Kelet Magyarország, 2008. szeptember (65. évfolyam, 204-229. szám)

2008-09-01 / 204. szám

2008. szeptember L, hétfő 711 POílKElET MA OYAilCHRAlá« JEGYZŐKÖNYV Nyíregyháza Spartacus-REAC 4-0 (2-0) Városi Stadion, 3000 néző, SPARTACUS Lazareanu Miskolczi Mboussi Hegedűs T. Perényi ___________ Bárányos Ramos Zabos ÜEEÜ ___________ Dosso Apostu _______________ Révész Attila Dosso helyett Sevel (67 perc), Miskolczi h Belényesi (70.), Lippai h. Odrobéna (76.) Apostu (19.) Apostu (42.) Apostu (68.) Sevel (78.) Ramos (18.) Miskolczi (22.) Bárányos (92.) v.: Bede (Márkus, Ortó) REAC Szántai _______ Dinka Horváth G. Cseri Sallai B. Danes R. Erős Lisztes Balaskó Nyerges Nagy T. Aczél Zoltán Dinka helyett Kőhalmi (a szünetben), Lisztes h. Rása (62. perc), Nagy T. h. Jeremiás (74.) □ Balaskó (35.) Rása (80.) Cseri (91.) Erős (22.) Révész Attila: - Úgy érzem, hogy azért volt ekkora a különbség a két csa­pat között, mert Erős kiállítása meg­könnyítette a dolgunkat. Emberelő­nyünket nagyon okos, taktikus játékkal használtuk ki, különösen a második fél­időben, amikor tetszetősen járattuk a labdát, és rengeteg helyzetet alakítottunk ki. A látot­tak alapján a négygólos különbség reálisnak mondha­tó. _______________________________ Aczél Zoltán: - Gratulálok a Nyíregy­háza megérdemelt győzelméhez. A kiállítás megpecsételte sorsunkat, ha annál a szituációnál valóban történt va­lami, akkor az hatalmas fegyelmezet­lenség volt. Utána szétesett a játékunk, a hazai csapat ránk erőltette akaratát, különösen a második félidőben. Az egyedüli pozití­vum Balaskó Iván nagyszerű játéka, csapatomból egye­dül ő nyújtott kimagaslót. "XXtICVtőíi LABDARUGÓ NB I. G. FORDULÓ További mérkőzések Zalaegerszeg-MTK 3-1 (1-0) Zalaegerszeg, 1500 néző, v.: Solymosi. Gól: Meye (45. perc), Balázs (48.), Hajdú (51.), illetve Pál (80.). Ujpest-Kecskemét 4-3 (2-0) Szusza Ferenc Stadion, 5212 néző, v.: Kassai. Gól: Cutuk (8.), Bozsics (20.), Kabát (74., 88 ), illetve Litsingi (67.), Csordás (71., 80. a másodikat 11-esből) Fehérvár-Kaposvár 1-1 (1-1) Székesfehérvár, 1200 néző, v. illetve Bogdán (3.). ___________ Szilasi. Gól: Pavlicsics (31/ Paks-Diósgyör 1-1 (1-1) Paks, 2500 néző, v.: Szabó Zs. Gól: Tököli (18.), illetve Kam- ber (23.). Kiállítva: Gohér (Diósgyőr, 62.). Haladás-Vasas 1-0 (1-0) Szombathely, 8000 néző, v.: Arany. Gól: Rajos (35.) ________ Győr-Honvéd _________________4-1 (2-1) Győr, 3500 néző, v.: Fábián. Gól: Koltai (11.), Bajzát (35., 76. és 81.), illetve Szmiljanics (8.). ___________ Siófok-Debrecen 0-4 (0-2) Siófok, 1000 néző, v.: Vad. Gól: Leandro (4.), Bíró (33.), Sza- kály (52.), Rudolf (61.). A bajnokság állása: 1. Debrecen 6 4 2 12-3 14 2. Úipest 6 4 1 1 10-8 13 3. Haladás 6 4 2 11-3 12 4. Vasas 6 4­2 9-9 12 5. MTK 6 3 1 2 13-11 10 6. Zalaeqerszeq 6 3 1 2 10-9 10 7. Győr 6 3­2 10-8 9 8. Nyíregyháza 6 2 2 2 7-6 8 9. Bp. Honvéd 6 2 2 2 9-9 8 10. Paks 6 2 2 2 12-12 8 11. Fehérvár 6 2 1 3 5-6 7 12. Kaposvár 6 1 2 3 8-10 5 13. Diósqvőr 6 1 2 3 8-11 5 14. Kecskemét 6 1 1 3 7-9 4 15. REAC 6 1 1 4 9-15 4 16. Siófok 6 1 5 1-12 3 i: .A A bajnokság állása: 1. Bocs 4 3 1 10-4 10 2. Ceqléd 4 3­1 5-3 9 3. Makó 4 2 1 1 5-2 7 4. Szolnok 4 2 1 1 8-6 7 5. MTK II 4 2 1 1 7-7 7 6. Ferencváros 3 2­1 13-5 6 7. Békéscsaba 4 2­2 8-12 6 8. Vecsés 4 1 2 1 10-5 5 9. Jászberény 4 1 2 1 9-7 5 10. BKV Előre 3 1 2­4-3 5 11. Vác 4 1 1 2 14-11 4 12. DVSC II 4 1 1 2 5-8 4 13. Baktalórántháza 4 1 1 2 2-8 4 14. Kazincbarcika 4 1­3 4-8 3 15. Tököl 4 1­3 9-18 3 16. ESMTK 4 1 3 5-11 1 Apostu alakítása: mesteri! A három gólig jutó romániai támadó ve­zérletével kiütéssel nyert a Szpari. Nyíregyháza (KM - B. T.) - A heti gondok után, a REAC elleni bajnokit megelőző utol­só edzésre már éppen kezdtek egyenesbe jönni a dolgok a Nyíregyháza Spartacus élvo­nalbeli futballcsapatánál, ami­kor a pénteki tréningen nagyinak látszó) baj történt: az utóbbi két meccsen rend­re eredményes Bogdan Apos­tu olyan balszerencsésen üt­között Illyés Dániellel, hogy a román csatárt vállficammal a kórházba kellett szállítani. Emberelőnyünket nagyon okos, . taktikus játékkal használtuk ki, különösen a második félidőben. Révész Attila Még szombat délután is úgy tűnt, hogy a támadó nem lép­het pályára, ám az orvosi til­tás ellenére, saját felelősségé­re vállalta a játékot. Nagyjá­ból ekkor el is dőlt a mérkő­zés. Merthogy Apostu olyat tett, ami nyíregyházi futbal­listának az élvonalban koráb­ban csak egyszer sikerült: mesterhármast szerzett. Az utóbbi három bajnokin ötször eredményes támadó Ruszlan Csernijenko 2000 őszi, Hon­véd elleni teljesítményét kopí- rozta le a szombat esti mérkő­zésen. Vitatott lesgólok És ha Apostu nem ilyen ön­zetlen, akkor bizony még to­vább juthatott volna: az 58. percben ziccerben Bárányos elé tálalt, aki - legalábbis A társak háromszor ünnepelhették Bogdan Apostut (középen) További fotók és videó: szon.hü (Fotó: Balázs Attila) Ortó asszisztens szerint - les­ről talált a hálóba. Apostu már a meccs elején is nagy kedvvel játszott, az első gól­nál mesteri mozdulattal tette tovább a labdát, és a kapu elé is kiválóan érkezett. Pár perc múlva emberelőnybe került a Szpari, és bár a játékrész vé­gén Balaskó kapufájánál me­leg pillanatokat éltek át a ha­zaiak a hűvös estén, a máso­dik gól nyugtatólag hatott. Hatalmas játékkedv Miskolczi, Perényi, Bárá­nyos, Lippai, Mboussi, Ramos és persze Apostu játékkedvé­re addig sem lehetett panasz, ám nevezettek a második já­tékrészben még felszabadul­tabban futballoztak. A két újabb találaton kívül született még három lesgól (Bárányos a hosszabbításban szerzett, a második ilyen jellegű, igen­csak vitatható találata után cseppet ki is akadt) is hazai részről, magyarán a Szpari még jobban kitömhette volna a kiállítás után szétesett, zsi­nórban negyedik vereségét el­szenvedő ellenfelét. Ezzel együtt: a piros-kékek részéről ez egy tökéletes este volt! KfIE kmtippek.szon.hu • Korábban. A REAC elleni tavalyi mérkőzések, letölthető. (PDF, 220 kB) Percek, események 19. perc: Perényi indítását Apostu sarokkal tette tovább Bárá­nyoshoz, aki így megiramodhatott a bal oldalon. A tizenhatoson belülre érve a középpályás a támadást kísérő Apostuhoz passzolt, aki 8 méterről a kapu bal oldalába lőtte a labdát, 1-0. ________ 22. perc: Miskolczi rángatta meg Erős mezét, aki belekönyökölt a nyíregyházi játékosba. Mindez a REAC térfelének közepén tör­tént, miközben a labda a másik oldalon pattogott. Márkus asszisz­tens magához rendelte Bede játékvezetőt, a konzultáció követ­keztében Erős piros, Miskolczi sárga lapot kapott. _____________ 30. perc: Ramos ívelt előre a felezővonalról, Dosso mellre vette a labdát, majd 14 méterről megcélozta a kaput - Szántai bra­vúrral tolta a jobb oldali kapufára a labdát.___________________ 40. perc: Lisztes végezhette el a szabadrúgást balról, a tizenha­tos vonalától, az alapvonal közeléből. Beívelés helyett visszagu­rította a labdát Balaskónak, akinek 18 méteres, hatalmas erejű lövése a lécről a gólvonal elé vágódott. Ezzel még nem hárult el a veszély, Sallai ismétlését ugyanis Mboussi mentette a kapu torkából. __________________________________________________ 42. perc: Miskolczi jobbról, a tizenhatos és az oldalvonal közöt­ti területről kapu elé küldött szabadrúgásából Apostu 4 méterről a bal alsó sarokba fejelt, 2-0.____________________ __ 68. perc: Bárányos bal oldali szöglete után Apostu előrehajolva, 5 méterről a kapu jobb oldalába fejelt. Mesterhármas. 3-0. 78. perc: Apostu lódult meg a jobb oldalon, pontos beadásából Sevel előrevetődve, 6 méterről úgy fejelt a kapuba, hogy a lab­da a lécről vágódott a gólvonal mögé, 4-0. Mindent kibírt a Baktalórántháza Rákóczi (a földön) állítja meg a rutinos Szatmárit (Fotó: hbn) tese újfent idegenben lépett pályára - ezúttal a DVSC II.- DEAC otthonában. A vendé­gek mindvégig fegyelmezet­ten, taktikusan küzdöttek, en­nek jutalmaként pontot sze­reztek: az elsőt látogatóként ebben a szezonban. A közepes színvonalú mér­kőzésen a szünetig kiegyenlí­tett volt a játék, egészen a haj­Emberhátrányban, ti­zenegyest hárítva szer­zett bravúrpontot a Kovács-legénység. ráig, amikor a hazaiak átvet­ték az irányítást. A hajrában erősen vitatható büntetőt ítél­tek a „kis Löki” javára, amit Sándor kapus nagy bravúrral megfogott - a labda ki sem pattant róla. Nem elég a bün­tető, az esetnél Szilágyi Krisztián kiállítása is borzol­ta a kedélyeket. Megdolgoztak érte Ezt követően felpörögtek az események, mindkét oldalon kialakult egy-egy meleg hely­zet. A minden hátráltató kö­rülményt kibíró baktaiak így emberhátrányban fejezték be a meccset, megdolgozva a szá­mukra sikert jelentő döntetle- nért. SS nb2.szon.hu Korábbi beszámolók, írások Balhé a vonaton Nápoly (MTI) - Nápo­lyi futbaüszurkolók csap­tak össze a rendőrökkel, miután gyakorlatilag el­foglalták azt a vonatot, amellyel csapatuk AS Ro­ma elleni vasárnapi mér­kőzésére tartottak. Az ultrák számos tagja nem rendelkezett jeggyel, ám úgy gondolták, joguk van a szerelvényen tartózkod­ni, ennek pedig számos olyan utas itta meg a le­vét, akik nem a rangadó­ra, „csak” a fővárosba tartottak. Debrecen (KM) - A Bakta­lórántháza NB Il-es futballcsa­pata javítani tudott. A Szol­nok elleni súlyos vereséget követően Kovács János együt­További erodmónyok 4, forduló Békéscsaba-Vác 2-1 (2-0) Vecsés-MTK II 6-0 (1-0) Tököl-Ceqléd 0-1 (0-1) Jászberény-Szolnok 4-1 (2-1) Bőcs-ESMTK 4-0 (1-0) Makó-Kazincbarcika 3-0 (2-0) A BKV Előre-Ferencváros mérkőzést hétfőn rendezik, DVSC ll-DEAC-Baktalórántháza 0-0 Debrecen, 300 néző, v.: Szőllősi. DVSC ll-DEAC: Verpecz - Nagy Z„ Ludánszki, Szatmári, Fodor M. - Nagy R„ Spitzmüller, Kardos N. (Varga J„ 74.), Rezes (Korhűt, 79. perc) - Eterovic (Szilágyi P., 68.), Vinicius. Edző: Kondás Ele­mér ______________________________________________________ Baktalórántháza: Sándor G. - Tolnai, Bodnár, Mező, Deák T. - Vágó Z. (Doros, 78.), Rákóczi 5, Márkus, Illés Gy. (Kozma A„ 67.), - Szabó R., Kozma J. (Szilágyi K., 67.). Edző: Kovács János. 86. perc: bal oldali szöglet után Szilágyi Krisztián és Szilágyi Péter került a földre, a játékvezető pedig nagy meglepetésre tizene­gyest ítélt, egyúttal második sárga lapja után kiállította a baktai játékost. A büntetőt Spitzmüller végezte el, lövését Sándor meg­fogta^ ____________ Mesterszemmel Kondás Elemér: - Végig mi irányítottuk a találkozót, még tizen­egyest is hibáztunk, sajnálom, hogy nem sikerült hazai pályán nyernünk. _________________________________________________ Kovács János: - Nagyon értékes pontot szereztünk idegenben, kezdünk úgy összeállni, ahogyan várom a csapattól. Baki. Puyol (balról) és a Barcelona meglepe­tésre 1- 0-ás vereséget szenvedett az újonc Numancia otthonában a spanyol labdarúgó-baj­nokság nyitófordulójá­ban. (Fotó: EPA)