Kelet-Magyarország, 2010. június (70. évfolyam, 125-150. szám)

2010-06-07 / 130. szám

2010. JÚNIUS 7., HÉTFŐ KELET-MAGYARORSZÁG © LABDARUGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY Komolyra fordítva a szót: a Mándok trónol az élen Szégyenteljes vereség Barátságos meccsen barátságtalan megmozdulás: Vanczák (jobbról) FOTÓ: MTI Nyírbátor-Tlszabecs 1-1 (0-1) Nyírbátor, 200 néző, v.: Sinka. Nyír­bátor: Tóth Sz. - Czerula. Lengyel L, Kurucz Z., Bíró Zs„ Berecz (Székelyi N.), Tóth B., Pálvölgyi, Szarka I. (Kovács Á.), Erdei Z., Kerekes M. Edző: Lőrincz Sándor. Tiszabecs: Gergely I. - Ra- dács, Nagy P„ Rapos, Zámbó, Varga Z„ Riskó (Marinas), Sándor M., Fedor A., Bornemisza, Skunzjak. Edző: Szécsi Zoltán. Igazi presztízscsatában a rendkívül idegesen játszó hazaiak nem érdemeltek győzelmet. Gól: Pálvölgyi, illetve Skunzjak. Ifi: 8-2. (Tudósító: Bállá István) _____________________ Lőrincz Sándor: - A második percben Berecz András úgy lerántotta magát az ellenfél 16-osán belül, hogy men­tővel kellett kórházba szállítani... A második félidő elején a tiszabecsiek is megcsinálták ugyanezt, de a játék­vezető azzal tette fel a koronát a telje­sítményre, hogy egy teljesen szabályos gólunkat nem adott meg, mellyel nagyban befolyásolta a mérkőzés eredményét. A kimaradt tiszebecsi helyzetek azért nem befolyásolták a meccset, mert azok kimaradtak... Szécsi Zoltán: - Több volt ebben a meccsben... ________________ Rakamaz-Nyírtelek 1-1 (0-1) Rakamaz, 200 néző, v.: Takács A. Ra- kamaz: Farkas L. - Anderka G., Ga- lambosi Zs., Szabó B. (Varga A.), Deb- roczki, Venczel I. (Balogh R.), Suskó Á„ Gáspár L, Riczu, Hensperger (Borbély P.), Balogh J. Edző: Veigli Géza. Nyír­telek: Vadon D. - Kulcsár I, Kiss A., Mészáros A., Csernák l„ Trencsényi (Bodnár Cs.), Potornai, Vékony A. Dan- kó Z„ Bencs Á. (Kóka Gy.), Sarkadi Sz. Edző: Vadon Lajos. Nagyon gyenge színvonalú mérkőzésen igazságos eredmény. Gól: Suskó Á„ illetve Potor- nai. Ifi: 3-1. (Tudósító: Goneth Béla) Veigli Géza: - Ellentétes félidők, igazságos eredmény._______________ Vadon Lajos: - Ilyen mérkőzésekért érdemes edzőnek lenni... ___________ Gyulaháza-Úlfehértó 1—2 (1—1) Gyulaháza, 180 néző, v.: Rajzinger. Gyulaháza: Csobolya - Molnár G., Gá­ti Sz., Kapin M„ Tóth G., Bombera M. (Pappá.), Takács B. (Gáti S.), Deák Z„ Petró F„ Deák B„ Éles 1. (Haga S.) Edző: Bárdi Attila. ÚJfehértó: Gégény L. - Bárány L, Torda, Ballai Z., Hogya, Balogh Cs. (Szabó 1.), Somogyi T. (Majchrovics), Mándi L. (Piskóti), Kiss I, Ábrám (Szigeti V), Marozsán M. (Zsíros G.). Edző: Fogarasi Zoltán. A hazai csapat végig egyenrangú ellen­fele volt a bajnokesélyesnek, döntet­lenszínezetű mérkőzésen egy figyel­metlenség döntött a vendégek javára. Gól: Deák B„ illetve Marozsán M„ Ábrám. Ifi: 0-6. (Tudósító: Bárdi Béla) Bárdi Attila: - Sajnálom a csapatot, hogy ezzel a játékkal pont nélkül maradt. _________________________ Fogarasi Zoltán: - Alacsony szín­vonalú, de küzdelmes mérkőzésen nehézkes, a játék képe alapján viszont mindenképpen megérdemelt győzel­met arattunk. ____________________ Nagyhalász-Záhony 2-2 (0-1) Nagyhalász, 300 néző, v.: Gergely S. Nagyhalász: Szobonya G. - Balogh N„ Szobonya P., Bárány T, Babják, Asztalos, Földi, Farkas A. (Fiumei), Csombók Z. (Reszler), Anderka (Ke­lemen R.), Ferenczi M. Játékos-edző: Kelemen Róbert. Záhony: Babincsák - Árva B„ Tóth N., Czvik S., Semegi J. (Pokol L), Simon 1., Semegi T„ Fekete G„ Tóth R„ Németh T. (Halász I), Balogh S„ Dankó X, Halász I, Szokol L. Játékos-edző: Pokol László. A hatalmas kihagyott helyzetek miatt a Nagyhalász alighanem elbúcsúzhat a bajnoki címtől... Gól: Asztalos 2, illet­ve Tóth R„ Pokol L. Ifi: 1 -1. (Tudósító: Bácskái János)____________________ Kelemen Róbert: - Kettő-egyes vezetésnél büntetőt hibáztunk, ez megbosszulta magát. Pokol László: - Kitűnő játékvezetés mellett, fordulatos mérkőzésen fegyelmezett játékunknak köszönhe- tően megérdemeltük az egy pontot. Várta SE-Fehérgyarmat 2-0 (0-0) Kisvárda, 250 néző, v.: Csáki. Várta SE: Petranics - Szőlősi, Mező Á„ Mándi A., Krizán, Oprea (Vincze V.), Némethi, Szabó Á„ Dallos, Rab, Kovács L. Edző: Rozsnyai Béla. Fehérgyar­mat: Koncz T. - Jakkel, Callin, Sándor Gy., Marinica (Horváth R.), Vlad, Chifor, Országh Zs„ Igaz K. (Dócsa I.), Merce, Vladan. Edző: Czeglédi István. A sok hibával tarkított nagy küzdelem a pályán nem kiesési rangadóra utalt, pedig az volt. Győzelmével a Várda SE érezheti jobban magát a hátralévő fordulók előtt. Gól: Vincze V. 2. Ifi: 11-0. (Tudósító: Lizanecz László) Rozsnyai Béla: - Jó csapat ellen játszottunk, a jó védekezés és Vincze Viktor villanásai eldöntötték a meccset. _____________________ Czeglédi István: - A csapat nem azt játszotta, amit megbeszéltünk, még ha hatalmas helyzeteket is hagytunk ki... Nyírgyulaj-Nylrkarász 2-2 (1-2) Nyfrgyulaj, 200 néző, v.: Kocsis. Nyírgyula): Kecskés - Bécsi K„ Franku, Baksa Cs., Sárosi I, Pápay (Tímár Zs.), Erdei L, Kerecseny (Tanka L), Kocsis Z., Pelyák M„ Horváth K. (Gerstmájer). Edző: Lukács Tibor. Nyírkárász: Pekk - Liptai D. (Tóth L.), Mándoki, Rákóczi, Liptai I, Lakatos I., Kiss Z., Balogh X, Gazdag A. (Dajka L), Horváth J. (Szűcs B.), Ponczók (Vajas I.). Edző: Dudás Zoltán. Egyenlő erők küzdelmében igazságos eredmény született. Gól: Pelyák M. 2, illetve Liptai X, Lakatos I. Ifi: 2-2. (Tudósító: Csoba Zsolt) Lukács Tibor: - Jól játszó csapat elten a második félidőben nagyot küzdöt­tünk, így a döntetlen reális. _________ Dudás Zoltán: - A két csapat rácá­folt a tabellán elfoglalt helyezésére, nagyon jó mérkőzésen úgy érzem, itthagytunk két pontot. A játékveze­tőre nem volt jó hatással a napsütés... Gratulálok mindkét csapatnak. ______ Nyírcsaholy-Mándok 0-1 (O-i) Nyírcsaholy, 250 néző, v.: Benkő R. Nyírcsaholy: Oláh M. - Torna, Tuturas, Dragomir (Jurkó), Lung, Mocsár G. (Jéri Zs.), Valóczki, Katona P. (Mező A.), Szabó V., Botos S„ Batízi G. Játékos-edző: Bákonyi György. Mándok: Bandor - Szabó X, Karasz A„ Pásztor A„ Balázsi A. (Szabó M.), Kalu B. (Angyal Á.), Orosz Cs„ Szeles Cs., Matyi, Ács G. (Galambos L), Bíró J. Játékos-edző: Balázsi Attila. Sok néző, jó idő, kevés gól. Gól: Matyi. Ifi: 8-3. (Tudósító: Tengyel Zoltán) Bákonyi György: - Hazai pályán meccset veszíteni óriási szégyen, azok a játékosok, akik nem készültek, reméljük, szégyellik magukat. _______ Balázsi Attila: - Komolyra fordítva a szót: győztünk! ___________________ Volán-Sényő-TIszavasvárí 1-0(0-0) Sényő, 200 néző, v.: Vasas. Volán- Sényő: Virág Cs. - Pljutyinszkij, Puskás L, Sándor L, Székely Z„ Csajkó J„ Szanics P„ Horváth M„ Orosz X (Hor­váth G.), Szitái R. (Mocsár Cs.), Toronyi G. (Török I.). Játékos-edző: Rubóczki Tibor. Tiszavasvárl: Tisza S. - Lajos X, Mátyási P., Lakatos B. (Nábrádi L), Tályai P. (Kiss Z.), Bodnár A. (Tamás L), Reznek (Hegedűs I.), Kurucz X, Nyisztor D. (Gál N.), Fazekas, Brandies A. Edző: Fecsku István. A hazai csapat átérezte a tét nagyságát, fontos három pontot szerzett. Gól: Puskás L. Kiállítva: Szanics P. (81. perc), illetve Mátyási (70. perc). Ifi: 1-7. (Tudósító: Knoblok Sándor) _______________ Rubóczki Tibor:-Úgy kellett ez a három pont, mint egy falat kenyér. Fecsku István: - A nagy melegben a vaj nem a mi fejünkön olvadt. _______ A Dombrád-Szakoly mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. A világbajnokságra készülő hollandok „kitömték” a magyar válogatottat. labdarúgAs. A magyar lab­darúgó-válogatott megalázó, 6-i-es vereséget szenvedett szombaton a világbajnok­ságra készülő hollandoktól Amszterdamban. Nagy lendülettel kezdtek a hollandok, teljesen beszorult a magyar csapat, amely azon­ban egy gyors ellentámadás­ból mégis vezetést szerzett Dzsudzsák gyönyörű góljával. Ez rövid időre visszavetette a hazaiakat, így Koeman együt­tesének volt lehetősége továb­bi kontrákra. A 15. perctől is­mét nagy nyomás nehezedett a magyar kapura, a beadások rendre komoly veszélyt jelen­tettek, már csak azért is, mert Fülöp vagy ki sem mozdult kapujából, vagy alászaladt a labdáknak. A világbajnokság­ra készülő hollandok aztán a 21. percben egyenlítettek. Ezt követően valamelyest vissza­vettek az amúgy sem öldöklő iramból, de komoly lehetősé­get így sem tudtak kialakítani a magyarok. A játékrész végén ismét fokozódott a nyomás Fülöp kapuján, de a szünetig már nem esett több gól. A foly­tatásban a hollandok szinte „egykapuztak”. A vendégek gyakorlatilag egy pillanatig sem voltak képesek meg­tartani a labdát. Szinte vala­mennyi hazai akció gólhely­zettel vagy lövéssel zárult. A második félidőben teljesen szétesett a magyar csapat, az belépőjét Kuyt bánta első félidőben viszonylag jól záró védelem sorra maradt le a holland támadókról, s en­nek következményeként egy­más után „potyogtak” a hazai gólok is. A mérkőzés képéről sokat elárult Elia gólja, a frissen be­állt játékos első labdaérinté­sekor három védőt cselezett ki a bal oldalon, majd Juhász és Fülöp asszisztálása mellett lőtt gólt... Az utolsó tíz perc­re már visszavett a tempóból a holland csapat, amely ilyen különbséggel is megérdemel­ten győzött. MTI A bajnokság állása: 1. Mándok ___________32 20 8 5 70^36 68 2. Ülfehértó 32 21 3 8 98-39 ~66~ 3. Nagyhalász _________32 21 3 8 63-25 66 4. Nyírbátor* _ __ _ _32__19___9_ _4_ _80=44____65 5. Tiszabecs __________32 18 3 11 78-63 57 6. Szakoly* 31 17 4 10 58-47 54 7. Tiszavasvári _________32 15 3 14 57-50 48 8. Nyírcsaholy* ________32 13 5 14 54-56 42 9. Rakamaz __________32 12 3 17 57-54 39 10. Nyírkárász __________32 12 3 17 44-51 39 11. Várda SE ________ 32 10 8 14 32-43__ .38 12. Nyírtelek ________32 10 8 lj4_ 46-58 __ J8 13. Nylrgyulal __________32 11 4 17 50-64 37 14. Gyulaháza __________32 11 4 17 55-90 37 15. Votán-Sényő_________31 10 6 15 39-66 36 16. Záhony____________32 9 4 19 40-64 31 17. Fehérgyarmat ________31 7 6 18 37-64 27 18. Dornbrád___________31 5 6 20 28-71 21 * A Nyírcsaholytóí kettő, a Nyírbátortól és a Szakoíytót egy-egy pont levonva ♦ * rarrrrermiv.i i.mw... rmi.nz* Hollandla-Magyaiország 6-1 (1-1) Amszterdam, 45 ezer néző, v.: Florian Meyer (német). ________ Hollandia: Stekelenburg - Van der Wiel, Heitinga (Ooijer, 61. perc), Mathijsen, Van Bronckhorst - Van Bommel (De Zeeuw, 80.), Van der Vaart (Afellay, 80.) - Kuyt (Robben, a szünetben), Sneijder (Ella, 73.), De Jong - Van Persie (Huntelaar, 68.). Szö­vetségl kapitány: Bert van Marwijk. ____________________ Magyarország: Fülöp Márton - Bodnár L. (Laczkó, 81.), Juhász R„ Horváth G. (Vadócz, 80.), Vanczák - Szélesi - Dzsudzsák, Huszti (Lázok, 68.), Bodor - Priskin, Torghelle (Elek Á„ 58.). Szövetségi kapitány: Erwin Koeman. ___________________________ Gól: Van Persie (21.), Sneijder (56.), Robben (64., 78.), Van Bommel (71.), Elia (74.), illetve Dzsudzsák (6.). Bert van Marwijk: - Az elején nem tudtunk mit kezdeni a magya­rok jó védekezésével, ám ahogy felgyorsítottuk a játékot, egyértel­művé vált fölényünk. Sajnálom Robben sérülését, egyelőre itthon marad, hogy megvizsgálják.__________________________ Erwin Koeman: - Ötvenöt percen keresztül méltó ellenfelei voltunk a holland válogatottnak, addig a csapatom azt tette, amit előre elterveztünk. Utána azonban magasabb tempót kezdett diktálni a hazai együttes, mi pedig fáradtan már nem tudtuk felvenni ezt az iramot. A hollandok győzelme megérdemelt, sajná­lom, hogy ilyen nagy különbségű vereség lett a vége. Nem adom fel a harcot, a játékosaimtól azzal köszöntem el, hogy pihenjék ki magukat, találkozunk a következő megmérettetés előtt. HD-képes LCD és LED TV-készülékek IPTV-előfizetéssel a T-Home kínálatában Cementes Kiszálltóses beüz®rnees' www.t-home.hu Cseréld le TV-készülékedet és -előfizetésedet egyszerre! ■ Szórakozz HD-minőségben: részletgazdag, tűéles kép, digitális csatornákkal! ■ Rendelj a T-Home-tól IPTV-előfizetést és válassz mellé Samsung LCD vagy LED TV-készüléket kínálatunkból! ■ Kamatmentes részletfizetési lehetőség és 3 év jótállás ■ Díjmentes házhozszállítás és beüzemelés További részletekért hívd a 1412-t, vagy látogass el a T-Pontokba! Együtt. Veled T ■ 'Honié A TV-készülékre vonatkozó ajánlat meghatározott új és jelenlegi T-Home IPTV egyéni előfizetők részére, 2010. június 1-jétől visszavonásig érvényes, 24 hónapos részletfizetési konstrukcióval. Ajánlatunkat azon egyéni ügyfeleink vehetik igénybe, akik már legalább 6 hónapja Magyar Telekom-előfizetők és jelenlegi szolgáltatásaik egy folyószámlán szerepel­nek. Egy előfizetéshez csak egy TV-készülék értékesíthető. Az akcióban az IPTV Koktél csomag nem vesz részt. A tájékoztatás nem teljes körű, az akció további részleteiről a 1412-n, a T-Pontokban és a www.t-home.hu weboldalon is tájékozódhatsz. * A fenti ár a Samsung LE32C450E típusú LCD Tv-re vonatkozik. HIRDETÉS KELET Sport 11