Kelet Magyarország, 2009. augusztus (66. évfolyam, 179-203. szám)

2009-08-31 / 203. szám

2009. augusztus 31., hétfő MAQYAR0R8ZÁQ 11 COHYV Debrecen, 7500 néző, DVSC Polekszics Bernáth Komlósi 3-1 (2-0) v.: Solymosi (Lémon, Takács G SPARTACUS Vojinovics _____ ................ u Lakatos I Mboussi Mészáros N. Goia Leandro Kiss Z. Czvitkovics Ambrusz Kiss Z. Müller Varga J. Miskolczi Szakály P. Bogdanovics Rudolf Hómmá Coulibaly Dosso Vezetőedző: Herczeg András Szentes Lázár Komlósi helyett Fodor M. (43. perc), Szakály P. h Dombi (61), Coulibaly h. Oláh L. (75t) Rudolf (7. perc) 1-0 Coulibaly (22. perc) -0 Rudolf (49. perc) 3-0 Bernáth (66.) fi Mboussi (65.) Miskolczi helyett Czanik (a szünetben), Ambrusz h. Minczér (56.), Dosso h. Batizi-Pócsi (70.) Hómmá (56. perc) 3-1 MESTERSZEMMEL Herczeg András: - A mérkőzés döntő szaka­szában a mi akaratunk érvényesült, fölényben játszottunk, három-nulláig úgy alakult a talál­kozó, ahogy azt szerettük volna. Ezt követően a Nyíregyháza is egyre többet birtokolta a lab­dát, és némi mezőnyfölényt harcolt ki, de úgy érzem, megérdemelten nyertük meg a presztízsrangadót. Érté­kes három pontot szereztünk. __________________ Szentes Lázár: - Azt, hogy húsz perc után kétgólos hátrányba kerültünk, nálunk jobb csa­pat sem bírná el, ráadásul rosszul is játszottunk, kínos perceket okozott számomra a csapat, de ebben az én felelősségem is benne van, hiszen én vagyok az edző. A héten nagyon sok prob­lémával küszködtünk, de most jön két hét szünet, ami alatt az új játékosok is beépülhetnek a csapatba. nPMOTP'^limiRlllip^RIRRPilRinipiRMKMHin UtBDMÚGÓ N* I. 8. FORDOLÓ További mérkőzések Videoton-Zalaegerszeg 1-2 (1-1) Székesfehérvár, 2543 néző, v.: Bognár. Gól: Sitku (28. perc), illetve Boqunovics (33.), Balázs Zs. (81.). Kaposvár-Ferencváros Kaposvár, 6000 néző, v.: Ivánvi Z. 0-0 Diósgyőr-Vasas 0-1 (0-0) Miskolc, 2500 néző, v.: Berger. Gól: Lázok (58.). MTK-Paks 1-1 (0-0) Hidegkúti-stadion, 6Ö0 néző, v.: Fábián. Gól: Melczer (11-esből, 61.), illetve Bődé (83.). Pápa-Kecskemét Pápa, 2000 néző, v. Tóth G. (88.). 2-0 (0-0) Farkas Á, Gól: Heftier N. (74.), Újpest-Haladás 3-1 (0-1) Szusza-stadion, 3500 néző, v.: Szabó Zs. Gól: Kabát (72.), Foxi (80.), Sándor Gy. (89.), illetve Rajos (28.). ________ Györ-Bp. Honvéd lapzárta után Tabella A bajnokság állása: 1. MTK 6 2­10-5 14 2. Videoton 6 2 16-11 12 3. Újpest 6 2 1 9-7 11 4. Debrecen 4­1 7-3 9 5. Pápa 6­3 6-4 9 6. Vasas 6­3 9-15 9 7. Nyíregyháza 6 2 2 11-8 8 8. Kaposvár 6 2 2 8-6 8 9. Paks 6 2 2 7-7 8 10. Gvőr 6 1 2 5-4 7 11. Diósqvőr 6 _ 4 9-10 6 12. Kecskemét 6­4 12-16 6 13. Zalaeqerszeg 5 _ 3 5-10 6 14. Ferencváros 6 3 2 8-8 6 15. Bp. Honvéd 5 1 2 5-6 4 16. Haladás 6 1 4 8-15 4 ________„ LABDARÚGÓ NB II • mJm V J m Keleti-csoport, 4. forduló, további eredmények Vecsés-Kazincbardka 1­1 (0-0) Vác-Haidúböszörmény 2-1 (0-1) BKV Elöre-REAC 0­3 (0-1) MTK ll-Szolnok 0­1 (0-1) Mezökövesd-DVSC ll-DEAC 2­4(0-1) Makó-Böcs * 1­1 (0-0) Szabadnapos: Cegléd Tabella A bajnokság állása: 1. Szolnok 4 3 1 3-0 10 2. Vác 4 2 2­5-3 8 3. REAC 4 3 ­1 8-4 9 4. DVSC ll-DEAC 3 2 1­8-4 7 5. Hajdúböszörmény 4 2 ­2 6-5 6 6. Békéscsaba 4 1 2 1 7-5 5 7. Kazincbarcika 4 1 2 1 5-4 5 8. Vecsés 3 1 2­4-3 5 9. Makó 4 1 2 1 7-4 5 10. MTK II 4 1 3 2-5 3 11. Ceqléd 3- 3­5-5 3 12. BŐCS 4- 2 2 2-4 2 13. BKV Előre 4- 2 2 5-10 2 14. Baktalórántháza 4- 2 2 2-9 2 15. Mezőkövesd 3-7 1 Rudolf ezt a derbit is elintézte A Löki válogatott csa­tára szombaton szin­te egymaga verte meg a Spartacust. Debrecen (KM) - Azok után, hogy a Bajnokok Ligája főtáblás szereplés kiharcolása óta elő­szörjátszott hazai környezetben a DVSC, arra lehetett számítani, hogy a honi legjobb futballcsa­patot kitörő öröm fogadják majd a pályára vonulásakor. Korán hátrányban Ám péntek este történt vala­mi, ami árnyékot vetett a Nyír­egyháza Spartacus elleni mérkő­zésre: Bodnár László, a Debre­cen játékosa Nyírbátor határá­ban halálra gázolt egy kerékpá­rost, és mire a csapatok kifutot­tak bemelegíteni, már ez jelen­tette a fő témát a stadionban, nem pedig a bolgár Levszki Szó­fia búcsúztatása. A pályán lévők persze megpróbálták függetlení­teni magukat a történtektől, és ez a hazaiaknak sikerült jobban. Az első szélen vezetett Loki- akciónál még szerencséje volt Drasko Vojinovicsnak, a szögle­tet követően viszont Rudolf Ger­gely remetei magányból fejelhe­tett gólt. A nyíregyházi nevelésű válo­gatott csatár a későbbiekben is hozta a Szpari elleni „szokásos” márciusi meccsén, most is meg- formáját: miként a két csapat duplázta találatai számát, gól­Q Rudolfot (jobbra) ezen a mérkőzésen Mboussi sem tudta megállítani További fotók és videó: fS'f www-szon-hu (Fotó: Czeglédi Zsolt) passzt is adott, és még egy kapu­fát is lőtt. Erőtlennek tűnt a ven­dégcsapat, amire még a fül­ledt meleg sem lehet magyará­zat, hiszen a körülményekkel a DVSC játékosainak is meg kel­lett küzdeniük. Másként alakul­hatott volna a meccs, ha az első félidő hajrájában Sindou Dosso értékesíti ordító helyzetét, de a szépítés helyett szünet után a Löki növelte előnyét. Hómmá újabb gólja A vendégek számára az egye­düli örömforrást az jelentette, hogy Hómmá Kazuo most is betalált, így elviselhetővé vált a vereség mértéke, de ezen a meccsen esély sem mutatkozott a pontszerzésre. A nyíregyhá­ziak számára jól jön a kéthetes bajnoki szünet, a féltucat új fut­ballista beépítésére és a sorok rendezésére szükség van némi időre. Percek, események 7. perc: Bernáth jobb oldali beadása után Coulibaly fejelhetett tisztán, 5 méterről, labdájába Vojinovics belevetődött, így az a léc fölé pattant. Czvitkovics jobb oldali sarokrúgását követően Rudolf tisztán fejelt 5 méterről a kapu jobb oldalába, 1-0. _______________ 22. perc: Szakály indította a jobb oldalon meglóduló Rudolfot, aki egyből középre adott. Vojinovics kissé érthetetlen módon nem vetődve kézzel, hanem becsúszva lábbal próbált menteni, sípcsont­járól felperdült a labda, amelyet az érkező Coulibaly ballal, 5 méter­röl a léc alá vágott, 2-0.____________________________________________ 26. perc: Rudolf a bal oldalon, az alapvonalnál lerázta magá­ról Mboussit, majd éles szögből, 8 méterről a jobb oldali kapu- fa tövét találta el.___________________________________________________ 33. perc: Dosso csapta be Bernáthot.és így egyedül törhetett a debreceni kapura, majd középről, 18 méterről a kiszolgáltatott Polekszics mellett a bal alsó sarok mellé lőtte a labdát.___________ 49. perc: Czvitkovics emelt a nyíregyházi védők mögé, ahol Rudolf Lakatos mellől, egy pattanás után 10 méterről ballal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 3-0. _________________________ I 56. perc: Kiss Z. a védők mögé iveit, a bal oldalon érkezett Hómmá, aki 5 méterről ballal a kapu jobb oldalába vágta, 3-1. Koeman továbbra is számít Bodnárra A DVSC nagy menetelésének egyik hősévei egy pillanat alatt nagyot fordulta világ (Fotó MTi) ■ Az MLSZ a rendőrsé­gi és szakértői vizsgála­tok befejezése után ala­kítja ki véleményét. Nyíregyháza (KM, MTI) - Ahogy lapunk első oldalán is olvashatták, pénteken este halá­los közlekedési baleset részese volt Bodnár László, a DVSC mátészalkai illetőségű labda­rúgója, aki szüleihez tartva, Nyírbátor határában elgázolt egy kerékpárost. Nem ez volt a játékos első balesete: Bodnár tíz éve egy őzet ütött el egy mérkő­zés előtt, amikor szintén a DVSC futballistája volt. Akkor a piros­fehér klub megbüntette a védőt, ugyanis a mai napig érvényben van egy olyan szabály, hogy a mérkőzés előtti éjszakát mind­egyik labdarúgó köteles a város­ban tölteni. Ezúttal azonban fel­mentést kapott ez alól a védő, hiszen a következő napokban keresett volna lakást magának Debrecenben. Az események - sportolói szemszögből - nemcsak a Debre­cen, hanem a sorsdöntő világbaj­noki selejtezők előtt álló magyar válogatott összetételét is befo­lyásolják, hiszen Bodnár tagja volt Erwin Koeman szövetségi kapitány keretének. A szombati keretszűkítés után is az maradt, hiszen Erwin Koeman a huszon­három futballista közé nevezte a debrecenit. Az üggyel kapcso­latban az MLSZ a rendőrségi és szakértői vizsgálatok befejezése után alakítja ki véleményét. A válogatott hétfőn költözik be a Telki edzőközpontba, szombaton a svédek, jövő szerdán a portu­gálok ellen lép pályára. Kapus a mezőnyben, pályán a gyúró is ■ A második félidő közepéig bírta elviselni a csabai nyomást az ezer sebből vérző Bakta. Békéscsaba (KM) - Szegény embert az ág is húzza! Nem elég a temérdek hiányzó, a szombat déli indulásnál kiderült, hogy a lázas Deák Tibor sem tarthat az NB Il-es baktalórántházi fut­ballcsapattal a békéscsabai baj­nokira. így aztán Illés László mind­össze három cserejátékost tudott benevezni, köztük volt újra a gyúró, Tanyi Attila is, aki a hajrában pályára lépett. Miként a kapus Tóth Norbert is - mezőnyjátékosként... Addig­ra már szinte eldőlt a három pont sorsa, mert bár a baktaiak az első félidőben jól tartották magukat, sőt, a második játék­rész első felét is megúszták kapott gól nélkül, a meccs haj­rájának kezdetén két perc alatt két gólt kaptak, és innen már nem volt visszaút. A hajrában a Békéscsaba a végső kegyelem­döfést is megadta, megint csak szögletből voltak eredményesek a hazaiak, akik így magabiztos sikert arattak. A mérkőzést egyaránt két szerzett ponttal váró csapa­tok közül tehát a viharsarki­ak mozdultak el a holtpontról, Baktán lesz mit rendbehozni a következő fordulóbeli szabad­nap miatti kéthetes szünetben. Szeneséknek nem ez a meccs volt a nagy dobásuk (Fotó: Slpeki Péter) Jegyzőkönyv Békéscsaba-Baktalórántháza VSE 3-0 (0-0) Békéscsaba, 300 néző, v.: Oláh. Békéscsaba: Tóth Z. - Szokol, Dócza, Sajben (Kovács T., 59. perc), Juhász Gy. - Zelenyánszki, Bakró, Borbély P. (Cseke, 88.) - Pozsár - Balázs J. (Szeverényi, 75.), Bernáth P. Edző: Belvon Attila. ________________ Baktalórántháza: Nagy Z. - Szenes, Mező Á., Bodnár J., Lévai - Rákóczi (Tóth N., 72.), Orgován Gy. - Molnár L. (Zámbori, 53.), Kozma J., Vágó Z. - Kerekes Zs. (Tanyi, 85.). Játékos-klub- menedzser: Illés László. ______________ 64. perc: jobb oldali szöglet után Bakró 11 méterről bal alsó sarokba fejelt, 1-0._____________________________ 65. perc: Kovács T. 16 méteres lövését Nagy Z. védte, a kipattanót Balázs 7 méterről a kapuba vágta, 2-0. ________ 91. perc: jobb oldali szöglet után a lepattanó labdát Szokol 7 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtte, 3-0. Mesterszemmel Belvon Attila: - Egykapuztunk, csak idő kérdése volt, mikor szerzünk gólt. Illés László: - Jelen helyzetünk­ben ennyire vagyunk képesek, az el­következő két hét sok mindenre vá­laszt ad. Szurkolj Sirőmwtlf Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében már 93 amatőr focicsapatot támogatunk, köztük a Fehérgyarmati FC együttesét is. HIRDETÉS