Kelet Magyarország, 2008. március (65. évfolyam, 52-75. szám)

2008-03-03 / 53. szám

SPORYKELET 2008. március 3., hétfő M A 0 YA B o » S % A Q ________________________________________/1‘I JEGYZŐKÖNYV Nyíregyháza Spartacus-Tatabánya 5-0 (0-0) Városi Stadion, zárt kapuk mögött, v.: Németh Á. (Farkas B„ Szalai). SPARTACUS TATABÁNYA Illyés Herbert Zaleh Balogh B. •vii'Jy-5 Bagoly Vámosi Cséke Dienes Perényi Almási Lippai Lázár Hegedűs T. Farkas V. Ramos Balogh Z. Gránát Meqyesi Szilágyi N. Flores W. Silva Béres Klubmenedzser: Révész Attila Octavio Zambrano Silva helyett Menougong (59. perc), Szilágyi N. h. Sindou (65.), Hegedűs T. h. Vukadinovics (73.) Gránát (50 ), Szilágyi N. (57.), Bagoly (73.), Lippai (11-esből, 75.), Sindou (83.) W. Silva (34.) Lázár (66.) Vámosi (75.) a Balogh B. helyett Szilá­gyi G. (71.), Lázár h. Asztalos (75.), Balogh Z. h. Kovács I. (82.). MESTERSZEMMEL Révész Attila: - Próbáltunk felállni a győri fiaskó után, de a szerdai Liga Kupa-mérkőzés­hez hasonlóan az első félidőben még nagyon tompák voltunk. Eleinte nem találtuk a játék ritmusát, és sok pontatlan passzunk volt. A második játékrész elején betaláltunk, és egy csapásra megváltozott minden: élveztük a já­tékot, rengeteg lehetőséget alakítottunk ki. Öt gólt még nem szereztünk a bajnokságban, szurkolóink nélkül azonban nem lehet teljes az örömünk. ___________________ Dajka László (szakmai koordinátor): - Az első félidőben ragyogóan futballoztunk, szer­vezett csapatjátékot mutattunk be, jobban uraltuk a játékot, mint a hazaiak. Ebben a mérkőzésben abszolút nem volt benne ez a nagy különbségű vereség. Úgy tűnik, hogy ha gólt kapunk, reményvesztetté válunk, és elő­jönnek a hibák. Ez most hatványozottan kijött. (A nyilatkozatok forrása: www.nb1.hu) LABDARÚGÓ NB I. 17. FDRDDLD További mérkőzések Zalaeqerszeq-Újpest________________________4-1 (3-0) Zalaegerszeg, 7500 néző, v.: Arany. Gól: Zatara (15. és 58. perc), Waltner (19.), Meye (43.), illetve Tisza (54.). _________ Győr-Debrecen _____________________________3-1 (1-0) Győr, 3000 néző, v.: Mészáros. Gól: Stark (11-esből, 38.), Völ­qyi (52.), Bőőr (84.), illetve Czvitkovics (88.). ______________ Siófok-Diósqyör ____________________________4-0 (1-0) Siófok, 400 néző, v.: Szabó S. Gól: Magasföldi (23. és 65.), Bonifert (75.), Melczer (11-esből, 88.). Kiállítva: Pintér Z. (Diós­qyőr, 44.).______________________________________________ MTK-Paks__________________________________1-1 (0-1) Hidegkúti-stadion, 500 néző, v.: Kassai. Gól: Kanta J. (78 ), illetve Báló (28.). Kiállítva: Weitner (Paks, 91.). ____________ Kaposvár-FC Fehérvár ______________________1-0 (O-O) Kaposvár, 2000 néző, v.: Sulyok. Gól: N. Nikolics (75.). A Vasas-REAC mérkőzést hétfőn 18 órától (Sport2) rendezik, a Bp. Honvéd szabadnapos volt és játék nélkül, 3-0-val megkapta a bajnokságból kizárt Sopron elleni három pontot. Tabella A bajnokság állása: 1. MTK 17 10 5 2 39-15 35 2. Bp. Honvéd 17 10 4 3 35-19 34 3. Debrecen 17 9 5 3 36-19 32 4. Úipest 17 9 5 3 36-21 32 5. Kaposvár 17 9 5 3 26-20 32 6. Győr 17 8 7 2 36-20 31 7. Zalaeqerszeq 17 9 3 5 37-23 30 8. Nvíreqvháza 17 7 4 6 17-19 25 9. FC Fehérvár 17 7 2 8 25-22 23 10. Siófok 17 4 6 7 20-22 18 11. Vasas 16 4 5 7 18-25 17 12. REAC 16 4 3 9 14-26 15 13. Paks 17 3 6 8 24-35 15 14. Diósqvőr 17 2 7 8 16-35 13 15. Tatabánya 17 1 2 14 19-53 5 16. Sopron kizárva Orrhosszal. Raul gólt fejelt, a Real Madrid pedig 3-2-re nyert a Recreativo otthonában a spanyol futballbajnokság- ban, és mivel a Barcelona 4-2-re veszí­tett az Atletico ellen, újra nőtt a távol­ság a felek között. (Fotó: epa) Ezért az ötösért jeles jár! ■ Élvonalbeli történel­me eddigi legfölénye­sebb győzelmét aratta szombaton a Szpari. Nyíregyháza (KM) - Nem ilyen mérkőzésre vágyik egy futballista! A Nyíregyháza Spartacus még egy ősszel tör­tént szurkolói rendbontás miatt arra kényszerült, hogy idei első hazai bajnoki mérkő­zését a Tatabánya ellen zárt kapuk mögött játssza. így az­tán elmaradt a már elkészült villanyvilágítás ünnepélyes avatója, és nem elég, hogy a lelátók üresen ásítoztak, még kellemetlen szél és olykor-oly­kor rázendítő eső is kísérte a játékot. Szél a vitorlában (Fotó: Racskó Tibor) volt a forgalom a pályán, a hazaiak még három gólt sze­rezve kényszerítették térdre ellenfelüket. Micsoda különbség! Győr­ben is 5-0-ás hazai győzelem született a Szpari meccsén és most is. Akkor elégtelen járt az ötösért, most viszont jeles, különösen, hogy egy félidő alatt sikerült berámolni az öt gólt. Nyíregyházi csapat az él­vonalban még sosem szerzett egy meccsen ennyi találatot, tehát a Szpari története leg- folényesebb NB I-es győzelmét aratta szombaton! MEJLJCT Wmtippek szon.hu • Tatabányán. Az őszi nyitófordulóban a két csapat mérkőzésén történtek, letölthe­tő. (PDF, 156 kB) Percek, események A természeti elemek elein­te a Tatabányának kedveztek. A vendégek megpróbálták ki­használni, hogy az orkánsze­rű lökések az első negyvenöt percben őket támogatják, így aztán gyakran éltek a távoli lövések lehetőségével. Különö­sen Megyesi, aki szabadrúgá­saival riogatta a nyíregyházi színekben ezen a meccsen de­Szilágyi (balra) és Lippai egyaránt eredményesnek bizonyult bütáló Illyés Dánielt, ám egy alkalommal éppen a léc fölé lőtt, máskor a cerberus védett nagyot. A Szpari játéka nem volt fo­lyamatos, a piros-kékek pedig nagyon várták a második fél­időt, hogy forduljon a kocka. Fordult is, és hamar megszü­letett a Nyíregyháza idei első bajnoki találata, amelyet Gránát Balázs jegyzett. Kis­vártatva érkezett a duplázás (Szilágyi Norbert találata is látványosra sikeredett), és mi­vel a vendégek teljesen beszo­rultak, már tudni lehetett: el­dőlt a mérkőzés. Egyirányú 25. perc: Megyesi 18 méterről hatalmas lövést küldött kapura, a labda alig zúgott el a léc felett.______________________________ 39. perc: Megyesi 30 méteres szabadrúgása után Illyés ütötte ki a labdát a bal alsó sarok elöl, majd a védők felszabadítottak. 50. perc: Lippai emelt Gránáthoz, aki középen, 18 méterre a ka pútól mellel átvette a labdát, majd miután lepattant, félfordulat­ból, jobbal a kapu jobb alsó sarkába vágta, 1-0.__________ 57. perc: Lippai jobb oldali beadása után Silva elöl elpöccin' a labdát az egyik tatabányai védő, Szilágyi N. a kaputól 12 térré felpörgette a labdát, majd a bal felső sarokba bombázott, 2-0. 73. perc: Gránát húzott el a bal oldalon, majd 3 méterről lea­dott lövése a becsúszó védőről szögletre pattant. Gránát sarok­rúgása után Bagoly 6 méterről a jobb alsó sarokba fejelte a lab­dát, 3-0. ___________________________________________ 75. perc: Zaleh jobbról középre gurított, középen Menougong elengedte a labdát, amely Így Sindou birtokába került, a cserejá­tékost Vámosi csak szabálytalanul tudta feltartóztatni. A 11 -es­ből Lippai a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 4-0. ____________ 83. perc: Ramos bal oldali beadása után Sindou a kaputól 12 méterre magasra felugrott, és kőkeményen főidre fejelt labdája a vetődő Herbert keze mellett a kapu bal oldalába vágódott, 5-0. Sitku Ernő ismét kitett magáért (Fotó: Olajos Tamás) Sitku Ernő a gála gólkirálya Nyíregyháza (KM) - Nem rendeztek fordulót a hét vé­gén a férfi és női kosárlabda­bajnokság élvonalában. En­nek oka, hogy Pécsen került sor az úgynevezett All Star gálára, vagyis a legjobbak ve­télkedésére. A nőknél és a fér­fiaknál egyaránt a magyar válogatott kerete a bajnokság ligacsapatával nézett farkas­szemet. A ligacsapatot a közönség szavazatai alapján jelölték ki, a férfiaknál bekerült a keret­be Sitku Ernő, a Marso-Vagép NYKK csapatkapitánya is. A volt válogatott erőcsatár csa­pata ugyan kikapott a Sztojan Ivkovics vezette válogatottól 110-92-re, de a nyíregyházi já­tékos teljesítményére nem le­hetett panasz: 18/9-es mutató­jával az egész mezőny legered­ményesebb játékosa volt - a válogatottban szereplő kör­mendi Fodor Mártonnal kar­öltve. Ezzel együtt a legérté­kesebb játékosnak járó külön- díjat az albacompos Bencze Zoltán kapta (17 pont, 15 le­pattanó). A nők meccsét a ma­gyar válogatott 98-82-re nyer­te a Ligacsapat ellen. o vodafone Korlátlanul bírod? Vezeték nélküli internet havi fix 5000 forintért. Normál használatnál korlátlan adatforgalom Kétéves hűségnyilatkozattál Egy év után más tarifa is választható További információ és lefedettségi térkép: www.vodafone hu/internet Ez a Te pillanatod Az ajánlat 2007. szeptember 1 -jétőí visszavonásig érvényes, új Internet FIX előfizetés esetén. A modem ára 1 forint. További információk és feltételek; Részvételi Feltételek, www.vodafone.hu/internet HIRDETÉS