Kelet Magyarország, 2007. október (64. évfolyam, 229-254. szám)

2007-10-15 / 241. szám

2007. október 15., hétfő KIÜT SPORT /11 LABDARÚGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY 9. forduló ___________________________________________ Tiszavasvári-Thzabtcs ____________________CM Q-1) tiszavasvári, 100 néző, v.: Ésik L Tlszavasvári: Szőllösi (Tisza) - Lakatos, Kővári, Tályai (Erős), Hegedűs, Mátyási (Antal), Kurucz, Bodnár, Pólyák (Tamás), Fazekas, Lengyel. Edző: Fecsku István. Tiszabecs: Szabó Z. - Kovács, Nagy P„ Bartha, Kormány, Ja­kab, Bornemisza, Szabó F., Ács A., Acs G. (Varga), Meca. Edző: Kormos Miklós. A húsz perc alatt több helyzetet kialakító és há­rom gólt lövő hazaiak értetlenül visszavettek a tempóból, fel­jött a Tiszabecs, de aztán ismét a Vasvári uralta a pályát, és a találatokat is a Fecsku-csapat szerezte. Gól: Lengyel 3, Hegedűs, Fazekas, Pólyák, illetve Kormány. Ifi: 7-0. (Tudósító: Hankó And­rás)_________________________________________________ Fecsku István: - Most jobban az ellenfél körmére néztünk. Kormos Miklós: - Az első húsz percben eldőlt a mérkőzés, saj­nos, az egyéni hibák miatt ilyen eredmény született. ________ TtszakanyAr-Mándok__________________1-1 (l-O) Tiszakanyár, 400 néző, v.: Bendik T. Tiszakanyár: Balázsy - Papp M., Kiss T„ Kiss G., Burik (Nagy G.), Oncsó, Csernyu (Kiss I.), Gerliczki, Harsányi (Brankovics), Somogyi, Bíró (Gráf). Edző: Ma­gyar László. Mándok: Babincsák - Szeles, Cap, Balázsi A. (Pámer), Pásztor A., Danes, Molnár L, Törők (Bálint), Sajtos (Kertész M ), Dócs, Szabó M. (Éles). Edző: Csorna Dezső. Küzdelmes mér­kőzésen a kanyáriak nem tudták érvényesíteni akaratukat. Gól: Bíró, ill. Török. Ifi: 4-0. (Tudósító: Háda Krisztián) __________ Magyar László: - Helyzeteinket kihagytuk és ez a végén meg­bosszulta magát.__________________ ___________________ Csorna Dezső: - Korrekt játékvezetés mellett igazságos döntet- len született. Köszönjük a mándoki szurkolók biztatását. Csenqer-Nagyhalász ________________________0-2 (CM) Csenger, 200 néző, v.: Lippa. Csenger: Rákóczi - Boros, Eszenyi, Jóbi, Mester,'Nyerges D. (Nyerges 0.), Zámbó, Horváth I., Orosz (Juhász P.), Katona, Sajó (Szilágyi S.). Edző: Molnár Csaba. Nagy­halász: Mudri - Baraksó, Kató, Babják (Tóth A), Végső (Kovács Z.), Kotritzl. (Hajdú), Ungi, IgnáczZ., Kelemen, IgnáczJ., Csom- bók. Edző: Kormány László. Alacsony színvonalú mérkőzésen megérdemelt vendégsiker. Gól: Babják, Iqnácz J. Ifi: 4-1. Molnár Csaba: - Gratulálunk a Nagyhalásznak! Nekünk meg edzeni kell!_____________ Kormány László: - Gyenge játékkal csak a három pontnak örül­hetünk _____________________________________________ Nyirtetok-Nagytáltó ________________________4-0 (0-0) Nyírtelek, 200 néző, v.: Sinka. Nyírtelek: Imrő - Hengsperger, Bárány, Bodnár, Dankó, Nagy G. (Pál), Leskó (Karaffa), Géczi (Turóczi), Borbély (Gajdos), Kozák, Szatmári (Bánfi). Edző: Vránsz- ki Péter. Nagykálló: Hankószki - Domokos, Csernijenko, Már­ton, Trencsényi, Sárga, Kovács I. (Cebel), Jávor (Sándor), Fodor, Dán A., Nagy S. Játékos-edző: Drágár Zsolt. Nagyszerű máso­dik félidei játékkal megérdemelt, magabiztos hazai győzelem. Gól: Géczi (11-esből), Nagy G., Leskó, Kozák. Ifi: 1-1. (Tudósí­tó: Kovács Béla) ______________________________________ Vránszki Péter: - A mérkőzést a második félidőben nyertük meg, úgy érzem, nem érdemtelenül. ________________________ Drágár Zsolt: - A második félidőben óriási védelmi hibából adódó tizenegyes megpecsételte sorsunkat. Hét-nyolc ember kritikán aluli játéka befolyásolta a meccs végeredményét. Kö­szönjük a verést, Peti, megpróbálunk okulni belőle! _________ Nyírkarász-Kemecse ________________________2-1 (0-1) Nyírkárász, 300 néző, v.: Kocsis. Nyírkárász: Pekk - Lévai, Ta­kács, Rákóczi, Tóth L, Danku, Dudás Z. (Lakatos J ), Matyi, Pe­ti (Fodor), Farkas (Szűcs), Gazdag (Szabó G.). Játékos-edző: Matyi András. Kemecse: Szabó A. - Szatke, Homann, Kurucz, Karkusz, Kovács I., Matejkó, Ruska (Hegyes), Horváth M., Ko­mi, Ádámszki. Edző: Koskovits György. A második félidőben lőtt két bombagóllal, amit a tévében egy hétig mutatnának, fordí­totta meg a mérkőzést megérdemelten a karászi csapat. Gól: Dudás Z., Rákóczi, ill. Homann. Ifi: 2-1. (Tudósító: Dudás János) Matyi András: - Megérdemelt sikert arattunk a bajnokesélyes Kemecse ellen, ez zsinórban a negyedik győzelmünk! Gratulá­lok játékosaimnak! ____________________________________ Koskovits György: - Teljesen megérdemelt győzelmet aratott a hazai csapat. ■ _______________________________________ Záhony-Tiszalök ___________________________1-1 (1-1) Záhony, 150 néző, v.: Benkö R. Záhony: Balogh T. - Árva, Seme- gi, Czvik, Molnár Cs. (Simon), Tóth Á., Sére, Orosz, Tóth R., Balogh S. (Győri), Fekete (Papp T.). Edző: Pokol László. Tisza- lök: Vadon - Vékony (Csáki), Dobos Z. (Szanics), Czifrák, Cselósz- ki. Kádár, Szilágyi, Horváth N. (Székely), Papp, Dobos A., Hor­váth A. (Hokk). Edző: Mirgai László. A mérkőzésen több olyan lehetőség adódott a kapuk előtt, amelyekből mindkét csapat ki­csikarhatta volna a győzelmet - végül reális eredmény született. Gól: Balogh S., ill. Dobos A. Ifi: 3-1. (Tudósító: Erdei Árpád) Pokol László: - Küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény. Bát- rabb támadójátékkal akár meglepetést is szerezhettünk volna... Mirgai László: - A mai mérkőzés alapján nem érdemeltünk vol­na győzelmet. Játékosaimnak el kell gondolkodnia azon, hogy ha így folytatják, akkor sokkal hátrébbról fogjuk nézni a me­zőnyt!_______________________________________________ Nyirbátor-Fehérgyarmat _ ______________5-2 (2-0) Nyírbátor, 200 néző, v.: Hadházi. Nyírbátor: Tóth Sz. - Szege­di (Bécsi), Daru, Szabó P., Kurucz, Berecz (Lőrincz), Trencsényi (Baksa), Tóth T., Andrejcsák (Czeili), Meszesén, Széplaki (Bacsó). Edző: Baracsi János. Fehérgyarmat: Koncz - Homoki J„ Országh L, Országh Zs„ Kovács A., Máté (Kiss A.), Juhász, Homoki G., Czeglédi (Bartha T ), Takács A., Varga Z. Edző: Siti Ferenc. A ko­rán és értelmetlenül előbb tíz, majd a hajrában sérülés miatt kilenc főre olvadt vendégcsapat ellen keservesen, végül nagy különbségű hazai siker született. Gól: Meszesén 2, Széplaki (11-esből), Berecz, Lőrincz, ill. Homoki G„ Varga Z. Kiállítva: Országh L. (32. perc), Bartha G,. (a kispadról, 75. perc). Ifi: 6-0. (Tudósító: Bállá István)_________________________________ Baracsi János: - Durva hibáink ellenére végül biztosan itthon tar­tottuk a három pontot. ________________________________ Siti Ferenc: - Megfogadtam, hogy nem foglalkozom a játékve­zetővel, de nemcsak a mai meccsre, hanem a következő hétre is kivégeztek bennünket.. . _____________________________ Ujfehértó-Kótaj ______________t_____________3-1 (2-0) Ujfehértó, 200 néző, v.: Kozics. Ujfehértó: Petrák - Rácz I., Torda, Molnár S., Lendvai (Szabó T.), Tóth P., Budai, Imre (Osikóczki), Marozsán, Takács L„ Kiss T. (Csajkó). Edző: Nyisz- tor Sándor. Kótaj: Oláh - Horváth, Lipcsei, Mészáros (Lucskai), Moravcsik (Hangácsi), Kató, Ignácz Cs., Torna, Kovács, Ignácz D. (Mester). Edző: Fekete László. Kitűnő játékvezetés mellett ha­zai szempontból a lelkesedés végre jó játékkal és szerencsével is párosult. Gól: Takács L., Kiss T., Rácz I., ill. Kató Ifi: 3-0. (Tu­dósító: Kranyik István) ________________________________ Nyisztor Sándor: - Nekünk 2—0-ról is sikerült nehézzé tenni a mérkőzést.___________________________________________ Fekete László: - Korrekt játékvezetés mellett megérdemelt ha­zai győzelem, egy félidőnyi előnyt adtunk ellenfelünknek. 1. Tiszalök 9 6 2 1 20-10 20 2. Kemecse 9 6 i 2 26-7 19 3. Naqvhalász 9 6 1 2 20-12 19 4. Nyírbátor 9 4 4 1 23-13 16 5. Nyírtelek 9 5 0 4 19-15 15 6. Nyírkárász 9 5 0 4 10-17 15 7. Tiszakanyár 9 4 3 2 16-10 15 8. Tiszavasvári 9 4 2 3 23-14 14 9. Tiszabecs 9 3 2 4 17-21 11 10. Úifehértó 9 3 1 5 11-18 10 11. Fehérqyarmat 9 3 0 6 15-23 9 12. Mándok 9 2 3 4 13-17 9 13. Kótaj 9 2 3 4 11-17 9 14. Naqykálló 9 2 2 5 10-19 8 15. Záhony 9 1 4 4 11-18 7 16. Csenger 9 2 0 7 12-26 6 Ezúttal az ibrányi Laskai M. (labdával) és a balkányi Tóth Z. is boldog lehetett (Fotó: Balázs Attila) Ibcány-Volán-Sényó __________3-1 (2-0) Ibrány, 300 néző, v.: Szűcs N. Ibrány: Vattai- Varga K„ Laskai M„ Kántor, Kormány, Til- ki, Turóczi, Tóth Zs. (Tóth Z.), Marcsek (No- vák). Fekete Á., Imre (Kovács G.). Megbízott edző: Vígh Sándor. Volán-Sényő: Fucsovics- Pljutyinszkij, Puskás, Márton I., Bárány (Fiu­mei), Bagoly, Farkas (Dóczi), Asztalos (Rubócz- ki), Márton L., Tóth Cs., Haburcsák. Játékos­edző: Rubóczki Tibor. ___________________ Az első perctől támadólag léptek fel az ibrá- nyiak, ami a két korai gólban is megmutat­kozott. Utána jobbára a mezőnyjáték domi­nált. A harmadik találat után a hazai csapat visszább vett a lendületből, amihez hozzájá­rult a támadók sérülése. Gól: Imre (7.), Tilki (15.), Fekete Á. (50.), illetve Tóth Cs. (75.). Jó: az egész csapat, illetve Haburcsák, Plju­tyinszkij. ______________________________ Vígh Sándor: - Végig magabiztosan játszot­tunk, megérdemelten nyertünk. __________ Rubóczki Tibor: - Akaratban és gólokban is jobb volt az Ibrány, úgy látszik, továbbra is mumus maradt számunkra. ______________ Nagyecsed-Hajdúnánás _______1-0 (1-0) Nagyecsed, 200 néző, v.: Horváth G. Nagy- ecsed: Makó - Szűcs T., Ricsei, Tősér, Gádzsa, Bíró Zs., Balogh J. (Petrohai), Kovács N„ Sza­kács (Szarka), Bulyáki A., Nagy M. (Bulyáki Z.) Edző: Berettyán Gábor. Hajdúnánás: Haász- Brandt - Szabadi, Kondora, Tar, Bagoly (Szemán I.), Horváth (Rákos), Szemán P., Só­vágó, Fodor, Mikita, Gombkötő. Játékos­edző: Kondora József. __________________ A csípős, szeles időjárásban megrendezett mérkőzés elején jól védekeztek a hajdúná­násiak. A nagyecsediek gólja után kitámad­tak a vendégek, így több lehetőségük is nyílt a gólszerzésre a házigazdáknak. Végül Sza­kács találata döntött, más nem tudott ered­ményes lenni. Gól: Szakács (24.). Jó: Tősér, Ricsei, Bíró Zs., Szarka, illetve Haász-Brandt, Mikita, Tar. (Tudósító: Bíró Attila) Berettyán Gábor: - Végig támadtuk a mér­kőzést, több lehetőségünk is volt a gólszer­zésre, összességében megérdemelten nyer­tünk; _________________________________ Kondora József: - Tipikus egygólos meccs volt, ahol a hazaiak szerezték az egy talála­tot. Reális eredmény született, bár egy dön­tetlennel elégedettebb lettem volna. ______ Balkány-Létawértes __________2-1 (1-1) Balkány, 150 néző, v.: Radványi. Balkány: Var­ga - Dán, Vass, Horváth (Batári), Gilányi, Gé- gény, Tóth Z., Mikhárdi, Vasas (Málik), Rácz, Szabó I Edző: Selyem Nándor. Létavértes: Szécsi - Balogh, Horváth M„ Szilágyi G., Haj­dú, Dávid, Kónya, Bácsi (Sárközi), Kiss, Kanál, Villás (Kovács T.). Edző: Gyarmati András. Az első félidő után a játék alapján vezethet­tek volna a balkányiak, ám sorra elpuskáz­ták a helyzeteket. A küzdeniakarásuknak kö­szönhető, hogy az utolsó percben megsze­rezték a győzelmet jelentő gólt. Gól: Vasas (31.), Tóth Z. (90.), illetve Dávid (21.). Jó: Vasas, Tóth Z., Vass, Szabó I. (Tudósító: Kékessy Mihály) ________________________ Selyem Nándor: - Rászolgáltunk a győzelem­re; ___________________________________ Hajdúböszórmény-Várda SE 0-2 (0-1) Hajdúböszörmény, 400 néző, v.: Kujbus. Haj­dúböszörmény: Dobó - Andorkó (Nagy S.), Kerek, Usztics, Hortó, Kiss L., Bellon, Varga M. (Szabó M.), Lovas, Kolbe (Ábrám), Balás. Edző: Czóbel Levente. Várda SE: Petranics - Kosztyu, Deák, Balogh G., Cseke, Jánvári, Dol- hai, Baksa, Vicickó (Kalu), Cipf (Vincze), Var­qa J. (Kerepesi). Edző: Kocsis János. _______ Viszonylag óvatosan kezdett a két jól felké­szített csapat. A vendégek megpróbálták ki­használni a böszörményiek gyengéit, és egy kontrából sikerült vezetést szerezniük. A má­sodik félidőben feltámadtak a hazaiak, a vár- daiak hősiesen átvészelték a nehéz idősza­kot. A góllövő helyett becserélt Kerepesi is betalált: az utolsó percben 25 méteres bom­bagóljával eldöntötte a meccset. Gól: Varga J. (25.), Kerepesi (90.). Jó: Dobó, Bellon, Ke­rek, illetve az egész vendégcsapat. ________ Czóbel Levente: - Jó iramú, küzdelmes mér­kőzésen a helyzeteit jobban kihasználó, ruti- nosabb ellenfél szerezte meg a győzelmet. Kocsis János: - A mai mérkőzésen nyújtotta a csapat az idei év legjobb teljesítményét. A taktikát betartva fegyelmezetten játszott min­denki. Büszke vagyok az együttesre, ugyanis jó ellenfelet győztünk le, amelynek sok sikert kívánok a folytatáshoz.__________________ Diósgyőri VTK IF-Nyirmada________0-0 Hejőcsaba, 200 néző, v.: Guta. DVTK ll-Hol- cim: Dénes - Menyhért, Vámosi, Bokros, Fo­dor, Farkas, Navarrete (Kovács), Huszák, Lipusz, Papson (Effey), P. Carr (Lindák). Edző: Földesi Károly. Nyírmada: Tuza - Fejes, Tóth Sz„ Bagin, Danku, Németh A. (Szőke), Vadics- ka, Benkő, Mátyus (Ponczók), Papp Z., Nagy Sz. (Katona). Edző: Szilágyi Bertalan. ______ A védekezésre berendezkedő vendégcsapat j jól oldotta meg feladatát. Eközben néhány veszélyes akciót is vezettek a madaiak, ám az egy pontot nagy becsben tartották. Összes­ségében igazságos pontosztozkodás szüle­tett. Jó: Bokros, Farkas N., illetve az egész 5 vendégcsapat. (Tudósító: Roskó János) Földesi Károly: - Nem tudtuk megismételni az eddig nyújtott játékunkat, ellenfelünk lel­kesedésével rászolgált az egy pontra.______ Szilágyi Bertalan: - Amiért jöttünk, azt telje­I sítettük._______________________________ Nyíregyháza Spartacus ll-Nyiradony : __________________________3-1 (0-1) Rakamaz, 50 néző, v.: Rendek. Nyíregyháza II: Pintér - Perényi, Kántor, Sipos, Charles, Sava (Jeddi), Kató, Lovas I., Krajnc (Tóth T.), Szilágyi N. (Anderka), Rojas. Nyíradony: Kerezsi - Terdik L., Kecskés J„ Illés, Erdei * (Tóth Gy.), Szemán, Nyika (Papp R.), Takács, Dávid (Szilágyi Sz.), Bodogán, Kecskés R. Edző: Rása Csaba. A vártnál gyengébben kez­dett a Nyíregyháza, s ezt ki is használták a vendégek, akik a góljuk mellett több ziccert is elhibáztak. Szünet után ahogy fogyott az idő, úgy fáradtak el a nyíradonyiak is, és ek­kor már érvényesült a papírforma. Gól: Rojas (56.), Sipos (65.), Szilágyi N. (77.), illetve Dá­vid (24.). Jók: Kántor, Charles, Kató, Rojas, illetve Kerezsi, Terdik, Kecskés J., Illés. Debreceni VSC »-Mátészalka 4-2 (2-1) Debrecen, 100 néző, v.: Bodac. DVSC II- DEAC: Verpecz - Issiemou, Biró, Szatmári (Nagy Z.), Éles, Nagy R. (Lucas), Varga J. (Szi­lágyi P.), Spitzmüller, Rezes, Rudolf, Zsolnai. Edző: Kondás Elemér Mátészalka: Gergely - Lukács (Szabó), Mos, Mastan, Mészáros, Patály, Rézműves, Dascal, Riskó, Újfalusi, Risai (Makszim). Edző: Tóth Zoltán. ____________ Bátran kezdtek a kényszerből az eddiginél is alaposan megfiatalított vendégek. Újfalusi ka­páslövésével még a vezetést is megszerezték az élvonalbeli játékosokkal felálló listavezető otthonában. A kis Löki vitatható tizenegyes­sel egyenlített, majd mezőnyfölényt harcolt ki. A szalkaiak nagy akarással játszottak, Dascal egy remekül eltalált szabadrúgásból szépített a hajrában. Egyenrangú partnereik voltak a szatmáriak a bajnokesélyesnek. Gól: Rudolf (25., 83., az elsőt tizenegyesből), Rezes (37.), Nagy R. (56.), illetve Újfalusi (21.), Dascal (85.). Jó: Szatmári, Éles, Varga J., Spitzmüller, Ru­dolf, illetve Újfalusi, Patály, Mos, Mastan. (Tu­dósító: Kerek István) Kondás Elemér: - A Má­tészalka megnehezítette a dolgunkat. Reális eredmény született. _____________________ Tóth Zoltán: - Nem játszottunk alárendelt szerepet. Kicsit bátrabb játékkal, meglepetést okozhattunk volna. _____________________ További eredmény: Balmazújváros-Be- rettyóújfalu 3-3. A bajnokság állása 1. DVSC II 9 8 1 27-11 24 2. Várda SE 9 7­2 26-9 21 3. Diósqyőr II 9 6 2 1 23-7 20 4. Nyírmada 9 6 1 2 16-11 19 5. Balmazújváros 9 5 2 2 19-14 17 6. Naqvecsed 9 5 1 3 17-9 16 7. Nyíregyháza II 9 5 1 3 13-10 16 8. Hajdúböszörmény 9 4 2 3 16-12 14 9. Balkány 9 3 1 5 12-21 10 10. Ibrány 9 3­6 17-20 9 11. Berettyóújfalu 9 2 3 4 13-16 9 12. Hajdúnánás 9 2 2 5 9-14 8 13. Volán-Sényő 9 2 2 5 12-18 8 14. Mátészalka 9 2 2 5 9-17 8 15. Létavértes 9 1 2 6 10-19 5 16. Nyíradony 9 1 8 11-42 1 Férfi NB I B. csoport 3. forduló: Nagykállói KE-Baja 73-83 (5-24, 2fr-16, 25-22, 17-21) Nagykálló, 150 néző, v.: Gergely, Kisházi, Hegyes. Nagykálló: Boczkó 5, Adorján 13/9, Zácói 11, Lakatos 24/6, Tóth T. 3. Csere: Füzes 10, Zsoldos 5/3, Zomborszky 2, Szabol­csi. Edző: Kovács Tibor. __________ Alaposan bekezdtek a bajaiak, a vendégek 19-0-ás (!) rohama után a nagykállóiak csak futottak az eredmény után. A meccs pikanté­riája, hogy a házigazdák színeiben pályára lépett a kosárlabda másod- osztályában az 51 esztendős csu­paszív Zomborszky György. Lengyel három goiiai járult nozzá a Tiszavas­vári győzelméhez a Ti­szabecs elleni megyei I. osztályú futballmeccsen. (Fotó: Racskó Tibor) HIRDETÉS Í's7«ik-alföldi Regionális Munkait Regionális Pályaválasztási Kiállítás iMBSiSiS TAt.AUON MUNKÁT1 BPiTSEN KARRIERT' r és í iob hűm Állásbörze oktobor Ki.: 10 17 október 17.: 9- !(» ■ ot t Í7 4y. «1 . k ; ÁFSZ i 4 f