Kelet Magyarország, 2010. március (67. évfolyam, 50-75. szám)

2010-03-13 / 61. szám

2010. MÁRCIUS 13.. SZOMBAT KELET-MAGYARORSZÁG 9 Hagyjanak békén, már rengetegszer el mondtam. Szerződésem lejártáig, vagyis 2011-ig az Arsenal menedzsere leszek. Arsene Wenger nem kér a Real Madridból, amely a kispadra csábítja a francia a szakvezetőt. Kiss Dániel bejutott a 60 m gát elődöntőjébe a do­hai fedett pályás atlétikai világbajnokságon. Az idén országos csúcsot futott Kiss futamában második helyen is ért célba az amerikai David Oliver mögött. A 60 m gát elődöntőjét és fináléját va­sárnap rendezik. A súlylökő Kúrthy Lajos délelőtt kiesett a selejtezőben. Drogba Afrika legjobb játékosa labdarúgás. Didier Drogbát, a Chelsea, illetve az ele­fántcsontparti válogatott támadóját választotta az elmúlt év legjobb afrikai labdarúgójává a sportág kontinentális szövetsége. A ghánai fővárosban, Accrá­ban rendezett nagyszabású gálán másodikként az olasz Internazionaléban légiósko­dó kameruni Samuel Eto-t, harmadik helyezettként pe­dig Drogba londoni csapattár­sát, a ghánai Michael Essient díjazták. 1*ÍÍVÍ J Ferencváros-Nyíregyháza Spartacus Albert-stadion, 3500 néző, v.: Kassai V. (Erős, Vámos) 0-0 FERENCVÁROS Megyeri _____ Csizmadia Tutorics Balog Z. SPARTACUS Ovszljenko UT1 Miskolczi Kovacsevics Nánási TóthB. Struhar Adnan Zabos Doherty Hómmá RósaD. Nácim Ferenczi 1. Pákolicz Elding Andorka Vezetőedző Vezetőedző Craig Short Szentes Lázár Rósa D. helyett Schembri Pákolicz helyett Varga K. (60. perc), Tóth B. helyett (66. perc), Zabos helyett Abdi (61.), Adnan helyett •W m Müller Zs. (71.), Andorka Lipcsei (81.) helyett Simon G. (80.) Tutori cs(67.) / Nánási (9.) Abdi (84.) { Nácim (59.) Doherty (86.) Hómmá (86.) ■ Nánási (93.) CTOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK Labdarúgó NB L18. forduló, szombat Paks-Vasas ________________Paks, 14,30_____V,: Bede (Klspái, Kormányos) MTK-Haladás Hldegkutl-stadlon, 14.30 V.: Oláh G. (Farkas B„ But kai) Vldeoton-Pápa Székesfehérvár, 15 V.: Fábián (Varga Zs„ Ortó) Kaposvár-Zalaegerszeg Kaposvár, 16 V.: Takács J.(L. Tóth, Demeter) Győr-Kecskemét Győr, 16 V.: Veizer (Berettyón, Horváth R.) DVSC-Bp. Honvéd Debrecen, 17.30 V.: Szabó S, (Ring, Márkus) Vasárnap ÚJpest-Dlósgyőr Szusza-stadlon, 17.30 V.: Bognár (Huszár, Takács G.) Fucsovlcs finalista fotó: km Marci döntőzhet Zürichben TENISZ. A svájci Claude Benz ellen 6:4, 7:6 (11-9) arányban nyert Fucsovics Márton, így a nyíregyházi teniszező be­jutott a Zürich Open elneve­zésű gálaverseny junior fiú egyes döntőjébe. A szombati fináléban az argentin Andrea Collarini lesz Marci ellenfele. Kihúzták kapott gól nélkül Élvonalbeli mérkő­zésen most először szerzett pontot a Fradi otthonában a Szpari. labdarúgás. Miután letelt a három meccsre szóló eltiltás, 2010-ben először játszha­tott olyan bajnoki mérkőzést hazai pályán a Ferencváros, amelyre beengedték a szur­kolóit. A Nyíregyháza Spar­tacus elleni péntek esti mér­kőzésen mégsem verdeste az eget az érdeklődés, hiszen a zöld-fehér hívek továbbra sem békéitek meg az angol vezérkar elveivel és az általuk meghonosított szurkolói kár­tya intézményével. Harc a légtérben A kiesés elől menekülő Spar- tacusnak persze függetleníte­nie kellett magát a külső kö­rülményektől, így is van elég gond a nyíregyháziak háza táján, elsősorban a páratlan sérüléshullám miatt. A maró­diak közül Predrag Bosnjak felépült, így először lehetett tagja a piros-kékek kezdőcsa­patának. A védelemre rá is fért az erősítés, hiszen a meccs úgy alakult, ahogy azt előzetesen várni lehetett: a Fradi volt a kezdeményezőbb. Az elsöp­rő rohamok elmaradtak, de a hazaiak támadtak többet, és Zseljko Kovacsevics (pirosban, balra) végig nagy harcot vívott Ferenczi Istvánnal FOTÓ: MTI elsősorban beívelések után veszélyeztettek. Volodimir Ovszijenko uralta a légteret, de egy alkalommal Bosnjaknak is be kellett segíteni ahhoz, hogy ne rezdüljön a vendégek háló­ja. A másik oldalon is a kapu elé kanyarított labdák tornáz­tatták meg Megyeri Balázst, persze jóval ritkábban, mint kollégáját. A lényeg, hogy a nyíregyháziak szervezett já­tékkal kihúzták gól nélküli ál­lással a szünetig. A második játékrészben is döntően az eredmény tar­tására törekedett a vendég­csapat, de nem mondott le a támadások vezetéséről sem. Ezek a kísérletek azonban el­haltak, mert Hómmá Kazuo és Andorka Péter túlságosan magára maradt. Mivel a fe­rencvárosiak nem tudták át­játszani a jól záró nyíregyházi védelmet, egyre többször kí­sérleteztek távoli lövésekkel, de Ovszijenko ezeket is biztos kézzel hárította. A legköze­lebb Ferenczi fejesénél járt a gólhoz a Fradi, sokan már gólt kiáltottak, de a labda elkerül­te a kapu jobb oldalát. A közönség egyre türel­metlenebb lett, a hajrában csak annak örülhetett, hogy bekövetelte a pályára Lipcsei Pétert. Hiába volt hatalmas a nyomás, a Szpari gond nélkül vészelte át az utolsó perceket, így az élvonalban először tér­hetett haza kapott gól nélkül és ponttal a birtokában az Üllői útról. Az pedig tartást adhat, hogy hosszú idő után nem rezdúlt a csapat hálója, és három fellépés után is ve­retlen a tavasszal. Az egy pont azonban kevés volt ahhoz, hogy a Szentes-legénység el­mozduljon a kiesőhelyről, km g> PERCEK, ESEMENYEK, EDZŐI NYILATKOZATOK 24. perc: Andorka szerzett labdát Tutorlccsal szemben, ma|d Hómmá elé tolta, aki 18 méterről ballal a jobb alsó sarok mellé lőtt.____________________________ 28. perc: Doherty bal oldali szöglete után elsőre men­tettek a nyíregyházi védők, az ismétlés után Csizmadia 3 méterről fejjel elvétette a bal alsó sarkot, úgy, hogy mögötte Ferenczi kedvezőbb helyzetben volt. ________ 30. perc: Rósa a Ferenczltől visszakapott labdát 14 méterről kapura lőtte, Ovszljenko bravúrral tolta a léc fölé. Doherty bal oldali szöglete után Ovszljenko bokszolta a levegőbe a labdát, amit Bosnjak a gólvonalról mentett. Só. perc: Doherty jobboldali szöglete után Tutorics fejelte tovább a labdát, majd visszakerült Doherty elé, akinek 6 méteres, éles szögből leadott lövését Ovszljenko nagy bravúrral hárította.__________________________ 63. perc: Veszélyes helyről, a tizenhatos jobb oldali sarkától jutott szabadrúgáshoz a Ferencváros. Doherty beíveléséből Ferenczi 7 méterről óriási helyzetből a jobb kapufa mellé fejelt. ________________________ 75. perc: Schembri tálalt Ferenczi elé, aki jobbról élesen kapu elé lőtt, a labda Elding orra előtt és a jobb oldali kapufa előtt Is elsuhant. 93. perc: Nánási labdaelrúgásért megkapta második sárga lapját, amiért a kiállítás sorsára jutott. _________ Mesterszemmel Szentes Lázár: - A pontszerzéssel elégedettek lehetünk, de a támadójátékunk alacsony színvonalú volt. Haté­konyabb játékot vártam a csapattól, de az eredmény elfogadható. Szereztünk egy pontot, de a bentmaradásért folyó harcban a győzelmekkel lobban haladnánk. ______ Craig Short: - Nem játszottunk túl jól az első félidőben, de így Is volt két helyzetünk. A második félidőben sem tudtunk betalálni, így fontos pontokat veszítettünk. NBI. Besöpört, férfi Nagykállói KE-SZTE-Szedeák 79-90 (21-28,24-27,14-16,20-19) Nagykátló, 100 néző, ve Kisházi, Gergely. Nagykálló: Csempész B. 6/3, Mohácsi 16/3, Oroszvárt 16/6, Asztalos 17/3, Kollár 6, Csere: Farkasinszkl 7, Hájer 9, Tóth T. 2, Jakab. Edző: Kovács Tibor. Nem bírtak aSzedeákkal KOSÁRLABDA. A Nagykállói KE hazai pályán szereplő NB I. B csoportos férfi kosárlabdacsa­pata vereséget szenvedett so­ros bajnoki mérkőzésén, ami az alapszakaszban az utolsó volt számára hazai környe­zetben. Kovács Tibor legény­ségével szemben a feljutásra esélyes szegediek a nagyszü­netig jelentős előnyre tettek szert. A folytatásban többször megközelítette ellenfelét a házigazda, de ennél többre nem jutott. Ezzel együtt a Kálló számára minden esély megvan ahhoz, hogy a közép­mezőnyben ragadjon. Vállalható történelmi vereség Történetük első hazai extraligás meccsét játszották a nyíregy­háziak. RÖPLABDA. Első hazai extra­ligás mérkőzésén vadonatúj mezben fogadta a bajnoki címvédőt a frissen feljutott csupaszív főiskolás együt­tes. A negyeddöntő második felvonásán megismételte a szerdai ponttermését a BSE bombázója, Sándor Renáta, aki ezúttal is 22 egységig ju­tott. A szimpatikusán iparko­dó nyíregyháziak produkció­ját néhány labdamenet után elismerő tapssal honorálta a közönség. A Kolozsi-lányokat példás buzdításban részesítették a Detonator Hadtest tagjai, akik egy vállalható, sporttörténel­mi vereség szemtanúi lehet­tek. KM-LTL Nyíregyházi FSE-BSE 0:3 (-10,-15,-19) Tiszavasvárl úti sportcsarnok, 70 néző, v.: Várt, Mezei. _______________________ NYFSE: Szatai 3, Akimova 2, Szikszal 14, Lévai 7, Sipos Z. 7, Kovács Zs. 2. Csere: Roma 2, Simon Sz. 1. Edző: Kolozsl János.___________________________________ BSE: Horváth A. 5, Tóthné 5, Kötél Zs, 2, Sándor R. 22, Kovács T. 9, Pék-Tormási 13. Csere: Gregori 4, Gudmann 2. Edző: Nyári Sándor. ___ _ Az eredmény alakulása, l.|átszma (17 perc): 3:3,3:8,4:12,6:16.7:20,9:21.2. látszma (20): 0:1,4:1,4:6,6:6,6:12,8:16,10:16,14:19,14:23.3,|átszma(20): 3:3,5:3,5:6,10:12,13:12,13:17,15:21,17:23,19:23. Asznyttás: 2-3 (0-0,1-0,1-3). Rossz nyitás: 5-1 (3-0,1-1,1-0). __________ Mesterszemmel Kolozsl János: - Sokkal jobban játszottunk, mint két nappal korábban, ami egy tisztes helytállást eredményezett. ________________________________________ Nyári Sándor - A harmadik játszmában megmutatta a lelkes hazai csapat, hogy miért jutottéi idáig, ______________________ A két nyert meccsig tartó párharc végeredménye: 2-0 a BSE javára. Lévainak is élményt jelentett a játék a címvédő ellen FOTÓ: RACSKÓ TIBOR Nagy csalódás: elbukott az NRK röplabda. A két győzelemig tartó bajnoki negyeddöntő első, bujtosi csarnokban le­tudott mérkőzését csúnyán elszúrta az Euroaszfalt-NRK élvonalbeli női együttese, amelynek nem volt más vá­lasztása: a MÁV Előre ottho­nában - nem túlzás - az életé­ért küzdött. Ahogy azt Ludvig Zsolt korábbi nyilatkozata sej­tette, a halottak is feltámad­tak erre a meccsre. A szerdai találkozót betegség kihagyó, nem teljesen egészséges Bo­tos és Miklai egyaránt vállalta a bevetést, miként a hétközi fellépésen visszatérő Erdősné Balogh Erika. Egyedül a boka­sérülést szenvedett Szakmáry Gréta hiányzott. A végletekig kiélezett mécs­esén az ötödik szett döntött - akárcsak a nyíregyházi ösz- szecsapáson, újfent a fehérvá­riak javára. Vagyis, a párharc mindkét meccsén alulmaradó NRK a folytatásban csupán a nagy csalódást jelentő 5-8. helyért csatázhat... WRiBFMa.i;ktfi MÁV Előre-Euroaszafalt-NRK- Nyfregyháza 3:2 (19,-17,23,-19,13) Székesfehérvár, 100 néző v.: Szabó Zs. Stefik. ___________________ MÁV Előre: Zsoldos, Borsos, Tálas, Vacsi, Papp D„ Dzunics. Csere: Germann (liberó), Pintér D„ Rivnyák. Edző: Fésűs Irén, _______________________ Euroaszfalt-NRK: Batanescu, Katona, Erdősné, Merkószki, Kapuvári, Miklai. Csere: Mosonyl (liberó), Botos F„ Erdős Zs. Edző: Ludvig Zsolt. ___________ A két nyert meccsig tartó párharc végeredménye: 2-0 a MÁV Előre javára. Mesterszemmel Ludvig Zsolt: - Gratulálok a Fehér­várnak a továbbjutáshoz, tellesen megérdemelték.