Kelet-Magyarország, 2010. április (70. évfolyam, 76-100. szám)

2010-04-26 / 96. szám

2010. ÁPRILIS 26., HÉTFŐ KELET-MAGYARORSZÁG KELET Sport 11 Lejátszották a bajnoki negyeddöntő másodft mérkőzésért, melyek után a Zalaegerszeg és a Körmend nagyon kedvező helyzetbe került. Negyeddöntő, 2. aÉkfeMc Albacomp-Szolnok _____________93-92 (17-23,24-30,24-15,28-24) A párharc állása: 1-1 _________________________________________________ Kecskemét-Paks ________________83-71 (22-16,24-21,18-12,19-22) A párharc állása: 1-1__________________________________________________ Sopfon-ZalaagtrczM _________77-79 (23-27.16-8,28-18.10-26) A párharc állása: 2-0 a ZalaegerszegTavára. ______________________________ Falco KC-Körmend_____________66-74(10-16,17-23,18-15,21-20) A párharc állása: 2-0 a KOrmend lavára __________________________________ 9—14. helyért: Pécs-Kaposvár 83-61 (20-11,21-14,22-24,20-12) Keleti-csoport, a 23. forduló további eredményei Szolnok-Békéscsaba _______ ,_______________1-0 (1-0) Bőcs-Mezőkövesd 0-0 Kazlncbarcika-Cegléd 2-0(1-0) MTK-BKV Előre ________________1-1 (0-0) Vác-Makó 2-1 (1-1) REAC-Vecsés ________ _______________________________0-3 (0-2) Szabadnapos: Hajdúböszörmény A bajnokság állása 1. Szolnok ___________;_________22 13 6 3 34-19 45 2. DVSCII-DEAC __________21 13 4 4 43-18 43 3. Vác _________________22 12 6 4 38-26 42 4. REAC ________________21 11 4 6 53-28 37 5. Vecsés ____ 21 10 5 6 33-21 35 6. Makő _______________________22 10 3 9 41-37 33 7. Mezőkövesd- _____________21 8 6 7 27-27 30 8. BOcs ________________________21 7 9 5 27-25 30 9. MTK II ~ 22 8 4~ 10 42-39 28 10. Hajdúböszörmény ______________21 7 6 8 21-26 27 11. BKV Előre ________________22 6 9 7 28-32 27 12. Kazincbarcika _________________22 6 4 12 25-45 22 13. Békéscsaba___________________22 5 4 13 26-40 19 14. Cegléd_______________________21 4 7 10 28-40 19 *A Baktalóránt háza tói hat pont levonva. Visszavágtak a Tarjánnak A nyíregyházi férfi kosárlabdacsapat fe­ledtette a márciusban elszenvedett veresé­get. kosárlabda. A visszavágás vágya fűthette a nyíregyhá­zi férfi kosárlabdacsapatot szombaton este, hiszen az alapszakaszban Salgótarján­ban kínos vereséget szenve­dett a Marso-Vagép NYKK. Az alsóházi rájátszásban kiírt mérkőzésen a Ferenczi- legénység vissza is vágott az ominózus vereségért (89-78), mégpedig úgy, hogy a máso­dik negyedet alaposan „meg­nyomta”, így belefért, hogy a másik három etapot elvesztet­te. A vendégek közül Aldonte Gennie és Sitku Ernő nagy­szerű napot fogott, a tarjániak játékmestere, Barlow viszont nem játszott azon a színvo­nalon, mint másfél hónappal ezelőtt. Amúgy a meccs tét nélküli volt, hiszen az NYKK-nak a tizedik hely megőrzéséhez szerdán hazai pályán min­denképpen le kell gyűrnie a Pécset, amely szombaton győztesen (81-63) jöhetett le a pályáról a Kaposvár ellen, km L-»iivYrVitViÁÍA^ Salgótarjáni KSE-Marso-Vágép Nyíregyháza KK 74-81 (23-19,9-29,21-13,21-20) Salgótarján, 500 néző, v.: Gál J., Farkas J„ Fodor A. Salgótarján: Barlow 7/6, Gaál R. 4, Sirutavlcius 17/6, Vavra A. 11/3, Hartvich 20/3. Csere: Sebők T. 4, Gorszkij 6, Szabó Z. 4/3, Ballkó 1, Gál K. Edző: Déri Csaba. NYKK: Gennie 18/9, Szarvas 7/3, Mohácsi 3, Henderson 16, Sitku 23/3. Csere: Lekll 11, Nagy K. 3/3. Edző: Ferenczi Tamás. Kipontozódott: Lekli (37. perc). Az eredmény alakulása, 5. perc: 11-12,15.: 29-33,25.: 46-52,35.: 62-73. Mesterszemmel Déri Csaba: - A legfontosabb, hogy Salgótarjánnak továbbra Is A-csoportos csapata van, nagyszerű és lelkes közönséggel. Erre az alapra lehet építeni. Ferenczi Tamás: - Örülök, hogy sikerült visszavágni a márciusi vereségért. A fiatal magyar játékosaink is megmutatták, hogy mire képesek és így ők Is hozzájárultak ehhez a szép sikerhez. Sitku Ernő (szemben) „termékeny" volt a tarján! meccsen fotó: km-sport Szünetig kiürült a hazai kispad. Szenes (fehérben) sérüléséig éles harcba bonyolódott Élessel FOTÓ: HBN-SPORT Az első játékrészben ritka balszerencsés volt a Bakta, amely veresé­get szenvedett a „kis” Löki ellen. labdarúgás. Ami rossz ér­heti egy futballcsapatot, az szombaton délután utolérte a Baktalórántházát. A szombati, DVSC II-DEAC elleni bajnoki első félidejé­ben Illés Lászlónak sérülés miatt mindhárom cserele­hetőségét ki kellett használ­nia, a 23. percben egy rekla­málást követően a szakve­zetőnek is el kellett hagy­nia a kispadot, egygólos hát­rányban a hazaiak kihagy­tak egy nagy egyenlítési le­hetőséget, a „kis” Löki pe­dig további gólokat szerzett. Négygólos hátrányban a BVSE összekapta magát, de ez már csak azt segítette elő, hogy a második félidőben egyenran­gú ellenfélnek bizonyult, a pontok sorsa addigra már el­dőlt. KM O JEGYZŐKÖNYV, ESEMENYEK Baktatórántháza VSE-OVSC ll-OEAC 1-5 (0-3) Baktalórántháza, 200 néző, v.: Nagy R._____________________ Baktatórántháza: Nagy Z. - Lévai, Szenes (Zámborl, 3 5. perc), Márkus Gy., Deák T. (Molnár L„ 27.) - Vágó Z., Bodnár J., Rákóczi, Kozma J. - Tőrök l„ Szabó R. (Tolnai, 42.). Játákos­klubmendzser: Illés László._________________________ DVSC II: Tóth Cs. - Oláh G„ Bíró P., Kardos N., Korhűt (Angyal N„ 68.) - Lucas, Katona A., Spitzmüller, Éles - Szilágyi P. (Bódi, 64.), Etogo (Csorba, 60.). Edző: Kondás Elemér. ___________ 5. perc: Kardos emelt Szilágyi elé, aki a jobb oldalon kitépett a védők mellett, és 7 méterről a kapu közepébe lőtt, 3-1. 2 5. perc: Szilágyi beadása megpattant Kozma lábán, az üres kapu felé tartó labdát Etogo a gólvonalról lőtte a kapu közepébe, 0—2 42. perc: Etogo jobbról beadott, Szilágyi az ötösön egyedül állva lekezelte a labdát, majd fordulásból bombázott a hazai kapuba, 0-3. 48. perc: Szilágyi húzta meg a jobb oldalt, beadását Éles lekezel­te, és egy csel után 10 méterről lőtt a hálóba, 0-4. 50. perc: Kozma szólója után Lévai elé került a labda, aki 18 méterről kipókhálózta a bal felső sarkot, 1-4. 86. perc: Csorba küzdött a tizenhatoson belül a védőkkel, majd Bódi elé került a labda, aki a lábak között a bal sarokba lőtt, I -5. Ml—I ______i__________' _______ Illés László: - A döntő szituációkban számunkra kedvezőtlenül alakult a meccs, az ellenfél kíméletlenül kihasználta a lehetősé­gűt ________________________________________ Kondás Elemén - Számos helyzetünkből ötöt sikerült kihasz­nálni, így a kezdeti nehézségek után számunkra simán alakult a meccs. Nehéz helyzetbe került az MKB Veszprém csapata kézilabda. Nehezen ledolgoz­ható, hatgólos (33-27) vereséget szenvedett az MKB Veszprém a spanyol Barcelona otthoná­ban a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első, vasárnapi mérkőzésén. Az első félidőben rendre a hazaiak vezettek 2-3 góllal, míg a második félidő elején még felcsillant az egyenlítés reménye, azonban a 13 talála­tig jutott Garcia vezérletével a katalánok végül megnyugta­tó előnyt szereztek. A vissza­vágót jövő szombaton rende­zik a Veszprém Arénában. A párharc győztese jut a május 29-én és 30-án Kölnben ren­dezendő négyes döntőbe. A helyes tlpposztcp 1. Hertha-Schalke 0-1 2 2. Leverkusen-Hannover 3-0 1 3. Mainz-Frankfurt _______3-3 x 4. Mönchangladbach­Bayern München 1-1 x 5. Nürnberg-Dortmund 2-3 2 6. Bremen-Köln __________1-0 1 7. Hoffenheim-Hamburg 5-1 1 8. Freiburg-Wolfsburg 1-0 1 9. Internazionale-Atalanta 3-1 1 10. Palermo-Milan 3-1 1 11. Genoa-Lazlo 1-2 2 12. Juventus-Bari 3-0 1 13. Arsenal-Manchester City 0-0 x 14. Roma-Sampdoria lapzárta után Hídvégi ötödik helyre lovagolt torna. A szerenkénti döntők egyetlen magyar résztvevője, Hídvégi Vid az ötödik helyen zárt a lólengés fináléjában a férfi tornászok birminghami Európa-bajnokságán. A címvé­dőként indult Berki Krisztián a kvalifikációban csupán a 11. eredményt érte el, így nem ju­tott a döntőbe. Gulyás (balról) sem tudta feltartóztatni ellenfelét fotó: epa Emelt fővel fejezhette be a szezont az NYFSE Noha vesztett az NYFSE, a nyolcadik hely megszerzése elismerés­re méltó. röplabda. A Nyíregyházi Fő­iskola SE extraligás női röp­labdacsapata nem hagyta magát. Kisebbfajta csodának számított, hogy a mélyről induló, a feljutásért hosszú menetelés árán kiharcoló nyírségiek a lehető legtovább húzták az Újpest elleni, 7. he­lyért kiírt párharcot. Az egyik fél két győzelméig tartó csatá­rozás első felvonását könnye­dén nyerte a fővárosi együt­tes, a „visszavágón” azonban a nagyot domborító, Kolozsi János vezérelte NYFSE kere­kedett felül. Pedig jól kezdődött... Emígyen a felek szombaton újfent megütköztek Budapes­ten - utoljára ebben az évad­ban. Nos, ígéretesen kezdtek a látogatók, olyannyira, hogy az összeszedett, fegyelme­zett játékkal „behúzták” a nyitószettet. A lendület a második játszma cselgáncs. A magyar váloga­tott végzett az élen az érem­táblázaton a bécsi cselgáncs Európa-bajnokságon, mely­nek szombati versenynapján a 78 kg-os Joó Abigél arany-, a +100 kg-os Bor Barna pedig ezüstérmet nyert. A tizenhárom fős magyar küldöttség az egyéni eredmé­nyeket összesítve hét érem­mel, köztük két arannyal, há­közepéig tartott, majd egy­re többet hibázott a lankadó Nyíregyháza, amely több könnyű labdát ajándékozott az ellenfélnek. Az Újpest él a tálcán kínált lehetőséggel és fokozatosan felőrölve riválisát diadalmas­kodott. Noha, a Kolozsi-gárda el­vesztette ezt a különviadalt, mindazonáltal a nyolcadik hely megszerzése, egyben az egész éves teljesítmény meg- süvegelendő. km Újpest-Nyíregyházi FSE 3:1 (-20,21,19,14) Megyeri út, 100 néző, v.: Horváth, Farkas. __________ Újpest: Jenei, Balajcza, Horváth V., Vargáné, Nagy Sz., Szombathelyi K. Csere: Nagy F., Rózsa R. Edző: Ratimorszky Károly. _____________ Nyíregyházi FSÉ: Akimova 4, Szikaszai 11, Kovács Zs. 7, Lévai 6, Szalai 12, Roma 4. Csere: Simon Sz. 1, Petró Sz. 3. Edző: Kolozsi János. _________■ A két győzelemig tartó párharc vég- eredmánye: 2-1 az Újpest lavára. Mesterszemmel Kolozsi János: - A mai meccsen másfél szettig tartott az erő és a koncentráció. Emelt fővel fejezhettük be a szezont. Minden játékosomnak, vezetőnek köszönöm az egész éves munkát! rom ezüsttel és két bronzzal - az éremtáblázat első helye­zettjeként - távozik az oszt­rák fővárosból, minden idők legsikeresebb Eb-szereplését produkálva. A bécsi kontinenstornán 44 ország 297 dzsúdósa lépett ta­tamira. MTI ® sport.szon.hu Képek. Helyi és nagyvilági sport A BSE nyerte a bajnokságot röplabda. A BSE megvédte címét a női röplabda Extrali­gában, miután a döntő soro­zat harmadik, pénteki mérkő­zésén is legyőzte, mégpedig 3-1-re a Vasas együttesét. A BSE története hetedik bajno­ki aranyát nyerte, ráadásul miután a Magyar Kupában is diadalmaskodott, fennállása során első ízben duplázott. A harmadik helyet a Gödöllő szerezte meg, negyedikként a MÁV Előre zárt. Mint arról beszámoltunk, korábban eldőlt, hogy az Euroaszfalt-NRK Nyíregyháza ötödikként zárta a szezont. Tovább tart a szlovén átok jégkorong. A magyar jég­korong-válogatott 4-l-re ki­kapott a házigazda szlovén csapattól a ljubljanai divízió I-es világbajnokság záró mér­kőzésén, így jövőre az utóbbi együttes szerepelhet a világ legjobbjait felvonultató szlo­vákiai vb-n. Már az 50. másodpercben vezetést szereztek a hazaiak- egy védelmi hiba után, majd a heves rohamokat kivéde­kezve a harmad derekán Vas Márton emberhátrányban egyenlített. A második har­madban szinte felborult a pá­lya, a szlovénok szinte végig emberelőnyben voltak, és á 38. percben Kranjc kapáslövé­se talált utat a kapuba. A záró felvonás elején Ticar ember­előnyben növelte a különb­séget. Aztán hiába próbáltak meg mindent a vendégek, Mursak kontrából is betalált. A magyarok még soha sem győzték le a szlovénokat tét­mérkőzésen. A magyar csapat tagjai nem leplez­ték csalódottságukat fotó: mti Joó Abigél „összecsomagolta” valamennyi ellenfelét fotó: mti J(o)ó a Borunk, és még cselgáncsozni is tudunk