Kelet-Magyarország, 2010. május (70. évfolyam, 101-124. szám)

2010-05-03 / 101. szám

2010. MÁJUS 3., HÉTFŐ KELET-MAGYARORSZÁG Sport 11 © LABDARÚGÁS: SZI-ZO SPORT-DR.ZILAHI MEGYEI I. OSZTÁLY 26. FORDULÓ A légiós ráérzett a káposztás paszulyra A nyírgyulaji Konyha próbálja szerelni a kisvárdai csapatban játszó Opreát fotó: racskó tibor Tiszábecs-Űjfehértó 2-1 (0-1) Tlszabecs, 100 néző.v.: Rajzinger. Tiszabecs: Gergely I. - Rapos, Nagy P„ Batfalschi, Vakarcs, Fedor A., Borne­misza, Riskó, Csokay, Zámbó, Marinas. Edző: Szécsi Zoltán. Újfehértó: Gégény L. - Szabó I. (Zsíros), Torda, Hogya, Bárány L, Mándi L., Plskóti (Szigeti V.), Somogyi T., Kiss T., Ábrám, Majchrovics. Edző: Fogarasi Zoltán. Küzdelmes mérkőzésen a győzelmet jobban akaró hazai csapat kis szerencsével szerezte meg a három pontot. Gól: Riskó, Bornemisza, illetve Kiss T. Ifi: 6—2. Szécsi Zoltán: - A folytatást nem tudom, mert már minden bajnokesélyest legyőztünk, beleértve magunkat is. Fogarasi Zoltán: - Ma két perc alatt tönkretettük huszonhat hét kemény és sikeres munkáját. Gratulálok a Tiszabecsnek! ________________________ Nyírbátor-Szakoly 2-1 (1-1) Nyírbátor, 150 néző, v.: Sípost. Nyírbá­tor: Tóth Sz - Czerula, Lengyel L, Pálfi J„ Kurucz Z.(Madarász), Bíró Zs. (Szegedi), Tóth T„ Berecz A., Szarka I. (Kovács A.), Kerekes M. (Nagy I), Székely. Edző: Lőrincz Sándor. Szakoly: Tóth K. - Turbucz, Újfalusi G., Madzin, Géczi P, Palaga (Boros Gy.), Pé­csi G. (Balázs G.), Ványi, Lucskai, Kevert K., Drahos. Játékos-edző: Boros Gyula. Jó játékvezetés mellett küzdelmes mér­kőzésen a több helyzetet kidolgozó hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Gól: Czerula, Kerekes M„ illetve Újfalusi G. Ifi: 7-2. (Tudósító: Bállá István) Lőrincz Sándor: - Kiválóan előkészített, remek talajú pályán hátrányból sikerült nagy akarással megfordítani a mérkő­zést. Gratulálok a fiúknak! Boros Gyula: - Ismét saját magunkat vertük meg, mert az ellenfél kihasználta hibáinkat. További sok sikert a Bátornak! Nyfrcsaholy-Nyirkarász 3-0 (0-0) Nyírcsaholy, 200 néző, v.: Bendik T. Nyírcsaholy: Oláh M. - Torna, Batízi, Lung, Dragomir (Jurkó), Valóczki (Putirka), Mocsár G„ Tuturas, Botos S„ Mező A. (Szabó V.), Jónás P. Játékos­edző: Bákonyi György. Nyírkárász: Lakatos F. - Danes I., Rákó­czi, Liptai I, Tóth L., Lakatos I., Ponczók (Böszörményi), Gazdag, Fecsku I. (Vajas), Liptai D. (Balogh T.). Edző: Dudás Zoltán. A második félidőben Szórakoztatta közönségét a hazai csapat. Gól: Jónás P, Szabó V., Botos S. Ifi: 4-1. (Tudósító: Tengyet Zoltán) Bákonyi György: - Szervezetten, jól játszó csapat ellen sikerült itthon tartani a három pontot. Gratulálunk Putirka Bélának, aki az Ifi után sikeresen mutat­kozott be a felnőttcsapatban. Dudás Zoltán: - Úgy érzem, olyan mérkőzésen kaptunk ki, amelyen a döntetlenre jók voltunk. Ez nemcsak a mi hibánkból adódott, de amiatt, hogy hét- ről-hétre nem tudunk a kapuba találni, kezdem szégyellni magamat. __________ Fehérgyarmat-Tiszavasvárl 4-1(2-1) Fehérgyarmat, 350 néző, v.:,Éva. Fehérgyarmat: Koncz T. - Jakkel, Callin, Marinica, Vlad, Országh Zs., Docsa I. (Sándor Gy.), Igaz K., Chifor, Máté G. (Torna, Kovács A.), Merce. Edző: Czeglédi István. Tiszavasvári: Susásnszki (Tisza S.) - Lajos I, Mátyási, Lakatos B. (Tamás L), Szanics A. (Gyurján), Kiss Z., Reznek, Kurucz T„ Nyisztor D., Fazekas, Brandies A. Edző: Fecsku István. A záhonyi rendező pályaudvaron kisiklott a nemzetközi lokomotív, vasárnap azon­ban Merce megérezte a magyar káposz­tás paszuly illatát és háromszor mászta meg a Vasvárit. Nem mellékesen, sikeres volt a 11 -es rúgó tanfolyam. Gól: Merce 3, Koncz 1(11 -esből), illetve Fazekas. Ifi: 0-4. (Tudósító: Papp Attila) Czeglédi István: - Könnyűnek indult mérkőzést sikerült szorossá tenni a hajrá­ig, azonban Merce klasszisa eldöntötte a meccset. Fecsku István: - Az eredmény akár fordítva Is lehetett volna. __ _ ____ Mándok-Záhony 3-2 (2-1) Mándok, 250 néző, v.: Benkő R. Mándok: Bandor F. - Szeles Cs„ Karasz A., Balázsi A., Pásztor A. (Angyal Á.), Szabó T., Matyi, Kalu, Orosz Cs., Ács G. (Péter Cs.), Galambos L. (Bíró J.). Játékos-edző: Balázsi Attila. Záhony: Babincsák - Árva B„ Tóth N„ Czvik (Semegi J.), Sére L„ Semegi I, Nagy G. (Győri J.), Fekete G. (Halász I), Tóth R„ Balogh S„ Onder P. Edző: Pokol László. A mándoki csapat hozta a kötelező győ­zelmet, gratulálunk minden játékosnak, csak így tovább! Ezt a sikert a héten 40. születésnapját ünneplő Balázsi Attilának és 35. születésnapját ünneplő Tóth Zol­tánnak ajánlja a hazai gárda. Gól: Orosz Cs., Kalu, Ács G., illetve Semegi T., Balogh S. (11-esből). Ifi: 3-4. (Tudósító: Boros József) Balázsi Attila: - Nagy szerencsénkre ma három láb is kéznél volt. Pokol László: - A helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat megérdemelten nyert. Mi képesek voltunk arra, hogy a gólvonalról az üres kaput sem tudtuk eltalálni. ____________________________ Nagyhalé sz-Dombrád 2-0 (1-0) Nagyhalász, 200 néző, v.: Szabó Z. Nagyhalász: Szobonya G. - Balogh N., Szobonya P, Bárány I, Babják, Csombók Z. (Vincze L), Reszler (Kóder), Asztalos, Fiumei, Ferenczi M. (Orosz M.), Kelemen R. Edző: Madalina György. Dombrád: Timku - Tilki M., Majoros I., Oncsó M., Sebők 1. (Lukács Zs.), Háda J. (Tamás B.), Háda Sz., Csillik (Bodzás A.), Cipf, Somogyi Cs., Márton P. (Kamarás). Játékos-edző: Majoros Imre. Tipikus majális utáni játékkal maga­biztosan győzött a Halász, de a várt gólparádé elmaradt. Gól: Ferenczi M., Kelemen R. Ifi: 4-2. (Tudósító: Bácskái János) Madalina György: - Jó hetünk volt, szereztünk kilenc pontot. A mai mérkő­zés szakmailag nem volt olyan nehéz, végig nagy fölényben játszottunk. Az első félidőben sok volt a pontatlanság, a másodikban azt játszottuk, ami jellemez minket, sokat passzoltunk, voltak helyzeteink is. Majoros Imre: - A bajnokesélyes ottho- nában sikerült a tisztes helytállás. Gyulaháza-Rakamaz 5-1 (1-1) Gyulaháza, 130 néző, v.: Ésik I. Gyulahá­za: Csobolya - Molnár G„ Gáti Sz., Tóth G„ Kapin M. (Dávid G.), Deák B„ Deák Z., Gáti S. (Bárdi B.), Petró F. (Papp Á.), Haga S. (Takács B.), Éles I. Edző: Bárdi Attila. Rakamaz: Farkas L. - Debróczki, Galambosi Zs., Hengsperger, Bodnár Cs., Anderka, Szabó B„ Gáspár L, Suskó Á„ Riczu, Galambosi G. Edző: Veigli Géza. A mérkőzést mindvégig irányító, nagy akarással futballozó hazai csapat ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Gól: Éles 1.2, Deák B., Papp Á., Galambosi Zs. (öngól), illetve Riczu. Ifi: 2-0. (Tudósító: Bárdi Béla) Bárdi Attila: - Időnként jó játékkal magabiztosan nyertünk. Veigli Géza: - Nem tudom, van-e még lejjebb? _____________________________ Várda SE-Nylrgyulaj 1-1 (1-0) Kisvárda, 250 néző,v.: Nagy B. Várda SE: Petranics - Szőlősi, Mező Á., Krizán, Mándi A., Oprea (Vincze V), Szabó Á., Némethi (Kovács L), Dallos (Kői R.), Rab., Lovas I. Edző: Rozsnyai Béla. Nyírgyulaj: Kecskés - Bécsi K„ Franku, Tóth F„ Konyha, Kocsis Z., Baksa, Erdei L, Huszti (Tanka L.)., Pelyák, Horváth K. Edző: Lukács Tibor. Hatalmas küzdelemben a 11-est hibázó hazai csapatnak meg kellett elégednie az egy ponttal. Gól: Rab, illetve Horváth K. Ifi: 6-1. (Tudósító: Lizanecz László) Rozsnyai Béla: - Jól kezdtünk, hamar vezettünk, bíztunk a győzelemben. Egy-egynél a kihagyott 11-es után nem tudtunk újítani. Lukács Tibor: - Itt hagytunk két pontot. Amit mindenképpen el szeretnék mon­dani, ellenünk tizennégy 11-est ítéltek, mi még egyet sem rúgtunk! Hol itt az esélyegyenlőség? Nyírté lek-Volán-Sényő 2-0 (1-0) Nyírtelek, 150 néző, v.: Nagy F. Nyírte­lek: Vadon D. - Kóka K. (Potornai M.), Dankó Z„ Bodnár Cs. (Mészáros A.), Kiss A., Vékony, Csernák, Szabó D., Sarkadi Sz., Trencsényi (Bencs Á.), Kóka Gy. Edző: Vadon Lajos. Volán-Sényő: Virág Cs. - Kató Cs., Puskás L, Székely Z., Horváth G., Sándor L. (Szanics P), Pljutyinszkij, Horváth M. (Szitái R.), Toronyi G., Csajkó J. (Török I.), Mocsár Cs. Játékos-edző: Rubóczki Tibor. Alacsony színvonalú mérkőzésen akár nagyobb különbséggel is nyerhetett vol­na a Nyírtelek, de a helyztekihasználást még tovább kell javítani. Gól: Kóka Gy., Potornai M. Kiállítva: Kató Cs. (49. perc). Ifi: 2-2. (Tudósító: Ladányi István) Vadon Lajos: - Császármetszéssel jött a világra. Rubóczki Tibor: - Ilyen gyenge játék után csak ilyen eredmény születhetett. Gratulálok a Nyírteleknek. ® sport.szon.hu Képek. Helyi és nagyvilági sport ©A BAJNOKSÁG ALLÁSA 1. Nagyhalász __________26 19___2____5 _ 54-16 59 2. Nyírbátor« ___________________26 18 5 3 71-35 58 3. Mándok ____________________26 17 6 3 56-27 57 4. Tiszabecs ________________________26 17 1 8 72-54 52 5. újfehértó_________________________26 16 2 8 77-35 50 6. Szakoly*____________________26 13 3 10 41-38 41 7. Nyírcsaholy* _______________26 12 3 11 48-42 37 8. Rakamaz ________________ 26 11 2 13 53-45 35 9. Tiszavasvári _________ 26 10 3 13 41-45 33 10. Nyírkárász __________ 26 JO_ 2 14_ 33-42 32 11. Volán-Sényő _________________26 9 4 13 34-47 31 12. Gyulaháza___________________26 9 4 13 47-77 31 13. Várda SE____________________26 8 6 12 23-36 30 14. Nyírtelek 26 8 4 14 39-54 28 15. Nyírgyulaj _]__________26 8 3 '15 37-53 27 16. Fehérgyarmat_________________26 7 4 15 34-57 25 17. Záhony _____________________26 _7___2 17 33-56 23 18. Dombrád 26 4 6 16 25-54 18. * A Nyircsaholytól kettő, a Nyírbátortól és a Szakolytól egy-egy pont levonva A17. heti helyes tipposzlop 1. Bayern München-Bochum 3-1 I 2. Dortmund-Wolfsburg TI X 3. Frankfurt-Hoffenheim 1-2 2 4. Hamburg-Nürnberg 4-0 1 5. Hannover-M.gladbach 6-1 1 6. 1. FC Köln-Freiburg 2-2 X 7. Leverkusen-Hertha BSC 1-1 X 8. Schalke-Bremen _______0-2 2 9. VfB Stuttgart-Mainz 2-2 X 10. Milan-Fiorentlna _______1-0 1 11. Parma-Roma ________1-2 2 12. Catania-Juventus _______1-1 X 13. Liverpool-Chelsea ______0-2 2 14. Lazio-Internazionale lapzárta után Álmos kezdés után izgalmas hajrá vereséggel KÉZILABDA. Vasárnap Török- szentmiklóson vizitált a Nyír­egyháza KSK NB I. B-és férfi kézilabda csapata. A nyíregy­háziak túl álmosan kezdtek, az első félidő derekán 11-3 is volt az eredmény. Aztán be­jött a védekezésbeli váltás és sikerült a felzárkózás. Sőt, a hajrá kifejezetten izgalmasra sikeredett, hiszen a 27. perc­ben 30-29-re Vargáék vezet­tek. Aztán néhány fura ítélet és végül a hazaiak fordítani tudtak és otthon tartották a két pontot. A vendégek a kö­rülmények ismeretében be­csülettel küzdöttek. KM CTTTTTITT'Tl NB I.B-férf! Töfökszentmiklós-NYKSK 31-30(18-14) lörökszentimklós, 300 néző.v.: Serfőző, Dudás. NYKSK: Gadnai-Nagy G. 1, Kovács Á. 9, Varga L. 5/1, Braun, Tarnavölgyi 11/2, Vasas Gy. 2. Csere: Biró (kapus), Danes Máté 2, Danes Miklós, Erdős.______________________ Kiállítások: 8, illetve 8 perc. _________ Hétméteresek: 5/2, illetve 4/3. Csak egyetlen percig vezettek Tőrök (fehér mezben) szerezte a baktaiak második találatát fotó:R acskó Cegléden öt kapott gólra csak kettőt szerzett azNBII-es Baktalórántháza. LABDARÚGÁS. Ritka pillanat - idegenbeli bajnokin vezetett az NB Il-es Baktalórántháza VSE. Mire ezt megállapítot­tuk, gyakorlatilag tova is szállt az előny, hiszen a kö­zépkezdést követő támadás­ból kiegyenlített a Cegléd a szombati bajnokin. Emberhátrányba kerültek Negyedóra elteltével pedig már vezetett is a házigazda, és bár szünetig még jól tartotta magát a vendégcsapat, innen­től kezdve gyakorlatilag nem volt kérdéses a győztes kiléte. A második játékrész első öt percében is született két talá­lat - ezúttal mindkettőt a há­zigazda érte el. A három gólos különbség már jelentősnek bizonyult, főleg, hogy Vágó Zoltán kiállítása miatt ember- hátrányba is került a BVSE. Török István szabadrúgásból még szépített a különbségen, ám a sereghajtó a hajrában nem úszta meg az ötödik talá­latot, így nem sikerült tisztes vereséggel megúszni a Pest megyei kirándulást. KM C JEGYZŐKÖNYV, ESEMENYEK Cegléd-Baktalórántháza VSE 5-2 (2-1) Cegléd, 200 néző, v.: Szőts. _________________________ Cegléd: Rézsó - Miklósvári, Villányi, Búzás (Szilasi, 88. perc), Tóth M. - Bencze Zs., Rebecsák, Lendvai, Selei (Dencz, 88.) - Horváth D„ Kovács I. (Baiaskó Cs., 88.). Edző: Simon Antal. __________ Baktalórántháza: Nagy Z. - Lévai, Márkus Gy., Vágó Z„ Geda - Nagy D. (Maries I., 81.), Bodnárt - Zámbori, Molnár L„ Tolnai (Kiss R„ 72.) - Törők I, Megbízott edző: Gebri Pál. __________ 4. perc Az első vendégtámadás góllal végződött - Molnár talált be a hazai kapuba, 0-1. 5. perc: A középkezdés után Kovács I. ugrott ki, elhúzta a labdát a kapus mellett, majd a kapuba gurított, 1-1. 15. perc: vágó kezezett a tizenhatoson belül, a büntetőt Selei értékesítette,2-1. 48. perc: Egy hazai szögletrúgás után Villányi fejelt a vendégka­puba, 3-1. 50. perc: Búzás ugratta ki Lendvait, aki a tizenhatoson belülre érve a kapuba lőtt, 4-1. 59. perc: Vágó csúszott le Seleire, amiért a baktai védő megkapta második sárga lapját és a vele járó pirosat is. ______________ 77. perc: Török 20 méteres szabadrúgásból, a sorfalban álló felugró játékosok talpa alatt lőtt a kapuba, 4-2. 86. perc Egy jobboldali, hazai akció végén kovács I. emelt a kapuba, 5-2. Mist« rezemmel ____________________________ Simon Antal: - Hosszú idő után, ha akadozó játékkal is, de végre győztünk hazai pályán. Gebri Pál: - Ilyen összetételben csak ennyire voltunk képesek ezen a mérkőzésen. ______ Keleti-csoport, 24. forduló, további eredmények Vecsés-Bőcs ________________________________________0-0 DVSC ll-DEAC-REAC_____________________________1-3 (0-2) BKV Előre—Vác _________________________________1-2 (0-0) Makó-Kazincbarcika ____________________________2-2 (1-2) Mezőkövesd-Hajdúböszörmény ___________________2-1 (1-0) A Békéscsaba-MTK II, mérkőzést málus 19-ére halasztották. 1. Szolnok___________22 13 6 3 34-19 45 2. Dunakanyar-Vác 23 13 6 4 40-27 45 3. DVSC-DEAC 22 13 4 5 44-21 43 4. REAC ­_________22 12 4 6 56-29 40 5. VecsésiFC _______22 10 6 6 33-21 36 6. Makó 23 10 4 9 43-39 34 7. Mezőkövesd 22^ __9_ 6_ 7. 33 8. Bőcs 22 7 10 5 27-25 31 9. MTK Budapest II 22 8 4 10 42-39 28 10. Hajdúböszörmény 22 7 6 9 22-28 27 11. BKV Előre _________23 6 9 8 29-34 27 12. Kazincbarcika 23 6 5 12 27-47 23 13. Cegléd_________22^ 5 _ 7 10 33-42 22 14. Békéscsaba 22 5 4 13 26-40 19 15. Baktalórántháza 22 1 3 18 20-66 0 *Á Baktalórántházától hat pont levonva. Hódmezővásárhelyen is magabiztos Tisza-siker labdarúgás. A csoportgyőze­lem tudatában, már a Duna- csoport elleni döntőre való készülődés jegyében lépett pályára az NB III. Tisza-cso- portjának válogatottja Hód­mezővásárhelyen, a Régiók Kupájában. A két kivétellel szabolcsiak alkotta csapat va­sárnap magabiztosan nyert, így hibátlan mutatóval zárt a Keleti-csoport élén. KM © LABDARÚGÁS, REGIOK KUPÁJA Alföld-csoport-TIsza-csoport 1-3(0-1) Hódmezővásárhely, 100 néző.v.: Fajkusz. Alföld-csoport: Kovács K. (Czirják)- Szűcs D., Huszár, Rónyai, Mészáros Z., Vér, Frank, Bíró T., Kelter, Bakos Á. (Mogyoróssy), Vastag (Juhász N.). Edző: Kandó Róbert. Tisza-csoport: Gazsi (Tóth N.) - Hokk Á., Markos, Kántor Zs., Tősér (Cseke), Csáki R. (Matejkó R.), Szilágyi G„ Németh A., Vicickó, Ferenczi J. (Katona Gy.), Spekker. Edző: Feczkó Tamás. _____ Gól: Juhász N. (82. perc), illetve Németh A. (24.), Markos (51.), Katona Gy. (84.). Jó: Spekker (a mezőny legjobbja), Vicickó, Németh A., Csáki R., Szilágyi G. (Tudósító: Vigh Sándor) __________ _ __ Feczkó Tamás: - Ez a mérkőzés nagyon jól szolgálta a felkészülésünket, ráadásul magabiztos győzelmet arattunk. Elgondol­kodtató, hogy a húsz éves Csáki Józsefet az édesanyja nem engedte el a mérkőzésre. Nyitva tartás: hétfő-péntek: 7-18.30-ig, szó.: 7-17-ig, vas.: zárva. Friss csirkecomb Friss sertéstarja farrésszel Fagyasztott kacsaszárnytő Fagyasztott csirkemáj szívvel Fagyasztott pulyka húspép Füstölt fej NYÍREGYHÁZA, 0EBRECENI ÚT US (nSt '■P^PBcp'ó'). telefon: (W) HIRDETÉS KBIT