Kelet-Magyarország, 2008. június (65. évfolyam, 127-151. szám)

2008-06-02 / 127. szám

LABDARÚGÓ NB I. 30. FORDULÓ J J'J'j'j-j J j J J-j'jJ j J J JJJJJJJJJ J J J J J J J J J jJ J J j j j" Vasas-Nyíregyháza Spartacus ________________3-1 (0-1) Fáy utca, 1000 néző, v.: Iványi Z. Gól: Lázok (52. perc), Pan- dur (69.), Németh N. (91.), illetve Lippai (11-esből, 45.). Diósgyör-Ovöri ETO__________________________1-3 (0-1) Diósgyőr, 5000 néző, v.: Bede. Gól: Kamber (86 ), illetve Böőr (43.), Brnovic (55.), Bajzát (76.). _________________________ Debrecen-Újpest_____________________________3-1 (2-0) Debrecen, 7500 néző, V: Arany. Gól: Bogdanovic (7., 86.), Kerekes (39.), illetve Regedei (85.). Kiállítva: Habi (Újpest, 56.).___________________________________________________ Bp. Honvéd-Tatabánya ______________________4-1 (1-0) Bozsik-stadion, 300 néző, v.: Király K. Gól: Abraham (30. és 75.), Bárányos (73. és 90 ), illetve Kovács I. (58.). __________ Siófok-Paks ________________________ 1-1 (1-1) Siófok, 500 néző, v.: Fábián. Gól: Melczer (37.), illetve Tam­nási (30.). ______________________________________________ Kaposvár-REAC _____________________________ 3-0 (0-0) Kaposvár, 2000 néző, v.: Mészáros. Gól: Oláh (51. és 58.), N. Nikolics (81.).________________________________________ A Zalaegerszeg-FC Fehérvár mérkőzést hétfőn (18 óra), ren­dezik.__________________________________________________ ■ Az MTK-Sopron mérkőzés három pontját a Sopron kizárása miatt 3-0-ás gólkülönbdséggel az MTK kapta. Tabella ú'i jj j j Jjj jj jj i j ^ A balnoksáq állás« ______________________________ 1. MTK _________30 20 6 4 67-23 66 2. Debrecen _____30 19 7 4 67-29 64 3. Győr ________. 30 16 10 4 64-35 58 4. Újpest 30" 16 7 7 58-40 ~ 55 ~ 5. FC Fehérvár 29 16 3 10 45-31 51 6. Kaposvár 30 14 9 7 48-38 51 7. Zalaegerszeg 29 13 7 9 54-36 46 8. Bp. Honvéd 30 12 7 11 45-36 42 9. Vasas ________30 12 5 13 41-45 41 10. Nyíregyháza 30 11 7 12 34-37 40 . 11. Paks _________30 9 10 11 51-51 37 ' 12. REAC 30 7 9 14 42-60 30 13. Diósgyőr 30 5 13 12 43-63 28 14. Siófok________30 6 9 15 33-46 27 15. Tatabánya 29 2 4 23 33-89 10 16. Sopron kizárva , .......,.... , ,• .. .-M LABDARÚGÓ NB II. Keleti csoport, 30. forduló, további eredmények Bfics-BKV Előre____________ _________________0-0 TőkóhVác _____________________________2-2 (0-0) Ceqléd-Kazincbarcika _________________2-2 (0-1) Jászberény-Vecsés ______________________2-1 (2-0) Mezőkövesd-Makó 4-3 (2-1) Kecskemét-Orosháza 4-1 (1-0) Tabella .1 A balnoksáq végeredménye: ____________________ 1. Kecskemét 30 24 3 3 74-23 75 2. Szolnok _________30 20 3 7 52-29 63 3. Ferencváros 30 18 8 4 63-35 62 4. Makó ___________30 13 11 6 52-34 50 5. Vác _____________30 13 6 11 52-34 50 6. Vecsés 30 12 9 9 43-42 45 7. Kazincbarcika 30 11 11 8 43-41 44 8. Bőcs ____________30 11 9 10 47-42 42 9. Jászberény ___ 30___9^ 9__12 28-36 36 10. Cegléd __________30 10 5 15 33-53 35 11. Baktalórántháza 30 8 10 12 31-43 34 12. Tököl ___________30 9 5 16 28-52 32 13. BKV Előre 30 8 5 17 43-49 29 14. Orosháza 30 7 8 15 41-56 29 15. Tuzsér 30 6 5 19 29-59 23 16. Mezőkövesd 30 4 7 19 26-51 19 J KIÜT Nyerjen LCD-TV-t! Szeretne megnyerni egy LCD-tévét? Nem lesz nehéz, mindössze azt kell megtippelnie lapunkban, vagy internetes portálunkon, a Szabolcs Online-én, hogy melyik csapat nyeri a labdarúgó Európa-bajnokság június 29-ei dön­tőjét. Azok vesznek részt sorsolásunkon, akik a szon-on regisztrálnak és tippelnek játékunkra, vagy kitöltik az aláb­bi szelvényt és június 24-én, kedd 16 óráig eljuttatják szerkesztőségünkbe. A borítékra írják rá: Kelet-tévé! Sor­solás június 30-án. A döntő győztese: . Név: Cím: Tel.: Kelet előflzető-e7 □ igen □ nem Hősies harcban veszítettek ■ A nyolcvanpercnyi emberhátrány ellenére közel járt a pontszer­zéshez a Bakta. Baktalórántháza (KM - B. T.) - Mi lett volna itt, ha je­lentős tétje lenne a mérkőzés­nek? - erre gondoltunk, ami­kor azt tapasztaltuk, hogy jó­kora a felhajtás és a készülő­dés a Ferencváros labdarúgó- csapatának baktalórántházi vendégjátéka apropóján. Az NB Il-es zárómérkőzés előtt már vasárnap dél körül megindultak a rendőrök Nyír­egyházáról a kisváros irányá­ba, és már a 41-es úton ko­moly erőkkel vonultak fel. A hajráig bírták A pályán belül viszont a rendezők ügyeltek a törvé­nyességre, és olykor-olykor akadt is dolguk. Az alig több mint száz ferencvárosi szur­koló egy része ugyanis nem békés szándékkal érkezett, leginkább hecceitek és gúnyo­lódtak „kedvenceiken”. A cél­tábla közepében elsősorban Lisztes Krisztián állt, hazug­nak és árulónak titulálták az egykori válogatott irányítót. A baktai érzelmű drukke­rek kezdetben a játékvezető tevékenysége miatt köszörül­ték a torkukat: Bodnár János kiállítása miatt ugyanis nyolcvanpercnyi emberhát­rányba kényszerült a hazai csapat. A kiállítás után azon­ban új erőre kapott a Bakta, és nemcsak lelkesebben, job­ban is focizott a néhány név­telen játékossal a kezdősorban szereplő Fradinál. Illés Gyu­la szabadrúgása és Szabó Ró­bert ziccere is gólt ígért, így aztán Saliga István találata nem derült égből a villámcsa­pásként érkezett. A szünetbe­li hazai vezetés láttán a ha­zai tábor éltette kedvenceit, amit viszont a fradisták kap­tak... Bobby Davison kettős cse­rével próbálta feltüzelni játé­kosait, és a szünet után már nagy fölényben játszott a Fra­di. Mégis egy védelmi hiba kellett az egyenlítéséhez, és hiába irányította jól a hátsó sort a csatárok közül hátra vezényelt Illés László, érezhe­tő volt, hogy nem bírható ki a nyomás. Épphogy fellélegez­tek a baktaiak Lamine kiha­gyott ziccere után, amikor másfél perccel a vége előtt Shaw mattolta a házigazdát. Megérdemelte volna az egy pontot a Baktalórántháza, he­lyette be kellett érnie a közön­ség ünneplésével. A másik ol­dalon viszont a győzelem elle­nére lógó orral vonultak a já­tékosok az öltözőbe. Mert a győztesen megvívott meccs el­lenére most is kiderült, hogy óriási a káosz a Ferencváros­nál, olyan játékosok viselik a zöld-fehér mezt, akik méltat­lanok arra. _______________ KELET kmtippek szon.hu • Összegzés. A baktaiak eddigi mutatója le­tölthető (PDF, 36 kB) JEGYZŐKÖNYV, ESEMÉNYEK JJJ J JJ JJ JJ JUiiikDiiMIIIIMK ••••••••••••••••• Baktalórántháza VSE-Ferencváros __________' 1-2 (1-0) Baktalórántháza, 1000 néző, v.: Szabó S._____________________ Baktalórántháza: Sándor G. - Laskai M„ Márkus, Bodnár, Illés Gy. - Saliga I. (Czerula, 67. perc), Rákóczi, Kozma J. (Nagy D., 86.), Saliga Z. - Szabó R. (Maries G., 73.), Illés L. Edző: Kovács János. Ferencváros: Zarzycki - Souare (Kiss K., a szünetben), Dragoner, Csiszár Z„ Fülöp N. - Bartha (Lisztes, a szünetben), Lipcsei, Vin­cze O., Tóth B. - Shaw, Lamine. Edző: Bobby Davison. ________ 12. perc: Shaw lépett ki egy lecsorgó labdával, amikor a mellette futó Bodnárral összeakadt a lába, és 17 méterre a kaputól elesett. A játékvezető a hazaiak játékosának felmutatta a piros lapot. 37. perc: Illés Gy. adott középre a bal oldalról, az ötös túlsó sar­kánál érkező Saliga I. pedig 4 méterről a bal alsó sarokba pofoz­ta a labdát, 1-0. • •4««4«»4141444t.llCCt.lCL<.V.Ct.<.I.V.\.<.vvw<.-.w V-w - V-'J J J J J J J J . 63. perc: Lipcsei indítása elzúgott Márkus lába mellett, Lamine így kiléphetett, elhúzta a labdát Sándor mellett, és 8 méterről az üres kapuba gurított, 1-1. __________________________________ , 89. perc: Lipcsei balról lágyan középre emelt, Shaw pedig 7 mé­terről a bal alsó sarokba fejelt, 1-2.___________. ______________ , Mesterszemmel _______________________________________ Kovács János: - A léfszámhátrány ellenére végig egyenrangú el­lenfelei voltunk a Ferencvárosnak. Sajnálom játékosaimat, mert ; az egy pontot megérdemelték volna. ________________________ Bobby Davison: - A második félidővel lehettem inkább elégedett. A győzelem ellenére látjuk a hibáinkat, továbbra is lasan megyünk át támadásba. Sok változás várható és rengeteg munka vár ránk a nyáron. Tuzséri búcsú hazai vereséggel Tuzsér (KM) - A hazaiak a tisztes búcsú, a Szolnok az ezüstérem megszerzésének re­ményében lépett pályára va­sárnap a labdarúgó NB II. Ke­leti csoportjának záróforduló­jában. A tuzsériak az első játék­rész hajrájáig jól tartották magukat, némi mezőnyfölény­ben is játszottak, de a vendé­gek a legjobbkor, szünet előtt és közvetlenül szünet után be­találtak, majd a harmadik góljukra sem kellett sokáig várni, ezzel eldöntötték a mér­kőzés sorsát. A Virovecz- legénység tehát vereséggel bú­csúzott a másodosztálytól. Jegyzőkönyv M Tuzsér Érdért SE-Szolnok ______________________0-3 (0-1) ; tuzsér, 200 néző, v.: Guta._________ Tuzsér: Dobó - Sikorszki, Szabó I., Danes B, Ur - Szilágyi K. (Tóth T„ 59. perc), Minyin, Iván A. (Andrejcsák, 71.), Fodor A. - Fekete Á. (Gergely, 20.), Simon G. Edző: Virovecz Pál. Szolnok: Rézsó - Pintér, Antal, Urbán- Szabó, Gohér 5 (Balogh P., 81.) - Kiss Z., Szalai B., Gulyás (Nagy P., 71.), Bogdán - Freud (Domokos, 75), Remili. Edző: Viqh Tibor. ___________ 42. perc: Gohér jobboldali szabadrú­gása után Kiss Z. fején csúszott meg a labda, és Dobó felett került a iuzsé­ri kapu közepébe, 0-1. ________ 47. perc: Urbán-Szabó remek labdá­val ugratta ki Freudot, aki jobbról, 8 méterről a vetődő Dobó mellett gurí­tott a jobb sarokba, 0-2. __________ 54. perc: Dobó kigurította Urnák a labdát, aki saját kapuja előtt kereszt­be passzolt, Remili elcsípte a labdát, és 10 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 0-3._________________________ Mesterszemmel ________________ I Virovecz Pál: - Súlyos egyéni hibák okozták vesztünket, most sem hazud­toltuk meg önmagunkat.___________ Vigh Tibor. - Köszönöm mindenkinek, akik segítettek, szurkoltak, az ezüst érem szépen csillog. garancia ajándék súlyadó kötelező szerviz költség átvállalás +333 liter üzemanyag ajándékba! Chevrolet Autó Kosbor 4400 NyiietYhaj a. Kőibe u. 2-4 W 4J/SS-S9-S9 wvwvi chcvroLetautoáíiaistiof.Ntí Chevrolet Csősz 4400 NvtofVháM. Rákóul u. S0. T»L; 42/S97-S6S www ctMvral«KiOii hu 3 év nyugalom az ajánl» készpénzes H futtíre tmens vásárlás eseten is Érvényes. Az akció időtartama JüCíS. jünius sisig, vagy visszavonásig A foto* csak illusztrációk. A jjj éík üzemanyag, utalvány formájában eraenaa a kéj«»« iát halft sutok aria^hgywta«:» *;,7 to 7j f/innscm i ti? k&on»tto m ?/k»i«ifw s<Ám kAz&ttvati. a tufttozum aem iet*»s.tóirfl! raszí«**,-? ftflekiopn a fWißnwMt rtörtakeieskertesekhm. HIRDETÉS é MAGYARORSZÁG /9 2008. június 2., hétfő __________________ Illés László szabadrúgásával Lipcsei (balra), Vincze és Lamine „sze­mez" További fotók: G53 www.s2on.hu (Fotó: Olajos Tamás) m § c\j (D