Kelet-Magyarország, 2009. április (66. évfolyam, 77-101. szám)

2009-04-06 / 81. szám

SPQJjT KELET 2009. április 6., hétfő __________________________________________________________________________________ /9 MESTERSZEMMEL Hevesi Tamás: - Az ismert okok miatt mindkét csapat feszülten játszott. Tudtuk, hogy a nyíregyháziak jó támadókkal ren­delkeznek, erre fel is készültünk. Mindkét csapat nyerhetett volna, végül 1-1 kereke- dett ki a mérkőzésből. Révész Attila: - Nagyon gyenge mérkőzés volt. Főként az első félidő­ben lélektelenül, akarat nélkül játszottunk, ismét a legjobbnak vélt játékosaink mondtak csődöt, betliztek. Ennek vége, komoly pénz- büntetés lesz, harmadoljuk a fizetéseket! Ezen a hozzáálláson változtatni kell! Rózsa-ezüst, Magyar-arany Kijev (KM) - Tizenöt érmet, közte négy aranyat szereztek a magyarok Kijevben a kyokushin karate Európa-bajnokságon. A via­dalon huszonhat nem­zet legjobbjai indul­tak, a szervezésben és rendezésben nem igazán jeleskedtek a házigazdák. A felnőtt férfi­aknál a 70 kg-ban világranglistavezető Rózsa Gábor (Nyír­egyházi Fight Team SE) a döntőig maga­biztosan menetelt, itt nem kis meglepetés­re grúz ellenfelét hoz­ták ki a bírók győz­tesnek. Klubtársa Bartók Júlia nem jutott el az érmes küzdelmekig. A korábban szintén a nyíregyháziaknál versenyző Ábrahám Edit az első helyen végzett. A junioroknál szép megyebeli siker született, hiszen a nyírbátori Magyar Levente (+ 75 kg) szintén a dobogó legfelső fokára állhatott. Rózsa Gábor (Fotó: Fekete Tamás) Tűz nélküli, csapnivaló játék Igazából nem sok dolga volt Szántainak, a hazaiak kapusának További fotók és videó: C83 www.szon.hu (Fotó: szpari) ■ A Szpari rákospalo­tai kudarcdöntetlenének komoly következményei lesznek. Rákospalota (KM - M. L.) - Kard ki kard! Valami ilyen jel­szót vártak a drukkerek szomba­ton este a Szparitól, a rákospa­lotai fellépés előtt. Az élvonalbe­li labdarúgó bajnokság sereghaj­tója ellen csakis a győzelem volt az elfogadható, főként a korábbi ultimátum tükrében. Ismét pontrúgás után... A Kecskemét, a REAC és a Kaposvár elleni meccseken hét pont megszerzése volt kitűz­ve, mivel a kecskemétiek elleni hazai mérkőzésen csak egy volt a termés, a minimum teljesítésé­hez szükség lett volna a három pontra. A nyíregyházi klub játé­kosa tisztában voltak azzal, hogy amennyiben elmarad a győze­lem, akkor annak következmé­nyei lesznek. Mindezek tükrében joggal vár­hatta volna a publikum, hogy a vendégek ha kell, felszántják a pályát, végig robogják a mécs­esét és mindent megtesznek a sikerért. Nos, ebből alig valami jött le az első félidőben, a nagy tété időnként paprikás hangu­latban mutatkozott meg, nem a mindenáron győzni akarásban. A játék csapnivaló volt, a héten gyakoroltakból alig köszönt visz- sza valami. Ráadásul a hazai vezetést is megszerezték, mi más, mint egy pontrúgás után. Illyés kapus nem tudta öklözni a labdát, elő­re tenyerelte éppen Pomper lábá­ra, aki büntetett. Ez sem rázta fel igazán a vendégeket, próbál­koztak ugyan, de igazi átütőe­rő nélkül. A második játékrész ugyan a vendégek fölényét hozta, ám arra nem kell gondolni, hogy egymás után gördültek a Szpari- támadások és izzott a levegő Szántai kapuja előtt. Révész Attila cserékkel próbálkozott, előbb az eddig csalódást keltő grúz Imediashvilit, majd a tér­dét fájlaló Zabost hozta le. Dosso pályára lépésével három csatá­ros játékra tértek a vendégek, ám nem sok eredménnyel. Aztán jött Hegedűs és egy, a kapus előtt kellemetlenül felpattanó lövéssel egalizált. A cserék sem segítettek Volt még hátra majd húsz perc, bizakodni kezdtek a piros­kék szurkolók. Mindhiába, mert a mindent elsöprő tűz továbbra is hiányzott a játékból. Aztán Cornacit is lehívta Révész Atti­la, Perényi át jött a bal oldalra, helyére Lakatos István került. A nyíregyháziaknak volt még esé­lye a sikerhez, hiszen Sztojkov, majd Ramos lövéséből is születhe­tett volna gól, igaz a másik olda­lon egy Kőhalmi bomba nyomán a felső lécet is súrolta a labda. ______sport.szon.hu CS3 £Ü" Helyi és nagyvilági sport. Az őszi bab és a tavaszi penészes kenyér A döntetlennel egyik csapat sem lehet elégedett. A palota­iak maradtak a tabella legvé­gén, a nyíregyháziak pedig már nem tudják teljesíteni a részcélt, és folytatódik a tavaszi, veresé­gekkel tarkított hadjárat. Amíg ősszel még a bab is hús volt, addig az idén még a kenyér is penészes. Az eddigi öt tavaszi meccsből mindössze két pontra futotta a Szpari játé­kosaitól, ami csapnivaló telje­sítmény. Miként a szombat esti pro­dukció, hiszen az acélosnak aligha nevezhető, igaz légiós­mentes fővárosiak ellen köte­lező lett volna a győzelem. A döntetlen persze megbo­csátható lenne, ám a csapat iránti alázat, a minden áron győzni akarás hiánya az már nem... Félbeszakadt az esős Forma-1-es verseny A brit Jenson Button (Brawn GP, képünkön jobbra) nyerte a vasár­napi Forma-l-es Malajziai Nagy­díjat. A második helyen a német Nick Heidfeld (BMW-Sauber) vég­zett, míg a harmadik a szintén német Timo Glock (Toyota) lett. A vb-címvédő brit Lewis Hamilton ((McLaren-Mercedes) a hetedik lett. Äz 56 körös viadalt a szakadó eső miatt 24 körrel a zárás előtt félbe­szakították, majd 50 perc elteltével le is fújták, így a szabályok szerint az utolsó teljes kör végeredménye adta a befutót. (Fotó: epa> wbomóbó HB L 21. forduló További mérkőzések Bp. Honvéő-Györ 0-0 Bozsik-stadion, 1500 néző, v.: Fábián. Kiállítva: Fazekas G. (Bp. Honvéd. 79. perc). Kecskemét-Ujpest 2-2 (1-1) Kecskemét, 6000 néző, v.: Szabó S. Gól: Gyagya (8.), Csordás (49.), illetve Rajczi (33.), Korcsmár (68.). ________________________________________________________ MTK-Zalaegerszeg 0-2 (0-0) Hidegkúti-stadion, 500 néző, v.: Vad. Gól: Alomerovics (49.), Sluka (65.).___________ DVSC-Siófok 5-1 (3-1) Debrecen, 3000 néző, v.:Takács J. Gól: Oláh L. (16. és78.-azelsőt 11-esből), Mészáros N. (37.), Dudu (44.), Vinicius (86.), illetve Maqasföldi (43.). Kiállítva: Sütő (Siófok, 85.). Kaposvár-FC Fehérvár 1-1 (1-0) Kaposvár, 3000 néző, v.: Sulyok. Gól: Obrics (30.), illetve Farkas B. (11-esből, 46.). Kiál­litva: Zahorecz (85.), Kovácsevics (mindkettő Kaposvár, a lefújás után). ____________ Diósgyőr-Paks 1-0 (0-0) Miskolc, 3500 néző, v.: Veizer. Gól: Tóth M. (78.). _____________________________ Vasas-Haladás 1-1 (0-1) lllovszky-stadion, 1000r néző, v.: Mészáros. Gól: Vukelja (71.), illetve Kenesei (41.) Tabella A bajnokság állása: 1. Újpest ____________20 12_______7 1 38-20 43 2. Debrecen__________19_______13 _______3______3_____43-17 42 3. Vasas_____________20 10 _______2 8 31-30 32 4. Zalaegerszeg _______19_______9_______5______5_____32-25 32 5. Haladás ___________19_______9_______4 6 26-16 31 6. MTK _____________20_______9_______4 7 28-25 31 7. Diósgyőr __________20 8_______5 7 21-29 29 8. FC Fehérvár ________20_______8_______4 8 25-24 28 ; 9. Kecskemét ________20_______7_______6______7 32-29 27 10. Nyíregyháza ______20_______6_______8_____6 25-27 26 11. Győr _____________19_______6_______6 7 26-20 24 12. Kaposvár __________20_______6_______6______8____30-27 24 13. Bp. Honvéd ________20_______5_______8______7____25-30 23 14. Paks _____________20_______5_______6 9 24-36 21 15. Siófok ____________20 3_______2 15 12-37 11 16. REAC 20 2 4 14 22-48 10 Spitzmüller parádéja ■ Trencsényiék jól, Rabócsiék közepesen zártak, Hibjánék kiestek a rali ob nyitányán. Eger ( KM) - Vasárnap befe­jeződött a kétnapos Start Autó Rallye, az országos bajnokság nyitánya. Az egri viadalon a baj­noki címvédő Spitzmüller Csa­ba nyert, Herczig lett a máso­dik, ifj. Érdi pedig a harmadik. A verseny teljes távja 495,9 km, a 12 gyorsasági szakaszé pedig 160,5 km volt. A szabolcsi pilóták közül az N- 4-es géposztályban a Trencsényi fivérek (Tre-Car Motorsport SE, Mitsubishi lancer EVŐ IX) végül az ötödik helyen zártak. A kategóriában 23 páros (egy- egy lengyel, cseh és szlovák) vágott neki a távnak, végül tizennyolcán értek célba. A Rabócsi Tibor, Somogyi Pál duó (RabócsiRing Kft., Mitsubishi Lancer EVŐ IX) a tizenhatodik helyen végzett. Az N-3-as gép­osztályban nem volt szerencsés a Hibján József, Szurovcsák Ist­ván páros (E85 Motorsport Kft, Ford Fiesta), mert szombaton az ötödik gyorsaságin műsza­ki hiba miatt fel kellett adniuk a küzdelmet. Rabócsiék végül tizenhatodikok lettek (Fotó: Janics Attila) JEGYZŐKÖNYV REAC-Nyiregyháza Spartacus Budai ll-stadion, 500 néző, v.: Bognár (Kovács Z., Huszár) REAC MF. SPARTACUS A Szántai __________' i Illyés_____________jgY. Kovács B. y' Perényi vJ?. Pomper -A Mboussi Ambrusz Goia Saljai B. __________________ Cornaci__________________ Kőhalmi Zabos Erős K. Hegedűs T. Pintér Z. Imedashvili Jeremiás _________________ Ramos___________________ Nyerges Sztojkov Torma____________________ Apostu___________________ Hevesi Tamás Révész Attila Jeremiás helyett Danes Imedashvili helyett R. (65. perc), Sallai B. h. V Dosso (59. perc), Zabos Cseri és Torma h. Varga Z. í y M h. Minczér (62.), Cornaci (mindkettő 73.) h. Lakatos I. (69.) Pomper (25.) 0 Hegedűs T. (72.) 1- i • #-' Kovács B. (19.), Szántai Perényi (38.), Goia (52.), (30.), Kőhalmi (57.), Danes Hegedűs T. (80.) R. (76.), Pintér Z. (87.) a RabócsiRingre! Április 12-13-án, a máriapócsi RabócsiRingen rendezik meg a Húsvéti Rallycross parádét. Játékunkban 5 db 2 fős VIP-belépőjegyet sorsolunk ki. Töltse ki a kupont, küldje vissza a címünkre április 9., csütörtök 12 óráig (4400 Nyíregyháza, Dózsa György u. 4-6.). A boríték­ra írják rá: „RALLY". A nyertesek névsorát az április 10-ei, pénteki lapszámunkban közöljük. Név:___________________________________________ Cím:___________________________________________ Tel.:__________________________ Előfizető: □ Í6en O nem