Kelet Magyarország, 2009. december (66. évfolyam, 281-305. szám)

2009-12-07 / 286. szám

2009. december 7., hétfő ii'imfT MAGYARORSZÁG LABDARÚGÓ LIGAKUPA Az A csoport végeredménye 1. Ferencváros 10 7 - 3 21-15 21 2. Nyíregyháza 10 5 2 3 28-13 17 3. Vasas 10 5- 5 21-23 15 4. MTK 10 3 4 3 15-16 13 5. Kecskemét 10 3 3 4 16-21 12 6. Diósgyőr 10 2 1 7 13-27 7 A B csoport eredményei Videoton-Pápa 5-0 (1-0). Gvőr-Paks 0-1 (0-0). A B csoport végeredménye 1. Videoton 10 5 4 1 19-7 19 2. Paks 10 5 2 3 16-11 17 3. Zalaeqerszeq 10 5 1 4 17-17 16 4. Győr 10 4 4 2 18-11 16 5. Kaposvár 10 3 1 6 9-19 10 6. Pápa 10 1 2 7 12-26 5 A középdöntők csoportja A: DVSC, Videoton, Honvéd, Spartacus. B: Újpest, Paks, Haladás, Ferencváros. Az A csoport mérkőzései Február 17, szerda Honvéd­Spartacus, DVSC-Videoton. Feburár 24., szerda: Spartacus-DVSC, Videoton-Honvéd. Március 10., szerda: Videoton-Spartacus, DVSC-Honvéd Március 17, szerda: Spartacus-Honvéd, Video'ton-DVSC. Március 31., szerda: DVSC-Spartacus, Honvéd-Videoton. Április 7., szerd. Spartacus-Videoton, Honvéd-DVSC. A két csoport győztese április 28-án játssza a Ligaku­pa döntőjét. Magabiztosan a döntőben Nyíregyháza (KM - B. T.) - Bejutott a dön­tőbe az Eddie Herr-emlékversenyen Fucsovics Márton! Az Egyesült Államokban, közelebb­ről a floridai Brandentonban esedékes kor- osztályos viadalon a nyíregyházi teniszezői egyesben a negyed- és elődöntő akadályait is magabiztosan vette a 18 évesek mezőnyében. Előbb a kilencedik helyen rangsorolt amerikai Sarmientót győzte le 6:3, 6:2-re, majd a döntőbe jutásért vívott mérkőzésen - az eső miatt fedett pályán - a korábban az első helyen kiemelt francia Herbert-t búcsúztató brit Carpenter ellen aratott hasonlóan magabiztos, 6:2, 6:3-as sikert. A fináléban a negyedik helyen kiemelt amerikai Denis Kudla várt az eggyel előkelőbb pozícióban rangsorolt nyíregyházi titánra, a mérkőzés lapzárta után ért véget. Párosban nem sikerült a négy közé jutás, Marci a portugál Üiasszal az oldalán szenve­dett vereséget az amerikai, ausztrál Fowler, Verryth kettős ellen, nagy csatában, 6:2, 6:7, 11-9-re. Fucsovicsék legyőzői később - sima sikerrel - a döntőbe is bejutottak. Aranyos csók. Lionel Messi, a Bar­celona csillaga vasárnap vehette át a neki odaítélt Aranylabdát. (Fotó: epa) Hétfőtől jön a neheze! Szocsou (MTI) - A magyar női kézilabda-vá­logatott biztosan nyert az esélytelenebb tuné­ziai csapat ellen a kínai világbajnokság szom­bati nyitófordulójában, Szocsouban. Vasárnap a C csoport leggyengébbje, a chilei együttes következett, ennek a győzelemnek a megszer­zése sem okozott gondot együttesünknek. A vb eddig volt könnyű, most már sorra jönnek az erős riválisok, hiszen hétfőn a torna egyik tit­kos esélyese, a román csapat lesz az ellenfél. A C csoport erei flwittllffi 1. forduló Magyarország-Tunézia 33-25 (15-11). Gól: Tóth T. 9/2, Vérten 5, Bulath 5, Bódi 3, Zácsik 2, Tóth K. 2, Orbán 2, Juhász 2, Szucsánszki 1, Szabó 1, Tömöri 1, 2. forduló Magyarország-Chlle 48-14 (24-6) Gól: Zácsik 8/2, Juhász 8, Vérten 7, Szabó 5, Tömöri 5/1, Szucsánszki 4/1, Szekeres 4, Tóth K. 3, Kovacsics 2, Orbán 1, Bódi 1 A csoport állása 1. Románia 2 2 0 0 88-45 .4 2. Maqyarorszáq 2 2 0 0 81-39 4 3. Norvéqia 2 2 0 0 70-44 4 4. Tunézia 2 0 0 2 50-69 0 5. Japán 2 0 0 2 47-71 0 6. Chile 2 0 0 2 31-99 0 Hét csomag a DVTK puttonyában ■ Brekk János dirigálta a Szparit, amely kiüté­ses győzelemmel zárta az őszt. Nyíregyháza (KM - M. L.) - Szentes Lázár nélkül játszotta idei utolsó meccsét a Nyíregyhá­za Spartacus együttes. A veze­tőedző péntek este magas láz­zal került orvos elé, végül ágy­ba parancsolták, így nem utaz­hatott szombaton Diósgyőrbe, a Ligakupa zárómeccsére. A találkozónak nagy volt a tét­je, hiszen a Szparinak nyer­ni kellett a továbbjutáshoz. A hazai piros-fehéreknél ez volt Aczél Zoltán edző búcsúmecs- cse, immáron volt játékosai sze­rettek volna szépen elköszönni mesterüktől. Korai gól, emberelőny Alig mondták ki a csapatok, hogy éljen, éljen, Andorka talá­latával máris vezettek a vendé­gek. Tíz perc elteltével Hómmá jóvoltából már két gólos volt az előny. Aztán a félidő derekán a hazai kapusa, Kodaljev a tizen­hatoson kívül kézzel ért a labdá­hoz, így piros lapot kapott. Ezzel eldőlni látszott a mérkőzés sor­sa, bár az első félidőben Zabosék nem tudtak élni az emberelőny Andorka (99) háromszor volt eredményes adta lehetőséggel, Lippaiéknak sem sikerült faragniuk á hát­rányból. Jegyzőkönyv (Fotó. Bujdos Tibor) További fotók: ca www.szon.hu Szünet után aztán megfele­lő ütemben jöttek az újabb ven­déggólok, Andorka kétszer volt eredményes, a csereként beállt Pákolicz duplázott, közben Miskolczi 11-esből büntetett. A vendégeknél Batizi-Pócsi ugyan nem talált a kapuba, ám négy gólpasszal hívta fel ismét magá­ra a figyelmet. A Szpariban a próbajátékosok közül a lett védő Kazura ismét lehetőséget kapott, míg a kapuban az ukrán Ovsijenkot tesztelte a vezér­kar. A hazaiaknál a dél-koreai Hwangnak kellett volna bizonyí­tania, hogy igazolják le. Vacsorával zártak A győzelemmel a Szpari tovább jutott a Ligakupában és februárban a középdöntő­ben folytathatja. Szombaton este Miskolcról hazatérve közös vacsorával zárta az őszi szezont a nyíregyházi együttes, hétfőtől szabadságra mennek a játéko­sok és néhányuknak bizonyára már nem is kell visszatérni... sport.szon.hu CS3 13* Helyi és nagyvilági sport. 0-7 (0-2). Diósgyőr, 200 néző, v.. Farkas. DVTK: Kodolajev-Takács, Hor­váth, Jeknics (Viskovics, 60.), Vukadiinovics - Huszák (Lipusz, 17.), Lippai, Búrány (Somodi, 27.), Ivancsics, Gohér (Nagy R., 57.), - Hwang (Balajti, a szünetben). Vezetőedző: Aczél Zoltán. Nyír­Miskolczi (Oláh, 84.), Müller, Batizi-Pócsi (Farkas, 80.), Zabos ( Minczér, 62.) - Andorka (Fekete, 81.), Hómmá (Pákolicz (71.). Edző. Brekk János. Gól: Andorka (2.), Hómmá (12.), Andorka (59.), Andorka (70.), Pákolicz (80.), Miskolczi (11-esből, 84.), Pákolciz (87.). Kiállítva: egyháza Spartacus: Ovsijenko-Lakatos, Nánási, Kazura, Varga- Kodolajev (25.). Könnyebb volt, mint várták A Gödöllő magabiz­tos legyőzésével meg­könnyítette a dolgát az Euroaszfalt-NRK. Nyíregyháza (KM - B. T.) - Miután a Békéscsaba alapo­san beleköpött a korábbi „nagy négyes” levesébe, a vasárnap esti nyíregyházi, extraligás női röplabda rangadónak kimond­va kimondatlanul az volt a tét­je, hogy melyik fél ünnepelheti a biztos négy közé jutást. Még a kezdés előtt a szo­morú emlékezésre került sor: 76 éves korában szombaton elhunyt Dorogi László, a fér­fi és a női nyíregyházi röplab­dázás korábbi mindenese - az első nyitás előtt Laci bácsi tisz­teletére tartottak gyászszüne­tet. Ezután Pesti Anikó révén a Pest megyeiek kezdték ugyan jobban a meccset, de a házigaz­da egységesebb teljesítménnyel idővel ellenfele fölé kerekedett, ami magabiztos szettgyőzelmet eredményezett. Bíztató produkció volt A második etap Bianka Balanescu „világcsúcskísérle- tével” kezdődött: a román fel­adó nyitássorozata kitartott az első technikai szünetig, és bár a széria egy hosszúra szállt szervával zárult, addigi pro­dukciójával megalapozta az NRK újabb játszmagyőzelmét. Amely még úgy is magabizto­san született meg, hogy a foly­tatásban hazai részről sok volt a nyitás- és támadásbefejezés-, majd védekezésbeli hiba, és ezek miatt Ludvig Zsoltnak kétszer is időt kellett kérnie. A harmadik felvonás elején még úgy tűnt, a 2:0-ás előny elle­nére még nem tudta le a nehe­zét az Euroaszfalt-NRK, de kis­vártatva helyükre kerültek a dolgok, és a hazaiak simábban nyertek attól, mint amennyire tartottak a mérkőzéstől. És a vasárnap esti teljesítmény rend­szeres megismétlése esetén nem kell tartani a négy közé jutás­tól, sőt... Jegyzőkönyv Euroas zfalt-NRK-Nyíregyháza- Gödöllő 3:0 (18, 17, 12) Bujtosi csarnok, 150 néző, v.: Csikós, Nagy L. Euroaszfalt-NRK: Balanescu 2, Katona 16, Merkószki 12, Szakmáry 12, Botos 5, Miklai 9. Csere: Mosonyi. Edző: Ludvig Zsolt Gödöllő: Szűcs Zs. 7, Széles 6, Borlai 1, Pesti 11, Csengeri 3, Németh Zs. 4. Csere: Deméné (libe­ró). Hajdú B. Edző: Deme Gábor. _____ Az eredmény alakulása. 1. játszma (21): 3:6,9:8,11:13,18:15,21:16. 2. (23): 8:0, 11:4, 19:11,20:17. 3. játszma (21): 7:5, 18:9, 23:10. Rossz nyitás: 8-3 (3-0, 3-2, 2-1). Ász: 4-1 (1-0, 0-1, 3-0). ________________ Mesteriemmel Ludvig Zsolt: - Nagyon fontos volt, hogy ilyen magabiztosan röplabdáztunk, és ennek ilyen magabiztos győzelem lett az eredménye, amivel nagy lépést tet­tünk a négy közé jutáshoz. __________ Deme Gábor: - A Nyíregyháza ezen a mérkőzésen a játék minden elemében sokkal jobb teljesítményt nyújtott mint mi, gratulálok a győzelméhez. www.platanautohaz.hu Tud ennél jobbat? Új Volkswagen Polo már 2.790.000 Ft-tól Már 1.2 (106Le) TSI motorral is rendelhető. SkodaOctavia már 3.639.000.- Ft-tól Akár THM FIX FORINT alapú konstrukció! minden új Skoda, Volkswagen személy és haszonjárműre! Új Volkswagen Transporter már 3.999.000. Ft-tól * Minimum 20% befizetéstől. THM: 0-4,98% önerő és 12-96 hónapos futamidőtől függően. FIX Forint alapú konstrukcióval. A képen látható autók illusztréciók. Az ajánlat nem teljes körű, részletekért érdeklődjön márkakereskedéseinkben. # Platón Autóház Mindemrnk az autó Platán Autóház Kft. Nyíregyháza, Debreceni út 107. Tel.: 42/501-700 E-mail: platan@platanautohaz.hu Platán Autóház Kft. Mátészalka, Jármi út 67. Tel.: 44/500-700 E-mail: mszalka@platanautohaz.hu w