Kelet Magyarország, 2009. szeptember (66. évfolyam, 204-229. szám)

2009-09-24 / 224. szám

2009. szeptember 24., csütörtök OJJT KELET MAGYARORSZÁG 19 LABDARÚGÓ NB III. Gól az utolsó percben Tuzsér (KM) - Gyászszünettel kezdődött harmadik fordulóból elhalászott NB III-as „pótmérkőzés” Tuzséron: a kedd éjszaka elhunyt Máté Andrásra emlékeztek, aki fő­szurkolója, egyben támogatója volt az ibrá- nyi futballcsapatnak. JEGYZŐKÖNYV Tuzsér-lbrány 3-2 (2-1) Tuzsér, 200 néző, v.: Nagy F. Tuzsér: Balogh T. - Danes B„ Tóth Á. (Simay), Danes A., Szabó I., Gergely I., Babják, Cseke A. (Orgován), Brankovics P. (Setét), Ivén A., Spekker. Edző: Tóth János. Ibrány: Pintér - Kató I., Kántor Zs„ Kovács M. (Szilágyi V.), Turóczi Cs., Tóth Zs„ Géczi P (Papp Á.), Polényi, Horváth N., Imre Gy. (Tóth Z.), Marcsek. Edző: Mirqai László. __________________ Az első félidő derekára magabiztos előnyre tett szert a hazai gárda, amelyre érdekes módon - mindez - nem hatott nyugtatólag, ráadásul több óriási lehetőséget is kihagyott, amit az ellenfél megbüntetett. A hajrá­ban szerencsés góllal csikarta ki az értékes győzel­met a házigazda. Gól: Babják (12. perc), Szabó I. (25.), Spekker (90.), illetve Imre Gy. (31. és 56.). Jó: Szabó I., Danes B., illetve Imre Gy., Polényi, Kántor Zs. (Tudósí­tó: Lakatos Tibor) _________________________________ Tóth János: - Egy kicsit kisért a múlt, de ami eddig kimaradt, az most a 90. percben bement. Ezért az ered­ményért megdolgozott a csapat egy nagyon szimpati­kusan játszó ellenféllel szemben. ___________________ Mirgai László: - Az első húsz percben szégyenteljes volt, amit futballoztunk, ezért is kaptunk gyorsan két gólt. A második félidőben bravúrosan kiegyenlítettünk, aztán a 90. percben, ilyen góllal kikapni, több mint amit a csapat elbír. Vád . A Renault korábbi főmérnöke szerint Piquet Jr. ötlete volt a tavalyi Forma-l-es Szingapúri Nagydíjon elköve­tett szándékos balesete. (Fotó: epa) Oda a tekések veretlensége Nyíregyháza (KM) - A második szegvári kalandja már nem sikerült valami jól a Nyír­egyházi TK-nak: ugyanott, ahol egy hete a Gold Boys csapatának „albérletében”, vagyis Szeg­vár, immár a „valódi” hazaiak ellen lépett fel az első két idegenbeli mérkőzését megnyerő NB I-es férfi tekecsapat. A két százszázalékos csapat mérkőzésén a hazaiak mindent beleadtak, és bár a látogatók megpróbálták tartani a lépést, ha kellett játékost is cseréltek, de a pároscsatát végjátékaiban rendre a hazaiak kerekedtek felül, és végül 7-1-es győzelmet arattak. Férfiak, Keleti-csoport, 3. forduló Szegvár TSE-Nyíregyházi TK7-1 (3289-3094) NYTK: Hacker 580 (1 pont), Kastura Zs.-Péter S. 514, Finta 499, Szlovenszki T. 508, Ráski J.-Éliás G. 474, Mogyorósi 519. Ifi: 1-3 (1004-1013). NYTK: Éliás G. 502 (1), Péter D. 511. __________ A felnőtt bajnokság állása 1. Cegléd 3 3 ­21-3 6 2 Szeqvár 3 3 ­­21-3 6 3. Földeák 3 2 ­1 14-10 4 4. Oroszlánv 2 2 ­­13-3 4 5. Nyíregyháza 3 2 ­1 13-11 4 6. Bp. Erőmű 2 1 1 9-7 2 7. Kazincbarcika 3 1 2 9-15 2 8 Bátonyterenye 3 1 2 9-15 2 9. Gold Bovs 3­3 6-18­10. Bélapátfalva 2­2 2-14­11. Mezőtúr 3 ~ — 3 3-21 :• Akadémiai toborzó Nyíregyháza (KM) - Miután a nyíregyhá­zi közgyűlés is áldását adta rá, biztosra vehető, hogy a 2010/2011-es tanévben beindul a Nyírsuli Labdarúgó és Kosárlabda Akadémia, amelynek iskolai hátterét a Széchenyi István Közgazdasá­gi, Informatikai Szakközépiskola és Kollégium adja. Az illetékesek várják a két sportág vala­melyikéhez kötődő fiúk jelentkezését Olyanokét, aki 1995-ben vagy 1996-ban születtek, és a mos­tani tanévben fejezik be általános iskolai tanul­mányaikat. Az osztályba bekerülni szándékozó gyerekek az év végéig tartó, több fordulós kivá­lasztási folyamaton fognak átesni. A rövid szak­mai önéletrajzot október 10-ig kell elküldeni az alábbi címre: Nyírsuli Kft., 4400 Nyíregyháza, Sóstói út 24. A borítékra írják rá: „Akadémia”. Minden további információ a 06-70/371-6396-os telefonszámon kapható. Késett a fővárosi hetes busz! ■ Lehajrázta ellenfelét a Szpari és biztosan áll a második helyen csoport­jában. Nyíregyháza (KM) - A meg­szokotthoz képest késve érkezett meg az MTK busza szerda dél­után a Városi Stadion elé, ahol Ligakupa mérkőzésre volt hiva­talos a fővárosi alakulat. Gara­mi mester a tőle megszokott hig­gadtsággal irányította fiatalja­it, akik el kezdtek melegítnei. A nyíregyháziaknál a bajnokik­ról eltiltott Mboussi és Goia is helyet kapott a kezdőben, vala­mint két próbajátékos. A néző­téren pedig helyet foglal a sérül­ten igazolt Böőr Zoltán. Kihagyott büntető A mérkőzés nagy részében a rutinosabb játékosok alkot­ta hazaiak játszottak fölény­ben és mindkét félidő hajrájá­ban mattolták ellenfelüket. Az első játékrész végén Andorka és az előrelopakodó Goia volt eredményes. A fordulást követő­en a nem sokkal gyakorta lesre futó Andorka büntetőt hibázott, ám húsz perccel később jóvá tet­te hibáját. A végjátékban aztán nem volt megállás, hiszen hat perc alatt négy gólt is szerzett a Szpari. Előbb a csereként beállt Bölcsföldi emelt a kapuba, majd Danci 35 méterről lőtt, a labda pedig Roma kapust megtréfál­va pattant a hálóba. Nem sok­kal később a még helyét kere­ső sorfal mellett Müller lőtt a jobb alsóba, majd ismét Danci volt eredményes egy 17 méteres lövéssel. Danci jó benyomást tett A Szpari gólerős játékkal rukkolt ki a fiatal kék-fehérek ellen, a nézők közül sokan meg is jegyezték: pár gól maradha­tott volna szombatra, a Győr elleni bajnokira. A két próba­játékos közül a brazil Maiai De Menezes Felipe Augusto nem alkotott marasztalót, viszont a román Christian Danci a két gól és egy gólpassztól függetle­nül is jó benyomást tett. További fotók:fyiwww.szon.hu iEetó: Mán László) Jegyzőkönyv, további eredmények, tabella Nyíregyháza Spartacus-MTK 7-0 (2-0) Városi Stadion, 300 néző, v.: Veizer (Berettyán, Horváth) Nyíregyháza Spartacus: Gazsi-Lakatos, Mboussi, Goia, Var­ga- Danci, Minczér (Bölcsföldi, a szünetben), Maia (Müller, 53.) - Andorka (Bakos 64.), Batizi Pócsi, Márkus (Czanik, a szünetben). Vezetőedző: Szentes Lázár. _________________________________ MTK: Roma-Nagy Tibor (Szurkos, a szünetben), Kornis, Kele­men, Hauser - Szabó, Szatmári (Nagy Tamás, 74.), Lázok, Dobó- Pál (Kákonyi, 64.), Melczer (Ladányi, a szünetben). Vezetőedző: Garami József.______________________________________________ Gól: Andorka (40.), Goia (45.), Andorka (65.), Bölcsföldi (84.), Danci (86.), Müller (87.), Danci (90.). Kiállítva: Kornis (89, gól utáni reklamálás) ___________________________________________ A 6. forduló mérkőzései, szerda: Ferencváros-Kecskemét 4-2 (3-2), Vasas-DVTK 3-1 (2-1). A csoport állása 1. Ferencváros 6 6 0 0 16-3 18 2 Nyireqyháza Sparta iCUS 6 1 15-5 13 3. Kecskemét 6 2 1 3 10-13 7 5. Vasas 6 2 0 4 10-18 6 4. DVTK 6 ■ 1 1 4 9-12 4 6. MTK 6 0 3 3 3-12 3 J Ifjú kézilabdázók kedvezménye ■ Egy kísérő is ingyen nézheti meg az NYKSE hazai mérkőzéseit, már a Cegléd ellenit is. Nyíregyháza (KM) - Nem kezdte rosszul a bajnokságot a Nyíregyházi KSE NB I. B-s fér­fi kézilabda csapata, hiszen itt­hon magabiztosan nyert Kalo­csa ellen, majd Kiskunfélegyhá­zán kis különbséggel kapott ki. A klub vezetése fontosnak tart­ja az utánpótlásnevelést ezért egyre szorosabbá fűzi a szála­kat a Takács Sándor felügye­letéhez tartozó Nyírsulival. Az NYKSE vezérkara szeretné, ha minél több megyei fiatal válasz­taná a Nyírsulit, illetve követ­né figyelemmel a nagy­csapat szereplését. Ezért már a szombati, Ceg­léd elleni hazai meccs re minden, a megyé­ben kézilabdázó 16 éven aluli fiatal (igazolványa felmutatása mellett) egy felnőtt kísé­rővel ingyen tekintheti meg az NYKSE hazai mér­kőzéseit. Ugyancsak ked­vezményben részesülnek a klub B-közepének tagjai, nekik Zsurakovszki László technikai vezetővel (70/430- 3115) kell felvenniük a kap­csolatot. Erdős a csapat egyik fiatal tehetsége (Fotó: KM-sport) Kézilabda Megyei bajnokság, női: Demecser-Nyíregyházi FSE, 18. Magyar remény Budapest (MTI) - Csü­törtök este kezdődik az U20- as labdarúgó-világbajnokság, 12 év után ismét magyarokkal. Legutóbb 1997-ben, Malajziá­ban volt ott a magyar csapat, amely mindössze egy gólt szer­zett a csoportkörben. A mosta­ni 20 éven aluli magyar válo­gatottnak mindenképpen felül kell múlnia ezt a teljesítményt, már csak azért is, mert a szövet­ségben a nyolcaddöntőbe kerü­lést jelölték meg minimális elvá­rásként. Tóth Katalin (8) is részese volt a csúfos vereségnek (Fotó: mtí) Ez megalázó vereség volt Aarhus (MTI) - A magyar, negyedórában eldőlt a magya- női kézilabda-válogatott kri- rok rendkívül gyenge támadó- tikán aluli játékkal 33-13-ra játéka miatt. Amíg a magyarok kikapott szerdán az olimpi- minden találatért megküzdőitek, ai aranyérmes norvég csapat- addig a rivális könnyedén vet­tél a dániai Világkupán, így te be a mieink kapuját.Ez volt a Mátéfi Eszter szövetségi kapi- Világkupák történetének legna- tány együttese nem juthat be a gyobb különbségű összecsapása négy közé. A találkozó az első a végeredmény tekintetében. Hazatért a Kanyár Tiszakanyár (KM) - A Tisza- kanyár NB III-as futballcsapa­ta hosszú idő után saját otthoná­ban szerepelt. A júliusban elkez­dett pályafelújítási munkálatok miatt a Tisza-csoport harmadik helyén álló együttes az őszi idény­ből eltelt hat fordulóban mind­annyiszor idegenben játszott. - A szerdára beiktatott, Bocs elle­ni előkészületi mérkőzés tehát kisebbfajta avatóünnepséggel ért fel. Nos, a második vonalban jegyzett vendégek ellen igazán látványos összecsapást vívott a házigazda, amely 4-3-ra nyert. Idevágó információ, hogy Vireovecz Pál távozását köve­tően továbbra sincs edzője a Kanyárnak, a vezetőség még nem döntött ebben a kérdésben: ideiglenesen - miként vasárnap, a Diósgyőr ellen megnyert baj­nokin - Háda Tivadar irányítja a csapatot. fejimése. A kft. fő tevékenységei:- közmű- és mélyépítés, útépítési munkák,- építőipari szolgáltató tevékenység. A vállalkozás stratégiai célkitűzése: 1. a vállalkozás versenyképességének fenn­tartása és fokozása, 2. a jövedelemtermelő képesség növelése. A közelmúltban az Új Magyarország Fejlesztési Terv GOP - 2.1.1-09/A-2009 intézkedésén belül megvalósított project ke­retében, több mint 60 M Ft-os beruházással beszerzésre került. 1 db új, New Holland F 156.6 A típusú de­rékcsuklós grader (VTSZ szám: 8429200000). A gép kiváló műszaki megoldásai révén nagy talajgyalulási teljesítményre képes, a gép terhelés-érzékelős hidraulika rendszer, gyorsan reagáló, precíz vezérlésű, 3 660 mm-es 90 fokban elfordítható multifunkciós nyesőlappal rendelkezik. Rendkívüli kö­rülmények között is vibrációmentes, finom simításhoz alkalmas. Az összkerék meghajtás és a hidraulikus működtetésű, fokozatmentesen szabályozha­tó vágási szög a legkülönfélébb talajviszony­ok között is hatékony sokoldalúságot biztosít. A gép komfort kezelőkabinja a legszigorúbb biztonsági követelményeket is kielégíti, fel­borulás esetén és lezuhanó tárgyak ellen védő vázzal (ROPS/FOPS) rendelkezik. 9