Kelet Magyarország, 2008. május (65. évfolyam, 102-126. szám)

2008-05-13 / 110. szám

2008. május 13., kedd MAQVAR6R9SÍII /11 LABDARÚGÓ NB I. 27. FORDULÓ Győri ETO-Budapest Honvéd 2-2 (0-1) Győr, 2500 néző, v.: Iványi. Gól: Bajzát (64.), Varga L. (72.), illetve Diego (25.), Dobos (63. - 11-esből). Kiállítva: Völgyi (Győr, 75.)________________________ Vasas-Kaposvár 1-2 (1-1) lllovszky-stadion, 500 néző, v.: Németh. Gól: Lázok (33.), illetve Alves (16. - 11-esből), Oláh (68.). REAC-Siófok 4-2 (2-0) Sopron, 600 néző, v.: Solymosi. Gól: Somorjai (1.), Torma (45., 51., 63.), illetve Melczer (47.), Magas­földi (75.)._______________________________________ FC Fehérvár-Díósgyőr 3-1 (O-O) Sóstói stadion, 3000 néző, v.: Szilasi. Gól: Sitku (57,), Dvéri (81.), Nagy D. (90.), illetve Pintér (69.) Tatabánya-Zalaegerszeg 0-2 (0-2) Szőnyi út, zárt kapuk mögött, v.: Szabó S. Gól: Waltner (3.), Miljatovic (29,) ______________________ Paks-Ujpest 2-0 (1-0) Paks, 4000 néző, v.: Mészáros. Gól: Tököli (44.), Hef­fler (60.).________________________________________ Pénteken játszották: ___________________________ Nyíregyháza Spartacus-MTK 0-2 (0-1) A Sopron kizárása miatt Debrecen-Sopron mérkőzés három pontját, 3-0-ás gólkülönbséggel a Debrecen kapta. Tabella A bajnokság állása 1.MTK 27 17 6 4 56-22 57 2. Debrecen 27 17 6 4 59-26 57 3. Üipest 27 16 6 5 54-32 54 4. Győr 27 13 10 4 56-32 49 5. Fehérvár 27 15 3 9 44-28 48 6. Kaposvár 27 12 8 7 38-35 44 7. Zalaeqerszeq 27 12 6 9 48-33 42 8. Bp. Honvéd 27 11 7 9 41-31 40 9. Nyíreqyháza 27 10 6 11 29-33 36 10. Vasas 27 10 5 12 36-42 35 11. Paks 27 9 7 11 45-45 34 12. REAC 27 7 8 12 39-51 29 13. Diósqyőr 27 5 11 11 37-55 26 14. Siófok 27 5 8 14 29-44 23 15. Tatabánya 27 2 4 21 30-7810 16. Sopron kizárva Három magyar kvóta Budapest (MTI) - A Nemzetközi Asztali- tenisz Szövetség (ITTF) ígéretéhez híven közzétette azoknak a listáját, akik a buda­pesti világselejtezőről kvalifikálták magukat a pekingi olimpiára: a névsorban ott van Póta Georgina, Lovas Petra és Jakab János neve is. LABDARÚGÓ NB II. / -j j -j j j'-j v 2 j Ú'V v vVj'j'J'ÍW jl A 27. forduló további eredményei Vecsés-Kecskemét 2-4 (0-0) Ferencváros-Tököl 1-1 (0-0) Szolnok-Bőcs 4-0 (2-0) Vác-Mezőkövesd 4-0 (3-0) BKV Előre-Ceqléd ■ 1-2 (0-1) Orosháza-Makó 0-3 (0-0) Tabella 1. Kecskemét 27 21 3 3 62-21 66 2. Szolnok 27 19 2 6 47-25 59 3. Ferencváros 27 15 8 4 54-32 53 4. Makó 27 12 11 4 44-26 47 5. Kazincbarcika 27 12 5 10 51-35 41 6. Vác 27 10 10 7 38-36 40 7. Vecsés 27 10 10 7 39-37 40 8. Bocs 27 9 8 10 40-38 35 9. Ceqléd 27 8 9 10 25-30 33 10. Jászberény 27 8 8 11 26-37 32 11. Blórántháza 27 10 3 14 27-45 33 12. Tököl 27 8 4 15 24-48 28 13. BKV Előre 27 8 2 17 40-46 26 14. Orosháza 27 6 8 13 35-49 26 15. Tuzsér 27 6 5 16 25-49 23 Parázs hangulat, káliói siker Nyíregyháza (KM) - Parázs hangulatú mérkőzésen, nagy küzdelemben győzött a Nagykálló NB I. B csoportos kosárlabdacsa­pata hazai pályán, míg az NYFSE vereséget szenvedett idegenben. Kosárlabda NB I. B csoport Férfi, alsóházi rájátszás Nagykállói KE-Fehérvár KC 111-1Q4 (31-25, 23-33, 27-20, 30-26) Nagykálló, 50 néző, v.: Jobbágy, Kisházi. Nagykálló: Hutás L. 21/9, Lakatos I. 24/15, Zácói 19, Oláh Z. 16, Farkas 29. Csere: Tóth T. 2, Boczkó, Szabolcsi. Edző: Kovács Tibor. ______________________________ Női Tatabánya-Nyíregyházi FSE-NYKS 94-52 (29-11, 14-15, 23-13, 28-13) Tatabánya, 50 néző, v.: Surányi, Bátovszky. NYFSE: Kaskötő 11/3, Farkasinszki O. 25, Tatai, Pál V. 2, Gáspár. Csere: Fülöp 3, Ignéczi F., Gömze 5, Réti B. 3. Edző: Farkasinszki Gyuláné. Németh-tripla és gutaütés Pálvölgyi Balázs (jobbra): a mezőny legjobbjából negatív hős lett További fotók:- CSD www.szon.hv (Fotó: Balázs Attila) A kétgólos előny sem volt elegendő a baktaiak győzelméhez, szorult helyzetben a Tuzsér. Baktalórántháza, Kazinc­barcika (KM) - Az utóbbi he­tek eredménytelensége követ­keztében a baktalórántházi NB Il-es futballmérkőzés résztvevői vészesen közeled­tek az alsóházhoz, így a szom­bati találkozó tétje az volt, hogy vajon melyik fél várhat­ja majd nyugodtabban az utol­só három fordulót. Nos, a baktaiak úgy kezd­ték a meccset, hogy biztosak lehettünk benne, a csapatnak megszakad a rossz sorozata. A hazaiak öt perc alatt három gólt szereztek - fájdalom, Pálvölgyi első találatát - téve­sen megállapított - les miatt nem adta meg a játékvezető. A nézők majdnem gutaütést kaptak Guta ítéletétől... A kétgólos előny (a másik olda­lon is visszavontak egy szabá­lyos gólt les miatt) és a játék képe így is megnyugtató volt a BVSE hívei számára, ám döntő fordulatot hozott a meccsben, a Sándor István vendégedző által a szünetben eszközölt hármas csere, illet­ve Pálvölgyi kiállítása. A jász­berényiek ugyanúgy két gyors gólt szereztek, mint a meccs elején a házigazda, de mielőtt még nagyobb lett volna a baj, Illés Gyula bevágta a lerán­tásáét megítélt tizenegyest. A vendégcsapat még egyszer újí­tani tudott, és a Hídvégi soka­dik hatalmas bedobása utáni védelmi hibából az egykori nyíregyházi közönségkedvenc, a másodosztály tavalyi gólki­rálya, Németh Gyula harma­dik gólját is megszerezte. így aztán egy-egy ponttal gazda­godtak a felek, kiesési gond­jai már egyik csapatnak sem lehetnek. Nem úgy a Tuzsérnak. Az Érdért SE az utóbbi időben rá jellemző masszív játékkal jól tartotta magát Kazincbarci­kán, ám szünet előtt mégis hátrányba került. Ezzel gya­korlatilag el is dőlt a meccs, a hajrában még mindkét olda­lon egy-egy gól született, a vendégek túl későn tudtak szépíteni. Az igazsághoz hoz­zátartozik, hogy a játékveze­tés finoman szólva sem a ven­dégeknek kedvezett. JEGYZŐKÖNYV, ESEMÉNYEK Baktalórántháza VSE-Jászberény 3-3 (2-0) Baktalórántháza, 300 néző, v.: Guta. ____________ Baktalórántháza: Sándor G. - Márkus, Czerula, Koskovits, Illés Gy. - Laskai M., Rákóczi, Kozma J. (Saliga Z., 61. perc), Pálvölgyi - Szabó R. (Bodnár }., 81.), Illés L. (Maries G., 48.). Edző: Kovács Já­nos^__________________________________________ Jászberény: Róza - Fekete G. (Gulyás, a szünetben), Lukácsi, Majzik, Hídvégi - Bárkányi, Kádár G. - Ha­mar A. (Hevesi-Tóth, a szünetben), Fele, Benedek (Mohácsi, a szünetben) - Németh Gy. Edző István. Sándor 17. perc: Pálvölgyi kapott forintos labdát Czerulátói a bal oldalon, majd 14 méterről, futtából kilőtte a bal alsó sarkot, 1-0. ___________________________ 19. perc: Illés L. középről elvégzett 28 méteres sza­badrúgásból csavart a kapu jobb oldalába, Róza csak érinteni tudta a labdát, 2-0. __________ 53. perc: Pálvölgyi ütött bele kézzel a labdába az oldalvonal mellett, teljesen ártalmatlan szituációban. A baktai játékos így a kiállítás sorsára jutott, hi­szen megkapta második sárga lapját. ____________ 76. perc: Mohácsi jobboldali szöglete után Németh Gy. elé került a labda, aki mellre vette, majd látvá­nyos mozdulattal, 3 méterről a bal felső sarokba ol­lózott. A labda beszorult a hálótartó vas és a háló közé, 2-1.____________________________________ 80. perc: Mohácsi adott be balról, Hevesi-Tóth a túloldalról középre fejelt, és a jobboldali kapufánál érkező Németh Gy. 3 méterről a léc alá bólintott, 2-2. ______________________________________________________________ 84. perc: baloldali beadás után Bárkányi rántotta le a tizenhatoson belül Illés Gyulát, a megítélt tizen­eqyest a sértett vágta a léc alá, 3-2. _______ 91. perc: Hídvégi baloldali bedobása után Sándor elnézte a labdát, Németh Gy. pedig 2 méterről az üres kapuba fejelt. Mesterhármas, 3-3, Mesterszemmel Kovács János: - Megnyertnek hitt mérkőzést en­qedtünk ki a kezünkből.________________________ Sándor István: - Egy félidőnyi előnyt nem szabad adni a jó erőkből álló Baktalórántházának, de a má­sodik játékrészben mozgósítottuk tartalékainkat, és ha kis szerencsével is, de sikerült elvinnünk egy pon­tot. Kazincbarcika-Tuzsér Érdért SE 2-1 (1-0) Kazincbarcika, 400 néző, v.: Szöllősi. Kazincbarcika: Tajti - Hanász, Bányai, Sebök, Rom- hányi - Engi (Dávid, 67. perc), Kovács P., Elek (Ve­réb, 89.), Kerekes - Binder, Máthé (Németh, 82.). Edző: Kocsi József._____________________________ Tuzsér: Nagy Z. - Jeddi, Sipos T., Danes B, Ur - Sza­bó I. (Sikorszki, 78.), Babjak (Minyin, 70.), Iván A., Fodor A. - Simon G., Fekete A. (Tóth T., 75.). Edző: Virovecz Pál. __________________________________ 37. perc: Binder 25 méteres szabadrúgása után a labda a felső lécről Romhányi elé került, akinek is­métlése után Ismét újra csattant a játékszer. A le­pattanóra Máthé érkezett és közelről a hálóba lőtt, 1-0_____________. 88. perc: Dávid a felezővonalnál szerzett labdát a bal oldalon, egyedül kapura tört és 10 méterről a kapu jobb oldalába helyezett, 2-0. ________________ 92. perc: Sebők megmozdulását a tizenhatoson be­lül a játékvezető a szabálytalannak ítélte. A megítélt büntetőt Simon a jobb sarokba lőtte, 2-1. _______ Mesterszemmel Kocsi József: - Kitűnő játékvezetés mellett a kidol- qozott helyzeteink alapján megérdemelten nyertünk. Virovecz Pál: - Sajnos nyomják a kiscsapatokat, ezt a tendenciát nem értem. Massának csak a hátát nézhették (Fotó: EPA) Masszív volt Mássá A brazil pilóta im­már zsinórban harmad­szor nyerte a Török Nagydíjat. Isztambul (MTI) - Felipe Mássá, a Ferrari brazil pilótá­ja nyerte a Forma-l-es világbaj­nokság idei ötödik futamát, az isztambuli Török Nagydíjat. Mássá mögött a brit Lewis Ha­milton (McLaren-Mercedes) lett a második, ferraris csapat­társa, a világbajnoki címvédő finn Kimi Ráikkönen pedig a harmadik. Mássá, aki rajt-cél győzelmet aratott az 58 körös török GP-n, idei második si­kerének örvendhetett. A brazil pilóta sorozatban harmadszor nyert Isztambulban. A vb-pont- versenyben továbbra is Räkkönen vezet, mögötte a má­sodik-harmadik helyen Mássá és Hamilton egyformán 28 pon­tot gyűjtött az eddigi öt futam során. HIRDETÉS A részletekről érdeklődjön márkakereskedésünkben. Az autó illusztráció. www.carmo.hu Nyíregyháza, Orosi út 29/a. Tel.: 06-42 508-150 Fehérgyarmat, Matolcsi u. 2. Tel.: 06-44 510-090