Kelet Magyarország, 2009. augusztus (66. évfolyam, 179-203. szám)

2009-08-31 / 203. szám

2009. augusztus 31., hétfő KIÜT Mtomutt SPORT /11 Eső előtti Fradi-gólzápor Tuzsér (KM - P. S.) - Lehetett volna ez is az eredményjelzőn szombaton, ugyanis a tuzséri öregfiúk az újpestiekkel erősített Ferencvá­ros öregfiúk csapatát fogadták barátságos fut­ballmeccsen. Azt a gárdát, ahol Nyilasi Tibor, Ebedli Zoltán, Détári Lajos, Szenes Sándor és Szabó András rúgta a bőrt, akár válogatottnak is nevezhetnénk, pláne, hogy a szakvezetőjük Törőcsik András. A jókedvű gólzápor végén az eső jelezte érke­zését, de szép mozdulatok gyakran arattak tap­sot. A látottakról annyit, hogy a kezdés utá­ni váltakozó játékban két gyors kontra végén elhúztak a hazaiak, akiknek kapuját időnként bravúrral sikerült megőrizni a góltól, egészen a fordulásig, ami előtt egy mutatós akció végén szépítettek a vendégek. Fordulás után bein­dult a vendégek gólgyártó sora, és már két gól­lal vezettek, amikor sikerült ugyancsak muta­tós gólokkal felzárkózniuk a hazaiaknak, így lett 5-4-es ferencvárosi győzelem a gálamérkő­zés vége. A fehér mezesek közül Nyilasi Tibor (balra) és Ebedli Zoltán is kivette részét a gólszerzésből (Fotó: Pusztai Sándor) További fotók és videó: www.szon.hu Tovább erősödött a Löki Debrecen (MTI) - Egyéves szerződést kötött vasárnap este a DVSC labdarúgócsapatával Szélesi Zoltán. A Bajnokok Ligája csoportküz­delmeiben is érdekelt klubnak hosszú tárgya­lássorozat végén sikerült megállapodni a válo­gatott védővel. A debreceniek korábban az olasz Brescia csapatától kölcsönvették a szin­tén válogatott Feczesin Róbertét is. LABDARUGÓ NB III. TISZA-CSOPORT, 3. FORDULÓ Ki az elején, ki a végén „aludt" Tiszalök-Létavértes O-t (O-t) Tiszalök, 150 néző, v.: Nyircsák. Tiszalök: Gagyi - Papp S., Csáki V., Hock F., Bognár A., Dobos Z., Péntek A., Czifrák, Nagy S. (ifj. Péntek M.), Nagy I., Cseh K. (Koroczki). Edző: Péntek Miklós. Létavértes: Szécsi G. - Bényei, Albert I., Lőrincz Gy., Buries, Pol­gár G„ Gál M. (Dávid G.), Gömze (Brehószki), Sigér, Mokánszki, Ferenczi J. (Roszin). Edző: Gyarmati András. ____________________________ A vendégek késtek, így több mint fél órát csúszott a kezdés. A mérkőzés elején kapott gól megfogta a hazai csapatot, amely utána nem tudott magára találni. Gól: Mokánszki (1. perc). Kiállítva: Bényei (második sárga lap után, 55.). Jó: Gagyi, Bognár A. (Tudósí­tó: Király Bertalan) ______________________ Péntek Miklós: - Gyenge játék, megérde­melt vendéggyőzelem. ______________________ Nyirmada-Balkány 3-0 (1-0) Nyírmada, 300 néző, v.: Szíjjártó. Nyírmada: Tuza - Fejes, Benkő T., Tóth Sz., Mátyus Cs., Danku J., Bancsi, Danku A., Katona Gy. (Botos S.), Kimer (Bíró J.), Németh A. (Járomcsák). Edző: Szilágyi Bertalan. Balkány: Varga I. — Dán F., Szabó K„ Szabó P„ VassZ., Kléninger (Vasas T.), Tóth Z., Szilágyi Z., Bulyáki A. (Gilányi), Balás, Puskás D. (Kiss L). Edző: Vránszki Péter. _______________________________ Hajtós, izgalmakban bővelkedő összecsa­páson a jól játszó Nyírmada győzelemmel örvendeztette meg lelkes közönségét. Gól: Mátyus Cs. (37.), Németh A. (49.), Kimer (62.). Jó: Bancsi, Danku J„ Németh A. (Tudósító: Roskó János) _________________________________ Szilágyi Bertalan: - Úgy látom, kipihen- tük a múlt heti kupafáradalmakat, és ma egy frissebb csapat lépett pályára. Helyen­ként jó játékkal ilyen különbséggel is meg­érdemelten nyertünk.________________________ Vránszki Péter: - A gyorsabban, ponto­sabban és erőszakosabban játszó csapat győzött. ______________________________________ Nyíregyháza Spartacus ll-Kemecse 1-0 (0-0) Tiszavasvári út, 300 néző, v.: Tatár. Spar­tacus II: Gazsi - Csáki J., Nánási, Bakos B., Tóth Gy., Markos, Oláh D. (Orosz M.), Far­kas M. (Matejkó R.), Varga K., Batizi-Pócsi (Bodó), Fekete Á. Megbízott edző: Brekk János. Kemecse: Szabó A. - ifj. Koskovits Gy., Homann, Balogh Gy., HokkÁ., Somogyi Cs., Kovács I., Lakatos L. (Karkusz), Ruska, Ignácz Z., Lengyel Á. (Ardelean). Edző: Koskovits György. _______________________________________ Az első félidő alacsony színvonalat hozott, a meccs hajrája viszont izgalmakban bővelke­dett. A két, kissé szigorúan kiosztott piros lap után a ráadásban csikarta ki a győzelmet a hazai csapat. Gól: Farkas M. (91). Kiál­lítva: Bodó (Ignácz felvágásáért, 84.), illet­ve ifj. Koskovits Gy. (gólhelyzetben szabály­talankodott, 87.). Jó: Gazsi, Nánási, Farkas M., illetve Homann, Balogh Gy. (Tudósító: Mán László) __________________________________ Brekk János: - Mindkét csapat gyenge táma­dójátékkal rukkolt ki, de győzelmünk megér­demeltnek mondható. ______________________ Koskovits György: - A fegyelmezett csa­patok a biztonságos játékra törekedtek, a hajrá a játékvezetőé volt, aki főszerepbe került. Nem az első mérkőzés, amely addig tart, amíg ellenfelünk megszerzi a győztes gólt. __________________________________________ Kótaj-Diósgyőr II 2-3 (1 -0) Kótaj, 500 néző, v.: Bodnár A. Kótaj: Mudri - Konate, Die, Torna (Lipcsei T), Hangácsi, Ferenczi M. (Kató Gy.), Mészáros G., Bagin (Ferenczi F.), Gégény, Bagoly Z., Müller F. Edző: Csorna Dezső. Diósgyőr II: Giák - Kleiber, Hegedűs B., Bihari, Polényi G., Kovács B. (Esztergályos), Illés R., Sztraka, Faggyas, Nagy R., Bulatovics (Bogyó). Edző: Földesi Károly.________________________________________ Hiába vezetett a kótaji csapat, a diósgyőriek a második félidőben többet futva felőrölték ellenfelüket, és megérdemelten fordították meg az eredményt. Gól: Die (36. és 86.), illet­ve Nagy R. (49. és 79.), Sztraka (75.). Jó: Die, illetve Kleiber, Hegedűs B., Nagy R„ Sztraka. (Tudósitó: Horváth Pál).______________________ Csorna Dezső: - Sajnálom, hogy így alakult a végeredmény. Csináljuk tovább a dolgun­kat és próbáljuk kijavítani a hibákat. ________ Földesi Károly: - Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a hazaiaknak is volt lehetősé­gük előnyük növelésére. Szünet után felülke­rekedtünk, erővel is jobban bírtuk, így meg­érdemelt győzelmet arattunk. _______________ Berettyóújfalu-Tiszakanyár 2-2 (1-t) Berettyóújfalu, 150 néző, v.: Séra. Berety- tyóújfalu: Szántó-Trippon Cs., Turzó, Nagy Z., Garabuczi, Horváth G., Szűcs G. (Szabó N.), Jancsó, Kovács L., Ferenczi L. (Trippon P.), Szabó G. (Lakatos Cs.). Játékos-edző: Ba­logh Barna. Tiszakanyár: Kanyári - Papp M„ Kiss T„ Göncz, Jánvári, Kóka R., Ger- liczki, Vicickó (Gombkötő S.), Dolhai, Maries G., Balázsi P. (Gombkötő Z.). Edző: Virovecz PáL ___________________________________________ Küzdelmes mérkőzésen, időnként csapko­dó volt a játék, a vendégek kezdeményez­tek többet, ám helyzetek sorozatát hagyták ki. Úgy tűnt, így is megszerzi a három pontot a Tiszakanyár, de egy pillanatnyi kiha­gyás után a ráadásban egyenlített a Berety- tyóújfalu. Gól: Kovács L. (37. és 90.), illetve Maries G. (30. és 58.). Jó: Szántó, Kovács L., illetve Papp M., Maries G. (Tudósító: Háda Tivadar) Balogh Barna: - Küzdelmes, jóiramú mérkő- zésen igazságos eredmény született. Virovecz Pál: - Négy kihagyott ziccer után a hosszabbításban súlyos egyéni hiba után egyenlített ki az ellenfél. ____________________ Tuzsér-lbrány elmaradt A Tuzsér Öregfiúk—Fradi öregfiúk meccs végén hatalmas eső zúdult le, amely nem akart szűnni, így a fél hatra tervezett NB Ili­as bajnokit fél óra várakozás után sem lehe­tett elkezdeni, később ennek már nem lett volna esélye a sötétedés miatt. _____________ Pénteki eredmény: Nagyecsed-Cigánd _5-2-_ ____________ ffl[*™*TBÖrnzőn1ü^^^— (S3 Ö* Helyi és nagyvilági sport. Tabella JM A bajnokság állása: - 1. Nyírmada 3 2 1 5-2 6 2. Nyíreqyháza II 3 2­1 4-1 6 3. Kemecse 3 2­1 3-1 6 4. Diósgyőr II 3 2­1 6-5 6 5. Balkány 3 2­1 2-3 6 6. Tiszakanyár 3 1 2­7-6 5 7. Ibránv 2 1 1­2-1 4 8. Létavértes 3 1 1 1 2-2 4 9. Naqvecsed 3 1­2 8-7 3 10. Ciqánd 3 1 ' ­2 3-8 3 11. Berettyóújfalu 3­3­4-4 3 12. Tuzsér 2­2­2-2 2 13. Kótaj 3­1 2 5-7 1 14. Tiszalök 3 ' ' 3 0-4 ' ____________IRÚGÓ SZI-Z0 SP0RT-DR. ZILAHI MEGYEI I. OSZTÁLY, 4. FORDULÓ . ffTfWn yjj'fr í, yfy^Wrn ÜW! rfffßfyfj j 9,, WBWJ Avjjj “ $ % .................. yrr?? ...... Színes mérkőzés Ujfehértón: négy kiállítással, paprikás hangulattal Nyírbátor-Gyulaháza 7-1 (2-1) Nyírbátor, 150 néző, v.: Karakó, Nyírbátor: Tóth Sz. -Czerula, Lengyel L. (Szegedi), Tóth T. (Koszkanics), Bíró Zs., BereczA. (Madarász), Pálvölgyi, Tóth Ben­ce (Szimuly), Székelyi, Erdei Z. (Kónya), Kerekes M. Edző: Lőrincz Sándor. Gyulaháza: Dudás - Mol­nár G., Gáti Sz., Tóth G., Petró, Deák B., Deák Z., Bombera (Gáti S.), Kapin, Éles I., Tóth Béla (Bárdi B.). Edző: Bárdi Attila. Kiváló játékvezetés mellett a második félidőben „kazincbarcikai" formát pro­dukáló hazai csapat megérdemelt győzelmet ara­tott. Gól: Erdei Z. 2 (egyet 11-esből), Székelyi 2, Pálvölgyi, Kerekes M., Molnár G. (öngól), illetve Deák B. Ifi: 3-0. (Tudósító: Bállá István)___________ Lőrincz Sándor: - A második félidei játékunk alap­ján megérdemelten nyertünk. Gratulálok a fiúknak a teljesitményükhözl _______________________________ Bárdi Attila: - Az öngól, a jogtalan tizenegyes és a sorozatos bírói tévedések kellettek az eredmény Ilyen alakulásához.___________ ______________________ Ujfehértó-Nyírtelek 2-1 (0-1) Újfehértó, 200 néző, v.: Gergely S. Újfehértó: Imrő (Gégény) - Horváth G. (Zsíros), Torda, Balogh Cs., Ballai, Pískóti, Mándi (Kiss T.), Takács L., Somogyi T. (Kriser), Ábrám (Káposznyák), Marozsán. Edző: Fogarasi Zoltán. Nyírtelek: Nagy G. - Csernák, Bodnár Cs., Dankó Z., Trencsényi, Bárány, Vékony, Gajdos, Sarkadi, Bánfi, Szabó D. (Dankó G.). Edző: Vadon Lajos. Ellentétes félidők után parázs hangu­latú, színes lapokkal tarkított, küzdelmes mérkő­zésen tartotta otthon a három pontot a hazai csa­pat. Gól: Ábrám, Kiss T., illetve Bánfi. Kiállítva: Piskóti (87. perc), illetve Bodnár Cs, (75.), Csernák és Bárány (mindkettő 85.). Ifi: 4-3. (Tudósító: Kranvik István) ______________________________. Fogarasi Zoltán: - Katasztrofális, helyzet nélkü­li első félidő után a második félidőben két gyö­nyörű góllal egy perc alatt eldöntöttük a mérkő­zést. Is-mét hátrányból felállva, az eddigi legne­hezebb ellenfelet gyűrtük le paprikás hangulatú összecsapáson._____________________________________ Vadon Lajos: - Jó lenne már egyszer azt nyilat­kozni, hogy rossz játékkal nyertünk. A többit meg­tartom magamnak... ___________________________ Nyircsaholy-Nagyhalász 1-2 (0-0) Nyírcsaholy, 200 néző, v.: Sándor Cs. Nyírcsaholy: Angyal -Tuturas, Bákonyi, Szabó V, Valóczki, Torna, Katona P„ Botos S., Dragomir, Petrohai S., Kiss E. Játékos-edző: Kosa József Nagyhalász: Szobonya G. - Farkas A., Szobonya P., Bárány T„ Vincze L., CsombókZ., Asztalos, Földi J., KuruczT., Kelemen R., Anderka. Edző: Madalina György. Izgalmas mér­kőzésen a szerencsésebb csapat nyert. Gól: Botos (11-esből), illetve Asztalos (11-esből), Kurucz T. Kiállítva: Dragomir (85. perc). Ifi: 3-0. (Tudósí­tó: Tenqyel Zoltán) _________________________________ Kosa József: - Ha ma jobban játsszuk a focit, akkor mi nyertünk volna. _________________________________ Madalina György: - Nyírcsaholyban nyerni nem egyszerű dolog, különösen egy olyan csapatnak, amely játssza a focit. Varda SE-Tiszavasvári 1-0 (1-0) Kisvárda, 300 néző, v.: Király A. Várda SE: Petranics - Csuka, Kovács L. (Kovács T.), Kovács Z., Krizán I., Némethi, Oprea, Szabó Á., Szőlősi, Szűcs G., Zán P. Edző: Seres Zsolt. Tiszavasvári: Susánszki -Tályai (Pethe G.), Szanics A., Lakatos B. (Tamás L.), Hege­dűs L, Gál N„ Bodnár A. (Reznek), KuruczT., Nyisztor D., Anga (Lajos T.), Fazekas. Edző: Fecsku István. Korrekt játékvezetés mellett, küzdelmes mérkőzé­sen egy szöglet utáni góllal nyert a szerencsésebb hazai csapat. A győztes találatot a legfiatalabb, a tizenhat éves Zán Péter szerezte. Gól: Zán P. Ifi: 2-2. (Tudósító: Tóth György) _______________________ Seres Zsolt: - Küzdelmes, helyzetek nélküli mér­kőzésen egy kis szerencsével nyertünk. ___________ Fecsku István: - A vár látványa lenyűgözött ben­nünket. _____________________________________________ Tiszabecs-Dombrád 3-1 (2-0) Tiszabecs, 100 néző, v.: Rajzinger. Tiszabecs: Gergely I. - Szűcs T„ Cselószki, Fábián, Batfalschi, Sándor M., Fedor A., Riskó (Teremi), Andrejcsák (Csókái), Marinas, Radács (Péter). Edző: Szécsi Zol­tán. Dombrád: Timku - Tóth Á. (Molnár), Tilki M., Balogh T, Révész J. (Orosz), Nagy G., Sebők L, Kiss L, Ponczók, Oncsó M. (Háda J.), Simon L. Edző: Cséke György. Küzdelmes mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat győzött. Gól: Radács, Fedor A„ Andrejcsák, illetve Háda J. Ifi: 0-8. ____________ Szécsi Zoltán: - A két VIP megye egyes csapat becsü- letesen szórakoztatta a szép számú publikumot. Cséke György: - Már a második mérkőzés, amelyen gólokat ajándékoztunk az ellenfélnek, ezt a megyei első osztályban nem lehet megtenni. _____________ Fehérgyarmat-Nyirkarasz 1-2 (0-1) Fehérgyarmat, 200 néző, v.: Tassy. Fehérgyar­mat: Bartha G. - Igaz, Sárai G., Kiss A., Országh L., Orosz Zs., Országh Zs„ Mocsár, Máté G. (Veszp­rémi Zs.), Tóth Cs., Kocsis I. (Bakk). Edző: Nagy Lajos. Nyírkárász: Pekk- Danes I., Rákóczi, Lippai T., Lippai D., Gazdag (Tóth L.), Fecsku I., Papp N., Lakatos I., Bodnár Z. (Bolán G.), Szabó G. (Böször­ményi). Edző: Dudás Zoltán. Nagy akarással küz­dött a hazai csapat, de a helyzeteit kihagyta, így a taktikus vendégek három ponttal távoztak. Gól: Sárai, illetve Lakatos I., Böszörményi. Ifi: 2-3. (Tudó­sltó: Papp Attila) ____________________ Nagy Lajos: - Amíg a helyzeteinket nem rúgjuk be, addig meccset nem nyerünk. __________________ Dudás Zoltán: - Elismerem, nem játszottunk lát­ványosan, de eredményesen, egy jó csapat ennyi ziccerből hat pontot szerez, mi csak hármat sze­reztünk. ____________________________________________ Volan-Sényó-Rakamaz 3-2 (1-1) Sényő, 150 néző, v.: Nagy F. Volán-Sényő: Kiss J, - Sándor L., Kató Cs., Puskás L., Székely Z„ Szitái (File), Pljutyinszkij (Szanics P.), Csobán B. (Orosz T), Horváth G. (Toronyi), Csajkó, Baraksó (Knoblok). Játékos-edző: Rubóczki Tibor. Rakamaz: Sza­bó I. - Debróczki, Galambosí Zs., Hubert (Suskó), Hengsperger A., Spisák, Venczel, Gáspár L„ Bodnár Cs., Riczu, Galambosi G. Edző: Veigli Géza. Az első félidei gyenge játék után, szünet után Izgal­mas, közönségszórakoztató futballal megérdemelt hazai győzelem született. Gól: Csajkó 2, Puskás L„ illetve Debróczki, Galambosi G. Ifi: 1-8. __________ Rubóczki Tibor: - A helyzetek alapján megér­demelten nyertünk. Sok sikert a rakamazi csapat­nak_________________________________________________ Veigli Géza: - Volt kétszer tíz percünk, de ez ebben az osztályban kevés. Gratulálok a hazai csapat lel­kes iátékáhozl ______________________________________ Mándok-Nyírgyulaj 3-1 (0-1) Mándok, zárt kapuk mögött, v.: Vida J. Mándok: Lippa - Cap, Matyi, Karasz A., Szeles, Orosz Cs„ Kalu, Török I. (Ács G.), Cipf (Dallos), Szabó T. (Balázsi A.), Rab (Sajtos N.). Edző: Kocsis János. Nyírgyulaj: Kecskés - Baksa Cs., Franku, Vonza (Újfalusi), Kony­ha, Kerecseny, Tímár (Tóth F.), Erdei L., Sárosi, Pelyák, Horváth K. Edző: Lukács Tibor. A mándokiak nem értik, hogy a megyei szövetség miként bírálhatja felül a felette álló MLSZ szabályzatát, amelyben kimondták a zárt kapus mérkőzések, mint fegyelme­zési mód törlését. A második félidei játékával, gyö­nyörű gólokat szerezve megérdemelten tartotta ott­hon a három pontot a lelkes és jól játszó Nyírgyulaj ellen. Gól: Rab, Török I., Szeles, illetve Cap (öngól). Ifi: 1-0. (Tudósitó: Tóth Zoltán) ___________________ Kocsis János: - Félidőnyi előnyt adtunk az ellen­félnek, szünet után helyzeteink töredékét váltottuk gólra, de Így is megérdemelten nyertünk._________ Lukács Tibor: - Sajnos, nem hittük el, hogy van esélyünk a pontszerzésre, elkerülhető gólokkal szen­vedtünk vereséget._________________________________ Záhony-Szakoly 0-2 (0-1) Záhony, 200 néző, v.: Szabó Z. Záhony: Babincsák (DankóT.)-Háda B., Semegi, Czvik(Onder), Simoni., Németh T. (Bérezik), Tóth N. (Nagy G.), Sére (Vincze Gy.), Tóth R., Kovács I., Fekete G. Edző: Pokol Lász­ló. Szakoly: Tóth K. - Karasz G., Turbucz, Boros, Drahos, Madzin (Obsitos), Palaga, Lucskai, Pécsi (Balázs L.), Ványi (Kulánda), Lipcsei A. (Petrás). Játé­kos-edző: Boros Gyula. A vendégcsapat két sze­rencsés góllal igazolta a papírformát, melyhez a szakolyiak kapusának jó teljesítménye is hozzájá­rult. Gól: Pécsi, Ványi. Ifi: 2-2. (Tudósító: Erdei Árpád)______________________________________________ Pokol László: - Gratulálok Boros Gyuszi barátom­nak, teljesen megérdemelten nyertek. Amit meg­beszéltünk a mérkőzés előtt, annak az ellenkező­jét játszotta több futballistám is. __________________ Boros Gyula: - Végig fegyelmezetten játszottunk, és megérdemelten nyertünk. Minden játékosom dicséretet érdemel. Tabella rjT/rr/íijj jjjn-jjíyjj , J-JJj . A bajnokság állása: 1. Szakoly 4 3 1 9-4 10 2. Nagyhalász 4 3­1 11-5 9 3. Úifehértó 4 3­1 9-6 9 4. Nyírkárász 4 3­1 10-9 9 5. Nyírbátor 4 2 1 1 12-6 7 6. Mándok 3 2 1­9-4 7 7. Volán-Sényő 4 2 1 1 6-5 7 8. Rakamaz 3 2­1 14-8 6 9. Tiszavasvári 4 2­2 11-6 6 10. Várda SE 4 1 3­4-3 6 11. Tiszabecs 4 2­2 15-17 6 12. Dombrád 4 1 1 2 5-8 4 13. Gyulaháza 4 1 1 2 7-17 4 14. Nvírgvulai 4 1­3 7-8 3 15. Záhony 4 1­3 4-7 3 16. Nyírtelek 4­1 3 5-9 1 17. Nvírcsaholv 4­1 3 4-10 1 18. Fehérgyarmat 4­1 3 4-12 1