Kelet Magyarország, 2008. március (65. évfolyam, 52-75. szám)

2008-03-03 / 53. szám

2008. március 3., hétfő KELET SPORT /12 LABDARÚGÓ NB II i __ Keleti csoport, a 16. forduló további eredményei Vác-Úibuda-Jászberény 1-1 (1-0) Szolnok-Tököl 2-0 (1-0) Vecsés-Ceqléd 3-1 (1-0) BKV Előre-Ferencváros 3-4 (1-1) Makó-Kecskemét 3-0 (2-0) Bőcs-Mezőkövesd 1-0 (0-0) Tabella A bajnokság állása: 1. Szolnok 16 11 2 3 26-11 35 2. Kecskemét 16 10 3 3 31-15 33 3. Ferencváros 16 9 5 2 33-20 32 4. Vác 16 8 4 4 29-20 28 5. Vecsés 16 6 8 2 25-21 26 6. Makó 16 6 7 3 27-17 25 7. Bocs 16 6 6 4 27-16 24 8.Jászberény 16 6 6 4 14-13 24 9. Kazincbarcika 16 6 5 5 22-19 23 10. Baktalórántháza 16 6 5 5 18-19 23 11. Orosháza 16 5 4 7 26-29 19 12. BKV Előre 16 5 1 10 21-27 16 13. Ceqléd 16 5 1 10 16-34 16 14. Tuzsér 16 3 3 10 12-27 12 15. Tököl 16 2 3 11 10-36 9 16. Mezőkövesd 16 1 3 12 13-26 6 J LABDARÚGÓ STADION KUPA A helyosztók eredményei, a 16-18. helyért Nagykálló-Demecser 0-1 Gól: Somfalvi I. Demecser-Nyírpazony 0-0 Nyírpazony-Nagykálló 0-3 Gól: Domokos, Tóth L„ Sárga. A 13-15. helyért Újfehértó-Naqyhalász 0-0 Szakoly-Úifehértó 2-2 Gól: Madzin, Ványi, illetve Ábrám, Osikóczki Nagyhalász-Szakoly 0-1 Gól: Ványi A 10-12. helyért Kótai-Mándok 0-1 Gól: Danes A. Mándok-Nyírtelek 0-0 Nyírtelek—Kótaj 2-1 Gól: Géczi, Bánfi, illetve Horváth Cs. A 7-9. helyért Nyírsuli U19-Kemecse 4-0 Gól: Tárkányi 2, Lakatos L., Csáki R. Nylrmada-Nylrsuli U19 0-1 Gól: Horváth Z. Kemecse-Nyírmada 0-0 A 4-6. helyért Balkány-Hajdúböszörmény 0-2 Gól: Balás, Kolbe. Nyíregyháza Spartacus II—Balkány 1-0 Gól: Naqy D. Haidúböszörmény-Nvíreqyháza Spartacus II 1-0 Gól: Balás Az 1-3. helyért Tisza kanyár-Volán-Sényő 1-1 Gól: Háda K., illetve Nvisztor. Tisza lök-Tiszakanyár 0-0 Volán-Sényő-Tiszalök 1-1 Gól: Haburcsák, illetve Papp S. A torna végeredménye: 1. Volán-Sényő, 2. Tiszalök és Ti- szakanyár, 4. Hajdúböszörmény, 5. Nyíregyháza Spartacus II, 6. Balkány, 7. Nyírsuli U19, 8. Nyírmada, 9. Kemecse, 10. Nyírtelek, 11. Mándok, 12. Kótaj, 13. Szakoly, 14. Újfehértó, 15. Nagyhalász, 16. Nagykálló, 17. Demecser, 18. Nyírpa- zony. Különdíjasok. A legjobb kapus: Fucsovics Péter (Volán-Sényő). A legjobb mezőnyjátékos: Grandt Erik (Tiszalök). Gólkirály: Kolbe Ádám (Hajdúböszörmény). Móriczosok bronzcsapata Nyíregyháza (KM) - A nyíregyházi Mó­ricz Zsigmond Általános Iskola hat győze­lemmel és egy vereséggel a harmadik helye­zést érte el a Békéscsabán rendezett IV. kor- csoportos teremlabdarúgó-diákolimpia orszá­gos döntőjében. A gárda tagjai: Szabolcsi Máté, Barzó Gergő, Szabó Roland, Gottfried Péter, Tapolcai Gábor, Szilvási Péter, Szaf- fián Szabolcs, Kozma Richárd, Boros Dávid, Balogh Gábor. Felkészítő tanár: Tóth János. A harmadik helyen végzett gárda (Fotó: amatőr) Címvédés Carson (MTI) - A me­xikói Israel Vazquez megvédte harmatsúlyú világbajnoki övét, miu­tán a Boksz Világtanács (WBC) címmérkőzésén megosztott pontozással legyőzte honfitársát, Ra­fael Marquezt. Az ütkö­zet kiegyenlített csatát hozott, Marquez padlóra is küldte a címvédőt, aki nagy hajrával nyert. Jao Ming Műtét Houston (MTI) - Hétfőn megműtik Jao Minget, az NBA- ben szereplő Hous­ton kínai sztárjának törött lábfejét. Megküzdöttek a természettel ■ Nem sikerült kihasz­nálni a negyvenperces emberelőnyt a viharos mérkőzésen. Kazincbarcika (KM) - Mostanában elég sűrűn elő­fordul, hogy döntetlent játszik egymással a kazincbarcikai és a baktalórántházi NB Il-es fut­ballcsapat, és mivel a tabellán is egymás szomszédjaiként he­lyezkednek el, ismét jó esély volt az ikszre. Pál völgyi kapufája A két csapat immár hagyo­mányosan egymás ellen kezdi az aktuális idényt, így volt ez a 2006/2007-es sorozatban is. Az őszi első fordulóban gól nélkül végeztek egymással a csapatok, pedig tizenegyest is lőhetett a Bakta. Minő vélet­len, ezúttal sem született gól a két gárda meccsén. A szaka­dó esőben és viharos szélben rendezett meccsen a barcikai csapatkapitány a választásnál úgy döntött, hogy ők szeretné­nek az első félidőben hátrá­nyosabb helyzetben játszani. Magyarán, a szél a Baktát se­gítette az első játékrészben, ennek megfelelően a játékot is a vendégcsapat irányította. A periódus legnagyobb helyzetét Pálvölgyi Balázs hagyta ki, akinek igazán nem volt sze­rencséje, hiszen a lécre emel­te a labdát. Sok értékelhető megmozdu­lás nem volt a mérkőzésen, !>................................................... A természet erőivel is megküzdöt­tek a csapatok, az eredmény igaz­ságos. Kovács János .................................................1? nem egyszer előfordult, hogy a felszabadításnak szánt lab­dát visszafújta a szél a tizen­hatosra. Aztán szünet után már nem volt olyan cudar az időjárás, a nap is kisütött, a szél is kissé elcsendesett. A Bakta tehát már nem került Jegyzőkönyv, nyilatkozatok Kazincbarcika-Baktalórántháza VSE :í 0-0 Kazincbarcika, 300 néző, v.: Pető. Kazincbarcika: Botló - Hanász, Bányai, Ödrobéna, Nagy T. - Romhányi, Kovács P., Elek (Zimányi, 83. perc), Sebők - Binder, Stevica. Edző: Kocsi József. ___________________ Baktalórántháza: Sándor G. - Márkus, Bodnár, Koskovits, Illés Gy. - Pálvölgyi, Rákóczi, Kozma J. (Illés L, 48.), Saliga Z. (Szabó S„ 83.) - Saliga I. (Czerula, 89.), Szabó R. Edző: Kovács János.____________________________________________________________ 51. perc: Ödrobéna utolsó emberként lerántotta Pálvölgyit a tizenhatos előterében, ezért a játékvezető kiállította.____________________________________ _ Mesterszemmel Kócsi József: - Az első félidőben a viharos széllel szemben is nagyon küzdöttünk, a második játékrészben pedig emberhátrányunk ellenére mezőnyfölényben játszottunk, de ezt nem tudtuk gólra váltani. ________________________________________________ Kovács János: - A természet erőivel is megküzdöttek a csapatok, az eredmény igaz­ságos. Pálvölgyi Balázs (balra) kapufát lőtt és kiállítást harcolt ki (Fotó: Racskó Tibor) olyan hátrányba a körülmé­nyeket illetően, mint addig a házigazda, a létszámot tekint­ve pedig előnyhöz jutott a látogató, tekintve, hogy a Pál- völgyivel ziccerben sza­bálytalankodó Ödrobéna a kiálítás sorsára jutott. A negyvenperces emberelőnyt ugyanakkor nem sikerült ki­használni, és ez részben azért a körülmények számlájára is írható. A lényeg, hogy ponto­san kezdte a tavaszt a Kovács­legénység^ ________________ KELETkmí/ppefr.szon.hu •Előzmény. Az augusztusi nyitófordulóban történtek, letölthető. (PDF, 52 kB) Mumus maradt az Orosháza ■ Amatőr hibákat vé­tett, ráadásul fél órán át emberhátrányban játszott a Tuzsér. Orosháza (KM) - A csapa­tuk mellett bajban is kitartó tuzséri szurkolók az NB Il-es futballtavasz nyitányára, Orosházára is elkísérték ked­venceiket. Az egyik személy­autó azonban a békési város előtt öt kilométerrel vétlenül karambolozott, és bár szemé­lyi sérülés nem történt, az anyagi kár jelentős, ráadásul a mérkőzésről is lemaradtak. KELET kmt/ppeAr.szón.hu • Ősszel. A két fél egymás elleni korábbi meccse, letölthető. (PDF, 54 kB) Gergely István harcossága gólt eredményezett (Fotó: olajos Tamás) Arról a találkozóról, amely nem indult jól az Érdért SE számára. A vendégek ugyan támadólag léptek fel, ám az el­ső komolyabb orosházi pró­bálkozás góllal végződött. Naggyá tett kapus Miközben a tuzsériak nagy- gyá tették a hazai kapust, az Orosháza tovább növelte elő­nyét, ráadásul a második já­tékrész elején megfogyatko­zott a vendéglétszám: a tuzsé­ri színekben ezen a mérkőzé­sen debütáló Sipos Tamás a kiállítás sorsára jutott. A szépítés így is sikerült, ám mielőtt felcsillant volna az egyenlítés lehetősége, a ha­zaiak eldöntötték a meccs sor­sát. A két csapat eddigi mind a négy találkozóját az Oroshá­za nyerte. Jegyzőkönyv, események, nyilatkozatok Orosháza-Tuzsér Érdért SE 3-1 (2-0) 61. perc: Sipos T. vágta fel Lengyelt a tizenhatosnál, amiért kiál­Orosháza, 400 néző, v.: Szőllősi. lította a játékvezető. Orosháza: Juric - Szabó N., Kerekes, Futaki, Fekete Z. (Sipka, 80. perc) - Kerepeczki, Búza, Petneházi (Pardi P„ 80.) - Lengyel, Lo­vas (Elekes, 58.), Ábel. Edző: Belvon Attila. 71. perc: az orosháziak hazaadták a labdát kapusuknak, akit Tóth T. és Gergely sikeresen megzavart, előbbi elvette tőle a labdát, és átadásából Gerqely az üres kapuba passzolt, 2-1 Tuzsér: Dobó - Jeddi, Sipos T., Danes B., Andrejcsák (Minyin, 51.) - Szilágyi K. (Sikorszki, 66.), Babjak, Tóth T., Iván A., Fodor 84. perc: kontratámadás végén Ábel kilépett, és 8 méterről a ki­futó kapus mellett a hálóba talált, 3-1. A. - Gerqely (Fekete Á., 79.). Edző: Virovecz Pál. Mesterszemmel 12. perc: Lengyel lépett ki a jobb oldalon, egészen az alapvona­lig jutott, és a bal felső sarokba lőtt, 1-0. Belvon Attila: - Mindig fontos a jó idénykezdet, aminek az érté­két növeli, hoqv eqy ió ellenfelet sikerült leqvőzni. 32. perc: Lengyel húzott el a jobb oldalon, beadása után az üre­sen érkező Petneházi 7 méterről a kapuba lőtt, 2-0. Virovecz Pál: - Ebben az osztályban ilyen amatőrök nem lehe­tünk többet. ■ ■ ■■ rT| --- • , f~íY-' • ...|....■■...........,.....rr-ir: ■-i i"...r..-' tirnnT t i.....­Egész nap pattogott a labda (Fotó: Olajos Tamás) További fotók: LŐJ wwwjszon.hu Sényői siker Nyíregyháza (KM) - A helyosztókat játszották szom­baton a Stadion Kupa felké­szülési tornán, melyen 18 futballcsapat vett részt. A cso­portok azonos helyezett csapa­tai hármasával egy-egy félidőt játszottak egymással. Az első­séget az NB III-as Volán- Sényő gárdája szerezte meg kis szerencsével, hiszen az 1-3. helyen végzett csapatok döntetleneket játszottak egy­mással, a Sényő javára az döntött, hogy mindkét ellenfe­lével 1-1-et ért el, a Tiszalök és a Tiszakanyár viszont gól nélkül végzett egymással, így közöttük holtverseny alakult ki a második helyen. A LABDARÚGÓ MEGYEI II. OSZTÁLY DÍJÖZÖN-CS0P0RTJÁNAK TAVASZI MEMETRENDJE 16. forduló. Március 9., vasárnap, 14: Bököny-Levelek, Ófehértó-Nyírpazony, Nyírvasvári-Szakoly, Nyíribrony-Kék, Demecser-Kölyök SC, Apagy-Nyírmihálydi, Kálmánhá- za-Nyírgyulaj. Nyirlugos-Kállósemjén. _____________ 17. forduld Március 16., vasárnap, 14: Nyirgyuiaj-Nyír­lugos, Nyírmihálydi-Kálmánháza, Kölyök SC-Apagy, Kék-Demecser, Szakoly-Nyíribrony, Nyirpazony-Nyírvasvá- ri, Levelek-Ófehértó, Kállósemjén-Bököny.______________ 18. forduló Március 23., vasárnap, 15: Nyirvasvári-Leve- lek, Nyíribrony-Nyírpazony, Demecser-Szakoly, Apagy-Kék, Kálmánháza-Kölyök SC, Nyírlugos—Nyírmihálydi, Kállósem jén-Nyirgyulaj, Ófehértó-Bököny. 19. forduló Március 30., vasárnap, 15: Bököny-Nyírgyu laj, Nyírmihálydi-Kállósemjén, Kölyök SC-Nyírlugos Kék-Kálmánháza, Szakoly-Apagy, Nyírpazony-Demecser Levelek-Nylribrony, Ófehértó-Nylrvasvári 20. forduló. Április 6., vasárnap, 15: Demecser-Levelek Apagy-Nyírpazony, Kálmánháza-Szakoly, Nyírlugos-Kék Kállósemjén-Kölyök SC, Nyírgyulaj—nyírmihálydi, Nyírib rony-Ófehértó, Nyírvasvári-Bököny. 21. fordult Április 13., vasárnap, 15: Bököny-Nyírmihály­di, Kölyök SC-Nyírgyulaj, Kék-Kállósemjén, Szakoly-Nyír- lugos, Nyírpazony-Kálmánháza, Levelek-Apagy, Ofehér- tó-Demecser, Nyirvasvári-Nylribrony. _________________ 22. forduló. Április 20., vasárnap, 16: Kálmánháza-Leve­lek, Nyírlugos-Nyírpazony, Kállósemjén-Szakoly, Nyírgyu- laj-Kék, Nyírmihálydi—Kölyök SC, Demecser-Nyírvasvári, Apaqy-Ófehértó, Nyiribrony-Bőköny.___________________ 23. forduló. Április 27., vasárnap, 16: Bököny-Kölyök SC, Kék—Nyírmihálydi, Szakoly—Nyírgyulaj, Nyírpazony-Kál- lósemjén, Levelek-Nyírlugos, Ófehértó-Kálmánháza, Nyír- vasvári-Apaqy, Nyíribrony-Demecser. , _________________ 24. forduló Május 4., vasárnap, 16: Kállósemjén-Levelek, Nyírgyulaj-Nyírpazony, Nyírmihálydi-Szakoly, Kölyök SC-Kék, Apagy-Nyíribrony, Kálmánháza-Nyírvasvári, Nyír- luqos-Ófehértó, Demecser-Bököny. _____________ 25. forduló. Május 11., vasárnap, 16: Bököny-Kék, Nyír- pazony-Kék, Levelek-Kölyök SC, Ófehértó—Nyírmihálydi, Nyírvasvári—Nyírgyulaj, Nyíribrony-Kállósemjén, Deme- cser-Nyírlugos, Apagy-Kálmánháza. 26. forduló Május 18., vasárnap, 17: Nyírmihálydi-Leve­lek, Kölyök SC-Nyírpazony, Kék-Szakoly, Kálmánháza-De- mecser, Nyírlugos-Nyíribrony, Kállósemjén-Nyírvasvári, Nyír- gyulaj-Ófehértó, Apaqy-Bököny._______________________ 27. forduló. Május 25., vasárnap, 17: Bököny-Szakoíy, Nyírpazony-Kék, Levelek-Kölyök SC, Ófehértó-Nyírmihály- di, Nyírvasvári—Nyírgyulaj, Nyíribrony-Kállósemjén, Deme- cser-Nyírlugos, Apagy-Kálmánháza.____________________ 28. forduló. Június 1., vasárnap, 17: Kék-Levelek, Sza­koly-Nyírpazony, Nyírlugos-Apagy, Kállósemjén-Demecser, Nyírqyulaj-Nyíribrony, Nyírmihálydi—Nyírvasvári, Kölyök SC-Ófehértó, Kálmánháza-Bököny. ____________________ 29. fordult; Június 8., vasárnap, 17: Bököny-Nyírpazony, Levelek-Szakoly, Ófehértó-Kék, Nyírvasvári-Kölyök SC, Nyír- ibrony—Nyírmihálydi, Demecser-Nyírgyulaj, Apagy-Kálló- semjén, Kálmánháza-Nyírluqos. _________ ~ 30. forduló Június 15., vasárnap, 17: Nyírpazony-Leve- lek, Kállósemjén-Kálmánháza, Nyírgyulaj-Apagy, Nyírmi- hálydi-Demecser, Kölyök SC-Nyíribrony, Kék-Nyírvasvári, Szakoly-Ófehértó, Nyírlugos-Bököny.