Kelet Magyarország, 2008. november (65. évfolyam, 256-279. szám)

2008-11-03 / 256. szám

JEGYZŐKÖNYV Győri ETO— Nyíregyháza Spartacus 0-1 (0-0) Győr, 2 000 néző, v.: Berger (Forgács, Huszár) GYŐR Varga Tokody Supics Zámbó Völgyi SPARTACUS Illyés ________ Perényi Mboussi Goia Comaci Koltai Jákl Józsi Bicak Bajzát Böőr Miskolczi Zabos Ramos... Lippai Sztojkov Dosso Vezetőedző: Egervári Sándor Jákl helyett Kovács Z.(a szünetben), Völgyis h. Brnovics (62.), Tokody h. Nikolov (74.). Klubmenedzser: Révész Attila a # Lippai helyett Bárányos (a szünetben), Zabos h. Ambrusz (76.), Ramos h. Apostu (85.) Sztojkov 1-1 (60.) Ramos (58.) Egervári Sándor: - Rendkívül ideges hangulatú Győr volt ma a pályán. Mond­hatni egykapuztunk, mégis mi veszítet­tünk. Ez benne van a futballban. Így mégsem tudom elmarasztalni a játéko­saimat, mert 85 percig az ellenfél térfe­lén volt a labda. Révész Attila - Nagyon boldog va­gyok. Az ETO azt játszotta, amire ké­szültünk. Mi a kontrákra építettünk. Igaz győzelmünkhöz kellett a szerencse is. A hazaiak rengeteg helyzetet elpus­káztak, így néhány támadásunkban is ott volt a veszély. Örülök, hogy visszavágtunk a tava­lyi 5-0-nak. LABDARÚGÓ NB I, További mérkőzések Za la egerszeq-Úipest 13. ■> sj j j- s jj'j j v 2-2 (1-2) Vasas-Fehérvár 4-1 (2-1) Budapest Honvéd-Kecskemét 2-2 (0-1) Diósqyőr-Haladás 1-0 (1-0) Paks-Siófok 2­1 (0-1) Kaposvár-REAC 4-1 (2-0) MTK-Debrecen 0-1 (O-O) Tabella 1. Debrecen 13 9 3 1 30-12 30 1. Újpest 13 8 4 1 26-16 28 2. Vasas 13 9­4 26-18 27 4. Haladás 13 7 3 3 20-9 24 5. Nyíregyháza 13 6 4 3 18-12 22 6. Kecskemét 13 6 2 5 23-18 20 7. Fehérvár 13 6 1 6 16-18 19 8. Kaposvár 13 5 3 5 21-19 18 9. MTK 12 5 3 5 20-20 18 10. Győr 13 5 1 7 22-18 16 11. Zalaeqerszeq 13 4 4 5 18-19 16 12. Paks 13 4 3 6 20-29 15 13. Honvéd 13 3 4 6 15-22 13 14. Diósqyőr 13 3 4 6 14-25 13 15. Siófok 13 2 1 10 8-23 7 16. REAC 13 1 2 10 15-34 5-jÁ LABDARÚGÓ NB II. Keleti'csoport, a 13. forduló további eredményei Vecsés-BKV Előre 0-0, Szolnok-Bőcs 1-0 (0-0), Tököl-Békés- csaba 0-3 (0-1), Kazincbarcika-ESMTK 2-2 (0-1), Szolnok-Bőcs 1-0 (0-0), Makó-Jászberény 1-1 (0-1), MTK ll-Cegléd 0-1 (0-0).A DVSC ll-DEAC­-Ferencváros mérkőzést hétfőn rendezik. A bajnokság állása: 1. Bocs 13 9 2 2 34-11 29 2. Ferencváros 12 8 3 1 36-9 27 3. Ceqléd 13 7 4 2 20-15 25 4. DVSC II 12 7 2 3 26-18 23 5. BKV Előre 13 5 5 3 22-18 20 6. Szolnok 13 5 4 4 18-21 19 7. Makó 13 5 3 5 26-25 18 8. MTK II 13 5 3 5 18-20 18 9. Kazincbarcika 13 4 5 4 19-22 17 10. Békéscsaba 13 5 1 7 24-35 16 11. Baktalórántháza 13 5 1 7 15-27 16 12. Vác 13 4 4 5 32-26 16 13. Vecsés 13 3 5 5 23-23 14 14. Jászberény 13 2 4 7 18-24 10 15. ESMTK 13 2 3 8 19-27 9 16. Tököl 13 2 1 10 14-43 7 Égből pottyant három pont Zsinórban harmadik idegenbeli győzelmét aratta, ezúttal Győrben a Szpari. Győr (KM - M. L. ) - Pa­zar a győri ETO-stadion. Még nincs kész, de igazán remek körülményeket biztosít szur­kolóknak és játékosoknak egyaránt. Persze a nyíregyhá­zi Spartacus játékosai nem azért utaztak a Rába-partjára, hogy mondjuk kényelmesen fészkeljék be magukat a kis- padot jelentő Audi TT-ülé- sekben. Révész Attila klubme­nedzser nem titkolta, hogy vé­dekezni fognak és egy pont­ban reménykednek. Egervá­riék természetesen támadó­játékot, gólokat és három pon­tot vártak. A mérkőzés jelentős részé­ben a hazaiak akarata érvé­nyesült, hiszen egyre másra vezették a támadásokat, ám a vendégek a magabiztos Illyés kapus vezérletével hősiesen állták a sarat. Aztán kiderült, hogy Fortuna is rámosolygott a vendégekre, mert az első fél­időben Böőr lövésénél a kapu­fa besegített a vendégeknek. Aztán a félidő hajrájában meg­kapta a figyelmeztetést a győ­13. perc: Jaki passzolt Böőr elé, aki 16 méterről, estében a bal oldali kapufát talál­ta el. Nagy helyzet voltl ________________ 45. perc: Sztojkov szépen cselezgetett, majd a jobb oldalon felfutó Perényi elé ri gárda, mert Perényi remek beadását Dosso alig fejelte fö­lé. Szünet után méginkább rá­tett egy lapáttal az ETO. Szá- molatlanul pattogott a labda a nyíregyháziak 16-osán belül, ám vagy Illyés, vagy a védők az utolsó pillanatban mentet­tek, vagy ismét jött a szeren­cse. A csereként beállt Kovács egymaga eldönthette volna a három pont sorsát, hisz óriá­si helyzetekben hibázott. Hibázott Dosso is, ám ez győzelmet jelentett. Egy ven­dégakció végén Supic érthe­passzolt, aki remekül csavart középre, Dos­so 8 méterről alig fejelte fölé. __________ 60.perc: Egy jobb oldali beadás után Su­pic s érthetetlenül magasra fejelte a labdát, Dosso ugyan" fiem tudta jóf átvenni á' lab­tetlenül az égbe fejelte a lab­dát, amire Varga nem lépett ki, így az égből hulló ajándék a vendégcsatár elé került, aki nem tudta jól átvenni a lab­dát, ami szerencsére az érke­ző Sztojkov elé került, ő pedig nem hibázott. Ezzel még persze nem volt vége a meccsnek, volt még idő bőven, ám a hazaiakat elát­kozta valami ezen a szombat estén. A döntő pillanatokat az jelentette, amikor Bajzát előbb a bal oldali kapufát ta­lálta el, majd a visszapattanó­dát, de az szerencsére Sztojkov elé pattant, aki 5 méterről a kapuba lőtt. 0 69. perc: Bajzát 10 méterről a bal kapufát találta el, a visszapattanót Tokody 5 méter­ről a felső lécre lőtte. bői Tokody a felső lécet. Ek­kor már érezni lehetett, hogy a hazaiak nem képesek gólt lőni. Ezt persze legkevésbé a vendégek bánták, akik boldo­gan kasszírozták be a három pontot. A Szpari történetében még nem volt példa arra, hogy zsinórban három idegenbeli meccset megnyerjenek, ebben a hármasban benne volt két mesteredző, Garami és Eger­vári csapat, az MTK és az ETO. Dunaszerdahely A dunaszerdahelyi tör­ténések összehozták a ha­zai és vendégdrukkere­ket, hiszen győriek és nyíregyháziak is voltak a magyarveréssel végző­dött mérkőzésen. A nyír­egyháziak közüljópáran a szünetben érkeztek meg a satdionba. A ven­dégdrukkerek bekiabál­tak a pályára, amire e- lőbb Zabos Attila, majd Révész Attila is odamen- t a szurkolókhoz. A druk­kerek azt kérték, hogy a csapat vonuljon le a pá­lyáról. Végül miután Ré­vész konzultált a klub ve­zetőivel, és mivel a győ­riekben fel sem merült a levonulás gondolata, a fair-play szellemét szem előtt tartva folytatták a játékot. Essminyak percről percre Cserélni tudni kell! ■ A hajrában a kis- padról bevetett játéko­saik csikarták ki a bak- tai győzelmet. Nyíregyháza (KM) - A Baktalórántháza NB Il-es fut­ballcsapata számára több mint balszerencsésen indult a Vác elleni mérkőzés. A hazaiak előbb elpuskáz­tak egy tizenegyest, majd potyagóllal „segítettek be” a vendégeknek, akik a - jó ira­mú, élvezetes - első félidő haj­rájában ugyancsak kapusbaki következményeként herdálták el előnyüket. A két kihagyott büntetővel, három kapufával (két váci, egy baktai - Mező révén...) „színesített” mozgalmas össze­csapáson végül a baktai cse­reemberek csikarták ki a há­zigazda győzelmét az öt hete veretlen látogatókkal szem­ben. Események percről percre Baktalórántháza-Vác 2-1 (1-1) Baktalórántháza, 200 néző, v.: Veizer. Baktalórántháza: Sándor G. - Szenes (Vágó Z„ 77.), Mező Á„ Bodnár, Illés Gy. - Kozma A., Rákóczi (Illés L., 60.), Koz­ma J., Tolnai - Szabó R., Tóth Sz. (Maries G„ a szünetben). Edző: Kovács János. Vác: Sztankó - Laki, Gáspár, Tányéros - Hirt (Vidra, 80.), Kovács P., - Horváth T., Vén, Hegedűs Cs. - Margitics (Kocsis D., a szünetben), Kövesdi. Edző: Tóth János. 12. perc: Tolnai futott el a bal oldalon, be­adása után Szabó R. megelőzte Tányérost, aki elsodorta a hazaiak támadóját - tizen­egyes! Kozma J. jobb alsó sarokba tartó büntetőjét Sztankó kiütötte, a labda visszapattant Kozma J. elé, aki négy méter- ről újra a váci kapust találta telibe. 21. perc: Bal oldali szabadrúgás után Tányéros fejelte a bal oldali kapufára a labdát. A kirúgás után Sándor kapus ne­mes egyszerűséggel Vénhez passzolta a labdát, aki élt a lehetőséggel és 14 méter­ről a jobb alsó sarokba lőtt, 0-1. _______ 24. perc: A kifutó Sándor elütötte a lab­dát fejjel megtoló Margiticset. A jogos 11 - esből Kovács P. a bal alsó sarok felé lőtt, Sándor javítva hibáját hárított. _________ 40. perc: Kozma J. bal oldali szöglete után a védők által kifejelt labdát Rákóczi egy­ből ballal, 16 méterről kapura lőtte, a lab­da nem csak a lábak között, hanem Sztankó hóna alatt is elcsúszva a jobb alsó sarokban kötött ki, 1-1. __________ 84. perc: A három cserejátékos hozta össze a baktaiak gólját. Vágó jobb oldali bedobása után Maries passzolt középre, a berobbanó Illés L. pedig 5 méterről, job- bal, a bal alsó sarokba lőtt, 2-1. _______ Mesterszemmel Kovács János: - Kiegyensúlyozott mérkő­zésen a három csere meghozta a várva várt győzelmet. _______________________ Tóth János: - A mi csapatunk sport­szerűen, csak tizenegy játékossal vett részt a mérkőzésen. A látottak alapján akár fordított eredmény is születhetett volna, sok csapat örülne, ha minden hatodik meccsen szenvedne vereséget. A New Age Utazási Iroda és a Kelet bemutatja: Törökország, Párizs, Eger! Keresse a Kelet-Magyarországban megjelenő nyereményszelvényeket! Gyűjtse össze mind a 6 db mozaik­képet, ragassza fel a korábban meg­kapott játékszelvényre! Egy hiányzó darabot pótolhat jóker-szelvénnyel. Küldje be november 12-ig a következő címre: Kelet-Magyarország, 4401 Nyír­egyháza, Pf. 25. Sorsolás: 2008. nov. 17. 16 óra New Age Company Kft központja Nyíregyháza, Dózsa Gy. u. 7. I em. * 4400 Nyíregyháza. 1 NEW AGE Vay Ádám krt. 17-19. TRAVEL Tel.: 06-42/506-125. fax: 06-42/506-126 E-mail: utazas@newaeecompany.hu KELET Tudja Ön, ...hogy a Nemzeti Fejlesztési Terv keretében minden magyar állampolgárra átlagosan 51 ezer forint pályázati támogatás jutott? 897860 HIRDETÉSEK