Kelet-Magyarország, 2009. április (66. évfolyam, 77-101. szám)

2009-04-27 / 98. szám

2009. április 27., hétfő SPORT /11 NŐI RÖPLABDA-BAJNOKI DÖNTŐ 3. mérkőzés, jegyzőkönyv BSE-Betonút-NRK-Nyiregyháza 3:1 (14, -25, 23, 18) Városmajor, 200 néző, v.: Hóbor, Tilman. ___________________ BSE:Tóthné 10, Kovács T. 6, Mester 13, Gudmann 5, Takács Zs. 12, Sándor R. 26. Csere: Tóth A. (liberó), Lengyel V. 1, Szom­bathelyi 1. Edző: Nyári Sándor. ___________________________ Betonút NRK: Akimova 2, Katona 13, Erdösné 15, Merkószki 9, Botos 6, Szakmáry 16. Csere: Miklai, Kovács B. Edző: Ludvig Zsolt. ___________________________________________________ Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:0, 8:6, 13:9, 16:10, 21:13. 2. játszma: 8:6, 9:9, 13:11, 16:15, 21:18, 21:21, 21:23, 24:24, 25:26. 3. játszma: 4:3, 4:5, 10:6, 12:8, 16:11, 19:14, 21:21, 21:23, 24:23. 4. játszma: 8:3, 10:4, 15:10, 18:13, 22:13. Rossz nyitás: 6-4, Ász: 7-2. _____________________________ Mesterszemmel Nyári Sándor: - Sajnálhatjuk az első mérkőzést, amit a sors elvett, most visszaadta. Nyerni megyünk Nyíregyházára! Ludvig Zsolt: - Senki nem nyújtott kiemelkedő teljesítményt a csapatból, visszafogottan játszottunk, a harmadik szett végé­re elfáradt a csapat. _______________________ A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 2-1 a Betonút-NRK javára. MAI SP0RTMÚS0B Rop NB I. Liga, női bajnoki döntő, 4. mérkőzés: Betonút-NRK-Nyíregyháza-BSE, bujtosi csarnok, 17.30. LABDARUGÓ NB II. Keleti-csoport, 23. forduló, további eredmények Szolnok-Vác _______________________________________5-1 (3-0) Kazincbarcika-Békéscsaba _________________________3-1 (0-0) Ceqléd-Jászberény 0-0 MTK ll-BKV Előre _________________________________1-0 (0-0) DVSC ll-DEAC-Tököl _______________________________3-0 (0-0) Makó-Vecsés ______________________________________1-0 (0-0) ESMTK-Ferencváros 0-3 (0-1) Tabella A bajnokság állása: 1. Ferencváros 23 19 3 1 71-14 60 2. DVSC ll-DEAC 23 15 2 6 55-31 47 3. Bocs ________23 13 4 6 49-26 43 4. Makó ____________23 11 4 8 46-37, 37 5. Kazincbarcika 23 9 9 5 38-37 36 6. MTK II____________23 10 5 8 30-31 35 7. Szolnok __________23 9 5 9 34-37 32 8. Cegléd ___________23 9 5 9 29-32 32 9. Vecsés ___________23 8 5 10 37-36 29 10. Vác ______________23 8 4 11 50-53 28 11. Baktalórántháza 23 8 4 11 27-43 28 12. BKV Előre_________23 7 7 9 36-35 28 13. Békéscsaba 23 7 3 13 33-54 24 14. Jászberény ________23 6 6 11 28-35 24 15. ESMTK ___________23 6 4 13 37-50 22 16. Tököl 23 3 2 18 21-70 11 Megszakadt a jó sorozat Nyíregyháza (KM) - Nem tudta folytatni jó sorozatát a Pensum-Nyíregyházi FSE NB I-es női röplabdacsapata, amely az „elitből” érke­zett Kaposvárt fogadta. A vasárnap délutá­ni mérkőzésen a somogyiak végig gyorsab­ban, összeszokottabban röplabdáztak, a hazai­ak ezzel a ritmussal nem tudták felvenni a ver­senyt, így magabiztos kaposvári győzelem szü­letett. Röplabda NB I. Liga Női, keresztjáték, a 9—16. helyért Pensum-Nyíregyházi FSE-Kaposvár 0:3 (-14, -10, -14) Tiszavasvári úti csarnok, 100 néző, v.: Vári, Pőcze. NYFSE: Sipos Z., Kovács Zs., Simon Sz., Szikszai, Szalai, Czipták. Csere: Pethe (liberó). Lévai, Nyíri, Mányik, Sipos T. Edző: Kolozsi János. Elrontott harmadik negyed Budapest (KM) - Vasárnap este játszotta bajnokiját a női kosárlabda NB I. B csoport fel­sőházában a Nyíregyházi FSE-NYKS. A Vasas- Csata II elleni meccs első félidejében a ven­dégek jól tartották magukat, ám a harmadik etapot nagyon elrontották, így a jó hajrá már csak a szépségtapaszhoz volt elegendő. Kosárlabda NB I. B csoport Női rájátszás, az1—10. helyért Vasas-Csata ll-Nyíregyházi FSE-NYKS 85-64 j (19-16, 20-17, 34-11,12-20) Pasarét, 30 néző, v.: Porpáczy, Kovács Z. NYFSE-NYKS: Gás­pár 11/6, Kaskötö 11/3, Tóth K., Páll V. 2, Farkasinszki 0. 29. Csere: Réti 4, Fülöp A. 7/3, Ignéczi, Tatai Tímea, Tatai Teodó­ra. Edző: Farkasinszki Gyuláné. TOTÓEREDMÉNYEK, 17. BÉT A helyes tipposzlop 1. Bayern München-Schalke 04 0-1 2 2. Werder Bremen-Bochum 3-2 1 3. Dortmund-Hamburg _________ 2H)______1 4. Hannover-Köln 2-1 1 5. Leverkusen-Karlsruhe 0-1 2 6. Stuttgart-Frankfurt _________________jM)______1 7. Cottbus-Wolfsburg 2-0 1 8. Fiorentina-Roma 4-1 1 9. Boloqna-Genoa _____________________2^0______1 10. Lazio-Atalanta 0-1 2 11. Milan-Palermo 3-0 1 12. Reggina-Juventus 2-2 x 13. Sampdoria-Cagliari __________________3^3______x 14. Napoli-Internazionale lapzárta után NRK: ami késik, nem múlik... Sándor Renáta kitartóan ostromolta a Betonút-NRK állásait (Fotó: Sipeki Péter) M Szépített a BSE, hét­főn hazai pályán lehet bajnok a nyíregyházi női röplabdacsapat. Budapest (KM - B. M.) - Két hosszúra nyúlt diadallal végző­dő csata után a Betonút-NRK női röplabdacsapata megteremtette az esélyt, hogy a lehető legrö­videbb úton felérjen a csúcsra. Márpedig a nyírségiek azzal a szent elhatározással buszoztak a BSE ellen kiírt, három győze­lemig tartó bajnoki finálé soros, fővárosi összecsapására, hogy teljesítik küldetésüket. Ehhez segítséget nyújtott ötven, min­denre elszánt drukker, akik az ünneplés reményében utaztak Budapestre - természetesen a hangjukkal sem spóroltak a meccs közben. Lejtett a hazai pálya No persze, a budapestiek nem szerettek volna statisztálni a nyíregyházi bulihoz. Olyannyi­ra nem, hogy alaposan bekezdett a házigazda, kiváltképp Kovács Tímea, Takács és Sándor villo­gott, a trióval egész egyszerűen nem bírt a látogató. El is úszott ez a szakasz, a folytatásra igye­kezett felrázni társulatát Ludvig Zsolt edző, ugyanakkor a BSE lendülete kitartott: Mester mes­teri ejtésekkel operált, ráadásul Gudmann is felnőtt a feladathoz. Mégis szorosan alakult a parti, az NRK nem engedte el riválisát - az Erdősné, Merkószki duó rio­gatta túloldalt, majd Szakmáry alakításai következtek. A ven­M.................................................. Visszafogottan játszottunk, a harmadik szett végére elfáradt a csapat. Ludvig Zsolt ..................................................ff dégek tinikorú üdvöskéje nem tudott hibázni, mivel a többiek sem lankadtak, csaknem félórás drámai küzdelemben kiegyenlí­tődött az állás. A harmadik szett­ben váltott vezetéssel haladtak a csapatok, mígnem a kevesebbet rontó hazaiak megugrottak (10:6), mire a szabolcsi stáb időkéréssel próbálta megfékezni az ellent. S lám, fokozatosan tüntette el hát­rányát a Szakmáry, valamint a feljavult Katona megmozdulásai­ra építő Nyíregyháza. Merkószki ásznyitással egalizált (21:21), sőt fordult a kocka, a nehezen kicsi­kart kétegységnyi előny azonban nem bizonyult elégségesnek. Az újfent felettébb izgalmasan ala­kuló végjátékot ezúttal a Nyári­csapat bírta jobban. Mindjárt a negyedik felvonás elején technikaival sújtották a reklamáló Ludvig Zsoltot - a tré­ner 3:2-nél vitatott egy bírói ítéle­tet. Megjegyzendő: kritikus szi­tuációkban nem először lejtett a hazai pálya... Eztán megtört és elfáradt az NRK, emígyen szépí­tett a vetélytárs. Ami késik, nem múlik, hétfőn (17.30), a bujtosi csarnokban rendezik a negye­dik találkozót, ama derbin cél­ba érhetnek, trónra léphetnek Erdősnéék. Az egyiknek sikerült, a másiknak nem A végén Csékét (takarva) kiállították, az Ur által sanyargatott Simon pedig kihagyta a tizenegyest További fotók: CglW^hM (Fotó: Racskó Tibor) A parázs hajrában a Bocs értékesítette, a Bakta kihagyta a tizen­egyest. Baktalórántháza (KM) - A Baktalórántháza NB Il-es fut­ballcsapata számára balul sült el a Bocs elleni mérkőzés. Szó se róla, nem akármilyen körül­mények között dőlt el a találko­zó - a harmadik helyezett Bocs javára. Ahogy mondani szokás, a nagy iramú összecsapáson a küzdelem dominált: jobbára a mezőnyben sanyargatták egy­mást a felek, ebből adódóan kevés igazán veszélyes helyzet adódott. Piros lapok, büntetők Mindkét oldalon fegyelme­zetten zártak a védők, az izgal­mak a hajrára maradtak. Előbb a házigazda vesztette el front­emberét: Illés László kiállítása után a 90. minutumban tizen­egyesből szerzett vezetést a bor­sodi gárda, jóllehet a ráadásban esély nyílt az egyenlítésre. Ami az egyiknek sikerült, a másik­nak nem - Simon Gergő bünte­tőt hibázott, az esetet megelőző piros lap (Cséke kapott idő előtt levonulási parancsot...) már nem osztott, a létszám ugyan kiegyenlítődött, mindazonál­tal a látogatók nyerték a viha­ros eseményekkel záruló mécs­esét. A kritikus utolsó percek­ben a baktaiakból hiányzott a higgadtság és a rutin, mindez vesztüket okozta. Lángolt a Mitsubishi Miskolc (KM) - Két szabolcsi páros is idő előtt kiszállt az orszá­gos ralibajnokság máso­dik fordulóján, a hét végi miskolci ralin. Az elsőosztályúaknál az N4-es géposztályban a Rabócsi-Somogyi duó Mitsubishije a második gyorsaságin kigyulladt, és bár sikerült eloltani a motorból kicsapó lán­gokat, nem tudták foly­tatni a küzdelmet. Máso­dik versenyén is kiesett a Hibján- Szurovcsák kettős, pedig vasárnap a nyolca­dik gyorson az N3-as kate­gória legjobb idejét autóz­ták. A kilencedik etapban, a céltól 800 méterre letil­tott a Ford komputere, így számukra is véget ért a viadal. A szintén N4-ben indult Trencsényi testvér­pár viszont remek autó­zással végül abszolútban a tizenegyedik, a géposz­tályban az ötödik helyen végzett. Az első osztály abszolút­ját végül Herczig Norbert nyerte Túrán Frigyes és ifj. Érdi Tibor előtt, a cím­védő Spitzmüller Csaba ezúttal a negyedik lett. Jegyzőkönyv, események Baktalórántháza VSE-Böcs 0-1 (0-0) Baktalórántháza, 200 néző, v.: Veizer. ________________________ Baktalórántháza: Nagy Z. - Mező A., Vágó Z., Szenes - Tolnai, Szilágyi K„ Rákóczi (Maries G„ a szünetben), Bodnár J. - Kozma J.- Illés L„ Simon G. Játékos-klubmenedzser: Illés László _______ Bocs: Hamar - Koszó, Cséke, Ur, Molnár Zs. - Vass L., Póti, Urbin, Vasas (Orlóczki, 86. perc) - Ondó, Bárdi. Edző: Tóth László. 85. perc: Illés László ütközött ellenfelével, a játékvezető úgy ítélte meg, hogy a baktai játékos indokolatlanul használta kezét az omi- nózus szituációban, amiért a második sárga lappal kiállította. 90. perc: A kiugró Ondót Mező Ádám a tizenhatoson belül buk­tatta. A megítélt tizenegyest Urbin, a kapu közepébe lőve a lab­dát, értékesítette, 0-1. ______________________________________ i 92. perc: Mező megcsúsztatott labdájával Tolnai meglépett, a tizenhatoson belül járt, amikor Cséke lerántotta. A bocsi védőt - második sárga lappal - kiállította a játékvezető, egyben tizenegyest ítélt. Simon G. állt a labda mögé, aki a jobb kapufa mellé lőtt. Illés László: - Megyei négyes játékvezetés mellett, helyzet nélküli meccsen az a csapat nyert, amely berúgta a tizenegyest. _______ Tóth László: - Győztes mérkőzésen tele vagyok indulatokkal, így nem értékelek, ezt megteszik majd helyettem az újságírók. A csoda határán Nyíregyháza (KM) - Tizen­három másodperc hiányzott ahhoz, hogy ponttal kezdje A csoportos világbajnoki szerep­lését a magyar jégkorong-vá­logatott. A mieink 3-1-es hát­rányból talpra álltak a szlová­kok elleni péntek esti meccsen, pár másodperccel a vége előtt azonban északi szomszédaink megszerezték a 4-3-as győzel­müket jelentő találatot. Vasár­nap lapzárta után fejeződött be a mieink Kanada elleni meccse, amelyen az első harmad után 4-0-ás hátrányba kerültünk. A csoport másik meccsén a fehér­oroszok a ráadás után verték 2-1- re a szlovákokat (Fotó: epa) HIRDETÉS