Kelet-Magyarország, 2009. február (66. évfolyam, 27-50. szám)

2009-02-23 / 45. szám

2009. február 23., hétfő /9 MESTERSZEMMEL Révész Attila: - Csalódott vagyok, mert hiába készültünk egész héten az Újpest szögletvariációira. Ennek elle­nére volt biztató a játékunkban. Időn­ként igazságtalan a foci, mert szünet után jobbak voltunk, nagy helyzeteink voltak, amelyek sajnos kimaradtak. Ezzel együtt gratu- lálok az Újpestnek. _________________ Szentes Lázár: - Aki ezen a talajon jó játékot követel az vagy nem ért hozzá, vagy rosszindulatú. Az ellenfél is nyerni akart, mi is és nekünk sikerült. Szenzációs veszprémi siker Montpellier (MTI) - A szenzációs napot kifogó Veszprém 30-24-re nyert a francia Montpellier ott­honában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája közép­döntőjének vasárnapi fordulójában, ezzel óriási lépést tett a negyeddöntőbe jutás felé. A nőknél a Győr 28-26-ra kapott ki Valceában. TOTÓEREDMÉNYEK, 8. HÉT A helyes tipposzlop 1. Bayern München-Köln 1-2 2 2. Cottbus-Werder Bremen 2-1 1 3. Karlsruhe-Frankfurt______________(M _____2 4 Mönchengladbach-Hannover 3-2 1 5. Stuttgart-Hoffenheim 3-3 x 6. Wolfsburq-Hertha BSC ___________2-1 1 7. Bologna-Internazionale 1-2 2 8. Roma-Siena 1-0 1 9. Palermo-Juventus_________________0-2 2 10. Lecce-Lazio 0-2 2 11. Milan-Cagliari 1-0 1 12. Napoli-Genoa 0-1 2 13. Torino-lldinese __________________1^0_____1 14. Leverkusen-Hamburg 1-2 2 Oda lett a hazai veretlenség Hiába játszott jobban vasárnap este a Szpari, az Újpest nyerte a tava­szi idénynyitót. Nyíregyháza (KM - M. L., B. T.) - Hát elkezdődött! Az időjárás kegyes volt, így vasárnap este a Szpari-Újpest tavaszi nyitányon kissé csúszós és kemény, de zöld gyep fogadta a résztvevőket. A hazaiaknál a kezdőben kapott helyet a Kijevből érkezett grúz Imediashvili, akinek a mezén a Dávid felirat szerepel. Büntetővel kezdtek A hazaiak kezdtek jobban és egy jogos büntető végén vezetés­hez is jutottak. Ezt követően fel­ocsúdtak a kábulatból Kabáték és inkább ők kezdeményeztek, igaz helyzet nélkül irányították a játékot. Aztán siker koronázta akarásukat, mert egalizálni tud­tak. A Szpari nem tört meg, sőt Zabosék egyre inkább átvették az irányítást. A védelem állta a sarat, a középpálya sok labdát szerzett és Perényi révén főként a jobbszél volt aktív. Sajnos meddő volt a fölény, mert nem sikerült változtatni az eredményen. Révész Attila bízott csapatá­ban, mert nem cserélt. A játé­kosok meghálálták a bizalmat, mert továbbra is fölénybe játszott a Szpari. Sajnos a támadók nem jeleskedtek, ritkán kerültek hely­zetbe, akkor is hibáztak. Sztojkov kétszer került ordító nagy hely­Peicek, események 84. perc: Rajczi két lépésről fejelte Illyés kapujába További fotók és videó: Cg} www.s20n.hu (Fotó: Sipeki Péter) zetbe, ám nem sikerült a kapu­ba találni, korábban pedig Korcs- már a gólvonalon mentette Imediashvili fejesét. És ilyen a foci, jött két szöglet és két elke­rülhető gól. Hiába gyakoroltak Már csak azért is, mert a héten többször az újpesti kor- nervariációk hatástalanítá­sát sújkoltatta Révész Attila. A meccs előtt a hazai klubmene­dzser kiemelte, hogy két soro­zat szakadhat meg. Sajnos nem az történt, amit remélt, mert az Újpest ellen 2000. óta nem sike­rül nyernie a Szparinak, viszont a hazai és a nyolc meccsig tartó veretlenségnek oda. Joggal szomorkodtak a haza­iak, hiszen ezen a meccsen nem érdemeltek vereséget, többet tet­tek a sikerért, mint ellenfelük. Ám ami a fontos: a gólokból a lilák szereztek többet és a foci­ban ez a döntő! Siófokon lehet m^jd javítani... _ .Tpört*szőnTu"* CSD Ö* Helyi és nagyvilági sport. 4. perc: Perényi jobb oldali kornere a hosszú sarokra szállt, ott a labda a Goiai elől menteni igyekvő Mijadinoszki bal karjára pat­tant. Tizenegyes. A büntetőt Apostu magabiztosan lőtte a jobb sarokba, 1-0. ______________________________________________ 25. perc: Tisza ment el a bal oldalon, középre adott, a labda átsuhant a lábak között, végül Kabát 5 méterről, a léc alá bom­bázott, 1-1.________________________________________________ 29. perc: Kabát balról passzolt át Rajczi elé, aki 16 méterről lőtt, ám a középre tartó lövést Illyés hárította. _____________________ 62. perc: Perényi jobb oldali szögletét a remekül érkező Imediashvili 8 méterről elvetődve fejelt kapura, a bal kapufánál álló Dudics a gólvonalról hárított. A kipattanót Sztojkov ballal mellé lőtte. 65. perc: Kabát bal oldali szögletére rossz ütemben mozdult ki Illyés, az előbb sárgát kapott Mijadinoszki magasabbra ugrott mint a hazai kapuvédő és 5 méterről a bal alsó sarokba fejelt, "-2. 70. perc: Szép hazai akció, Zabos passzolt Sztojkovhoz, aki tolt egy labdán, maid 10 méterről, nagy helyzetben az égbe lőtt! _______ 84. perc: Kabát jobb oldalról élesen lőtte be a szögletet, Illyés ismét igen bizonytalan volt, Rajczi pedig 2 méterről, középről fejelt a hálóba. Illyés ismét hibázott. 1-3. _____________________ Kamerákkal Nem csak tévéskamerák voltak a sajtóhelyen. A játé­kosok futóteljesítményét is mérték a találkozón. Két­szer nyolc (mindkét tér­félen egyenlően elosztva) kamera felvételeivel lehet majd elemezni a produk­ciókat. A rendszert nem a nyíregyháziak, nem is az újpestiek, egy külsős cég szerelte fel, öt laptopos szakember vitte fel az ada­tokat. Ezt a technikát hasz­nálják a BL-meccseken is, remélhetőleg a nyíregyhá­ziak hasznosítható adatok­hoz jutottak. Veretlenül győzött a Mándok A Dancs-gárda a dön­tőben az ugyancsak jól teljesítő Nyírkárászt múlta felül. Nyíregyháza (KM) - Ki korán kel, aranyat lel. Nos, a mándokiak hajnalban indul­tak és este győztesen távoztak a bujtosi csarnokból - veretlenül m jmuai Kupa nyerték a Joma Kupa megyei teremlabdarúgó-bajnokságot! A Danes Béla játékos-edző vezé­nyelte gárda a selejtezőben, a középdöntőben, majd a nyíregy­házi fináléban is valamennyi fellépést megnyerte: egy kivétel­lel, a Nyírcsaholy elleni döntet­len „rontott” az összképen. Eme ominózus csata volt a nap mérkőzése, a döntőben ugyanis látványos játékkal múl­ták felül a mindaddig ugyan­csak prímán és hibátlanul tel­jesítő Nyírkárászt. A tornán tiszteletét tette Szendrei József, a névadó szpon­zor magyarországi képviselője, az egykori Szpari, valamint újpesti, nem mellékesen válo­gatott kapus díjátadáson jutott főszerephez. Megyei teremlabdarúgó-bajnokság, döntő, bujtosi csarnok 1. csoport: Kék-Mátészalka 3-1, Nyírkarász-Kék 3-1, Újfehértó­Mátészalka 2-1, Nyírkarász-Mátészalka 7-1, Nyírkarász-Újfehértó 4-2, Újfehértó—Kék 6—1. A csoport végeredménye: 1. Nyírkárász 9, 2. Újfehértó 6, 3. Kék 3, 4. Mátészalka 0. ___________________ 2. csoport: Nyírcsaholy-Levelek 2-1, Mándok-Tiszavasvári 3-2, Mándok-Levelek 5-0, Nyírcsaholy-Tiszavasvári 2-0, Mándok- Nyircsaholy 4-4, Tiszavasvári-Levelek 4-1. A csoport végeredménye: 1. Mándok 7 pont (12-6), 2. Nyírcsaholy 7 (8-5), 3. Tiszavasvári 3, 4, Levelek 0._____________________ A 3. helyért: Ujfehértó-Nyírcsaholy 3-0 _____________________ Döntő: Mándok-Nyirkarász 4-0. ____________________________ Különdijasov Gólkirály: Fazekas Viktor (Tiszavasvári, 14 gól­lal). A legjobb mezőnyjátékos: Bagin Sándor (Mándok). A leg­jobb kapus: Pekk Sándor (Nyírkárász). A legsportszerübb csa­pat: Tiszavasvári. A mándoki Valerij Cap boldogan emelhette a magasba a kupát (Fotó: Sipeki Péter) További fotók: www.aQR.hu A döntőig hozott szerencsét a rövidítés Fucsovics Márton zárt a második helyen (Fotó: KM-sport) Fucsovics Márton a második helyen vég­zett egy németországi felnőttviadalon. Nyíregyháza (KM) - Fel­nőttek között versenyezni - ez most a jelmondat Fucsovics Márton nyíregyházi tenisze­ző számára, aki a németorszá­gi Stuttgart melletti First-line Academy színeiben vett részt egy 3500 euró összdíjazású via­dalon Waiblingenben. A ver­seny komolyságáról csak annyit, hogy a harminckettes táblára csak selejtezőből lehetett felke­rülni, sőt a mezőny egy része előselejtezőre - úgynevezett pre- kvalira - kényszerült. Marcinak persze ilyen gond­jai nem voltak, a világranglis­ta 1738. helyezettjeként hatodik kiemeltként kezdte meg a sze­Tenisz 34. Bottwartal-Kellerlei-kupa, Waiblingen, férfi egyes 1. forduló: Fucsovics Márton (TC First- line-Academy, 6. kiemelt)-Kriem (TC Waiblingen) 7:5, 6:1. Nyolcaddöntö: Fucsovics-Hambach (TC Waiblingen) 2:6, 6:1,7:6 Negyeddöntő: Fucsovics-Fahlke (BW Bensheim, 4.) 5:7, 6:2,7:6. Elődön­tő: Fucsovics-Vesecky (TC Biberach, 1.) 4:6, 7:6, 7:6 Döntő: Mayer-Tischer (TC Radolfzell, 2.)-Fucsovics 6:3, 7:6. Végeredmény: 2, Fucsovics Márton. replést a több, ATP-ponttal ren­delkező versenyzőt felvonultató mezőnyben. A nemrégiben tizen­hetedik születésnapját ünneplő reménység több nagy csatát is vívott, a negyeddöntőben legyőz­te a verseny negyedik kiemeltjét, a döntőbe jutásért pedig az első helyen rangsorolt német teni­szezőt. Ezen meccseken kívül Marci a nyolcaddöntőt is döntő szett 7:6-ra nyerte meg, a finá­léban viszont nem volt szeren­cséje a tie breakkel, hiszen a második szettet és vele együtt a mérkőzést ilyen módon veszí­tette el. Fucsovics Márton következő állomása egy svájci felnőttviadal lesz. SPIRT KIÜT MAGYARORSZÁG JEGYZŐKÖNYV jj j j j J j j j j J 777 71 r i fi i i j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j ifi i j Sj j . NvirPflvháza Tmrtnnit l||n»tt ’ ay , A ■Skv . 1-311-1) I" .'rW§ Városi Stadion,3500 néző, v.: Iványi Z. (Albert, Medovarszki J.) Illyés ____________ W. Balajcza Perényi WS Dudics ■ jt*jy Mboussi Korcsmár Goia Mijadinoszki Cornaci _________________ Fóliák__________________ Zabos Bori Minczér ________________ Bozsics Sztojkov Jucemar Imediashvili Tisza ___________________ Ramos__________________ Kabát Apostu _________________ Rajczi__________________ Révész Attila Szentes Lázár Zabos helyett Szilágyi Bori helyett Foxi (58. perc), N. (83. perc), Apostu h. M Tisza h. Simek (67.), Kabát Dosso (88.). (Jr h. Simon A. (88.). Apostu (11-esből, 4.) •% Kabát (25.) 1-0 D ^ Mijadinoszki (65)1-2 ^ W Rajczi (84.) 1-3 Apostu (55), Imediashvili Dudics (30), Bozsics (69.) (31), Korcsmár (39), Mijadinoszki (63.) LABDARÚGÓ NR L 16. FORDULÓ További mérkőzések Vasas-Bp. Honvéd 3-1 (3-0) lllovszky-stadion, 2000 néző, v.: Vad. Gól: Tóth A. (5. perc), Németh N. (35), B. Tóth (42), illetve Hercegfalvi (60). Kiál­lítva: Pillér (Vasas, 87). _________________________ MTK-Kaposvár 2-1 (0-0) Hidegkúti-stadion, 700 néző, v.: Farkas Á. Gól: Hrepka (51), Kanta J. (60), illetve Zahorecz (11-esből, 65.). _____________ Diósgyőr-REAC 2-1 (1-1) Miskolc, 2500 néző, v.: Németh Á. Gól: Honma (32), Takács P. (11-esből, 64), illetve Nyerges (11-esből, 35). ___________ Paks-Kecskemét 2-2 (1-1) Paks, 1351 néző, v.: Szabó S. Gól: Tököli (37), Báló (85), illet­ve Yannick (38), Csordás (11-esből, 39). Kiállítva: Gyagya (Kecskemét, 85). _____________________________________ FC Fehérvár-Siófok 2-1 (1-0) Székesfehérvár, 1314 néző, v.: Bede. Gól: Alves (5), Polonkai (59), illetve Kanta Sz. (87). _________________________ A pálya használhatatlansága miatt elhalasztott Győr-Haladás mérkőzést kedden, a Zalaegerszeg-Debrecen találkozót szer­dán rendezik. Tab*l,a ............................... A bajnokság állása: 1. Debrecen 15 10 3 2 33-14 33 2. Újpest _________16 9 6 1 30-18 33 I 3. Vasas__________15 10 1 5 30-24 31 [ 4. Haladás ________15 7 3 5 22-13 24 5. FC Fehérvár 16 7 3 6 19-20 24 6. Nyíregyháza 16 6 6 4 21-17 24 7. Kecskemét 16 6 4 6 25-21 22 I 8. Zalaegerszeg 15 6 4 5 25-22 22 9. MTK __________16 6 4 6 22-23 22 I 10. Diósgyőr 16 6 4 6 19-27 22 I 11. Kaposvár 16 6 3 7 27-23 21 I 12. Bp. Honvéd 16 5 4 7 23-28 19 13. Paks __________16 5 4 7 23-33 19 14. Győr __________15 5 3 7 23-19 18 15. Siófok _________16 2 2 12 10-29 8 16. REAC 16 2 2 12 20-41 8