Kelet Magyarország, 2007. szeptember (64. évfolyam, 204-228. szám)

2007-09-18 / 218. szám

2007. szeptember 18., kedd SPORT /11 HÍREK • Nevezés. Az Adidas Kézilabda Gyer­mekbajnokság 2007/2008. évi versenyeire 2007. szeptember 30-ig lehet nevezni is­kolai és egyesületi csapatoknak a laszlohalasz@freemail.hu e-mail címen. • Eskütétel. Sólyom László köztársasági elnök hivatalában tette le az ünnepélyes esküt az a 68 speciális olimpikon, aki Ma­gyarországot képviseli Sanghajban a jövő csütörtökön kezdődő XII. nyári világjáté­kokon. KÉZILABDA NB II. Mátészalkai MTK-Fehérgyarmati VSE-Fevill _______________________________________26-27 (13-11) I Mátészalka, 500 néző, v.: Pusztai, Sipos. Mátészalka: Leskó- ifj. Varga T., Kirvai 10, Kun 8/3, Varga T. 3, Pásztor 2, Varga R Csere: Ballal, Kovács I. 2. Edző: Falcsik Miklós. Fehér­gyarmat: Nagy T - Gacsályi 3, Siket 2, Csapos 4, Koncz 8/1, Kiss N. 7, Munkácsi T 2. Csere: Miskolczi (kapus), Török, Bihari, Kozma, Szabó P. 1. Játékos-edző: Csapos János. Kiál­lítások: 12, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 4/1. Szinte végig a szálkái csapat vezetett, míg a Gyarmat csak egyszer- a legjobbkor, a végén. ______________________________ j Heves-Tiszavasvári SE_________________29-27 (15-13) j Heves, 50 néző, v.: Sándor, Sajóvölgyi. Tiszavasvári: Boczák- Fedor M. 7, Herbák 2, Kiss K. 5/2, Gáli 2, István, Róka 9/1. Csere: Zatureczki, Kerékgyártó (kapusok). Magyar K. 2, Simon, Csocsics, Ényi. Edző: Rontó Zsolt. Kiállítások: 8, illetvelO perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 5/3. Jó iramú, fordulatokban gazdag mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat nyert. Ifi: 28-27. __________________ Női Kölcsey DSE-Jászberényi TF ___________27-23 (11-11) j Bujtosi csarnok, 100 néző, v.: Fülöp, Nyéki. Kölcsey: Szabó V. - Tilki 6/2, Máté 4, Márkus 1, Gaál 6/1, Papp 4, Bakti. Csere: Aranyosi (kapus), Hruska 6, Molnár, Ducsai, Kelemen, Kékesi, Móré. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 6, illetve 2 perc. Hétméteresek: 7/3,' illetve 2/2. A bajnoki címre törő tanár­jelölteket a sípszóig nagyon tisztelték a diákok, játék közben már tegezőviszony alakult ki köztük, és a végén a vendégek gratuláltak a megérdemelt hazai győzelemhez. Ifi: 26-24. Ceqléd-Kállósemjén _____________________23-24 (9-12) Cegléd, 100 néző, v.: Hartman, Kuklis. Kállósemjén: Herdon E. - Poór 5, Herdon É. 4, Szabó 5/1, Tar 3/1, Frank 5, Kosztonyák 1. Csere: Papp, Oláhné (kapusok), Nagy 1, Mol­nár. Edző: Hanufer Sándor. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hét­méteresek: 9/6 illetve 5/2. Izgalmas, fordulatos mérkőzésen nem várt győzelmet arattak a nyírségi lányok. A rossz előjelek mellett négyen hiányoztak a csapatból, így még értékesebb az idegenben megszerzett két pont. Ifi: 33-15. Fegyelmi Nyíregyháza (KM) - Az NB III. Tisza-csoport és a Szabolcs-Szatmár- Bereg megyei LSZ első és másodosztályának fe­gyelmi bizottsága soros ülését kivételesen csü­törtökön 16 órától tartja. Indiai futam Újdelhi (MTI) - 2010- ben kerül sor az első For- ma-l-es Indiai Nagydíj­ra - jelentette be az or­szág olimpiai bizottsága (IOB). Suresh Kalmadi, az IOB elnöke elmondta: az autós gyorsasági világ- bajnokságban érdekelt pályaépítők megtekintet­ték az Újdelhi környéki lehetséges helyszíneket. Székely Norbert Osztályozó Budapest (MTI) - Szerdán és csütörtö­kön lép pályára a magyar női kosárlab­da-válogatott az olaszországi Lan- danóban sorra kerü­lő osztályozó tornán, a csapat kispadján a távozott Bencze Ta­más helyett megbí­zott szövetségi kapi­tányként Székely Norbert ül majd. Deco és a Barcelona csalódást keltő, gól nélküli döntetlent játszott idegenben az Osasunával a spanyol labdarúgó-baj­nokság 3. fordulójában. (Fotó: epa) A KELET VIGYÁZ A GYI Kollonay Patrícia (10) Vigyázzunk a gyerekekre! A világbajnokságon részt vevő magyar csapat, Ádám Róbert az Ülő sor közepén (Fotó: www.mssz.hu) Ádám: Az NYVSC súlyeme­lője egyéni csúcsot emelt, és biztos pont­szerzőnek tekinthető. Csiangmaj (MTI) - Bár a 8 fős B és a 12 tagú A csoport viadala még hátravan, Ádám Róbert már bizonyosan pont­szerző helyen zár az 56 kg-o- sok között a súlyemelők thai­földi világbajnokságán, amely a jövő évi, pekingi olimpiára kvalifikál. Öt jó gyakorlat Elsőként a vb-re nevezett 11 magyar közül a Nyíregyházi VSC 29 éves országos bajnoka állt dobogóra a világvetélkedő hétfői nyitónapján, méghoz­zá a három részre osztott ka­tegória tíz emelőt felvonulta­remek tó C csoportjában. Szakítás­ban a 98 kiló után - másodjá­ra - a 102-vel is elbánt, lökés­ben pedig csupa remek gya­korlatot bemutatva sorrend­ben a 125, a 130, végül a 135 kilón is, egyéni csúcsot érő 237 kg-os összetett eredményé­vel a harmadik legjobbként fejezte be a versenyt. így - mi­vel az A és a B csoportból együttvéve is - legfeljebb húszán előzhetik meg (ha minden nevezett indul és job­bat produkál nála), vagyis már biztos, hogy az első 25- ben végez, ennél fogva pedig pontszerző, ami a csapatver­seny szempontjából fontos. Tudniillik a vb végén összesí­tik a tavalyi és az idei világ- bajnokságon gyűjtött pontokat (a 25. helyezés például 1 pon­tot ér, a 24. kettőt, a 23. hár­mat, és Így tovább), és az ez alapján kialakult csapatver­senyben az első 27 helyezett ország küldhet súlyemelőket a 2008-as olimpiára. Az 56 kg további versenyét magyar idő szerint kedd délután rendezik. fflp sport.szon.hu Helyi és nagyvilági sport. Hiányoznak az egyéni villanások A negyedik hazai ve­reség után a kiutat próbálják keresni a tuzsériak. Tuzsér (KM - B. T.) - Eddig kellemes emléke volt a tuzsé- ri futballcsapatnak a BKV Előréről, hiszen 2003 októberé­ben az Érdért SE, leküzdve a két csapat közötti két osztály­nyi különbséget, 2-1-es győze­lemmel búcsúztatta a Magyar Kupában a fővárosiakat. Keveset vállalkoznak A vasárnapi bajnoki előtt csak egy helyezés volt a felek között - az is a Tuzsér javá­ra -, így aztán most az kel­tett meglepetést, hogy a BKV Nincs összhang a tuzsériaknál kerekedett felül ugyancsak 2-1-re. Németh Károly legény­sége így negyedik hazai mécs­esén is pont nélkül maradt.- Le szeretném szögezni, a csapaton belüli igyekezettel (Fotó: Olajos Tamás) nincs gond, ám hiányoznak az olyan egyéni villanások, mint amilyen az ellenfélnél Rósáé volt, vagy korábban a Bocs esetében Varga Zoltáné - mondta Németh Károly. - Saj­nos nincs igazi irányítótípu­sú játékosunk, és a belső posz­tokon szereplők az elvárttól kevesebbet vállalkoznak egyé­ni megoldásokra. Támadóink még nem szereztek gólt, ilyen­kor ütközik ki a rutintalansá­guk, illetve az, hogy beillesz­kedési, illetve egészségügyi problémákkal küszködtek. A rutinosabb játékosok is nehe­zebben viselik el a rájuk ne­hezedő terhet, a mezőkövesdit leszámítva pedig meccsenként rendre volt legalább egy-egy védelmi megingásunk. A Bocs elleni meccs után ezúttal n............................................................ Nyilvánvaló, hogy nem ilyen rajt­ról álmodtunk, fájó, hogy hazai környezetben mind a négy mecc­sel elvesztettük Németh Károly ....................*f megint rosszul jöttünk ki ab­ból, hogy egy félidőn keresz­tül emberelőnyben futballoz­tunk, mert sok volt a techni­kai hiba és kevés a kreatíivi- tás a játékunkban. Nyilvánva­ló, hogy nem ilyen rajtról ál­modtunk, fájó, hogy hazai környezetben mind a négy meccset elvesztettük. Keres­sük a kiutat, remélhetőleg Tö­kölön javítani tudunk. kmfippefc.szon.hu •Mutatók. Az eddigi szereplés számok­ban, letölthető. (PDF, 33 kB) Mélyrepülés Minden várakozást alul­múl a Ferencváros eddigi szereplése a Keleti csoport­ban, a szombaton Oroshá­zán ikszelő zöld-fehérek hat helyezésnyire és ugyan­ennyi pontra vannak az él­lovas Szolnoktól. Csank Já­nos legénysége legközelebb a Makót látja vendégül., Nem ízlett a Baktának a makói recept Négy hete a Tuzsér, ezúttal a Baktalóránt- háza kapott ki 4-1-re ugyanott. Baktalórántháza (KM - L. T. L.) - Miként négy hete a Tuzsér, vasárnap a Baktaló­rántháza is pontosan 4-1-re kapott ki Makón. Ráadásul ta­vasszal úgyszintén négy gólt értek el a délvidékiek, akkor Baktán álltak talpra kétgólos hátrányból. Tetemes hátrányban Ezúttal a 19. percben Podonyi szerzett vezetést a zöld-sárgáknak, a 30. percben Schreiber növelte az előnyt. A második félidő elején Puskás révén már 3-0 volt a Makó­nak, kevéssel utána Szabó Ró­bert szépített. A végered­ményt a 79. percben Maróti állította be.- A játék képe alapján a szorosabb eredmény reálisabb lett volna - összegzett Kovács Vereség után Elvesztette veretlensé­gét a Bocs, hazai pályán kaptak ki Tóth László edző tanítványai a Ceg­lédtől. Mindez azért érde­kes, mert az imponáló so­rozatát megszakító borso­diak érkeznek szombaton Baktalórántházára. János, a vendégek edzője. - A makói gólok előtt rendre ziccereket puskáztunk el, nem tudtuk érvényesíteni az aka­ratunkat. A mezőnyben ezút­tal is helyt álltunk, ám a ka­punk előtt olyan hibákat vé­tettünk, amik végzetesnek bi­zonyultak. Megéreztük Kozma J. és Márkus hiányát, ráadá­sul hárman a héten rehabili­tációs edzéseket végeztek. A lelkesedéssel és a hajtással nem volt gond, a pontossággal annál inkább. A hosszú, öt­órás buszozásra azért nem ér­demes hivatkozni, mert más együttesnek is messze van Makó. __________________________ kmf/ppefc.szon.hu • Krónika. Az ominózus mérkőzés összesítője, letölthető. (PDF, 47 kB) Éljátékos. A US Openen negyeddöntős Szávay Ágnes továbbra is a 23. a női teniszezők világranglistáján. (Fotó: EPA) 60LVADASZLISTA NB 1. 8 qólos: Waltner (Zalaeqerszeq). 5 qólos: Fülöp (Siófok), Herceqfalvi (Honvéd), Urbán (MTK). 5 qólos: Papp Z. (Nyírmada), Balázsi (Várda SE). 4 gólos: Murák (Balmazújváros), Biró Zs. (Nagyecsed), Dá- vid (Nyiradony), Spekker (Várda SE). 4 qólos: Lakatos J. (Nyirmihálydi), Palaqa (Szakoly). 3 gólos: Pistár (Bököny), Vincze, Pécsi (Kölyök SC), Dobos J., Tímár, Vajdics (Nyírgyulaj), Kozma 1. (Ófehértó), Ványi 4 gólos: Bárányos (Bp. Honvéd), Kouemaha (Debrecen), Sitku (FC Fehérvár), Kanta J. (MTK), Márkus (Paks). 3 gólos: Bulyáki A. (Nagyecsed), Fiumei, Nyisztor (Volán­(Szakoly). Sényő). Kerekes-csoport 3 gólos: Abraham (Bp. Honvéd), Dzsudzsák (Debrecen), Bozsics, Simek (FC Fehérvár), Alves, Oláh, Zahorecz (Kapos­Carmo Suzuki-dr. Zilahi megyei 1. osztály 7 qólos: Ádámszki (Kemecse). 5 qólos: Kamarás (Dombrád), Deák B. (Gyulaháza). 4 gólos: Kovács II L. (Ajak), Fecsku (Gyulaháza), Jónás (Pap), vár), Horváth F. (Paks), Nyerges, Torma (REAC), Filó (Tata­6 qólos: Erdei Z. (Nyírbátor). Jóni A. (Rohod), Sinka (Újdombrád). bánva). Foxi (Úipest), Lázok (Vasas), Pekic (Zalaeqerszeq). 5 qólos: Iqnácz J. (Naqyhalász), Szatmári (Nyírtelek). 3 gólos: Poncsák (Ajak), Veres S. (Anarcs), Nagy B„ Ba­NB II. Keleti csoport 7 qólos: Urbin (Bocs). 4 gólos: Ferenczi M. (Kótaj), Szabó M. (Mándok), Szépla­ki (Nyírbátor), Somogyi (Tiszakanyár), Papp S. (Tiszalök), Fa­zekas, Lenqyel Á. (Tiszavasvári), Csaikó (Újfehértó). logh R., Dallos (Fényeslitke), Szabó G. (Pap), Szűcs B. (Pusz­tadobos), Driqán, Gerzsenyi (Úidombrád). 6 qólos: Petneházi (Orosháza). Sandra Bútor-csoport 4 qólos: Ndiodo (Ferencváros), Rusvav (Vác-Újbuda). 3 gólos: Saliga Z., Szabó R. (Baktalórántháza), Lipcsei, Má­3 gólos: Birovecz, Kovács 1. (Kemecse), Ignácz Z. (Nagyha­lász), Ács A. (Tiszabecs). 5 qólos: Kiss A. (Nyírmeqqyes), Bíró T. (Sonkád). 4 gólos: Bákonyi (Nyírcsaholy), Czibere N. (Porcsalma), Már­tyus (Ferencváros), Németh Gy. (Jászberény), Csordás (Kecs­kemét), Faragó (Makó), Ragó (Mezőkövesd), Remili (Szol­Megyei II. osztály Dijözön-csoport ton (Tiszakóród), Varga Sz. (Sonkád), Lakatos 1. (Tyúkod), Varqa B. (Vámosoroszi). nők), Kiss P. (Tököl), Szabó V. (Vác-Úibuda). 7 qólos: Gombkötő Z. (Demecser), Veres S. (Nyírluqos). 3 gólos: Apulinere (Kocsord), Bódi T. (Méhtelek), Pásztor NB III. Tisza-csoport 6 qólos: István (Nyíribrony). Z. (Nábrád), Szender (Nyírcsaholy), Varga R. (Porcsalma), 6 gólos: Rezes (DVSC II), Lovas M. (Hajdúböszörmény). 5 gólos: Pelyák (Nyírgyulaj), Szabó K. (Nyírmihálydi). Kálló, Bíró (Sonkád), Horváth G. (Tiszakóród). A 1