Kelet Magyarország, 2008. november (65. évfolyam, 256-279. szám)

2008-11-10 / 262. szám

2008. november 10., hétfő SPORT /12 Férfiak, 5. forduló, további orodményck Paks-Heqyvidék 100-63 (29-19, 22-13, 20-10, 29-21) Zalaegerszeg-Sopron _____________________78-78 (22-17, 16-16, 23-24, 17-22) Albacomp-Szolnok 104-74 (28-15, 23-15, 33-27, 20-17) Falco KC-Kecskemét 112-89 (30-19, 24-21, 32-23, 26-26) Körmend-Dombóvár 67-70 06-19, 20-17, 12-15, 19-19) A Debrecen-Pécs meccset hétfőn játsszák. A bajnokság állása: 1. Paks 4 4­357-280 1.000 2. Dombóvár 4 4­309-288 1.000 3. Falco KC 5 4 1 493-382 0.900 4. Albacomp 4 3 1 338-312 0.875 5. Sopron 5­3 2 433-409 0.800 6. Körmend 4 2 2 336-301 0.750 7. Zalaegerszeg 4 2 2 353-332 0.750 8. Kecskemét 5 2 3 403-410 0.700 9. Szolnok 3 1 2 239-266 0.667 10.Pécs 4 2 2 325-321 0.750 11. Kaposvár 5 2 3 399-409 0.700 12. Nyíregyháza 5 1 4 421-429 0.600 13. Hegyvidék 5­5 369-527 0.500 14. Debrecen 4 4 242-381 0.500 Meccs családi körben Nyíregyháza, Nagykálló (KM) - Az újabb, ezúttal részleges bírósztrájk miatt a nyíregy­házi női NB I. B csoportos kosárlabda-mérkő­zésre küldött játékvezetők lemondták a vasár­nap délutáni részvételt. A gyöngyösiekkel tör­tént egyeztetés után Farkasinszki Gyula és fia, Farkasinszki Gábor fújta a sípot. így a Farkasinszki-família mind a négy tagja érin­tett volt az összecsapáson, hiszen Orsolya a pályán volt, a csapat edzője pedig nem más, mint Farkasinszki Gyuláné. Nagykállóban a korai előny ellenére a házi­gazdának kellett hosszabbításra mentenie a férfimeccset, a ráadásban is jól dobott kintről a Tiszaújváros, és nagyobb akarása győzelmet eredményezett. Farkasinszki Orsolya: 38 pont (Fotó: Racskó Tibor) További fotók: CS3 www.szon.hu KOSÁRLABDA HR 1 • A CSOPORT Keleti-csoport. 14. forduló további eredmények Vác-DVSC ll-DEAC 0-1 (0-0) Jászberény-Vecsés 1-0 (0-0) Békéscsaba-Bőcs 1-3 (1-2) Ceqléd-Kazincbarcika 1-2 (1-0) MTK ll-Szolnok 2-1 (1-1) BKV Előre-Tököl 4-0 (0-0) Ferencváros-Makó 3-2 (2-1) A bajnokság állása: 1. Ferencváros 14 10 3 1 40-11 33 2. Bocs 14 10 2 2 37-12 32 3. DVSC ll-DEAC 14 8 2 4 27-19 26 4. Ceqléd 14 7 4 3 21-17 25 5. BKV Előre 14 6 5 3 26-18 23 6. MTK II 14 6 3 5 20-21 21 7. Kazincbarcika 14 5 5 4 21-23 20 8. Szolnok 14 5 4 5 19-23 19 9. Makó 14 5 3 6 28-28 18 10. Békéscsaba 14 5 1 8 25-38 16 11. Baktalórántháza 14 5 1 8 15-31 16 12. Vác 14 4 4 6 32-27 16 13. Vecsés 14 3 5 6 23-24 14 14. Jászberény 14 3 4 7 19-24 13 15. ESMTK 14 3 3 8 23-27 12 16. Tököl 14 2 1 11 14-47 7 Nagykállól KE-Tiszaújváros 87-93 (27-16,11-25,15-23,26-15,8-14) - hosszabbítás után Nagykálló, 100 néző, v.: Balogh L, Rácz Nagykálló: Hutás 6/6, Lakatos 1.18/9, Oroszvári 10/6, Farkas A. 18, Kollár 11/3. Cse- re: Tóth T. 9, Mohácsi 11, Zácói 4, Edző: Kovács Tibor. Nőt Nyíregyházi FSE-NYKS-Gyóngyós 120-80 (24-18, 30-29, 33-22, 33-11) Főiskola, 50 néző, v.: Farkasinszki Gy., Farkasinszki G. NYFSE-NYKS: Gáspár 21, Kaskőtő 17/6, Tatai Tímea, Réti 10, Farkasinszki O. 38/3. Csere: Fülöp A. 8/6, Ignéczi 9, Tóth K. 8, Páll V. 6, Földesi, Gömze 2, Újvári 1. Edző: Farkasinszki Gyuláné. IMÉIIYEK, 45. RÉT A helyes tipposzlop 1. Bielefeld-Mönchengladbach 0-2 2 2 Bochum-Werder Bremen 0-0 x 3. Hamburg-Dortmund ___________2-1 _________1_ 4. Karlsruhe-Leverkusen 3-3 2 5 Wolfsburg-Cottbus 3-0 1 6. Frankfurt-Stuttgart____________2^2 _________x_ 7. Hertha BSC-Hoffenheim 1-0 1 8. Schalke 04-Bayern München 1-2 2 9. Torino-Palermo _______________1H5_________1_ 10 Bologna-Roma 1-1 x 11. Chievo-Juventus 0-2 2 12. Fiorentina-Atalanta 2-1 1 13 Internazionale-Udinese _______T-0_________1 14. Lecce-Milan lapzárta után Olykor védekezni is kellene! Welton (fehérben) és Sitku (középen) is remekelt, de csak előbbi örülhe­(Fotó: www.sonline.hu) tett ■ Közel száz pontot dobott, mégis veszített Kaposváron a Marso- Vagép NYKK. Kaposvár (KM) - Kulcs­meccs. Ezt a jelzőt süthettük a nyíregyházi férfi kosárlabdacsa­pat kaposvári fellépésére, ame­lyen az első idegenbeli győzelem reményében lépett fel a Marso- Vagép NYKK. Ehhez a korábban tapasztal­tak alapján elsősorban a véde­kezésnek kellett javulnia, de az első negyedben nem úgy nézett ki, hogy ez így is lesz. A legutób­bi, kecskeméti bajnokin negyven perc alatt 61 pontig jutó somogyi­ak egy negyed alatt teljesítették a legutóbbi penzumok felét, az elejétől fogva magukhoz ragad­ták a kezdeményezést, és előnyü­ket növelve már az első negyed után két számjegyű volt a diffe­rencia a felek között. Tarthatatlan Orosz Igaz ugyan, hogy a nyíregyhá­ziak jól megoldották a játékmes­ter, a litván Marciulionis semle­gesítését, de a pontok többsége a palánk alól érkezett a veterán Orosz, valamint a másik légiós, Welton részéről. A második negyedben Sitku és Jeleszijevics révén kezdett bele a felzárkózásba az NYKK, de tíz ponton belülre sehogyan sem sikerült kerülnie, sőt, nagy­szünetre a 18 esztendős Vojvoda révén tovább növelte előnyét a Kaposvár. Az egy félidő alatt kapott 59 pont nem sok jót ígért a vendégcsapat részéről a folytatás­ra, a nagyszünet után azonban szorított valamelyest a védeke­zésen a látogató, és ennek, vala­mint Sitku ponterős játékának köszönhetően olvadt a hazai­ak előnye. A báj csupán az volt, hogy immár Marciulionis szállí­totta a hazai pontokat, a karmes­ter igencsak belelendült. A nem teljesen egészséges Trivunovics sem akart lemaradni kollégáitól és a negyedik etap elejére belát­ható távolságra került ellenfelé­től a nyírségi gárda. Olyannyira, hogy a 33. percben Savic kosará­val egyenlített is (83-83), de akár­csak egy hete Fehérváron, a veze­tést nem sikerült átvenni, és ez sorsdöntőnek bizonyult. Igaz, most nem 19, „csak” hat hazai pont következett zsinórban, de hiába parádézott Sitku, már csak egyszer tudott közel kerülni az ellenfélhez az NYKK, 94-92 után ismét megrázta magát és bebizto­sította győzelmét a Kaposvár. Javulni kellene Kevés olyan mérkőzés van, amelyet 97 szerzett ponttal nem lehet megnyerni - a szomba­ti ilyen volt. Az eddigiek alap­ján kijelenthető, az NYKK-nak a védekezéssel van a legnagyobb gondja, amíg az ellenfelek ilyen könnyen és nagy számban szer­zik a pontjaikat, addig jobbára kudarc vár a csapatra. Mert az az eredeti tervek (biztos felső­házi tagság) teljesítéséhez kevés, hogy az első öt meccsből csak az újonc Debrecent sikerült legyőz­ni. Még a két légióssal és sérül­tekkel kiálló Kaposvárt sem... Hím kmtippek .szon.hu • Mutatók. A mérkőzés teljes statisztikája, letölt­hető. (PDF, 85 kB) Kaposvár-Marso-Vagép Nyíregyháza KK Kaposvár, 600 néző, v.: Páli, Téczeli, Sági. 105-97 (31-19,28-26,18-22,28-30) Kaposvár: Marciulionis 13/3, Vojvoda 17/9, Hoffmann 13/3, Welton 28/9, Orosz 28. Csere: Márkus 3/3, Kiss K. 3. Edző: Dzunics Braniszlav. __________________________ NYKK: Savic 17/3, Booker 14, Siska 9/6, Sitku 36/15, Jeleszijevics 10/6. Csere: Lekli, Trivunovics 11/9, Wehner, Nagy K. Edző: Kmézics Zoran. _________________________ Kipontozódott: Jeleszijevics (35. perc), Lekli (37.), Welton (40.). __________________ Az eredmény alakulása, 2.: 4-0, 4.: 14-10, 7.: 23-10, 9.: 29-16,13.: 38-25,16.: 48-30, 18.: 50-35, 23.: 65-55, 25.: 70-57, 32.: 77-75, 33.: 81-75, 34.: 83-83, 35.: 89-83, 39.: 94-92. Mesterszemmel Dzunics Braniszlav: - Megérdemelten nyertünk. Az első félidőben jól kosárlabdáz­tunk, de a másodikban szétestünk, és sokat kapkodtunk._________________________ Kmézics Zoran: - Túl nagy előnyt adtunk a Kaposvárnak, a folytatásban pedig már nem tudtuk felvenni a ritmust. Idegenben továbbra sem megy ■ Mindkét félidő végén, összességében pedig négy gólt kapott a Baktalórántháza. Budapest (KM) - Kétarcú csapat a Baktalórántháza. Az NB Il-es gárda a hazai mécs­eséit megbízhatóan hozza, ám idegenben nem megy neki az őszi szezonban. A kieső helyen álló ESMTK ellen adott volt a lehetőség, hogy lezárja gyengél­kedését a BVSE, ám a tervek nem váltak valóra. Kiegyenlí­tett játék közepette a házigaz­da szerzett vezetést, és az utób­bi hetek szokásainak megfele­lően Kovács János mester már az első félidőben cserélni kény­szerült: ezúttal Koskovitsot vál­totta Szenes. Ellenállás nélkül Mindezek tetejében még szü­net előtt újabb gólt szerzett a házigazda, már-már remény­telenné téve a folytatást a baktaiak számára. A 2-0-ás eredményt aztán a hajrában már visszasírták a látogatók: a meccs végefelé ugyanis újabb két gólt kapott a Bakta, a negyedik találat ismét a játékrész végén szü­letett. Újabb, meglepően nagy különbségű vereséget szenve­dett a Bakta, érthetetlen az a gyengélkedés és eredményte­lenség, ami idegenben jellem­zi a Kovács-legénység futballját. Otthonától távol nyolc mérkőzé­sen mindössze egyetlen találatot szereztek a szabolcsiak. Koskovits György a kényszerű cse re sorsára jutott (Fotó: Sipeki Péter) ESMTK-Baktalórántháza VSE 4-0 (2-0) Ady Endre u. 250 néző, v.: Fajkusz.___________________________ ESMTK: Bonica - Agócs (Marosfalvi 49. perc, Péter 81.), Czakó, Kővári, Tvaruska - Samuel, Fűzi K., Nagy D. (Élő 70.), Farkas A. ­Újhegyi, Vörös. Edző: Menczeles Iván.______________________ Baktalórántháza: Sándor G. - Vágó Z. (Illés L. 56.), Mező Á., Bodnár J., Koskovits (Szenes, 31.)-Szilágyi K.-Kozma A., KozmaJ., Tolnai - Maries G. (Tóth Sz. 81.), Szabó R. Edző: Kovács János. 19. perc: Újhegyi 15 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. 45. perc: Tvaruska balról, éles szögből, 14 méterről a jobb fel­ső sarokba lőtt, 2-0. ......... ............................................................................ j -Vz Kyf 68. perc: Újhegyi csípett el egy rövidre sikeredett hazaadást, rávezette a labdát Sándorra és a tizenhatoson belülre érve a kapu­ba lőtte. 3-0. ______________________________________________ 92. perc: Vörös lépett ki a védők közül, és a kiszolgáltatott Sán- ■ dór mellett a hálóba lőtt, 4-0. ______________________________ Mesterszemmel Menczeles Iván: - Hetek óta jól játszunk, és ez most az eredmény­ben is megmutatkozott, magabiztos győzelmet arattunk sport­szerű ellenfelünkkel szemben. _______________________________ Kovács János: - Támadásban gyengék voltunk, hátul elkövetett hibáinkat pedig megbüntették a hazaiak. Gólzáporos, fontos győzelmet aratott az NYKSE Farkas Rolandot ezen a meccsen nem lehetett megállítani (Fotó: Racskó Tibor) További fotók: [g] www.szon.hu ■ Nem forgott veszély­ben a Nyíregyházi KSE kézilabdacsapatának hazai diadala. Nyíregyháza (KM - M. L.) ­Ezt a meccset nyerni kell - adta ki a parancsot vasárnap este Bartha Dénes, a Nyíregyházi KSE mestere. Az NB I. B-és férfi kézilabdacsapat a bujtosi csar­nokban az élvonalbeli szegedi gárda fiókcsapatát, a dorozsma­iakat fogadta. A hazaiaknál ugyan beöltö­zött Bartha Dénes, de még nem került sor a játékára. Dancsék hamar az ellenfél tudtára hoz­ták, hogy itt nincs keresnivaló­juk és hamar megléptek. Aztán az első félidő derekán, 8-3-as állás után jött egy tízperces nyíregyházi gólínség, amit az ellenfél kihasznált, és két gól­ra (8-6) felzárkózott. Ráadásul ff ................ Két fiatal csa­pat küzdött, sok taktikai hibát vétettünk, ezért kerültünk időn­ként nehéz hely­zetbe. Bartha Dénes ........................... ff Barun megsérült, a törött bor­dójára kapott egy nagyot. Sike­rült átvészelni ezt a kritikus időszakot és ismét felpörögtek Petőék. A második félidőben mindkét együttes rákapcsolt, potyogtak a gólok, látványos volt a játék, igaz, védekezésben nem jeles­kedtek a felek. Megnyugtató volt a hazai előny, bár 21-14 után az ifiválogatottakat felvonultató szegediek öt góljára csak eggyel válaszoltak Vargáék, nem volt kétséges, hogy a nyíregyházi­ak nyernek és fontos két pon­tot könyvelhettek el. Jagyzökönyv I J J JJ JÍ jjJJJJJJJ JJJJJJ i J J J J J J J J J J J J J J 1 > J J J J J JJ J J J J J J J J J 1 >•J J J J J J J . Nyíregyházi KSE-Tísza Volán ll-Dorozsma 34-31 (16-11) Bujtosi csarnok, 100 néző, v.: Kugyela, Száva. NYKSE: Kőrizs - Varga 2, Mórucz 5, Pető 11/2, Braun, Danes 4, Farkas 7/1. Csere: Felföldi (kapus), Szűcs 5. Edző: Bartha Dénes. Kiállítások: 14, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/3, illerve 4/2. ____________ Mesterezetnmel Bartha Dénes: - Két fiatal csapat küzdött, sok taktikai hibát vétettünk ezért kerül­tünk időnként nehéz helyzetbe.