Kelet-Magyarország, 2010. május (70. évfolyam, 101-124. szám)

2010-05-03 / 101. szám

2010. MÁJUS 3., HÉTFŐ KELET-MAGYARORSZÁG Azt hiszem hiba lenne lecserélni a trénert, hátrafelé tennénk egy lépést. Guti, a Real Madrid labdarúgója védelmébe vette Manuel Pellegrinit a fővárosi elitklub chilei vezetőedzőjét. Talmácsi Gábor a kilencedik helyen végzett vasárnap a Moto2-esek között, a gyorsa­sági motoros világbajnokság második futamán, a Spanyol Nagydíjon. A viadalt a hazai közönség előtt szereplő Toni Elias nyerte, a japán Tomizava Soja lett a második és a svájci Thomas Lüthi végzett a har­madik helyen. Short elhagyja a Ferencvárost LABDARÚ6ÁS. Craig Short me­nedzser a következő szezon­ban elhagyja a Ferencváros labdarúgócsapatát. A klubli- cenc-szabályzat személyügyi része ugyanis kimondja: csak az a klub kaphat licencet, aki olyan edzőt alkalmaz, aki pro edzői képesítéssel rendelke­zik. Kevin McCabe tulajdonos pénteki látogatása alkalmával döntés született, hogy Short nem lehet a Ferencváros ve­zetőedzője a következő baj­noki idényben, így a szezon végén távozik. mti Nyíregyháza Spartacus-Kecskemét Városi Stadion, 2000 néző.v: Bede (Ring, Farkas) Spartacus Ovszijenko Sztanisics Kovacsevics Struhar Bosnjak Davidov _____ Miskolczi Andorka Hómmá Andorka Bouguerra Vezetőedző Szentes Lázár Kecskemét Holczer Schindler Gyagya Lambulics Farkas Bori Csukics . Szavics Alempijevics Litsingi Montvai Vezetőedző Urbányi István 2-3 (1-2) Sztanisics helyett Minczár (38. perc), Davidov helyett Zabos (49.), Andorka helyett Pákolicz (63.) Montvai helyett Simon (68. perc.), Szavics helyett Koncz (75.), Alempijevics helyett Bagi (85.). Bouguerra (10.) 1-1 Bouguerra (60., 11-esből) 2-3 Farkas (6.) Montvai (26.) Csukics (46.,) 0- l 1- 2 1-3 Bouguerra (39.) Minczér (42.) Zabos (65.) Koncz (26.) Alempijevics (51.) Schindler (67.) Simon (78.) © NÉMA GYÁSSZAL EMLÉKEZTEK Szentes amatőr hibáival Lambulics (jobbra) kétszer is ellökte Bouguerrát (99) a büntetőterületen belül, ám Bede egyszer sem adott ezért tizenegyest fotó:racskó Tibor A szakadék legszélére került hazai vereségé­vel a Szpari. labdarúgás. Sztanisics na­gyot nézett, amikor megtud­ta, hogy a védelem jobb szé­lén kell játszania. Talán még a suliválogatottban sem játszott jobbhátvédet, de Szentes Láz­ár így döntött, ezt kellett csi­nálnia. Majd negyven percig, mert akkor lecserélték. Ad­digra már három gól láthattak a nézők, a Szpariért szurkolók nagy bánatára ebből kettőt a kecskemétiek szereztek. Amíg a Szpari pontrúgásai után a vendégek kontráztak, a kecskemétiek második korne- rük után vezetéshez jutotta. Igaz, ezt követően viszony­lag hamar egalizált a Szpari, ám a vendégek újabb találata sem váratott sokáig magára, Montvai mattolta Ovszijenko kapust. Úgy tűnt, szünetben sikerül majd helyre tenni a hazaiak játékát, ám a szünetet köve­tően újfent a hálóba találtak a vendégek. A játék képe alig változott, a hazaiak megpró­báltak támadásokat vezetni, ám nagyon sok volt a pontat­lanság, hiányzott a jó egyéni megoldás. Avendégekfolytat- ták a kontrajátékot, gyakorta száguldoztak át négyen-öten a középpályán, ezen a terüle­ten ismét alul maradt ellenfe­lével szemben a Szpari. Aztán először csillant fel a remény Bouguerra értékesítette bün­tetője után. A hátrányban lévő hazai csapatból Szentes Lázár levitte Andorkát és be­hozta Pákoliczot, azaz „csa­tár” helyett „csatárt” küldött a pályára. A váltás sem ho­zott eredményt, de legalább a kecskemétiek is hibáztak a helyzeteik végén. A másod­szor akkor csillanat a remény­sugár, ' amikor a csereként beállt Simon pirosat kapott. Bő tíz perc volt még hátra, ám az emberelőnyös hely­zetben annyit változtatott Szentes, hogy a hórihorgas Kovacsevicset előre küldte fejelni. Ez a húzás sem jött be, így maradt az eredmény. Essen szó még Bede játékve­zetőről, aki két jogosnak tűnő hazai tizenegyest nem adott meg (mindkétszer Lambulics lökte el. Bouguerrát), és túl­ságosan is sokszor játszott főszerepet. Ilyen szerkezet, Ilyen taktika Nemhogy nem sikerült le­győzni a rivális kecskemé­tieket, még egy pontra sem futotta a Szentes-csapat tu­dományából. A Hírős város­beliek (két kapufát is lőttek) a három ponttal kissé meg­nyugodhattak, a nyíregyhá­ziaknak viszont bármennyire szomorú, meg kell barátkoz­niuk a búcsú gondolatával. Igaz, matematikailag még van esély a bennmaradásra, ám szombaton ismét bebizo­nyosodott, hogy ilyen szerke­zettel, ilyen taktikával ezek a játékosok nem képesek elérni a célt. KM-ML Szentes Lázán-Montvai Tibor nekem is volt Játé­kosom Zalaeger­szegen, amikor lejött a pályáról én is gratuláltam neki, és kinyilvánítottam részvétemet. A játékosok hibázhat­nak, ám egy ilyen helyzetben lévő csapat, mint a miénk azt már nem bírja el, ha az edző is hibázik. Ennyi év után elkövettem egy amatőr hibát a csapat szerkezetében és a kezdő kijelölésével is. Még nem adjuk fel, persze hamarosan lecsaphat a guillotine is... Urbányi István: ­Montvai Tibor nevét csupa nagy betűvel említem. Hajnalban tudta meg, hogy elhunyt az édesapja, aztán kérte, hadd játszhasson, köszönöm neki a játékát, és mély együttérzésünket fejezzük ki. Tudtuk, hogy a nyíregyháziak nehezebb helyzetben vannak, mint mi, és készültünk a kontrajátékra, hiszen a statisztikák alapján a védelmük volt a sebezhető. Sikerült is megvalósítani elképzeléseinket. Ö NÉMA GYÁSSZAL EMLÉKEZTEK A mérkőzés kezdete előtt gyászszünettel emlékeztek négy elhunytról. Az egykoron nyíregyházi színekben is játszó Páll György „Cini", valamint Kálla Endre „Tatpi” halt meg a napokban. Egy 31 esztendős Szpari-szurkoló, Mezey Gábor „Öcsi” sem jöhetett már ked­vencei meccsére. Rá is emlékeztek néma gyásszal és felállásai, miként a Spartacusban is megfordul kecskeméti Montvai Tibor szombaton hajnalban elhunyt édesapjára. _______ aEZQzazn MTK-DVSC 2-3(2-0) Hidegkúti-stadion, 1000 néző, v.: Andó-Szabó. Gól: Lázok (20.), Szatmári (40.), illetve Feczesin (63., 70.).Czvitkovics (76.) __________________________________________ Paks-Gyor 1-1 (0-1) Paks, 1000 néző, v: Iványi. Gól: Tököli (80.), illetve Nicorec (14.) ___________________ Kaposvár-Videoton 1—3 (1—1) Kaposvár, 3000 néző, v.: Berger. Gól: Zahorecz (17., 11-esből), illetve Nikolic (4.), Alves (60.-11-esből. 92.) ______________________________________________ Vasas-Budapest Honvéd 2-2 (1-2) lllovszky-stadion, 2500 néző.v.: Szabó Zs. Gól: Bakos (7.). Benunesz (80.), illetve Cuerda (25.), Hajdú (28.)____________________________________________________ Haladás-Pápa 4-2 (2-1) Szombathely, 2000 néző.v.: Vad II. Gól: Tóth P. (22., 11-esből), Halmosi (28.), Kenesei (79.-11-esből, 86.), illetve Jovánczai (29.),Sarus (74.). Kiállítva: Sarus (Pápa, 79.) Zalaegerszeg-OVTK 3-0 (2—0) Zalaegerszeg, 3216 néző, v: Kovács J. Z. Gól: Rudnevs (8., 74.), Magasföldi (12.) Pénteken játszották: Ferencváros-Újpest 0-1. 1. Videoton______________ 25 ____17 6 2_____53-25___57 2. DVSC_______________________25 18 1 6 56-32 55 3. Győr _ 25 11 11 3_ 30-16 44 4. ZTE 25 12 7 6 49-37 43 5. Újpest 25 13 3 9 38-32 ~42~ 6. MTK Budapest___________________25 10 7 8 42-31 37 7. Haladás ________________________25 9 5 11 38-45 32 8. Ferencváros ______________ 25 7 11 7 27-29 32 9. Kaposvár _______________________25 8 7 10 32-37 31 10. Vasas __________________________25 8 6 11 37-51 30 11. Honvéd_________________________25 7 9 9 33-32 30 12. Pápa___________________________25 8 5 12 33-42 29 13. Kecskemét __________ 25 7 6 12 42-51 27 14. Paks ~ 25 5 9 U 27-37 24 15. Nyíregyháza Spartacus 25 4 7 14 30-51 19 16. DiósgyőriVTK 25 4 4 17 27-46 16 © PERCEK, ESEMENYEK 6. perc: Bori bal oldali szögletét Farkas 6 méterről fejelte a bal sarokba. 0-1 ■ ____ 10. perc: Hómmá passzolt balról Bougu- errához, aki a vendégtizenhatoson belül, lefordult Gyagyárót, majd kissé balról, 8 méterről, ballal a jobb felső sarokba bombázott, 1-1. _________________ 26. perc: Ä vendégek gyors kontrát vezet­tek, Szavics remekül tálalt a jobb oldalt kiugró Montvai elé, aki egy lövőcsel után Ovszijenko mellett 8 méterről a jobb alsó sarokba gurított, 1-2. _________________ 39. perc: A tizenhatoson belül Lambulics, ha nem is látványosan, de meglökte a hazai támadót, aki elesett, Bede fütyült, majd Bougueriának adott sárgát reklamálásért. 46. perc: Csukic szerelte Davidovot, aztán a labda Litsingi elé került, aki remekül ugratta ki Csukicot a jobb összekötő helyén, ő pedig 15 méterről a kapus mellett a jobb sarokba lőtt, 1-3. ____ 60. perc: Andorka cselezett a tizenhatoson belül bal oldalt az alapvonalnál, amikor Gyagya felvágta. A11-est Bouguerra lőtte, a jó irányba vetődő Holczer kezeit is érintve kötött ki a jobb sarokba, 2-3. 69. perc: Pákolicz szerzett labdát, majd bal oldalon az alapvonalról középre lőtt, a kipattanóra Bouguerra csapott le, akit Lambulics ismét ellökött, ám most is elmaradt a büntető. ________________ 78. perc: Simon ütötte meg Miskolczit, Bede megvizsgálta a földön fekvőhazai játékost, majd mivel Miskolczi bal szeme alatt felszakdat a bőr, a sárga után piros lapot adott a kecskeméti játékosnak. Nem sikerült a nagy bravúr, elbúcsúzott a Veszprém kézilabda. MKB Veszprém hazai pályán nem tudta ledol­gozni az első mérkőzésen ösz- szeszedett hatgólos hátrányát - szombaton 34-33-ra (19-15) kikapott a spanyol Barceloná­tól így nem jutott be a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe. A párharc győztese vesz részt a május 29-én és 30-án Kölnben ren­dezendő négyes döntőben. Az elődöntő sorsolását kedden tartják a német városban. Mozaikjáték Q a Kelettel! Játsszon, és nyerje meg a 2 millió Ft összértékben kisorsolan­dó vásárlási utalványok egyikét a Kelet játékán! Gyűjtse össze mind a 10 db mozaikképet, ragassza fel a korábban megkapott játékszelvény-re, és küldje be május 14., 17 óráig a következő cím­re: Inform Média Kft., Ketet-Magyarország, 4400 Nyíregyháza, Pf. 25, vagy dobja be a Keletben kihelyezett gyűjtőládánkba. ; Kedves Előfizetőink! játsszanak velünk péntekenként 0/ újonnan» ! indult játékunkon, és nyerjenek értékes ajándékaink közűi! IS ;E heti játékunkban 2 fő részére szóló 3 éjszakai szállást sorsa » |lunk ki a tótvázsonyi a Cseri Kastélyba azon kedves Előfizetőink» I között, akik kivágják ezt a szelvényt és május 7-én (péntek) 12.00 » óráig eljuttatják a Kelet szerkesztőségébe (4400 Nyíregyháza. Dó » ! zsa György u. 4-6.). , Bj I Sorsolás június 4-én, közjegyző jelenlétében! IA játékban csak a Kelet-Magyarország előfizetői vehetnek részt! BJj I Ha még nem tartozik Előfizetőink népes táborába, hívja a ;40/424-424-es telefonszámot, legyen Előfizetőnk és játsw velünk (» »