Kelet Magyarország, 2009. június (66. évfolyam, 127-151. szám)

2009-06-02 / 127. szám

2009. június 2., kedd SPORT /13 LADDARÚGÓ NR III. A Tisza-csoport állása: 1. Hajdúböszörmény 28 18 7 3 52-16 61 2. Naqyecsed 28 16 5 7 53-34 53 3. Nyírmada 28 16 4 8 52-28 52 4. Várda SE 28 14 7 7 48-33 49 5. Kemecse 28 11 12 5 45-27 45 6. Ibrány 28 13 4 11 49-45 43 7. Diósgyőr II 28 13 4 ii 37-39 43 8. Nvíreqvháza II 28 12 6 10 38-31 42 9. Tiszakanyár 28 10 6 12 39-44 36 10. Berettvóúifalu 28 9 7 12 34-43 34 11. Tiszalök 28 9 6 13 38-40 33 12. Tuzsér 28 9 4 15 40-49 31 13. Létavértes 28 8 7 13 28-36 31 14. Balkány 28 9 3 16 32-59 30 15. Hajdúszoboszló 28 7 4 17 27-52 25 16. Volán-Sényő 28 6 2 20 23-59 20 Fucsovics hamarosan két németországi viadalon indul További fotók: www.szon.hu (Fotó: Mán László) Bemutató lett a tétmeccsből Nyíregyháza (KM - B. T.) - Miután a Fehérgyarmati TK Il-es csapata nem tudott kiállni szombaton az NYVTC elleni NB Il-es teniszbajnokin, ezért a beharangozott Fucsovics Márton-Dajka László összecsapás­ból bemutató-mérkőzés lett. A felek ugyanis elhatározták, hogy mindenképpen összemérik erejüket, már csak azért is, mert szépszámú közönség gyűlt össze a Városi Stadion 1-es szá­mú teniszpályája körül. Az érdeklődés legfőképpen a 17 eszten­dős Fucsovicsnak szólt, hiszen a nyíregyhá­zi legény manapság már nem mindennapos vendég abban a létesítményben, ahol kibonta­kozott a tehetsége. Meccset éppen egy éve ját­szott itt, legutóbb pedig három hónapja volt itt­hon. Azóta végzett már második helyen egy ITF junior-tornán, illetve meg is nyert egyet, vagyis szépen ível felfelé a karrierje. A szombat délelőtti meccset kezdetben a rutin, vagyis Dajka László irányította, a magyar élvonalban, fehérgyarmati színekben szereplő versenyző 4:3-ig rendre brékelőnyben adogathatott, de mivel nem sikerültek jól a szervái, ezért Fucsovicsnak mindig sikerült az egyenlítés, majd 5:4-es vezetésnél újra elvette ellenfele adogatását. A második szettben már egyértelműen Marci domoninált, így 6:4, 6:1- es győzelmével ért véget a jó színvonalú össze­csapás.- Jól érzem magam itthon, még úgy is, hogy nagyrészt az iskolai vizsgáim miatt látogattam haza - mondta a „lefújást” követően a németor­szági Stuttgart melletti teniszakadémián tanu­ló Fucsovics Márton. - Örülök, hogy ennyien kijöttek megnézni a meccset, ha nem is tétért, de így is játszottunk egy jót Lacival. A jövő héten Budapesten versenyzek, aztán Németor­szágban indulok két viadalon. TOTÓEREDMÉNYEK 82. HÉT A helyes tipposzlop 1. Chelsea-Everton 2-1 1 2. Leverkusen-Bremen 0-1 2 3. Boloana-Catania 3-1 1 4. Fiorentina-Milan 0-2 2 5. Genoa-Lecce 4-1 1 6. Internazionale-Atalanta 4-3 1 7. Juventus-Lazio 2-0 1 8. Naooli-Chievo 3-0 1 9. Palermo-SamDdoria 2-2 X 10. Reqaina-Siena 1-1 X 11. Roma-Torino 3-2 1 12. Udinese-Caqliari 6-2 1 13. DeDortivo-Barcelona 1-1 X 14. Osasuna-Real Madrid 2-1 1 TOTÓNYEREMÉNYEK, 13+1 találat 68 darab 22. HÉT 260 225 forint 13 találat 142 darab 53 540 forint 12 találat 3024 darab 925 forint. 11 találat 18 710 darab 150 forint 10 találat 64 740 darab 70 forint LABDARÚGÓ NR III. TISZA-CSOPORT, 28. FORDULÓ Az Ibrány megizzasztotta a bajnokot Majoros (pirosban) támadja Karkuszt a Szpari ll-Kemecse meccsen További fotók: [g} www.szon.hu (Fotó: Mán László) Nyíregyháza Spartacus ll-Kemecse 0-0 Városi Stadion, 200 néző, v.: Kis A Sparta­cus II: Gazsi - Orgován Gy., Markos, Tóth Gy., Varga K., Majoros, Oláh D., Cornaci (Lipcsei A.), Péntek M., Lakatos L., Farkas M. Edző: Kovács János. Kemecse: Szabó A. - Homann, Balogh Gy., HokkÁ., Karkusz, IgnáczZ., Hegyes, Kovács l„ Ruska, Komi (Lábas), Ádámszki. Edző: Koskovits György. ________________________ „Ez kell nekünk: nosztalgia!" - szakadt ki egy nézőből jó negyedóra játék után, miután szem­besült vele, hogy a kemecsei csapatban olyan egykori nyíregyházi játékosok szerepelnek, mint Szabó Attila, Homann Richárd, Balogh Gyula, Karkusz Anasztáz, Ignácz Zoltán, Kovács István vagy éppen Ádámszki Róbert. És a boldog edző, Szatke Zoltán (csapata, a Nyírsuli U19 a meccs előtt 2—1 -re verte a Fradit) sérülése miatt csak a kispadról, civilben figyelhette az eseménye­ket... Az első félidő hajrájában emberhátrány­ba került a Kemecse, egy olyan szabálytalanság után, amelyet a játékvezető le sem akart fúj­ni, ám segítője jelzésére kiállította Ádámszkit. Létszámfölényét a második félidőben nem tud­ta kihasználni a hazai gárda, Így a kemecseiek örülhettek a megszerzett egy pontnak. Kiál­lítva: Ádámszki (lekönyökölte Tóth Györgyöt, 42. perc). Jó: Tóth Gy., Oláh D., Markos, Far­kas M., illetve Karkusz, Homann, Balogh Gy., Ignácz Z. (Tudósító: Bodnár Tibor) __________ Kovács János: - Bátortalan támadójátékunk miatt nem sikerült kihasználni félidőnyi ember­előnyünket______________________________ Koskovits György: - Annak tükrében, hogy egy félidőt emberhátrányban játszottunk, érté­kesnek tartom a döntetlent. ______ Tiszalök-Volán-Sényö 4-0 (2-0) Tiszalök, 150 néző, v.: Vitkai. Tiszalök: Kanócz- Dobos Z., Csernijenko, Csáki V. (Aszalós), Hock F., Mándi L., Péntek A., Czifrák, Polényi T. (Balázs Á.), Nagy I., Lengyel Á. (Bognár A.). Edző: Nyisztor Sándor. Volán-Sényő: Kiss J.- Sándor L., Kató Cs., Székely Z. (Csobán B ), Orosz T. (Tóth B„ Antal P.), Dóczi, Pljutyinszkij, Szanics P„ Csajkó, Toronyi, Bodnár G. Játékos­edzS: Rubóczki Tibor. ____________________ Közepes színvonalú,, sportszerű mérkőzésen az első félidőben megérdemelten jutott kétgó­los vezetéshez a hazai csapat. A folytatásban több kimaradt helyzet után az utolsó öt perc­ben végleg bebiztosította győzelmét a Tiszalök. Gól: Lengyel Á. (15., 37.), Nagy I. (84.), Bog­nár A. (89.). Kiállítva: Bodnár G. (utánarúgott ellenfelének, 34.). Jó: Dobos Z., HockF., Czifrák, Lengyel Á., illetve Kiss J., Pljutyinszkij, Csajkó. (Tudósító: Losonczi Imre) __________________ Nyisztor Sándor: - Az első félidőben jól ját­szottunk, a másodikban megzavart minket a kiállítás._________________________________ Rubóczki Tibor: - Gratulálok a hazaiaknak, sportszerű mérkőzésen megérdemelten nyer­tek;_____________________________________ Várda SE-Nyírmada 2-1 (0-1) Kisvárda, 150 néző, v.: Kocsis Zs. Várda SE: Petranics - Szeles, Temfli, Krizán, Kerékgyár­tó, Szabó T. (Szántó), Kalu, Búd, Dallos(Oprea), Rab (Vincze V.), Spekker Edző: Kocsis János. Nyírmada: Tuza - Fejes, Tóth Sz„ Benkö, Danku A. (Istrate), Mátyus, Pál P. (Balázs G.), Németh A., Bancsi, Szőke I., Katona Gy. Edző: Szilágyi Bertalan. ________________________________ Kölcsönösen tisztelték egymást a csapatok, így jobbára a két tizenhatos között folyt a játék. Később a hazaiak alakítottak ki mezőnyfölényt, de a vendégek szereztek vezetést - egy vitatha­tó 11-esből. A második félidőben rögtön bünte­tőhöz jutott a Várda, amit a játékvezető vissza­vont... A hazai támadások egyenlítést eredmé­nyeztek, ezután is a házigazda maradt támadás­ban és megérdemelten csikarta ki a győzelmet. Gól: Rab (58.), Temfli (69.), illetve Németh A. (11-esből, 26.). Kiállítva: Benkö (utolsó ember­ként szabálytalankodott, 65.), Fejes (második sárga lappal, 82.). Jó: az egész hazai csapat, illetve Tuza. (Tudósító: Lizanecz László) _____ Kocsis János: - Igazi rangadó, megérdemelt győzelem. Köszönjük szurkolóink lelkes biz­tatását! _________________________________ Szilágyi Bertalan: - Sajnos, ezzel a játékve­zetővel nincs szerencsénk... A gyenge játékve­zetés és a kiállítás megpecsételte sorsunkat. A hazaiak megérdemelten nyertek. ___________ Tuzsér-Diósgyőr II 0-1 (0-1) Tuzsér, 200 néző, v.: Sápi. Tuzsér: Borkó- Sza­bó I., Danes A., Liptai, Tóth Á. (Brankovics), Simay, Cseke, Iván A., Fodor A., Gergely I. (Setét), Orgován K Edző: Tóth János. Diós­győr II: Giák-Berta, Bokros, Nagy D., Polényi G. (Kovács I.,), Horváth Á. (Balogh D.), Kovács Á., Gohér, Kánya, Kleiber, Bogyó (Sztankó). Edző: Deák István. _______________________ A hazaiak végigtámadták a mérkőzést, kapujá­hoz szögezték ellenfelüket, de a kihagyott hely­zetek miatt megbűnhődtek. Gól: Berta (34.). Jó: Giák, Berta. __________________________ Pinkóczi József, tuzséri elnökségi tag: ­Ennyi kihagyott százszázalékos helyzet követ­kezménye csak vereség lehetett. De ez most már biztosan nem a véletlen műve... ________ Deák István: - Szikrázóan kemény mérkőzésen a hazai csapat mindent kihagyott, mi három lövésből egy gólt rúgtunk, egyszer a kapufát találtuk el, és ez a győzelmet jelentette. Balkány-Berettyóújfalu 2-0 (0-0) Balkány, 200 néző, v.: Kátai. Balkány: Vadon D. - Vasas T. (Kolozsi), Szabó P., Daru, Szil­ágyi Z„ Tóth Z., Szabó I. (Puskás D.), Balogh J., Szabó M. (Meszesán), Szabó K., Vass Z. Edző: Vadon Lajos. Berettyóújfalu: Jenei - Szitkó, Turzó, Nagy R. (Tirppon P), Jancsó, Csordás, Rácz L„ Szabó G., Trippon A. (Ferenczi L.), Nagy Z., Kovács L. Edző: Selyem Nándor._________ Az antifutballt játszó vendégcsapat ellen az első hazai gól megváltoztatta a játék képét. Ezzel együtt a folytatásban is a Balkány előtt adódtak helyzetek és teljes mértékben rászol­gált a győzelemre. Gól: Szabó M. (70.), Vasas T. (82.). Jó: Vadon D., BaloghSzilágyi Z,. Tóth Z., illetve Turzó, Szitkó, Rácz L. (Tudósí­tó: Farkas Róbert).________________________ Vadon Lajos: - Nagyon nehéz mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk.__________ Selyem Nándor: - Összességében talán meg­érdemelt hazai győzelem. _________________ Létavértes-Nagyecsed 2-2 (1-2) Létavértes, 100 néző, v.: Bozó. Létavér- tes: Szécsi - Bényei, Hajdú N., Albert I., Zsí­ros, Polgár G., Perényi, Gnandt-Német, Si- gér (Balogh Zs.), Kontor (Farkas Z.), Brehószki (Kövér I.). Edző: Gyarmati András. Nagy- ecsed: Makó - Bulyáki Z„ Kovács N„ Szűcs T, Patály, Tóth T, Gádzsa, Balogh J., Nyíri (Sza­kács I.), Kiss D. (Csáki R.), Ascsillán. Edző: Feczkó Tamás. ___________________________ Jó iramú mérkőzésen folyamatos játék nem ala kult ki: a hazaiak többnyire ívelgetéssel vészé lyeztették a vendégek kapuját, miközben a2 ecsediek próbáltak futballozni, de játékuk ba sok hiba csúszott, a hajrában pedig isméi kihagyták a meccslabdát. Gól: Brehószki (33.! Polgár G. (78.),illetve Balogh J (19.), Nyíri (35.! Jó: Kovács N., Patály, Balogh J, Nyíri. (Tudó sító: Bíró Attila) _________________________ Gyarmati András szokás szerint nem nyila kozott._________________________________ Feczkó Tamás: - Az ilyen meccseket meg kelh ne nyerni. A meccslabda megint a miénk vol Hajdúszoboszló-Tiszakanyár 1-2 (1-1) Hajdúszoboszló, 100 néző, v.: Nagy F. Hajd szoboszló: Szalánczi - Klein, Kinyik, Szörr Szabó G., Sarkadi Z. (Tóth Sz.), Buries (Halá: A.), Szilágyi G., Pallai (Dávid G.), Gömze. Edzi Szalánczi Tamás Tiszakanyár: Kanyári - Gom kötő S„ Kóka R„ Deák L, Jánvári, Gráf (Igná J.), Kiss I., Göncz, Gerliczki, Balázsi P. (Kernác Vicickó (Papp M.). Edző: Virovecz Pál. A kanyáriak küzdelmes mérkőzésen értékes győzelmet arattak - a második félidei jó játé­kuknak köszönhetően. Gól: Szörny (17.) illet­ve Vicickó (40. és 62.). Jó: Szilágyi G., illetve Vicickó, Jánvári, Kóka R. __________________ Szalánczi Tamás: - Sajnos, megint saját magunkat vertük meg.____________________ Virovecz Pál: - Nagy küzdelemben értük el a számunkra fontos győzelmet.______________ Hajdúböszörmény-lbrány 3-2 (1-2) Hajdúböszörmény, 200 néző, v.: Kálé. Haj­dúböszörmény: Bákonyi - Papp F., Hortó, Arnóczki, Kolbe (Kádár L.), Lovas M. (Gadnai), Balás, Kiss L., Bellon, Kerek (Andorkó), Király L. Edző: Németh Károly. Ibrány: Vattai - Papp Á. (Tóth Z.), Kántor Zs, Kovács M„ Turóczi Cs., Tóth Zs., Horváth N„ Jeddi, Szilágyi V. (Novák I.), Marcsek, Imre Gy. Edző: Mirgai László. A vendégek nagy küzdelemre késztették az éllo­vast és a mutatott játék alapján az egy pontra mindenképpen rászolgáltak volna. Győzelmével már bajnok a Hajdúböszörményi Gól: Lovas M. (14. és 58.), Balás (50.), illetve Marcsek (12. és 40 ). Jó: Király L., Lovas M., Bákonyi, illetve az egész vendégcsapat. (Tudósító: Vigh Sándor) Németh Károly: - Le a kalappal a szabolcsi csapatok előtt, mert nagyon izgalmas bajnok­ságot varázsoltak. Hogy mégis mi futottunk be elsőnek, ez a kiegyensúlyoztt tavaszi szereplé­sünknek köszönhető. _____________________ Mirgai László: - Minden elismerésem a csa­patomé, amely mindent megtett a győzele­mért. Sajnos, a második félidőben, 2-1-es veze­tésnél az asszisztens - mint ahogy a meccs után bevallotta - Balás Gergő góljánál nagyot hibázott, mert a csatár lesen állt... Ráadásul a 90. percben egy jogos tizenegyest nem mert befújni javunkra a játékvezető. Ennek ellené­re a Böszörmény megérdemelten nyert bajno­ki címet, ehhez gratulálokl Tizenegyesek döntöttek Budapest (KM) - Kétgólos hátrányból még talpra állt a Tisza-csoport válogatottja az UEFA Régiók-kupája hétfői dön­tőjén, és kiharcolta a hosszab­bítást, ám a tizenegyesrúgások végén a Bakony-csoport csapa­ta kerekedett felül. így csakúgy, mint tavaly, térségünk NB III-as labdarúgó-válogatottja a máso­dik helyen végzett az amatőr játékosok seregszemléjén. Döntő 75.,,.., Bakony-csoport-Tisza-csoport 2-2 (2-0, 2-2, 2-2), 11-esekkel: 5-4 Vízművek-pálya, 100 néző, v.: Janitz.____________________________ Bakony-csoport: Osbóth - Jablonczki, Fentős, Tóth Zs. (Böcskör Zs.), Szabó T., Bognár P. (Gardó), Németh G. (Böcskör G.), Páli K., Nagy N., Fajkusz. Edző: Klement István és Fentős Pál. Tisza-csoport: Makó - Petály (Lengyel Á.), Király L. (Papp Á.), Kántor Zs., Fodor A. (Jeddi), Tóth T. (Katona Gy.), Markos, CSeke, Lovas M. (Spekker), Vicickó, Balá­zsi P. Edző: Feczkó Tamás._______ Gól: Páli K. (15. perc), Fajkusz (24.), illetve Vicickó (11-esből, 60.), Kato­na Gy. (75.). __sport.szon.hu Helyi és nagyvilági sport. é www.vaiasztas20Q9.fidesz.hu IGEN.I "r MAGYARORSZAŰ TÖBBRE KÉPES Tisztelt Nyíregyházi és Megyebeli Polgárok! Tisztelettel meghívjuk Önöket a FIDESZ-MPSZ EP-kampánygyülésére Nyíregyházára, a Hősök terére (a Megyeháza előtti terület). Beszédet mond: Orbán Viktor a FIDESZ-MPSZ elnöke. A rendezvény ideje: 2009. június 4., csütörtök 17 óra Mindenkit szeretettel várunk! 2009 UJ IRÁNY í . . \ luzn Politikai hirdetés www.hadakft.hu ANGOL HASZNÁLTRUHA-KERESKEDES . NYÍREGYHÁZÁN, a Rákóczi út 19. sz. alatt Extra minőségű felnőtt- és gyerekruhák és kiegészítők: 2490 Ft/kg JÚNIUS 5-ÁN (SZERDÁN)TEUESEN ÚJ NYÁRI ÁRUKÉSZLET! ■E HIRDETÉS