt a gólok miatt aligha zárt a szívébe - vélekedett a hasonlóságról Imre Győző. - A szombati dön­tetlennek nagyon örültünk, hiszen eddig még képtelenek voltunk idegenben betalálni és pontot szerezni. Arról nem beszélve, hogy a legutóbbi bajnok otthonában nemhogy elfogadható, egyenesen bra­vúros eredmény az egy egyes döntetlen. Az ilyen gólok to­vább segítik a gyógyulásomat, és bár ott még nem tartok, hogy egy egész meccset végig­bírjak, félidei epizódszerepek­kel segíteni tudom a csapatot. Ami a szombaton történte­ket illeti: igy születnek epizo- distákból a főszereplők... km sport.szon.hu Képek. Helyi és nagyvilági sport sok mindentől függhet: gene­tikai adottságoktól, a szakadás jellegétől, esetleges porcprob­lémáktól stb. Látva az akkori sérülést, Kocsis mester is rá­csodálkozott, hogy az ibrányi játékos ilyen gyorsan bevethe­tő állapotba került. A szobatárs még nem játszik! A lugosi „Hercegnő” győzelme Adonyban Remekeltek a nyír­egyházi versenyzők a hangulatos küzdősport nagydíjon. kwh-pox. Szombaton a nyíradonyi Harangi Imre rendezvénycsarnok adott otthont a profi kick-box, thai- Box, és K-l. Nagydíjnak. A bemutatók és ifjúsági küzdel­mek után kezdődtek a tétre menő mérkőzések. WiEZmrlii A nyíradonyi nagydf) nyíregyházigyőztesei Ifi 50 kg, low-klck: Horváth Erik (Rlta-Ring SE) Ifi 57 kg, low-klck: Kovács László (Rlta-Ring SE) Versenyzők érkeztek Debre­cenből, Szolnokról, Szegedről, Kábáról, Nádudvarról, Nyír­egyházáról, Hajdúnánásról, összesen kilenc férfi és két női összecsapást láthattak az ér­deklődők. A női főmérkőzést Mátyás Nikolett a „Herceg­nő” (Rita-Ring Kick-Box SE) és Ignácz Melitta (Milo-Team) vívta, mégpedig full-contact szabályok szerint az 56 kg-os súlycsoportban, három me­netben. A hangulatra nem le­hetett panasz, hiszen Mátyás Nikolett Baktalórántházán ta­nul, de a Nyíradonnyal szom­szédos Nyírlugoson lakik, ahonnan sokan elkísérték és nagy biztatást kapott az egész mérkőzés alatt. Ignácz Melit­tának is sok szurkolója volt, a Nyíregyházáról érkező klub­társai és barátai rendeztek pa­rázs hangulatot. A két lány nagy iramú, vál­FelnőttőOkg.k-l.: Bodnár Mihály (Mllo-Team) Felnőtt 71 kg,low-klck: Iványi Norbert (Rita-Ring SE)" Felnőtt 86 kg,full-contact: Szabó Ivett (Mllo-Team) tozatos mérkőzést vívott, mindent kiadva magukból. Melitta lábbal dolgozott töb­bet és gyűjtötte a pontokat feltartó testrúgásokkal, míg a „Hercegnő” erős kéztechni­kájában bízva folyamatosan támadott. A mérkőzés végén a pontozóbírók 2:l-es arány­ban (30:29, 30:28, 28:29) Mátyás Nikolettát látták jobbnak, így ő vette át a női nagydíjat. A férfi főmérkő­zésen (K-l, 86 kg) Támcsu Richárd (Pit-Bull Debrecen) 2:1 arányú pontozással győzte le Török Norbert nádudvari versenyzőt. Egy perc után a mentő vitte el a foci pályáról A csengeri Juhász Ferenc orrcsonttörést szenvedett: bántja, hogy ellenfele elnézést sem kért. Alig egy percig tartott Juhász Ferenc számára a Beregdaróc-Csenger (0-2) megyei másodosztályú mér­kőzés. A vendégek futballis­tája egy bedobást követően „találkozott” ellenfele kö­nyökével, aminek következ­ményeként csúnya sérülést - orrcsonttörést szenvedett. Az erősen vérző védekező kö­zéppályást mentő szállította a vásárosnaményi kórházba. A pórul járt labdarúgó egyébiránt ritka balszeren­csés: a 88. minutumban cse­reként lépett pályára, hatvan másodperc múlva pedig meg­történt a baj.- Fél évig Nyíregyházán dolgoztam, munkahelyi el­foglaltság miatt nem tudtam a csapat rendelkezésére állni, ez volt visszatérésem, hát, rövidre, igazán emlékeze­tesre sikerült. Nem semmi...- őrizte meg humorát a hu­szonnégy éves Juhász Ferenc.- Az bánt egy kicsit, hogy a beregdaróci játékos nem kért elnézést, ennyi talán járt vol­na egy ilyen sérülés után. Az mindenesetre jól esett, hogy a hazaiak edzője a meccset követő nyilatkozatában job- bulást kíyánt, és amúgy is segítőkészek voltak: mentőt hívtak, amit lehetett megtet­tek, köszönöm nekik. Először nem éreztem semmit, majd ahogy szűnt a zsibbadás, egyre inkább fájt az orrom. A sürgősségin nagyon rendesen bántak velem, gyorsan ellát­tak, két öltéssel varrták össze a sebet. Szombaton este már ki is engedtek. Azt mondták, ki kell hagynom legalább há­rom hetet, valahogy csak ki­bírom, de nem lesz könnyű megint foci nélkül. KM-KT Pazonyi bravúr, geszterédi veretlenség A „kiscsapatok” fordu­lója volt a hétvégi a me­gyei II. osztály Díjözön- csoportjában. A Nyírpazony és a Geszteréd dicsőségét zeng­hettük a hétvégén a megyei II. osztály Díjözön-csoportjában: a pazonyiak legyőzték (3-1) az addig százszázalékos éllovas Nyírlugost, a Geszteréd pedig tovább nyújtotta jó sorozatát, és immár egyedüli veretlen csapat a mezőnyben. Újonc­ként. A harmadik esztendeje megye kettes Nyírpazonynál sincsenek hozzászokva az ilyen jó szerepléshez. Extramotlváclós ellenfél- Hát még, ha kettő nullás vezetésünknél nem szakad félbe a Kálmánháza elleni mérkőzésünk - sóhajtott a tabella hatodikjának edzője, a nyírpazonyi Béres Miklós. - Az újrajátszást elvesztettük, ha akkor megvannak a pon­tok, most negyedik helyen állnánk. Ami a Nyírlugos elle­Kvaka Árpád (labdával) jó teljesítménye Is kellett a pazonyi bravúrhoz fotó: racskó tibor ni sikert illeti, extra motiváci­ót jelentett a csapat számára, hogy a hibátlanul teljesítő lis­tavezetőt fogadjuk, de az első félidőben nagyon görcsösek voltunk, így hátrányba kerül­tünk. A szünetben arról be­széltünk, hogy nem kell mást tennünk, csak nyugodtan futballozni, és a remek passz- játékunk eredményeként há­rom gólt szerezve fordítani tudtunk. Eddig valóban jól szereplünk, a sorsolás alkal­mas arra, hogy a következő hetekben is gyűjtögessük a pontokat, és remélem, az egyre intenzívebb iskolai el­foglaltság sem fékezi majd le a csapat szekerét. Csak az aggaszt, hogy szinte minden héten elveszítünk egy-egy játékost, legutóbb Kocsis Zol­tán dőlt ki a sorból. A nyáron a megyei III. osz­tályból felkerült Geszterédnél aligha gondolták volna, hogy öt forduló után övék lesz a mezőny egyetlen veretlen csapata. A két győzelem és a három döntetlen jelen pilla­natban ötödik helyet ér.- A bajnoki címet ünneplő vacsoránk keretében elmond­tam: úgy kell készülnünk, hogy a megye kettőben már érhetnek bennünket pofo­nok, de ezek szerencsére elkerültek bennünket - így Gyöngyösi Mihály edző, akit játékosként 1994-ben leiga­zolt az akkori bajnok Vác, igaz a dunakanyariak színeiben él­vonalbeli meccsig nem jutott, Szuperkupa-döntőn viszont pályára léphetett az akkori Népstadionban. Remek a közösség- Négy éve edzem a geszterédi csapatot, ezalatt remek kö­zösség alakult ki, a játékosok barátai egymásnak, nincse­nek klikkek. Ez sokat jelent, miként az is, hogy a háttérből Hegyaljai Ferenc sportkö­ri elnök is rengeteget segít. Nemcsak a veretlenségünk­re vagyunk büszkék, hanem arra is, hogy egyelőre miénk a legkevesebb kapott gól a mezőnyben. Bízom benne, hogy tovább tudjuk nyújtani ezt a sorozatot, bár a hétvé­gén vízválasztó mérkőzés elé nézünk, hiszen a szintén remekül rajtoló, igaz leg­utóbb Nyírpazonyban vesztes Nyírlugos vendégei leszünk. KM-BT