Kelet-Magyarország, 2009. március (66. évfolyam, 51-76. szám)

2009-03-09 / 57. szám

/9 2009. március 9., hétfő M A Q YARORSZÁQ JEGYZŐKÖNYV Nyíregyháza Spartacus-Haladás 0-2 ((H)) Városi Stadion,2 ezer néző, v.: Kassai (Erős, Vámos) SPARTACUS gl* HALADÁS Lazareanu _______Rózsa___________________________ Perényi Vjg/ Csontos Mboussi Balassa Goia Guzmics Cornaci ________________ Tóth P.________________ Zabos Rajos Minczér Molnár Imediashvili ____________ Vörös_________________ Sztojkov Oross Dosso Kenesei K. Ramos Sipos N. Klubmenedzser: Vezetőedző: Révész Attila Csertői Aurél Dosso helyett Apostu (57. perc), Ramos h. Majo­ros (59.), Zabos h. Szil­ágyi (78). Kenesei K. helyett Andorka (80.perc), Rajos h. Simon Á. (82.), Simon A. h. Tóth N. (87). Sipos N. (53.) Kenesei (75., tizenegyes­ből) 0-2 Mboussi (13.), Andorka (86.) Perényi (43.) Goia (75.) Mboussi (91.) MESTERSZEMMEL Révész Attila: - Az első félidőben nem vol­tunk eléggé agresszívak, és a szél segítségét sem tudtuk kihasználni. Szünet után is men­É * tünk előre, sajnos újra két pontrúgásból kap­tun^ A vereség ellenére nem neheztelek , a játékosokra, hiszen mentek, próbálkoztak, de játékban hiába voltunk ott, gólszerzésre most sem futotta. Márpedig ezt a játékot gólra játsszák. Csertői Aurél: - Az Újpest elleni meccset megnézve agresszív játékot vártam a hazai­aktól. Nagyon örvendetes a három pont meg­szerzése. Véleményem szerint kondicionálisan is felülmúltuk a nyíregyháziakat. • ii-vUM»."« r-trsfflMJzrrwrw.'-"-. További mérkőzések Fehérvár-DVSC ____________________________0-1 (0-01 DVTK-Bp. Honvéd 0-0 IDiósgyőr, 5 500 néző, v.: Berger. Kiállítva: Filó (Honvéd, 55. perc), Lunqu (Honvéd, 91.) ________________________ MTK-Vasas 3-0 (0-0) Hidegkúti-stadion, 900 néző, v.: Fábián Gól: Kanta J. (49., 11-esből), Urbán (86.), Hrepka (90.). ____________________ Újpest-Siófok 2-0 (0-0) Szusza-stadion, 4 700 néző, v.: Veizer. Gól: Rajczi (52.), Tisza (91.). Kiállítva: Laczkó (Vasas, 37.), Paripovics (Vasas, 71.) Paks-Kaposvár 0-0 Paks, 800 néző, v.: Takács. ___________________________ Zalaegerszeg-REAC 2-1 (0-0) Zalaegerszeg, 2 400 néző, v.: Solymosi. Gól: Illés Gy. (46.), Waltner (60.), illetve Danes (73.)_______________________ Györ-Kecskemét 2-0 (1-0) Győr, 2 erzer néző, v.: Mészáros. Gól: Kink (14.), Stark (76. 11-esből). Kiállítva: Csukics (Kecskemét, 76.). ____________ Tabella A bajnokság állása: 1. DVSC-TEVA 16 11 3 2 34-14 36 2. Újpest ________17 10 6 1 32-18 36 í; 3. Vasas _________17 10 1 6 30-27 31 | 4. Haladás _______16 8 3 5 24-13 27 J 5. ZTE __________16 7 4 5 27-23 25 6. MTK __________17 7 4 6 25-23 25 | 7. Fehérvár 17 7 3 7 19-21 24 I 8. Nyíregyháza 17 6 6 5 21-19 24 ( 9. Diósgyőr 17 6 5 6 19-27 23 10. Kaposvár 17 6 4 7 27-23 22 11. Kecskemét 17 6 4 7 25-23 22 12. Győr _________16 6 3 7 25-19 21 13. Honvéd 17 5 5 7 23-28 20 f 13. Paks __________17 5 5 7 23-33 20 f 15. Siófok ________17 2 2 13 10-31 8 | 16. REAC 17 2 2 13 21-43 8 LABDARÚGÓ NB II Keleti csoport, a 16. forduló további eredményei Tököl-Ferencváros ______________________________0-7 (0-4) Vecsés-Vác ____________________________________2-1 (0-0) Békéscsaba-BKV Előre ___________________________2-0 (1-0) Szolnok-Kazincbarcika ___________________________2-2 (2-0) Makó-ESMTK __________________________________1-0 (1-0) Böcs-Jászberény________________________________2-0 (2-0) DVSC ll-DEAC-Ceqléd____________________________3-1 (2-0) A bajnokság állása: 1. Ferencváros _______16 12 3 1 51-11 39 2. BŐCS _____________16 11 3 2 40-13 36 3. DVSC ll-DEAC 16 10 2 4 33-21 32 4. Cegléd 16 7 4 5 22-23 25 5. Makó ___________ 16 7 3 6 34-29 24 6. BKV Előre _________16 6 6 4 27-21 24 7. Kazincbarcika ______16 6 6 4 24-25 24 8. Békéscsaba _______16 7 1 8 29-39 22 9. MTK II ___________16 6 4 6 21-23 22 10. Baktalórántháza 16 6 2 8 19-32 20 11. Szolnok __________16 5 5 6 22-27 20 12. Vecsés ___________16 4 5 7 25-29 17 13. Vác______________16 4 4 8 34-34 16 14. Jászberény ________16 4 4 8 21-27 16 15. ESMTK ___________16 3 3 10 24-31 12 16. Tököl 16 2 1 13 15-56 7 Csak a vasiak haladtak előre Minczér (20) sokat robotolt, de ez nem volt elég szombaton este További fotók és videó: [gj www.mn.im (Fotók: Sipeki péter) ■ Második tavaszi, hazai meccsén is veresé­get szenvedett a Szpari együttese. Nyíregyháza (KM - M. L.) - Az időjárás és a szövetség dön­tése miatt duplázva indította a tavaszt a Spartacus élvonalbeli focicsapata, hiszen a harmadik fordulóban, de csak a második idei bajnokin ismét hazai környe­zetben játszottak. Szombaton este az a Haladás vizitált a Városi Stadionban, amelyik ősszel elpá­holta a piros-kékeket. Újra pontrúgásokból A játéktérrel nem volt gond, viszont az erős szél rányomta bélyegét a játékra. A magas lab­dák íve kiszámíthatatlan volt, persze azért jótékony hatása is volt a légmozgásnak, hiszen fel­gyorsította a labdát. Ezt használ­hatta volna ki az első félidőben távoli lövésekkel a Szpari, ám nem igazán láthattunk ilyet. Egyébként a hazaiak léptek fel támadólag, a vendégek nem rös- tellték, kimutatták: masszív véde­kezésre és kontrákra készültek, ami egyébként hatékony fegy­verük. Zabosék birtokolták töb­bet a labdát, ám ez a fölény az eredményben nem mutatkozott Kezdőrúgás és bedobálás A meccs hivatalos kez­dőrúgása előtt a 14 éves Angyal Ádám szülinapi ajándékként rúghatott a két csapat előtt a labdába. A mérkőzés lefújása után sokan nehezteltek a kas­sai játékvezetőre. A kifü­tyülés még belefért vol­na, ám néhányan igencsak megfeledkeztek magukról és műanyag flakonokat, szotyis zacskókat dobáltak a levonuló sípos irányába. Ez nem kellett volna... meg. Igazából szünet után sem változott nagyot a játék képe, ám ahogy teltek a percek, úgy érez­hette egyre inkább nyeregben magát a vasi alakulat. Főként, amikor az egykoron nyíregyházi színeket is magára öltő Sipos Norbert egy jobb oldali szabadrúgást ballal keményen a kapu irányába lőtt és ezzel veze­téshez is jutottak. Ezt követő­en már minden a vasiak óhaja szerint alakult. Révész Attila a hazai mester cserékkel próbált lendíteni az eredményességen, sikertelenül. Ráadásul Kenesei büntetője végképp eldöntötte a három pont sorsát és hogy a hazaiak bánata még nagyobb legyen, előbb Goia, majd Mboussi is piros lapot kapott. Ők aligha játszhatnak majd szombaton Deb­recenben. Ez a találkozó némiképpen hasonlított az Újpest ellenire, hiszen a mérkőzés nagy részé­ben a nyíregyháziak irányítot­ták a játékot, ám ebből semmi góllal fogható fölény nem ala­kult ki. A szombathelyiek csak rövid időszakokban törekedtek mezőnyfölényre, úgy tűnt, telje­sen megelégedtek a biztos kettős fedezékkel, és bíztak egy-egy vil­lámgyors, nagy ütésben. Takti­kájuk teljesen bevált, még akkor is, ha a gólokat két pontrúgásból szerezték. Emiatt aligha bánkó­dik Csertői Aurél, amiatt annál inkább, hogy a csereként beállt Simon komolyan megsérült. Egy csont megrepedt a bokájában, a lába már gipszben pihen. Ezen a találkozón is bebizonyo­sodott, hogy a Szpari egyik legna­gyobb gyengesége az előrejáték. A gólokhoz egyfelől gólerős csa­tárok szükségesek, másfelől a középpályáról is sokszor kell a kapu előterébe érkezni olyanok­nak, akik élni tudnak a lehető­ségekkel. A kondival nincs gond, ám a támadójátékban hátrány­ban van a csapat a riválisokkal szemben, ami persze leginkább a játékosok képességeinek függvé­nye. Ez pedig behatárolt.... HM^^^jpgTszqnjüi CS) Ö“ Helyi és nagyvilági sport. Porcok, események 3. perc: Sztojkov lódult meg a bal oldalon, de szögletre szerelték. Perényi kihasználva a szelet, majdnem becsavarta a labdát a hosszú­ba, ám Rózsa bravúrral szögletre tenverelte. __________________ 10. perc: Sztojkov szép csel után 17 méterről lőtt, ám Rózsa szög­letre tenyerelte a bal alsó sarokba tartó labdát ________________ 13. perc: Mboussi hibája után Kenesei elé került a labda, a kapu­jából kifutó Lazareanut is megzavarta a szél, de végül sikerült fel­szabadítani;___________________________________________ 31. perc: Perényi jobb oldali szögletét követően Goia 10 méterről fejelt kapura, a gólvonal előtt Cornaci még sarokkal próbálta bese­qíteni a kapuba a labdát, de Rózsa résen volt. _________________ 53. perc: Egy újabb Kassai ítéletet nehezményeznek a hazai drukke­rek, a jobb oldali szabadrúgást Sipos ballal rúgta a kapu elé, mivel senki sem csúsztatott, a labda a megrökönyödött Lazareanu kapu jobb oldalában kötött ki, 0-1. _____________________________ 75. perc: Sipos passzolt Kenesei elé, akit Goia lerántott a 16-os vona­lánál. A védő pirosat kapott, Kassai büntetőt ítélt, amit Kenesei a jobb sarokba lőtt, 0-2! (A pályáról lejőve Goia azt mutogatta, hogy szerinte a büntetőterületen kívül történt a szabálytalanság) 91. perc: Mboussi vágta fel Tóthot, a második sárga után villant a piros is._____________________________________________ 93. perc: Tóth Norbert szabadrúgása a sorfal egyik tagjának karját érintette, ezért Kassai újra sípolt. A 17 méteres szabadrúgást ezúttal Vörös lőtte, a labda a felső lécet súrolta. Simon bedobta magát a csapatba ■ A Baktalórántháza közelebb állt a győze­lemhez a tavaszi nyitá­nyon. Baktalórántháza (KM - B. T.) - A Baktalórántháza NB Il-es futballcsapata saját katlanjában indította a tavaszi idényt - a baj­noki folytatásban a „kis MTK” ellen próbálta tovább szépíteni imponáló hazai mérlegét. A két­napos esőzés dacára jól előkészí­tett, mély talajú pálya „fogta a lábakat és a labdát”, mindazo­náltal eleinte a házigazda kez­IEGYZÖKONYV Baktatórántháza-MTK II 1-1 (0-0) Baktalórántháza, 200 néző, v.: Varga L. Baktalórántháza: Nagy Z.- Mező Á„ Bodnár J., Koskovits - Vágó Z. (Sze­nes, 86. perc), Rákóczi (Illés L„ 82.), Szilágyi K., Tolnai - Maries G. (Deák T., 61.), Kozma J - Simon G. Játékos­klubmenedzser: Illés László. ______ MTK II: Horváth A. - Vági, Szekeres A„ Bajusz, Melczer- Kákonyi (Kornis, 86.), Gál A., Kenderes (Pál Sz., 60.), Busái - Molnár M., Szabó L. (Kis R., 42.) Edző: Simon Antal. __________ 48. perc: Simon G. végzett el bedobást a bal oldalról, labdája egészen az ötö- | sig repült, ahol pattant egyet, a meg­lepett Horváth kapus csak kiütni tud­ta, a kipattanóból pedig Szilágyi K. 6 méterről a kapu bal oldalába bólin­tott, 1-0.______________________ 77. perc: Melczer jobb oldali szögle­te után Szekeres gurította vissza a lab­dát, amit Molnár M. 11 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-1. Szilágyi (20) gólja pontot ért a baktaiaknak (Fotó: sipeki Péter) deményezett többet, majd foko­zatosan kiegyenlítődött a mér­kőzés. Az eseménytelen percek után a félidő utolsó percei moz­galmasra sikerült, előbb Busái fejelt kapufát, majd a korosztá­lyos válogatott, Szabó László kényszerű kiválása bolygatta meg a budapestiek sorait. A szünetet követően hamar kiderült, Simon Gergely sze­mélyében nem csak veszélyes csatárt igazolt a Bakta, hanem általa új fegyverrel gazdago­dott a csapat: hatalmas bedo­básokkal. Egy ilyen megmoz­dulásból szerezték meg a veze­tést a vendéglátók, akiknek egy­két kontraakcióval nyílt esé­lyük előnyük növelésére. Köz­ben az MTK II is elkezdett fut­ballozni, minek köszönhetően kiegyenlített - ugyanakkor a parázs hajrában inkább az Illés- legénység állt közelebb a győ­zelemhez, az utolsó percekben például három szögletet is elvé­gezhetett az egyiket követően Koskovits lövését a gólvonalról mentették a fővárosi fiatalok. Ilés László: - Nagyon nehéz mérkőzésen az igazságos döntetlent a csapatmunká­nak köszönhetjük. Folyamatos játék nem alakult ki, de bízom benne, hogy hamarosan ezen a téren is előrelépünk.______________________________________________ Simon Antal:-A Baktalórntháza igazolta, hogy hazai pályán veszélyes csapat, a látot­tak és a helyzetek alapján az eredmény reális. Kürthy ötödik lett Torinóban Torino, (MTI) - A súly­lökő Kürthy Lajos ötö­dik lett vasárnap a tori­nói fedettpályás atlétikai Európa-bajnokságon. A mo­hácsiak junior Eb-ezüstér­mes versenyzője a döntő­ben másodikra, egyéni leg­jobbját megjavítva 20,04-et dobott. Győzött az olimpi­ai bajnok lengyel Tornász Majewski 21,02-vel. Mesterhármas! AMilan Filippo Inzaghi mesterhármasával nyert 3-0-ra vasárnap az Atalanta ellen. (Fotó:EPA)