Kelet Magyarország, 2008. augusztus (65. évfolyam, 179-203. szám)

2008-08-18 / 193. szám

2008. augusztus 18., hétfő KELET SPORT /12 TABELLA A labdarúgó NB III. Tisza-csoport állása: 1. Nagyecsed 2 2 -— 6-0 6 2. Diósgyőr II 2 2 -— 7-3 6 3. Ibrány 2 2 -— 6-3 6 4. Hajdúböszörény 2 1 1 — 1-0 _4 5. Berettyóújfalu 2 1 -1 5-2 3 6. Nyíregyháza II 2 1 -1 3-1 3 7. Tiszalök 2 1 -1 2-1 3 8. Hajdúszoboszló 2 1 -1 4-4 3 9. Nyírmada 2 1 -1 2-2 3 10. Balkány 2 1 -1 1-3 3 Várda SE 2 1 -1 1-3 3 12. Kemecse 2- 2 — 1-1 2 13. Tiszakanyár 2- 1 1 2-3 1 14. Létavértes 2 — — 2 0-2 — 15. Tuzsér 2 — — 2 1-6 — 16. Volán-Sényő 2- -2 2-10-LABDUtOÓ NB Hl. TISZA-CSOPORT. B. FORDULD Halmosiék legyőzték Geráékat London (MTI) - Halmosi Péter csapata, az újonc Hull City 2-1-re legyőzte a Gera Zoltánnal felálló Fulham együttesét az angol labdarúgó-bajnokság nyitófordulójában. Hal­mosi a 62. percben csereként lépett pályára, míg Gera Zoltán kezdőként végig játszotta az összecsapást. A címvédő Manchester United hazai környezetben mindössze 1-1-es döntetlent ért el a Newcastle United ellen, a Chelsea viszont 4-0-ra kiütötte a kupagyőz­tes Portsmouth-t. A Liverpool idegenbeli győzelemmel startolt és az Arsenal is nyert. Meglepetés a megerősített Manchester City és Tottenham veresége. Ecseden Létavértes-Várda SE 0-1 (0-1) Létavértes, 250 néző, v.. Tóth P. Létavértes: Szécsi - Bényei, Szilágyi, Plókai P., Kontra, Minyik, Buries, Sigér (Zsíros), Hajdú, Gomze, Nagy D. (Tóth F.). Edző: Gyarmati András. Várda SE: Petranics - Dolhai, Krizán, Deák, Jánvári, Cseke, Baksa, Varga J. (Balogh G.), Csuka (Horváth Z.), Spekker (Kerepesi), Balázsi. Edző: Kocsis János.__________________ Óvatosan kezdtek a felek, majd egy jól sike­­rült kontratámadásból vezetést szerzett a ven­dégcsapat. A második félidőben mindkét ka­pu előtt adódtak helyzetek, de az eredmény már nem változott. Gól: Spekker (27. perc). Kiállítva: Tóth F. (83. perc). Jó: Szécsi, illetve Baksa, Deák, Varga J., Spekker._____________ Kocsis János: - Akadozott ugyan a játé-kunk, de a csapat küzdenitudására büszke vagyok. Nyíregyháza Spartacus ll-Balkány ______________________________0-1 (0-0) Tiszavasvári út, 100 néző, v.: Radványi. Spar­tacus II: Tóth N. - Markos, Kántor F. (Pus­kás), Nánási, Ur, Lakatos, Bakos (Orgován), Farkas M. (Varga K.), Nagy D„ Fekete Á„ Si­mon G. Edző: Balogh Zoltán. Balkány: Varga I. - Tatai, Sarkadi (Kiss L), Kotricz Z., Szabó I., Rácz L, Tóth Z. (P. Juhász A.), Vass Z. (Gö­rög), Sándor M„ Vasas, Ulics. Edző: Vadon Lajos._________________________________________ Az első félidőben sok más helyzet mellett Simon révén tizenegyest is hibázott a Spar­tacus. A Balkány egyre inkább felbátorodott, és hajrában emberelőnyben játszva egy ka­pufa mellett a győztes gólt is megszerezte. Gól: Vasas (77.). Kiállítva: Varga K. (második sárga lap után, 71.). Jó: az egész vendég­csapat________________________________________ Balogh Zoltán: - Ez a vereség szégyen szá­munkra. Sok mindenre lehetne fogni, de csak mi tehetünk róla. Ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni._________________________ Vadon Lajos: - Tizenkilencre bejött az alsó, ami három pontot ért nekünk.______________ Nagyecsed-Tuzsér____________3-0 (1-0) Nagyecsed, 350 néző, v.: Sápi Nagyecsed: Makó - Patály, Ricsei, Szűcs Tibor, Tősér, Tóth T., Gádzsa, Balogh J., Szakács (Bulyáki A.), Csáki R. (Bulyáki Z.), Kiss D. (Nyíri). Edző: Feczkó Tamás. Tuzsér: Dobó - Iván A. (Danes A.), Babjak, Gombkötő Z. (Setét), Takács J. (Nagy G.), Simay, Gergely I., Jeddi, Fodor A., Kosztyú, Győri. Szakmai igazgató: Nagy Gábor.________________________________________ Nagyon jó mérkőzést láthatott a szépszámú közönség. Mindkét csapat győzelemre ját­szott, a Nagyecsedet a második gól nyug­tatta meg igazán, és sorra alakította ki helyzeit. Az ecsediek győzelme teljesen megérdemelt, bajnokságbeli második megyei rangadóját is 3-0-ra nyerte a Feczkó-csapat. Gól: Csáki R. (14. és 68.), Szakács (47.). Jó: Tóth T., Csáki R., Gádzsa, Szűcs Tibor, Ricsei, illetve Babjak, Dobó- (Tudósító: Bíró Attila) Feczkó Tamás: - Jó csapatot vertünk meg nem rossz játékkal. Úgy érzem, sikerült ki­­szolgálnunk a közönségünket._______________ Nagy Gábor: - Megérdemelt nagyecsedi győ­­zelem, még ilyen különbséggel is.___________ Nyírmada-Tiszalök___________1-0 (0-0) Nyírmada, 300 néző, v.: Bendik T. Nyírmada: Tuza - Mátyus Cs. (Pál), Fejes, Tóth Sz., Járomcsák (Isztrán), Németh A., Danku, Sző­ke I., Katona Gy., Kimer, Haburcsák (Balázs). A Chelsea színeiben Joe Cole (balra) kezdte meg a gólgyártást (Fotó: epa) Lőw nélkül nyertek Gelsenkirchen (MTI) - Az újonc Hoffen ­heim története első élvonalbeli mérkőzésén 3-0-ra nyert Cottbusban a német labdarúgó­bajnokság nyitófordulójában. Lőw Zsolt nem lépett pályára a győztes együttesben. Hajnal Tamás csapata, a Borussia Dortmund a ma­gyar légióssal a pályán nyert a Bayer Lever­kusen vendégeként 3-2-re. A Borussia harma ­dik találata Hajnal szöglete után született. Huszti Szabolcs is végigjátszotta a kilencven percet a Gelsenkirchenben három góllal vere­séget szenvedő Hannover gárdájában. Feczesin Miskolczi társa Budapest (MTI) - Feczesin Róbert átke­rült az U21-es magyar labdarúgó-válogatott keretébe és a korosztályos együttessel készül a tatai edzőtáborban a keddi San Marino el­leni Európa-bajnoki selejtezőre. Ugyanennek a válogatottnak tagja a Nyíregyháza Sparta­cus csapatkapitánya, Miskolczi László is. Az Albert Stadionban 20.45-kor kezdődő találko­zóra a belépés minden szurkoló számára in­gyenes. Feczesint azt követően hívta be Vár­­hidi Péter, a korosztályos együttes szakve­zetője, hogy a támadó a keretszúkítés során kimaradt az A-válogatottból, amely augusz­tus 20-án a Puskás Ferenc Stadionban fogad­ja 18 órától Montenegrót. SPORT-FITNESS LABDARÚGÓ DR. ZILAHI MEGYEI 1. OSZTÁLY, I. FORDULÓ Néni kukoricáztak az újonc szakolyiak Minden) táska akciós áron!,1 Hátizsákhoz tornazsák UoSSI.tou az ajándék!! j Nike Nyíregyháza^ Rákóczii uh 18' 20? Nyírbátor-Tiszabecs__________3-1 (2-1) Nyírbátor, 250 néző, v.: Sípos. Nyírbátor: Tóth - Lengyel, Czerula, Márton I., Bécsi, Bagoly Z., Bíró Zs., Pálvölgyi, Szarka (Széplaki), Új­falusi, Erdei. Edző: Berettyán Gábor. Tisza­­becs: Osan - Fekete T„ Nagy P., Batfalschi, (Kormány), Bartha S., Némethi (Garda E), Kövesligeti, Riskó (Dani), Zámbó, Ács G. (Pál­­fi), Skunzial (Rózsa). Edző: Szécsi Zoltán. Időn­ként meggyőző játékkal biztos hazai győze­lem a jó erőkből álló Tiszabecs ellen. Gól: Erdei, Ujfalusi, Pálvölgyi, ill. Zámbó. Ifi: 33-0! Berettyán Gábor: - Gratulálok a csapatnak, megérdemelten nyert.________________________ Szécsi Zoltán: - Gratulálok a Bátornak. Gyulaháza Nagykalló__________________M Gyulaháza, 200 néző, v.: Szabó J. Gyulahá­za: Hamzók - Molnár G., Szentmiklósi (Ke­rékgyártó), Fecsku, Tóth G., Fedor (Bardi), Deák Z., Takács, Deák B., Kántor (Gáti Sz.), Vajas (Batta). Játékos-edző: Deák Béla. Nagy­kálló: Hankószki - Moldván, Mészáros, Im­re, Márton L., Cselószki, Málik, Sárga, Nagy, Simon, Gubacsi. Játékos-edző: Drágár Zsolt. A nagy iramú, színvonalas találkozó első fél­idejében több volt a hazai helyzet, a máso­dik félidőben csökkent az iram, meddőnek bizonyult a gyulaházi fölény, a döntetlen igaz­­ságos. Ifi: 0-6. (Tudósító: Bardi Béla) _______ Deák Béla: - Elégedett vagyok a látottakkal. Jól futballoztunk, ma csak a gól hiányzott. Drágár Zsolt: - Taktikus játékkal sikerült pont­tal távoznunk egy olyan csapat otthonából, ahonnan keveseknek adatik majd meg ha­­sonló élmény.________________________________ Kótaj-Tiszavasvári____________2-1 (0-0) Kótaj, 400 néző, v.: Homonai. Kótaj: Czenki - Puskás, Horváth, Lipcsei, Müller, Ignácz D. (Torna), Ignácz Cs., Kató, Lucskai, Ferenczi F. (Moravcsik), Simtchatcha. Edző: Csorna De­zső. Tiszavasvári: Krizsanovszki - Gál, Tályai (Búr), Kővári, Hegedűs (Pólyák), Bodnár, Reznek, Antal (Lakatos, Váradi), Lajos, Nyisz­­tor, Fazekas. Edző: Fecsku István. Megérde­melt a hazai győzelem. Gól: Puskás, Simtchatcha, illetve Fazekas. Kiállítva: Kővá­­ri (89.). Ifi: 2-1. (Tudósító: Orosz Mihály) Csorna Dezső: - Megcáfoltuk a két ellenünk tippelő szakembert.__________________________ Fecsku István: - Nem tudunk túllépni a saját árnyékunkon._________________________________ Nyírteiek-Ujfehértó__________4-0 (2-0) Nyírtelek, 200 néző, v.: Gergely. Nyírtelek: Imrő - Homonyik, Bárány, Kiss A., Batári, Si­mon (Várnai), Szatmári (Horváth), Bodnár uionrrfc ragaszkodnak a 3-0-hoz Fekete Ádám és a Szpari II elhasalt a balkányi akadályban További fotók: fg] www.szon.hu (Fotó: Olajos Tamás) Edző: Szilágyi Bertalan. Tiszalök: Polgári - Czifrák, Dobos Z., Hock F., Szabó, Meszesén, Csáki V., Balázs, Csernijenko, Lengyel Á., Nagy I. Edző: Mirgai László._________________ Egyenrangú felek, döntetlenszagú mérkőzé­sén kis szerencsével nyert a Nyírmada, amely­nek tagjai naggyá tették a Tiszalök kapusát, Polgárit. Gól: Katona Gy. (85.). Jó: Tóth Sz., Danku, Katona Gy., illetve Polgári, Szabó P., Dobos Z., Csernijenko, Balázs. (Tudósító: Roskó János)_________________________________ Szilágyi Bertalan: - Szervezetten és fegyelme­zetten játszó vendégeket a hajrában sikerült térdre kényszeríteni.__________________________ Gál József, tiszalöki egyesületi elnök: - Végig bíztunk a döntetlenben, célunk eléréséhez még öt percet kellett volna kibírni.__________ Ibrány-Hajdúszoboszló_______3-2 (1-1) Ibrány, 200 néző, v.: Kalász. Ibrány: Pintér - Tóth Zs., Kántor Zs., Tilki, Turóczi Cs., Hor­váth N. (Novák), Turóczi M., Papp Á. (Matej ­ko G.), Szilágyi V., Fekete Á., Marcsek. Játé­kos-edző: Kántor Zsolt. Hajdúszoboszló: Sza­lánczi Z. - Császi, Klein, Garamvölgyi, Sarka­di, Nagy I. (Suta), Molnár G. (Harsányi), Sza­bó G., Madar Cs., Halász, Nagy Sz. Edző: Sza­lánczi Tamás._________________________________ Az óvatosan kezdő Ibrány ellen hamar gólt szerzett a vendégcsapat, amely ellen szüne­tig csak az egyenlítésig jutottak a hazaiak. A hajrában felpörögtek az események, az Ib­rány bebiztosította győzelmét, de a vendé­gek játékában végig benne volt a gólveszély. Gól: Marcsek (16.), Fekete Á. (87. és 89.) il­letve Nagy I. (10.), Nagy Sz. (11-esből, 89.). Jó: Marcsek, Turóczi Cs., Papp Á., Fekete Á., Kántor Zs., illetve Szalánczi Z., Garamvölgyi, Sarkadi, Madar Cs. (Tudósító: Vígh Sándor) Kántor Zsolt: - Férfias küzdelemben, taktikus, fegyelmezett játékkal megérdemelten nyer­tünk, de a játékban rengeteg a javítanivalónk. A szakolyi Palaga (balra) gólnak is örülhetett (Fotó: Balázs Attila) (Dankó), Gajdos (Komor), Bánfi, Koczák (Vi­rág T.). Edző: Vránszki Péter Újfehértó: Gé­gény - Rácz, Tárkányi, Torda, Ballai, Piskóti (Lendvai), Takács Z., Horváth, Marozsán, Kiss T., Ábrám (Sápi). Edző: Nyisztor Sándor. Az időnként elfogadhatóan játszó hazai csapat megérdemelt, magabiztos győzelmet szerzett. Gól: Bánfi, Bodnár, Dankó, Virág T. Ifi: 2-6. (Tudósító: Kovács Béla)______________________ Vránszki Péter: - Egy szimpatikusán játszó el­lenféllel szemben megérdemelt győzelmet arattunk.______________________________________ Nyisztor Sándor: - Kellemes ellenfelek vol­tunk__________________________________________ Záhony-Fehérgyarmat_________3-0 (0-0) Záhony, 200 néző, v.: Sándor Cs. Záhony: Csépke - Árva (Csákvári), Semegi J., Tóth R., Molnár (Papp), Fekete, Semegi T., Orosz, Ba­logh S., Németh (Pelsőczi), Kovács (Péter). Edző: Pokol László. Fehérgyarmat: Koncz - Igaz, Ország L, Radács, Tóth, Ács, Barna (Bar ­Szalánczi Tamás: - Az első félidőben jól fut­balloztunk, a másodikban pedig előjött a be­tegségünk, és a végjátékban nem tudtunk összpontosítani.______________________________ Kemecse-Hajdúböszörmény 0-0 Kemecse, 350 néző, v.: Szabó I Kemecse: Szabó A. - Homann, Szatke, Kató I. (Somo­gyi), Hadházi, Balogh Gy., Hokk, Karkusz, Ruska (Lábas), Ádámszki, Ignácz Z. Edző: Koskovits György. Hajdúböszörmény: Bákonyi - Kerek, Király L, Papp F., Hortó, Kiss L. (Do­rogi), Arnóczki, Bellon, Lovas M., Balás (Bu­­zsáki), Kolbe (Usztics). Edző: Németh Károly. A kezdeti bizonytalanság után a hazai csapat fokozatosan magára talált, egymás után dol­gozta ki helyzeteit, melyek sajnos kimarad­tak. így a taktikailag kiválóan felkészített Bö­szörmény rászolgált az egy pontra. Jó: az egész hazai csapat, illetve Király L., Lovas M. Koskovits György: - A mai mérkőzésen csak a helyzetekig jutottunk el, ha ezen javítani tudunk, akkor az eredmény sem marad el. Németh Károly: - Kiegyenlített mérkőzésen a jól futballozó Kemecse ellen ugyan előttünk adódott a meccslabda, de a döntetlen igaz­ságos^ Berettyóújfalu-Volán-Sényő 5-0 (3-0) Berettyóújfalu, 300 néző, v.: Mencsik. Berettyóújfalu: Pallai - Nagy I. (Nagy R.), Angyalos, Szitkó, Bácsi, Jancsó (Nemes), Sáfár, Csordás, Ékes, Nagy Z., Lovas N. (Trip­­pon). Edző: Selyem Nándor. Volán-Sényő: Fucsovics - Dóczi, Pljutyinszkij, Kató Cs. (Csobán), Székely Z., Csajkó, Ungi, Tóth Cs. (Sándor L), Capatina, Orosz T. (File), Bodnár G. Játékos-edző: Rubóczki Tibor.____________ A mérkőzés elején megkapta „szokásos" gól­ját a Sényő, amely kitámadt, és ezt ki­használva a házigazda elhúzott. A máso­dik félidőben a helyzetek alapján akár egyen­tha), Juhász, Fehér (Máté), Bakk (Talpas), Or­szág Zs. Edző: Siti Ferenc. A második félidő­ben mutatott játékkal magabiztosan győzött a hazai csapat. Gól: Kovács, Papp, Balogh S. Ifi: 9-1. (Tudósító: Erdei Árpád)_____________ Pokol László: - A fiatal, szervezett ellenfelet csak a második félidőben sikerült legyőzni. Siti Ferenc: - A hazai együttes a máso­dik félidei játékával rászolgált a három pont­ra, a gólkülönbséget viszont túlzottnak ér­­zem.__________________________________________ Szakoly-Nagyhalász____________2-0 (0-0) Szakoly, 300 néző, v.: Szíjjártó. Szakoly: Tóth K. - Dán, Karaffa, Újfalusi G., Drahos, Madzin, Balogh N., Palaga (Boros), Vadicsku, Kovács T. (Pécsi), Ványi (Kulánda). Játékos­edző: Boros Gyula. Nagyhalász: Szobonya - Vincze, Kelemen, Bárány, Babják, Csombók Z. (Lakatos), Asztalos, Földi, Fiumei, Ander­­ka, Kurucz (Csombók Cs.). Edző: Madalina György. A szakolyi Kukoricás Napok jól sike­líthetett volna Sényő, ehelyett újabb gólokat kapott. Gól: Sáfár (3. és 61.), Jan­csó (18.), Bácsi (19.), Pljutyinszkij (öngól, 70.). Jó: Lovas N., Sáfár, Nagy Z., Jancsó, illet­ve Dóczi, Capatina, Ungi. (Tudósító: Pehely Zoltán)________________________________________ Selyem Nándor: - Az első félidő nagyszerű játékával eldöntöttük a mérkőzést, ilyen kü­­lönbséggel is megérdemelten nyertünk. Rubóczki Tibor: - A huszadik percben eldőlt a meccs, a második félidőben kapott gólok­kal együtt pedig újabb súlyos vereséget szen­­vedtünk.______________________________________ Diósgyőr ll-Ttszakanyár_______2-1 (1-0) Hejőcsaba, 100 néző, v.: Buczkó. Diósgyőr II: Vojinovics - Bokros, Menyhért, Kleiber, Trbovics, Kovács Á., Horváth Sz. (Sztankó), Szélpál (Villás), Balogh D. (Kaponyás), Lipusz, Kánya. Edző: Deák István. Tiszakanyár: Balázsy - Papp M., Göncz, Kiss G., Gerliczki, Oncsó (Vedres), Kiss I., Csernák, Ponczók (Nagy G.), Böszörményi (Háda K.), Gráf. Edző: Virovecz Pál.__________________________________ Az első félidő első felében a vendégcsapat gyenge teljesítményt nyújtott, utána rendez­te sorait, felvette a versenyt a házigazdával szemben, és amennyiben nem kell nélkülöz­nie négy kezdőjátékosát, a pontszerzés is összejöhetett volna. Gól: Lipusz (12. és 78.), illetve Göncz (11-esből, 88.). Jó: Lipusz, Voji­novics, Szélpál, illetve Göncz, Gráf, Gerlicz­­ki. (Tudósító: Háda Tivadar)_________________ Deák István: - Az első félidőben már eldönt­­hettük volna a mérkőzést, ehelyett kiszenved­­tük a győzelmet az erős ellenféllel szemben. Virovecz Pál: - Több volt a mérkőzésben, alapembereink hiányát megéreztük. WHiMm ***** nb3.$ZQmbu, Korábbi fordulók, beszámolók rültek, a csapat emlékezetessé tette a megyei labdarúgásba való visszakerülését. Gól: Pala ­ga (1 1-esből), Madzin. Kiállítva: Dán (80.). Ifi: 2-1. (Tudósító: Tamás Csaba)_______________ Boros Gyula: - Fegyelmezett, tudatos játék­kal megérdemelten nyertünk egy jó csapat ellen. Bebizonyítottuk, hogy nem véletlenül kerültünk ebbe az osztályba.________________ Madalina György: - Megérdemelten nyert a hazai csapat, ráadásul a szakolyi közönség jól vezette a mérkőzést._________________________ Demecser-Nyírkarász 2-2 (1-0) Demecser, 200 néző, v.: Kocsis. Demecser: Kanócz - Varga E. (Hajnal), Batár, Gombkö­tő J., Kardos (Kelemen), Csire, Fekete (Ujj), Kertész L., Kertész K. (Kiss G.), Kocsis Z. (Lehoczki), Minyin. Edző: Végéra Attila. Nyír­kárász: Pekk - Lévai, Varga S., Mándoki, Tóth L., Kovács L. (Vincze V.), Danku, Rákóczi, Turóczi (Bálint), Éles, Gazdag (Makai). Játé­kos-edző: Dudás Zoltán. Erős iramú, sport­szerű meccsen a fiatal demecseriek két vé­delmi hibából kiengedték a nyerési lehető­séget, az eredmény igazságos. Gól: Minyin, Kertész L., illetve Éles 2. Ifi: 4-3. (Tudósító: Gera Sándor)_________________________________ Végéra Attila: - Kétgólos vezetés után hamar szembesülni kellett azzal a ténnyel, hogy bő­­ven van még csiszolnivaló a játékon.________ Dudás Zoltán: - Két ellentétes félidő után a másodikban közelebb áltunk a győzelemhez. Sok sikert kívánok a hazai csapatnak a foly­tatásban! Nyírcsaholy-Mándok 2-4 (2-~3) Nyírcsaholy, 200 néző, v.: Kristán. Nyírcsa­­holy: Oláh M. - Kósa J., Petrohai S. (Kósa G.), Both, Lukács, Szender (Petrohai M.), Batizi- Pócsi, Szabó V., Valóczki, Katona (Kiss E.), Botos. Játékos-edző: Kósa József. Mándok: Barkaszi - Geda, Pásztor, Danes, Cap, Mol ­nár (Gégény),, Karasz, Matyi (Balászl), Angyal (Szelesí), Török (Sajtos), Bagin (Bíró J.). Játé­kos-edző: Danes Béla. Az első húsz percben túlzottan tisztelték a vendégeket a hazaiak, mire partiba kerültek, addigra emberhátrány­ba is... Gól: Botos, Both, illetve Török 2, Angfyal, Bíró J. Kiállítva: Oláh M. (33.). ifi: 4-3. (Tudósító: Tengyel Zoltán)_____________ Kósa József: - A jó erőkből álló vendégek megérdemelten nyertek. Tíz emberrel is tar­tottuk a lépést, bár rúgtunk két gólt magunk­­nak. _______________________________ Danes Béla: - Az emberelőny megzavarta a csapatot. Magunknak tettük nehézzé a mécs­esét, de megérdemelten nyertünk.