Kelet Magyarország, 2007. október (64. évfolyam, 229-254. szám)

2007-10-16 / 242. szám

2007. október 16., kedd KIÜT SPORT /10 GÓLVADÁSZLISTA MB II. Keleti csoport 10 gólos: Urbin (Bocs), ___________________________ 8 gólos: Rusvay (Vác-Ujbuda). __________________________ 7 gólos: NdjodO (Ferencváros), Petneházi (Orosháza). ______ 5 gólos: Szabó R. (Baktalórántháza), Yannick (Kecskemét), Rágó (Mezőkövesd). __________________________________ NB Ili. Tisza csoport 8 gólos: Rezes (DVSC ll-DEAC). _________________________ 7 gólos: Papp Z. (Nyirmada), Balázsi (Várda SE). ___________ 6 gólos: Lovas M. (Hajdúböszörmény), Dávid (Myíradony). 5 gólos: Rudolf (DVSC ll-DEAC), Marcsek (Ibrány), Spekker (Várda SE), Haburcsák (Volán-Sényő). ____________________ Carmo Suzuki-dr Zilahi megyei I osztály 10 gólos: Ádámszki (Kemecse). _______________________ 9 gólos: Ignácz J. (Nagyhalász), Lengyel A. (Tiszavasvári). 7 gólos: Erdei Z„ Széplaki (Nyírbátor). ___________________ 6 gólos: Ferenczi M. (Kótaj), Szabó M. (Mándok), Ács A. (Ti­szabecs). Fazekas (Tiszavasvári). _______________ 5 gólos: Szatmári (Nyírtelek), Papp S. (Tiszalök). ___________ Megyei II. osztály, Dijözön csoport 12 gólos: Gombkötő Z. (Demecser). _____________________ 9 gólos: István (Nyíribrony), Veres S. (Nyírlugos), Ványi (Sza- koly)._______________________________________________ 7 gólos: Köbli (Nyíribrony), Pelyák (Nyírgyulaj). ____________ 6 gólos: Pécsi (Nyh. Kölyök SC), Bereczki (Nyirmihálydi). 5 gólos: Tímár Zs. (Nyírgyulaj), Szabó K. (Nyirmihálydi), Kere­kes (Ófehértó)._______________________________________ Kerekes csoport 8 gólos: Deák B. (Gyulaháza). __________________________ 7 gólos: Poncsák (Ajak), Kamarás (Dombrád), Jónás (Pap). 6 gólos: Dallos (Fényeslitke), Deák Z. (Gyulaháza), Szabó G. (Pap), Jóni A. (Rohod), Tóth Zs. (Tiszamenti SE), Gerzsenyi (Újdombrád). ________________________________ . 5 gólos: Kovács II L. (Ajak), Kiss Z. (Pátroha), Sinka (Ujdomb­rád). _____________________________________________ Sandra Bútor csoport 11 gólos: Biró T. (Sonkád)._____________________________ 8 gólos: Bákonyi, Botos (Nyírcsaholy). ___________________ 7 gólos: Szender (Nyírcsaholy), Kiss A. (Nyírmeggyes), Varga B. (Vámosoroszi). ____________________________________ 6 gólos: Szabó V. (Kocsord), Kiss E. (Nyírcsaholy), Kálló (Son­kád), Márton (Tiszakóród). _____________________________ 5 gólos: Czibere N. (Porcsalma), Varga Sz. (Sonkád), Mikes G. (Tunyogmatolcs), Lakatos I. (Tyúkod). Hullámlovas. Az amerikai Mar­tinez a habok között a spanyolországi Vb-fUtamon. (Fotó: EPA) KÉZILABDA NB II. Férfiak Mátészalkai MTK-Hajdúnánás 23-20 (10-9) Mátészalka, 250 rtéző, v.: Béres, Láda. Mátészalka: Leskó 1 - Varga R. Kirvai J. 1, Kun L. 7/4, Varga T. 1, Pásztor A. 9, Balia J. 1. Csere: Kuliár F., Torma T., Kovács I. 3. Edző: Fal- csik Miklós. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/2. Mindkét csapat nagyon sokat hibázott. Jobb védekezé­sével a Szalka otthon tartotta a két pontot. _______________ Sárospatak-Fehérgyarmati VSE-Fevill 28-24 (15-11) Sárospatak, 150 néző, v.: Nagy, Végért. Fehérgyarmat: Nagy T. - Gacsályi 2, Siket 3, Csapos 1, Koncz 11/3, Kiss N. 4/1, Munkácsi T. 3. Csere: Miskolczi (kapus). Kozma. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 14, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 8/4. A bajnokságot vezető Patak otthonában nem lehet büntetlenül ennyi hétméterest kihagyni. Ifi: 16-33. _________ Eger-Tiszavasvári SE 33-21 (18-10) Eger, 100 néző, v.: Szécsi, Szőke. Tiszavasvári: Boczák - Fedor 2/1, Gál, Róka 6, Herbák 3/1, Kiss 5, Rontó 3. Csere: Zatureczki (kapus). Szabó 1/1, Lukács 1, Simon, Csócsics. Edző: Rontó Zsolt. Az eredményes játékhoz kevés csupán a lelkesedés, a ziccereket is be kell lőni. Kiállítások: 12 perc ill. 12 perc Hétméteresek: 6/6, ill. 8/3. Az eredményes játékhoz kevés csupán a lelkesedés, a ziccereket is be kell lőni. Ifi: 43-27 ______________________________________________ Nők Mátészalkai MTK-Jászberény 24-28 (12-12) Mátészalka, 100 néző, v.: Pusztai, Sipos. Mátészalka: Kun K.- Hegedűs, Jakab I. 6/2, Kosztyú V. 1, Katona 1, Kovács M. 11/6, Kiss J. 4 Csere: Soltész (kapus), Tengyel E Edző: Kosz- tyúné Huszák Erika Kiállítások: 8, ill. 12. perc. Hétméteresek: 9/8, ill. 8/7. A vereség ellenére jól játszott és küzdött a fiatal hazai csapat a fizikailag jóval erősebb vendégekkel szemben. Ifi: 21-30.___________________________________________ Kölcsey DSE-Ceglédi Kék Cápák 37-22 (17-4) Bujtosi csarnok, 150 néző, v.: Búzás, Tóth. Kölcsey: Szabó V. — Tilki 15/7, Máté 7, Ducsai 1, Márkus 3, Papp 3, Bakti 1. Csere: Aranyosi (kapus), Hruska 1, Móré 3/1, Molnár 2, Gyimesi 1/1, Kelemen, Karalyos. Edző: Hadobás István. Kiállí­tások: 2, illetve 8 perc. Hétméteresek: 14/10, illetve 3/1. A Kölcsey sikeresen hárította a „Cápa-támadást", a hazaiak már az első félidőben jelentős előnyre tettek szert, mindenben el­lenfelük fölé nőttek, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyerték a találkozót. Ifi: 43-24. _________________________ Heves-Káilósemjén SE 26-22 (9-7) Jászapáti, 81 néző, v.: Pusztai, Takács. Kállósemjén: Herdon E. - Poor B. 2, Herdon É., Szabó V. 3, Nagy M. 1, Frank 8, Kosztonyák. Csere: Papp (kapus), Tar 7/4, Molnár 1, Boda B. Edző: Hanufer Sándor. Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétmétere­sek: 9/6, ill. 5/4. A jelentősen megerősített hevesi csapat jó mérkőzésen, nagy csatában nyert. Ifi: 31-13. Kedvező kamatozású (jelenleg 7,75%) forgóeszköz- és beruházási hitelek 1 Ft-tól 21 350 E Ft-ig |Érd,: 42/502-121; e-mail: mikrohitel@nyirinkj.lm; http://primom.mvfportal,hu| Magyar sikerek a RabócsiRingen Harsányi magabiztosan győzedelmeskedett (Fotó: Janics Attila) ■ Harsányi és Kotán hátát nézte a két oszt­rák nagymenő, Ramler és Höller a szezonzárón. Máriapócs (KM) - Méltó befejezése volt az idei rali- krossz-szezonnak a Rabó­csiRingen vasárnap megren­dezett magyar bajnoki és Kö- zép-Európa-bajnoki futam. A Király-kategóriában Har­sányi Zoltán - bár a selejte­zőkben nem remekelt - a dön­tőben magabiztosan győzött Kotán Péter előtt, míg nagy meglepetésre az osztrák nagy­menők, Peter Ramler és Alois Jövőre vezetik be a jokert A jövőre már a bajnok­ságban is bevezetésre ke­rülő joker kör nagyon iz­galmassá teszi a futamo­kat, hiszen csak az utol­só körben derül ki a tény­leges sorrend, illetve a ténylegesen gyorsabbakat nem tudják akadályozni az előttük haladók. Höller csak a harmadik, illet­ve a negyedik helyen értek célba. Harsányi már a ma­gyar bajnoki címmel a zsebé­ben érkezett a futamra, célja csak a Zónabajnoki-verseny- ben való jó szereplés volt, amit ismét sikeresen teljesí­tett. A megyebeli pilóták kö­zül Révész Bálint műszaki probléma miatt hamar felad­ni kényszerült a versenyt, er­re a sorsra jutott az elődön­tőben Móricz József is, míg az addig kiválóan autózó Mózer Attilának a döntőben hibáso- dott meg a Toyotája. A divízió IV-ben Tóth Mi­hály a második helyen végzett Jürgen Weiss mögött, a nagy visszatérő Balázs András káp­rázatosán versenyzett egészen addig, amíg a jó öreg Mazda motorja fel nem mondta a szolgálatot. Az Euro Free ka­tegóriában Bánkuti Gábor Junior a döntőben már nem állt rajthoz, mivel az új 206-os rakoncátlankodott az elődön­tőben, ez is belefért, ugyanis a bajnoki címet már megsze­rezte. A futamot végül maga­biztosan a cseh Roman Cas- toral nyerte Gorácz Béla és Pető Tóth Gábor előtt. Divízió IX-ben Csendes Zsolt nyerte a futamot, és ezzel együtt a baj­noki címet is. A döntő után még egy igazi csemege, a szu­perdöntő következett, amiben a versenyzőknek kötelezően egy joker kört kell teljesíte­nie, a pálya egy másik nyom­vonalán. Repült a flakon - fújt a bíró ■ A rendezők nem tud­ták garantálni a mérkő­zés biztonságos befeje­zését Szakolyba n. Szakoly (KM - K. T.) - A száraz tény: félbeszakadt a Sza- koly-Nyírmihálydi megyei má­sodosztályú futballmeccs - a Dijözön csoport rangadóján 1-0-ra vezetett a hazai csapat, amikor ásványvizes flakonnal dobták meg Maleskovits Ru­dolf asszisztenst. A jelek sze­rint egy kisebb csoport okozta ff ................. Kiment a labda az oldalvonalon túlra, kollégám pedig jelezte, hogy valami nincs rendben. Henzsely László .........................ff kalamajka miatt ért idő előtt véget a mérkőzés.- A pályán semmilyen ko­moly gond nem volt, ezt nyu­godt szívvel állíthatom, mind­III.II kmtippek szon.hu • Meztelenül. A Dijözön csoport legutóbb félbeszakadt, Bököny-Nyírmihálydi mérkő­zésen kitört botrány részletei. (PDF, 47 kB) Szakolyban ezúttal nem a futballé volt a főszerep (Fotó: Racskó Tibor) ennek dacára az egyik partjel­zőt kikezdte a csapatot elkísé­rő nyirmihálydi szurkolótá­bor - merült a részletekbe Henzsely László, az ominózus összecsapás játékvezetője. - A szünetben szóltam a rende­zőknek, hogy védjék jobban azt az oldalt, öt ember oda is állt. Az 58. percben kiment a labda az oldalvonalon túlra, kollégám felemelt zászlóval je­lezte, hogy valami nincs rend­ben. Bejött a pályára és közöl­te: egy gyakorlatilag tele lévő, kétliteres flakonnal valaki nagy erővel megdobta, vélhe­tően a háta mögött álló nézők közül. Úgy észleltem, hogy öt percig állt a játék, majd meg­kérdeztem a rendezőket: tud- ják-e garantálni a megfelelő körülményeket a folytatáshoz, mivel ők ezt nem tudták megígérni, a helyzetre való te­kintettel lefújtam a meccset. Viszonylag nyugodtan bevo­nultunk az öltözőbe, később probléma nélkül távoztunk a létesítményből is. NŐI RÖPLABDA NB II, Keleti csoport ___________ Nyírsuli-Betonút-NRK junior ______________0:3 (-14, -5, -25) Zay-iskola, v.: Gidófalvi, Éva I Nyírsuli: Homoki J., Morvái, Balázsi, Hudák, Tóth D„ Veszprémi. Csere: Homoki A. (liberó), Poór, Hankóczki, Tóth N. Edző: Moravszki Gyuláné. Betonút- NRK junior: Szmolár, Szakmáry, Szal- lay, Lippai, Miklai, Szalai. Csere: Kor­mos, Varga. Edző: Balázs István. Az első két játszmát fölényesen nyerték a Betonút-NRK juniorjai, a harmadik szettben szoros volt a hajrá. _______ Ronikum RK-Pensum-Nyíregyházi Főiskola _______0:3 (-22, -21, -19) Tiszavasvári, v.: Ratkóczai, Bartha. Ronikum RK: Nagy É., Ország, Szom­bati, Rékasi, Pethe, Nagyné. Csere: Mirkó, Darai, Gálné. Edző: Sáfár Zsolt. Pensum-Nyiregyházi Főiskola: Koczka, Szikszai, Jakab, Sipos Z., Nyíri, Sipos T. Csere: Takácsné. Edző: Kolozsi János. A vasváriak megráncigálták az oroszlán bajuszát Junior: 3:2 NŐI LABDARÚGÁS NB ll„ 9, forduló: _______ Nyíregyháza Spartacus-Ferro Őntöde- NYKSE________________0-5 (0-2) Rakamaz, 20 néző, v.: Bendik G. Nyír­egyháza Spartacus: Gyüre - Krenyák, Pocsai, Adriké (Csohány), Botos, Vajas (Ling), Szűcs, Rácz, Kantár, Máté Imrik, Takács. Edző: Kosa János. Fer­ro Öntöde-NYKSE: Szabó - Kocsa, Kiss É., Szilágyi, Szennai, Bagoly, Suga, Fedor, Szűcs, Somogyi (Hegyesi), Bölö- mi (Rákóczi). Edző: Kiss Tibor. Gól: Rákóczi 2, Kocsa, Fedor, Bölömi. Pofonok a ringben Nyíregyháza (KM) - A vá­rosi stadion ökölvívótermében pofonpartit rendeztek, ahol az NYVSC, a Gyöngyös, a Debre­cen és a Miskolc képviseltette magát. Eredmányak Serdülők, 40 kg: (elöl a győztesek) Ko­vács L. (NYVSC)-Rózsa (Gyöngyös) p. gy., 43 kg: Szalma (NYVSC)-Farkas (Gyöngyös) p. gy„ 59 kg: Horváth M. (Gyöngyös)-Dajka (NYVSC) 1. m. fa., 65 kg: Szilvái (NYVSC)-Filep (Gyöngyös) p. gy. Kadettek, 50 kg: Dobrádi (Gyön­gyösi-Takács (Debrecen) 1. m. fa., 54 kg: Büte (DebrecenHenei (Debrecen) 1. m. döntő fölény, 57 kg: Török (DVSC)-Dósa (NYVSC) p. gy., 60 kg: Zsíros (NYVSQ-Putton (Gyöngyös) dön­tetlen, 63 kg: Tóth L. (NYVSC)-Botos (Gyöngyös) p. gy., 66 kg: Nagy P. (Deb- recen)-Baranyi (Gyöngyös) 1. m. fa. Ju­nior, 64 kg: Zelei (Gyöngyös)-Pálóczi (NYVSC) p. gy. Felnőttek, 60 kg: Faze­kas (Gyöngyös)-Garai (NYVSC) 2. m. fa., 75 kg: File (NYVSC)-Bodó (Miskolc) p gy Hetedikesek, nyolcadikosok! Játsszatok és nyerjetek! Osztály: Felkészítő tanár neve: Telefonszám: E-mail: Csapattagok Adjátok meg a csapat fantázianevét, ami a vetélkedő folyamán a névjegyetek lesz: Kedves jelentkezőkl Szeretettel köszöntünk mindenkit a Lapot a Diákoknak — az általános iskola 7—8. osztály tanulóinak szóló — médiavetélkedön. A vetélkedő mindhárom fordulóját 2007 decemberétől 2008 márciusáig folyamatosan a napilapban (Kelet-Magyarorszég) és megyei hírportálunkon (www.szon.hu) is meghirdetjük. Jelentkezzetek, osztálykirándulás ás értékes nyeremények várnak rátok! A jelentkezési lapot az alábbi címre kérjük beküldeni: 4400 Nyíregyháza, Dózsa Gy. u. 4—6. KeletzMagyarország szerkesztősége. A borítékra Írjátok rá: LADIK Iskola neve és címe: Felkészítő tanár aláírása: Iskolaigazgató aláírása: KELET