Kelet Magyarország, 2008. március (65. évfolyam, 52-75. szám)

2008-03-10 / 59. szám

2008. március 10., hétfő SPIlílTKEIIT MAGYARORSZÁQ /9 JEGYZŐKÖNYV REAC-Nyiregyháza Spartacus 2-2 (0-0> Sopron, 1300 néző, v.: Pánczél (Deutsch, Szabó P.) REAC Szántai Dinka Rása Horváth G. Sallai SPARTACUS Illyés Kőhalmi Varga Z. Somorjai Danes Zaleh Cséke Bagoly Perényi # M.Boussi Lippai Ramos Gránát Torma Nyerges Edző: Aczél Zoltán Torma helyett Selei (64.), Danes h. Kovács Balázs (84.) Sindou Szilágyi a Révész Attila Gránát helyett Vukadi- novics (64.), Cséke h. Kovács Béla (76.), Zaleh h. Miskolczi (84.) Nyerges (62.). (58.), Torma. Kovács Béla (82.), Sin­dou (86.). Rása (60.) Ramos (57.) Perényi (90.) MESTERSZEMMEL Aczél Zoltán: - Nyolcvan percig egyértelműen a mi akaratunk érvényesült, kezünkben volt a meccs. Magáról a játékról többet azért nem akarok mondani, mert azzal saját csapatomat bántanám, amit viszont nem érdemel meg. Révész Attila: - Az első félidő­ben nekünk volt több lehetőségünk. A má­sodikban aztán a REAC könyörtelenül kihasz­nálta védelmünk megingásait, és elhúzott, ám a hajrában, ha potyagóllal is, de szerencsére sikerűit egyenlítenünk. _________________ A nyilatkozatok forrása: Nemzeti Sport. LABDARÚGÓ NB I. 18. FORDULÓ További mérkőzések Újpest FC-MTK __________________________1-3 (0-1) Szusza Ferenc Stadion, 4500 néző, v.: Szabó Zs. Gól: Ebala (51.), illetve lambulic (29 ), Kanta J. (67., 71., előbbit 11-es­ből). ____________________________________________ Paks-Kaposvár___________________________1-1 (O-O) Siófok, 600 néző, v.:: Vad II. Gól: Tököli (72.), illetve Alves (80.). Kiállítva: Éger (Paks, 76.), Tököli (Paks, 77.). ________ Diósgyőr-Zalaegerszeg ____________ 1-1 (O-O) Miskolc, 3000 néző, v.: Bede. Gól: Sebők V. (90.), illetve Walt­ner (59.). ________________________________________ Tatabánya-Győr _________________________1-3 (0-1) Szőnyi út, 50 néző, v.: Király. Gól: Béres (73.), illetve Brnovic (21.), Böőr (56., 62.). _______________________________ Pénteken játszották: Fehérvár-Bp. Honvéd _______0-0 A Debrecen-Siófok mérkőzést hétfőn, 18 órától játsszák. Szabadnapos: Vasas. Tabella A bajnokság állása: 1. MTK 18 11 5 2 42-16 38 2. Honvéd 18 10 5 3 35-19 35 3. Győr 18 9 7 2 39-21 34 4. Kaposvár 18 9 6 3 27-21 33 5. Debrecen 17 9 5 3 36-19 32 6. Úipest 18 9 5 4 37-24 32 7. Zalaeqerszeg 18 9 4 5 38-24 31 8. Nyíregyháza 18 7 5 6 19-21 26 9. Fehérvár 18 7 3 8 25-22 24 10. Vasas 18 6 5 7 23-26 23 11. Siófok 17 4 6 7 20-22 18 12. REAC 18 4 4 10 17-30 16 13. Paks 18 3 7 8 25-36 16 14. Diósqvőr 18 2 8 8 17-36 5 15. Tatabánya 18 1 2 15 20-56 5 16. Sopron kizárva Pisák (jobbról) és a Nyíregyházi KSE NB I-es kézilabdacsapata nem boldogult a vendégek szorításában. A Hort SE a végjátékban csikarta ki a győzelmet. (Fotó: Olajos Tamás) További fotók és videó: (53 www.szon.hu Pontmentés ■ Kétgólos hátrány után ikszelt a Nyíregy­háza Spartacus a REAC ellen Sopronban. Nyíregyháza (KM) - Az or­szág másik szegletébe utazott a Nyíregyháza Spartacus él­vonalbeli futballcsapata azért, hogy a REAC-cal játszhasson bajnokit a labdarúgó-élvonal szombati játéknapján. Mint az köztudott, a fővárosiak a té­len Sopronba költöztek - legalábbis itt rendezik hazai mérkőzéseiket, mert saját ott­honukban villanyvilágítás hí­ján ezt nem engedélyezi a Ma­gyar Labdarúgó Szövetség... Nos, sokáig úgy tűnt, hogy a nyírségiek vereséggel távoz­nak a hűség városából, ám jól hajráztak, és a kétgólos hát­rány után sikerült egyenlíte­niük. Gyors egyenlítés Meglehetősen eseménytele­nül teltek a percek az első fél­időben: a próbálkozások rend­re célt tévesztettek, alig lehe­tett néhány mozzanat miatt felszisszennie a többnyire semleges szemlélődőnek. A REAC-szimpatizánsok ugyan­is elenyésző számban jelentek meg, miközben a soproni „ke­mény mag” meggyászolta az atomjaira hullott helyi gárdát, majd apró jeleit adta annak, hogy haljandó átpártolni az új kedvencekhez... Szünet után aztán megpezsdült a játék, el­Parcek, események 58. perc: Nyerges fejjel megszelídített egy előrevágott labdát, miközben a kapuból kimozduló Illyés és a segítségére siető Perényi összefutott - mindketten elestek. Nyerges élt a lehetőséggel, 22 méterről kapura emelt, a labda a kétségbeesetten menteni akaró Csékéröl pattant a kapu­ba, 1-0. _________________________ 62. perc: Fellazult a nyíregyházi védelem, amit góllal büntetett a hazai csapat. A leshatárról kilépő Torma balról, 8 méter- ről Illyés mellett a kapuba gurított, 2-0. 82. perc: Ramos indításával Kovács Béla megugrott, majd 10 méterről ballal a bal sarokba helyezett úgy, hogy a labda Szán­tait is érintette, 2-1. _______________ 86. perc: Lippai jobb oldali szöglete után Sindou 10 méterről, kapásból lőtt, a lab­da Szántai kezei között a hálóban landolt, 2-2. Nyerges megnyergelte a lehetőséget: vezetést szerzett a REAC­nak (Fotó: nbl.hu) sősorban az Aczél-legénység igyekezete révén. Szűk ne­gyedóra múltán Nyerges szer­zett előnyt a fővárosiaknak, néhány perccel később pedig Torma mattolta a korábban a rákospalotaiaknál is szerepelt Illyés kapust. A hajrához érve többek kö­zött Kovács Béla is beállt cse­reként, ami azért érdekes, mert frissiben szépített. Kis­vártatva egy szöglet után Sin­dou úgy ért a labdába, hogy utána máris 2-2-re módosult az állás, a légiós egyben a végeredményt is kialakította. A történtek ismeretében a pontmentés bravúrosnak minősíthető. Érdekesség, hogy ősszel, amikor még az „eredeti” Sopronnal találko­zott idegenben a Spartacus szintén döntetlennel (1-1) zá­rult a csata. KIllTkmf/ppefr.szon .hu • Múltidéző. Az ősszel lejátszott Szpari- REAC meccs letölthető. (PDF, 50 kB) Elszúrt hajrá hazai pályán Nyíregyháza (KM) - A Nyíregyházi KSE élvonalbeli kézilabdacsapata számára a Tata elleni meccsen szeren­csét hozott, hogy albérletben - a Bem-iskolában tudta le so­ros bajnoki fellépését. Ezúttal a Hort SE tette tiszteletét az intézmény tornatermében, és egészen a mérkőzéshajráig olybá festett: felsül a nyírsé­giek ideiglenes otthonában. Mert bár szoros csata jelle­mezte az összecsapást, mind­azonáltal a második félidő de­rekán négygólos előnyt csi­kart ki az NYKSE. Farkas, Ulics, Bancsók és Braun fel­villanásai segítettek elhúzni, négy perccel a befejezés előtt azonban leblokkolt a Bartha- legénység. Mindezért súlyos árat fizetett, a szívós Hort előbb utolérte, majd állva hagyta a házigazdát, amely az utolsó minutumban az ember­előny adta lehetőséget is el­szúrta. Jegyzőkönyv Nyíregyházi KSE-Hort SE ________________27-30 (16-15) Bem-iskola, 100 néző, v.: Baranyi, Szloska. ______________________ j NYKSE: Nahaj - Pisák 2, Ulics 4, Rácz R. 2, Braun 5, Bancsók 4, Farkas R. 8/2. Csere: Kőrizs (kapus), Kovács L. 1, Danes 1. Edző: Bartha Dénes. Hort SE: Kovács J. - Gábori 4, Emmer 4, Csik 3/1, Babicz 1, Majoros 10/1, Balogh D. 3. Csere: Tarjányi 2, Pozs- gai, Buday F. 1, Révész 2. Edző: Ador­ján Gábor._____________________ Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétmé­teresek: 2/2, illetve 3/2. __________ Az eredmény alakulása, 4. perc: 1-1, 5. : 3-1, 8.: 4-2, 10.: 4-5, 12.: 7-6, 16.: 10-8, 22.: 10-11, 27.; 15-14, 35.: 19-15, 41.: 20-18, 45.: 22-21, 46.: 24-21, 49.: 24-24, 53.: 26-25, 56.: 27-27, 59.: 27-29. __________ Mesterszemmel _______________ j Bartha Dénes: - Rossz döntéseket hoztunk, amikor meg lehetett volna nyerni a meccset. _______________ I Adorján Gábor: - Két egyforma csa­pat harcolt, a végjátékban szerencsé- sebbek voltunk._________________ További eredmények ___________ 9-16. helyért __________________ Gyöngyös-Balaton KC 29-30 (14-13), Tatabánya-Mezőkövesd 41-24 (19-11). _________________ ; Az állás: 9. Tatabánya 16 pont (4), 10. Balaton KC 16 (3), 11. Gyöngyös 14 (4), 12. Győr 9 (2), 13. Mezőkövesd 9 (3), 14. Hort 4 (2), 15. Tata 3 (1), | 16. Nyíregyháza 3 (1). Zárójelben az alapszakaszban szerzett bónuszpon- tok szerepelnek. , | . .. ..............m . . mm.....J 5 ! fCJÍ ) K&H Cégvonal 06 40 444 444 ■) www.kh.hu ’ > ► gyors ügyek sávja -> hiteltanácsadás ■> pályázati tanácsadás -» biztosítások Jeten hirdetés nem mvsősi# &}3niaüéteifi©k, cdjja a ffffstesi MIsSss©. A ssisisk. i tengtetek a K&H Bank Üzietszaöatyzata és Hröeímé^e tartalmazza, mäyek ismefy UH i megkövetelt biztosítótokról a látóteret összegért* es a randeSkeaesre ftxsafösarOt 3 'K&H Bárt M. simám eae kondtook megvaßozta^nak jogar fenntart *A Pályázás tanacsadas* s20HgaltateE a K&H mmart ?&¥&& ipep® mvvósegbíztos«asiS20»gá^astóSseg»tazautomatóasspályázás*esefc&enazakce torcser 208S üRarnßis3.fs20B6 MfustasSI váBa&ozas a támogatás meflé, az énem fcjegész&éses-e a K&H BarA áU iónáR tóMtaaslntóKáBí i w&úkfollais). /A m. A Batik a HIRBETEs