Kelet Magyarország, 2008. szeptember (65. évfolyam, 204-229. szám)

2008-09-01 / 204. szám

2008. szeptember L, hétfő SPORT /13 TABELLA A Tisza-csoport állás 1. Nagyecsed 4 4 10-2 12 2. Ibrány 4 3 1­7-3 10 3. Berettyóújfalu 4 3­1 9-3 9 4. Nyírmada 4 3­1 10-4 9 5. Diósgyőr II 4 3­1 8-5 9 6. Hajdúböszörmény 4 2 2­5-1 8 7. Nyíregyháza II 4 2­2 5-3 6 8. Létavértes 4 2­2 4-3 6 9. Várda SE 4 1 2 1 3-5 5 10. Tiszalök 4 1 1 2 3-3 4 11. Kemecse 4­3 1 2-3 3 12. Hajdúszoboszló 4 1­3 6-8 3 13. Balkány 4 1­3 2-8 3 Tuzsér 4 1­3 2-8 3 15. Tiszakanyár 4­1 3 4-10 1 16. Volán-Sényő 4 “ 4 3-14 — Talmácsi verhetetlen volt Misano MTI) - A 125 kcm-esek között sze­replő Talmácsi Gábor fölényesen diadalmas­kodott a gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marinó-i Nagydíján, vasárnap Misanó- ban. Az Apriliával versenyző vb-címvédő magyar motoros mögött a brit Bradley Smith lett a második és az olasz Simone Corsi a harmadik. Talmácsi Gábor, aki sike­rével ismét harmadik a vh-pontversenyben, pályafutása nyolcadik futamgyőzelmét sze­rezte meg. A magyar versenyző elképesztően motoro­zott a hétvégén: pénteken fölényesen nyerte az első szahadedzést, majd az 1. kvalifiká­ción is a leggyorsabb volt. Szombaton ismét csak a kipufogóját „szagolhatták” a riváli­sok, ő érte el a legjobb időt a második tré­ningen és megszerezte pályafutása kilence­dik pole pozícióját - innen nyert. Talmácsi mindenkinél gyorsabb volt (Fotó: epa) LABDARÚGÓ NB III. TISZA-CSOPORT, 4. FORDULÓ Nagy ecsedi fordítás - tíz fővel Az ibrányi Marcsek (balra) is megszenvedett a sényőiek szorításában (Fotók: Sipeki Péter) További fotók: w.szon.hu Létavértes-Tuzsér __________2-0 (0-0) Létavértes, 100 néző, v.: Domoszlai. Léta- vértes: Szécsi - Bényei, Szilágyi G., Prókai, Hajdú, Mokánszki, Kinyik, Dávid (Kerti), Buries, Gömze (Bekóczki), Nagy D. (Zsíros). Edző: Gyarmati András. Tuzsér: Dobó - Simay, Iván A., Babjak, Gombkötő Z. (Setét), Orgován K„ Gergely, Jeddi, Fodor A., Kosztyú, Győri (Takács). Edző: Nagy Gá­bor. Az első félidőben a Tuzsér jobban fut­ballozott, a másodikban Iván Attila ajtó-ab­lak helyzetben hibázott, jószerivel ellentá­madásból a hazaiak potyagóllal vezetést szereztek. Nem sokkal később egy újabb balszerencsés találat végleg megpecsétel­te a vendégek sorsát. Gól: Buries (62.), Mokánszki (74.). Jó: Szécsi, Bényei, Mokán­szki, illetve Babjak, Jeddi, Fodor A. (Tudó­sftó: Lakatos Tibor)______________________ Nagy Gábor: - Magunkat vertük meg, helyzetek sokaságát hagytuk ki, az ellen­fél viszont nagy lehetőség nélkül két gólt rúgott. _________________________________ Várda SE-Kemecse _________1-1 (0-0) Kisvárda, 500 néző, v.: Kövér. Várda SE: Petranics - Szeles, Krizán (Vicickó), Deák I. , Jánvári, Cseke, Dolhai, Baksa, Kalu (Var­ga J.), Spekker, Balázsi (Szabó T.). Edző: Kocsis János. Kemecse: Szabó A. - Homann, Szatke, Kató I. (Kovács I.), Karkusz, Hadházi, Balogh Gy. (Somogyi), Hokk Á„ Ruska, Ignácz Z„ Ádámszki. Edzői Koskovits György._______________________ Kölcsönösen tisztelték egymást a csapa­tok, így az első félidő elején ritkán forog­tak veszélyben a kapuk. Fél óra elteltével átvette az irányítást a hazai csapat, és ami­kor levegőben lógott a kisvárdai gól, ak­kor egy pontrúgás után a Kemecse szer­zett vezetést. Ezután mindent egy lapra feltéve rohamozott a Kisvárda, de csak az egyenlítés sikerült, a győztes gól nem született meg. Gól: Spekker (11-esből, 66.), illetve Ádámszki (63.). Jó: Szeles, Spekker, Varga J., illetve Homann, Szatke, Hadházi, Ádámszki.____________________ Kocsis János: - Mindent megtettünk a győzelem érdekében, sajnos, ma ennyi si­került __________________________________ Koskovits György: - Az első félidőben úgy alakult a mérkőzés, ahogy terveztük, mi irányítottunk, szünet után hamar eladtuk előnyünket, majd a hazaiak nagy ener­giákat mozgósítottak a győzelemért, de csak mezőnyfölényig jutottak. Igazságos a döntetlen. _________________________ Naqyecsed-Tiszalök ________2-1 (0-0) Nagyecsed, 350 néző, v.: Homonai. Nagy- ecsed: Makó - Patály, Ricsei, Szűcs Tibor, Tősér, Tóth T. (Ascsillán), Gádzsa, Balogh J. , Szakács (Bulyáki Z.), Csáki R. (Bulyáki A.), Kiss D. Edző: Feczkó Tamás. Tiszalök: Polgári - Meszesén, Szabó P., Daru, Hock F., Balázs Á. (Polényi), Czifrák, Szanics (Ta­kács Z.), Dobos Z. (Nagy I.), Csáki V., Len­gyel Á. Edző: Mirgai László. _____________ Két nagyon jól felkészített csapat játszott egymás ellen. Szerencsés góllal a Tiszalök szerzett vezetést, melyet az első félidőben meg is tartott. Szünet után az emberhát­rányban lévő hazai csapat óriási erőket mozgósított annak érdekében, hogy legalább az egy pontot megmentse, de a hajrában Ascsillán bombagóljával a győ­zelmet is kicsikarták. Gól: Szűcs Tibor (76.), Ascsillán (88 ), illetve Ricsei (öngól, 12.). Kiállítva: Patály (rossz ütemű becsúszásért, 25.). Jó: Szűcs Tibor, Tősér, Balogh J., Sza­kács, Ascsillán, illetve Polgári, Daru. (Tu­dósitó: Biró Attila) ______________________ Feczkó Tamás: - Az a csapat, amely het­ven percet emberhátrányban játszik és így is végigtámadja a mérkőzést, az megér­demli a három pontot. Köszönjük szurko­lóinknak, hogy az utolsó percig biztattak minket, nélkülük nem sikerült volna. Mirgai László: - Egy—nullás vezetésünknél meccslabdákat hibáztunk, ezért megérde­meltük, hogy kikapjunk._________________ Ibránv-Volán-Sénvő ________1-0 (0-0) Ibrány, 300 néző, v.: Nagy F. Ibrány: Vat­tai - Matejkó, Kántor Zs., Tilki, Turóczi Cs., Horváth N., Turóczi M„ Papp Á„ Tóth Zs., Fekete Á., Marcsek. Volán-Sényő: Kiss J. - Dóczi (Sándor), Pljutyinszkij, Kató Cs., Székely Z., Juhász P., Ungi, Csajkó, Bod­nár G., Orosz T. (File), Tóth Cs. Játékos­edző: Rubóczki Tibor. ___________________ Az Ibrány kezdeti mezőnyfölénye hamar elillant, utána kiegyenlítődött a játék. A második félidőben újra az Ibrány játszott kezdeményezőbben és fölénye az utolsó pillanatban érett góllá. Gól: Papp Á. (90.). Jó: Turóczi Cs., Kántor Zs., Vattai, Papp Á., Marcsek, illetve Bodnár, Ungi, Tóth Cs., Pljutyinszkij, Kató Cs. Tudósító: Vígh Sán­dor) ____________________________________ Kántor Zsolt: - A második félidei játék alapján megérdemelten nyertünk a nagyon kemény, szívós ellenféllel szemben. Rubóczki Tibor: - Nagyon jó iramú mér­kőzésen az első félidőben meglepetésre mi irányítottuk játékot, a szünet utáni ibrányi mezőnyfölény az utolsó percben érett gól­lá. A döntetlen reálisabb lett volna. ______ Nyirmada-Tiszakanyár 5—1*(1—0) Nyírmada, 300 néző, v.: Kristán. Nyírma­da: Tuza - Pál (Járomcsák), Fejes, Tóth Sz., Danku, Katona Gy., Benkő, Németh A. (Mátyus Cs.), Szőke I., Kimer, Haburcsák (Balázs G.). Edző: Szilágyi Bertalan. Tisza- kanyár: Kanyári - Papp M., Göncz, Kiss G., Gerliczki, Kiss I., Csernák (Nagy G.), Háda K. (Böszörményi), Ponczók, Molnár F., Gráf. Edző: Virovecz Pál. ________________ Jó időben, jó játék mellett magabiztos győzelmet aratott a Nyírmada, amely el­sősorban a második félidőben kerekedett ellenfele fölé. Gól: Németh A. (10.), Kir- ner (62.), Katona Gy. (64. és 73.), Szőke I. (11-esből, 87.), illetve'Gráf (82.). Kiállít­va: Fejes (visszarántotta Molnárt), illetve Göncz (felvágta Katonát, 86.) 75. Jó: Kir- ner, Tóth Sz., Danku, illetve Gráf. (Tudó­sító: Roskó János)_______________________ Szilágyi Bertalan: - Az első félidőben jól tartotta magát a vendégcsapat, igaz, hely­zeteink így is voltak, de kimaradtak. Szü­net után a cserék lendületet vittek a játék­ba, és úgy gondolom, hogy megérdemej­ten nyertünk. ___________________________ Virovecz Pál: - Győzött a jobbik csapat. Nyíregyháza Spartacus 11-HajdúSZö­boszló ______________ 2-1 (2-1) Tiszavasvári út, 200 néző, v.: Kátai. Spar­tacus II: Tóth N. - Ur, Bagoly G., Ambrusz, Cornaci, Puskás D. (Varga K.), Farkas M., Markos (Orgován Gy.), Lakatos L. (Sevel), Fekete Á., Simon G. Edző: Balogh Zoltán. Hajdúszoboszló: Katona - Magyar A., Dér, Garamvölgyi (Császi), Szabó G., Nagy I., Madar Cs., Harsányi (Papp R.), Donka, Ha­lász (Tóth J.), Nagy Sz. Edző: Szalánczi Ta­más.____________________________________ A nyíregyháziak szempontjából az első fél­idő volt tartalmasabb, szünet után túl óva­tosan játszott a hazai csapat, és ettől a Szoboszló felbátorodott. Gól: Puskás D. (19.), Fekete Á. (34.), illetve Madar Cs. (40.). Jó: Simon G., Bagoly G., Ambrusz, illetve Magyar A., Dér, Garamvölgyi. (Tu­dósító: Neumann Gábor) ________________ Balogh Zoltán: - Ma elsődleges célunk a győzelem volt, ami a helyzetek alapján könnyebben meg lehetett volna. Sajnos, a második félidőben már csak az ered­mény tartására törekedtünk. _____________ Szalánczi Tamás: - Az első félidőben megilletődötten futballoztunk, túlzottan tiszteltük az ellenfelet, szünet után egyen­rangú ellenfelek voltunk, kis szerencsével pontot is szerezhettünk volna. ___________ Haidúbószörménv-Balkánv 3-0 (0-0) Hajdúböszörmény, 200 néző, v.: Varga L. Hajdúböszörmény: Bákonyi - Király L., Papp F., Frida, Kerek, Kiss L. (Balogh I.), Arnóczki, Bellon, Lovas M., Balás, Kolbe (Bulyáki). Edző: Németh Károly Balkány: Varga I. - Tatai, P. Juhász A., Sarkadi Sz., Kiss L. (Kotricz I., Görög), Kotricz Z., Rácz L., Szabó I., Horváth J., Ulics, Sándor M. Edző: Vadon Lajos. ______________________ Sokáig jól tartotta magát a Balkány, amelynek játékosait megviselte, hogy Kotricz Illést sérülése miatt mentővel kel­lett elvinni a pályáról. Következtek az exbalkányi Balás Gergely góljai, a hajrá­ban pedig még egy rendkívüli esemény: Varga László játékvezetőt a 85. percben le kellett cserélni, a helyére segítője, Mun­kácsi állt be. Gól: Balás (60., 76. és 80.). Jó: Balás, Király L, Bellon, Horváth J. (Tu­dósító: Farkas Róbert) ___________________ Németh Károly: - Az első félidei gyengébb játékunkat gólratörőbb folytatással tudtuk feledtetni. _______________________________ Vadon Lajos: - Amíg a mentő nem jött be a pályára, addig jól tartottuk magunkat, de a közjáték megzavart bennünket, és Balás góljaival megérdemelten nyert a Bö­szörmény _______________________________ További eredmény: Berettyóújfalu—Diós­győr II 2-0. j 77 BDARUGO DB. ZILAHI MEGYEI I. OSZTÁLY, 3. FORDULÓ J J J J J J irj J J J JJ J J J J j'j J J J J J J J J J J J J J J J J J J J J J J J J J J J J J J J J J JJJJJJJJJJJJJJJJ J J JJJJJJJJJJJ A tiszavasváriak Farkas Berciről vettek példát Gyulaházán Nyírbátor-Fehérqyarmat 4-2 (2-0) Nyírbátor, 250 néző, v.: Szabó Z. Nyír­bátor: Tóth Sz, - Lengyel, Czerula, Már­ton I., Kurucz, Berecz, Bagoly (Bécsi), Bíró Zs., Szarka (Újfalusi), Pálvölgyi, Széplaki Edző: Berettyón Gábor. Fehér- gyarmat: Koncz - Igaz, Juhász A., Kiss A., Bartha T. (Talpas), Országh Zs., Má­té, Országh L., Dobos, Bak (Fehér), Tóth A. Edző: Siti Ferenc. Nyomasztó hazai fölény, számos gólhelyzet, 4-0- ás vezetés - aztán érthetetlen meg­torpanás... Gól: Czerula, Lengyel, Szép­laki, Bíró Zs., illetve Talpas, Máté. Ifi: 10-0. (Tudósító: Bállá István) ________ Berettyón Gábor: - A győzelemnek örü­lök, de a mérkőzés végét elszórakoz- tuk, aminek intő jelnek kell lennie a jö­vőre nézve! Remélem, tanultunk belő­le; ___________________________________ Siti Ferenc: - Fiatal csapatunknak túl nagy falat még ez a Nyírbátor, de 0-4- es állásnál is volt tartásunk, sikerült szé­piteni. Gratulálok a Bátornak! ________ Nyírtelek-Tiszabecs ______2-1 (0-0) Nyírtelek, 200 néző, v.: Vasas. Nyírte­lek: Imrő - Homonyik, Bárány, Kiss A., Batári G., Virág (Géczi), Bodnár, Bánfi, Gajdos (Bistyei), Koczák (Dankó Z.), Szatmári. Edző: Vránszki Péter. Tisza- becs: Osan - Fekete, Nagy P., Köves­ligeti (Dani), Batfalschi, Németh R. (Nagy Cs.), Riskó, Zámbó, Ács G., Bornemisza, Bartha S. (Pálfi). Edző: Szécsi Zoltán. A mérkőzés hajrájából jobban kijövő hazai csapat megérde­melten nyert, a végig kulturáltan ját­szó Tiszabeccsel szemben. Gól: Szat­mári, Bánfi, illetve Ács G. Kiállítva: Bat­falschi (75. perc). Ifi: 11-1. (Tudósító: Kovács Béla) _________________________ Vránszki Péter: - Az ilyen meccsen le­het infarktust kapni. Graulálok a csa­patomnak az utolsó fél órában nyújtott játékához. Szécsi Zoltán: - Gratulálok a csapatom­nak, nagyon kellemetlen kikapni az utolsó percben, úgy, hogy előtte bün­tetőt hibázunk. ______________________ Gyulaháza-Tiszavasvári 3-4 (2-2) Gyulaháza, 120 néző, v.: Sinka. Gyu­laháza: Hamzók - Molnár G., Kerék­gyártó, Tóth G., Fecsku, Papp N., Ta­kács (Batta), Deák Z., Fedor (Bombera), Deák B., Kántor l. Játékos-edző: Deák Béla. Tiszavasvári: Krizsanovszki - Gál, Tamás, Tályai (Lakatos), Hegedűs (Pó­lyák), Anga, Reznek (Antal), Szabó P. (Búr), Lajos (Nábrádi), Nyisztor, Faze­kas. Edző: Fecsku István. Változatos, iz­galmas mérkőzésen a hazai csapat győ­zelmet engedett ki a kezéből, hiszen 2-0-ra és 3-2-re is vezetett. Gól: Fecs­ku, Fedor, Kántor I., illetve Szabó P. 2, Fazekas, Búr. Kiállítva: Kántor I. (52.). Ifi: 0-4. (Tudósító: Bárdi Béla) ________ Deák Béla: - Balszerencsés mérkőzésen egy buta fegyelmezetlenség döntötte el a sorsunkat. Fecsku István: - Az első tizenöt perces mélyrepülésünk után magasabbra száll­tunk, mint Farkas Berci..._____________ Kótaj-Naqyhalász ________1-4 (1-2) Kótaj, 400 néző, v.: Kocsis Zs. Kótaj: Czenki - Puskás L., Müller, Lipcsei, Hor­váth Cs., Ignácz Cs. (Hangácsi), Kató Gy., Lucskai (Moravcsik), Ferenczi F. (Nagy K.), Oláh S. (Torna), Simtchatcha. Edző: Csorna Dezső. Nagyhalász: Mudri - Vincze, Kelemen, Bárány, Babják, Csombók Z. (Majoros), Asztalos, Földi (Lakatos), Fiumei (Kóder), Anderka (Bo- dzás), Kurucz (Farkas). Edző: Madatina György. Gól: Ferenczi F., illetve Kurucz, Asztalos, Csombók Z., Anderka. Ifi: 5-1. (Tudósitó: Orosz Mihály) ________ Csorna Dezső: - Nagyon szégyellem magam, hogy ilyen gyatra teljesítményt nyújtott a csapat. Elnézést kérünk a szurkolóktól, remélem, a jövő héten ja­vítani tudunk.________________________ Madalina György: - Jót tett a mérkő­zésnek, hogy korrekt játékvezetők mű­ködtek. Nagyon sajnálnám, ha ilyen mennyiségi és minőségi munkával nem tudnánk eredményt elérni. Szerencsé­re a mai meccs igazolta, hogy helyes úton járunk. _________________________ Záhony-Nyírkarász 1-0 (1-0) Záhony, 200 néző, v.: Éva. Záhony: Csépke - Árva (Péter G.), Molnár Cs., Tóth R. (Varga L.), Semegi, Németh T., Orosz Cs., Fekete G. (Danes P.), Papp T. (Belsőczi), Balogh S., Kovács I. Edző: Pokol László. Nyírkárász: Pekk - Lévai, Mándoki, Danku J., Rákóczi L„ Éles I., Gazdag, Varga S., Kiss Z. (Vincze V.), Dajka (Bálint), Dudás Z. Játékos-edző: Dudás Zoltán. A gólszerzési lehetősé­gek sokasága maradt ki mindkét csa­pat részéről, végül a hazai csapatnak sikerült betalálnia. Gól: Fekete G. Kiál­lítva: Lévai (93.). Ifi: 5-0. (Tudósító: Erdei Árpád) _________________________ Pokol László: - Küzdelmes mérkőzésen nagyon fontos győzelmet arattunk. Dudás Zoltán: - Bármennyire is furcsa, a játékunkból csak a gól hiányzik, de addig győzni sem tudunk. ___________ Szakoly-Mándok _______________0-0 Szakoly, 350 néző, v.: Szűcs N. Szakoly: Tóth K. - Dán, Boros, Karaffa, Drahos, Újfalusi, Madzin, Balogh N., Palaga, Szuharev (Kulánda), Ványi. Játékos­edző: Boros Gyula. Mándok: Lippa - Geda, Pásztor, Danes B., Cap, Karasz, Matyi (Sajtos), Angyal, Török I., Gégény (Molnár), Bíró J. (Bagin). Játékos-edző: Danes Béla. Igazi rangadón a h^zai csapat valamivel közelebb állt a győze­lemhez, amit meg is érdemelt volna. Ifi: 9-0. (Tudósitó: Tamás Csaba) Boros Gyula: - Mindkét csapat sok helyzetet dolgozott ki, így véleményem szerint igazságos a döntetlen, bár az utolsó óriási ziccer előttünk adódott. Danes Béla: - Két veretlen csapathoz illő mérkőzést játszottunk, úgy érzem, a második félidőben közelebb álltunk a győzelemhez. ______________________ Demecser-Nyírcsaholy 1-4 (1-1) Demecser, 200 néző, v.: Vitkai. Deme- cser: Fintor - Ujj (Kelemen), Batár (Tóth A.), Varga E. (Kardos), Gombkötő J., Fekete Cs. (Kiss L.), Csire, Minyin, Ker­tész L., Kertész K. (Mihalovics), Hadhá­zi K. Edző: Végéra Attila. Nyírcsaholy: Oláh M. - Bákonyi Gy., Botos S., Both A., Batizi-Pócsi (Kiss E.), Katona P., Sza­bó V., Lukács L. (Petrohai S.), Oláh G., Kosa G., Petrohai M. (Tóth). Játékos­edző: Kosa József. Az első félidei kiegyenlített játék után szünet után a vendégek kontrái eldöntötték a mér­kőzés sorsát. Még mindig várat magá­ra a „Kinizsi" első győzelme. Gól: Minyin, illetve Botos S., Szabó V. 2-2. Ifi: 2-4. (Tudósító: Gera Sándor) Végéra Attila: - Az első félidő kiegyen­lített játékát sok egyéni hibával tarkí­tott folytatás követte, gratulálok a Csa­holnak. ____________________________ Kósa József: - Úgy néz ki, számunkra most kezdődött el a bajnokság, jó pá­lyán, jó körülmények között magabiz­tos győzelmet arattunk. ______________ Naqykálló-Ujfehértó 1-2 (1-0) Nagykálló, 200 néző, v.: Czene. Nagy- kálló: Hankószki - Moldván, Mészáros, Imre J., Márton L, Cselószki, Málik, Nagy T. (Simon), Gubacsi, Trencsényi, Imre L. (Sárga). Játékos-edző: Drágár Zsolt. Új- fehértó: Gégény - Ballai, Torda (Tárká- nyi), Rácz, Kiss Sz. (Lendvaí), Marozsán, Kiss T., Szakács, Piskóti (Zsíros), Sápi, Áb­rám. Edző: Nyisztor Sándor. A gyengén játszó hazai csapat a kiállításig vezetett, utána megérdemelten fordított az Újfe- hértó. Gól: Imre L., illetve Sápi, Kiss T. Kiállítva: Cselószki (60 ). Ifi: 5-3. (Tudó­sító: Budaházi László) _________________ Drágár Zsolt: - Gratulálok az újfehér­tói csikócsapatnak, megérdemelt győ­zelmet aratott. Ha jól játszunk, akkor is kikapunk, ha gyengén, akkor is. Ma enerváltak, gyengék voltunk. _________ Nyisztor Sándor: - Úgy érzem, a játék képe alapján megérdemelten nyertünk. Tabella A bajnokság állása: 1. Nyírtelek 3 3 7-1 9 2. Mándok 3 2 1 10-2 7 3. Szakoly 3 2 1­4-1 7 4. Naqyhalász 3 2­1 10-3 6 5. Nyírbátor 3 2­1 8-5 6 6. Tiszavasvári 3 2 1 7-6 6 7. Úifehértó 3 2­1 5-6 6 8. Záhony 3 2­1 4-6 6 9. Kótaj 3 1 1 1 4-6 4 10. Tisza becs 3 1­2 5-5 3 11. Nyírcsaholy 3 1­2 7-8 3 12. Nyírkárász 3­•1 2 3-5 1 13. Naqykálló 3­1 2 1-3 1 14. Gyulaháza 3­1 2 3-7 1 15. Fehérgyarmat 3 1 2 3-8 1 16. Demecser 3.­1 2 3-12 1