Kelet-Magyarország, 2007. május (64. évfolyam, 101-125. szám)

2007-05-02 / 101. szám

2007. május 2., szerda /9 Jól sáfárkodtak Bécs (MTI) - Sorozat­ban harmadszor, törté­nete során pedig 26. al­kalommal az Austria Wien, Sáfár Szabolcs csapata hódította el a labdarúgó Osztrák Ku­pát a Csizmadia Csabá­val felálló Mattersburg- gal szemben. Mindkét magyar játékos végigját­szotta a bécsi finálét. BL-elődöntő Nyíregyháza (KM) - Rooney utolsó percben elért gólja révén 3-2-es előnnyel utazhatott a Manchester United az AC Milan otthonába. Szerdán 20.45 órakor kezdődik a labdarúgó Bajnokok Ligája elődön­tőjének visszavágója, a mérkőzést a belga De Bleeckere vezeti a San Siróban. Kedden lapzár­ta után ért véget a Li- verpool-Chelsea derbi. A döntőt május 23-án Athénban rendezik. Ronaldo Mellőzik Sao Pado (MTI) - A brazil labdarúgó-vá­logatott szövetségi kapitánya nem ját­szatja a június-júliusi Copa Américán Róna Időt, az AC Milan sztárját. Dun- ga, a korábbi kiváló futballistából lett szakvezető gyorsan hozzáfűzte, hogy csak átmenetileg mellőzi a „Fenó- menót". A dél-ameri­kai országok bajnok­ságának számító Copa América az el­ső igazán jelentős szakmai megméreté­se lesz Dungának, aki a vb után került a nemzeti csapat élére. Bíró dönt a svájci bajnokról Bern (MTI) - Bírósági döntés alapján hirdethetnek győztest a svájci labdarúgó-baj­nokságban. Harminc forduló után az FC Zü­rich áll az élen, három ponttal megelőzve az FC Baselt, de előfordulhat, hogy az éllovas­tól két pontot hamarosan levonnak. Az FC St. Gallen ugyanis a lausanne-i székhelyű nemzetközi Sportdöntőbírósághoz fordult, mivel a labdarúgó-szövetség megváltoztatta a Zürich elleni egyik mérkőzésének az ered­ményét. A pályán gól nélküli döntetlen szü­letett, utóbb viszont az illetékesek 3-0-ás eredménnyel a Zürich javára írták a mécs­esét, álláspontjuk szerint ugyanis a St. Gal- lenben jogosulatlanul szerepelt egy játékos az utolsó 26 percben. Az elmarasztalt klub elöljárói azzal védekeznek, hogy előzetesen több szövetségi vezetővel is konzultáltak, és ők azt mondták, a szóban forgó futballista pályára küldhető, mivel egy találkozóra szó­ló eltiltását nem a felnőttek, hanem a 21 éven aluliak mérkőzésén elkövetett szabály­talansága miatt kapta. Hajtanak az egyenlítésért A szombati vereséget követően szerdán hazai környezetben fogadja az NYKK a Szolnokot. Nyíregyháza (KM - B. T.)- A rájátszásban főként nincs jelentősége annak, hogy mek­kora egy-egy győzelem, illetve vereség különbsége, így hiába ért el tisztes vereséget (71-64) szombaton Szolnokon a Mar- so-NYKK férfi kosárlabdacsa­pata, a lényeg az, hogy a Ti- sza-partiak kerültek egy lépés­sel közelebb az elődöntőhöz. Szerdán (kissé furcsa időpont­ban, a kézilabda-találkozó után 19 órától) viszont az NYKK lesz a házigazda, így adott a lehetőség az egyenlí­tésre. Tanulságok- Ha a jó kezdést, az egy ne­gyed alatt kapott mindössze hat pontot és a 20-6-os vezeté­sünket vesszük, akkor elsza­Savic (jobbról) és Kelley újra egymásnak feszülhet sőházi rájátszásnak, de 2001- ben a Körmend, három éve pedig az Albacomp lépett túl 3-0-val a nyíregyháziakon, ezért szerdán nemcsak az egyenlítés a tét a csapat szá­mára, hanem az első playoff- siker megszerzése is.- Természetesen az a cé­lunk, hogy a hazai bajnoki ve­retlenségünket megőrizzük - folytatta a tréner. - Nem lesz könnyű, hiszen az alapsza­kaszban is csak hosszabbítás­ban győztük le itthon a Szol­nokot, a kupában pedig ki is kaptunk tőle a bujtosi csar­nokban. Ugyanakkor a ne­gyeddöntő első mérkőzése be­bizonyította, hogy nem eresz­tett le a társaság, így bizako­dóak lehetünk a folytatást il­letően. lasztott lehetőségről beszélhe­tünk - mondta még a legutób­bi mérkőzés kapcsán Horváth Imre, a nyíregyháziak edző­je. - A második negyedben vi­szont leblokkoltunk, akkor fordított, majd később meglé­pett a Szolnok, így a találko­zó döntő részében már nem volt különösebb esélyünk a győzelemre. Annak azért örü­lök, hogy tizenöt pontos hát­(Fotó: Racskó Tibor) rányból is fel tudtunk állni a padlóról, és négypontos kü­lönbségnél további esélyünk volt a differencia csökkenté­sére. Alap, de a hajtással, az akarással is elégedett lehet­tem, a csapatmunka is jól mű­ködött. Az elején és a végén látottakból egyaránt erőt me­ríthetünk. Az NYKK története során harmadszor feszült neki a fel­Kérdőjel A múlt héten megbete­gedett László Róbert to­vábbi tréningeket ha­gyott ki, így szerepelteté­se kérdőjeles a szerdai meccsre vonatkozóan. É.IÜT kmtippekszan.hu •Nyitány. Az első felvonás krónikája letölt­hető, (PDF, 53 kB) Kertészéket keserítenék Janóék I A Nyíregyházi KSE hazai pályán kezdi a Százhalombatta elleni párharcot. Nyíregyháza (KM - K. T.) - Noha már temettük a Nyír­egyházi KSE kézilabdacsapa­tát - benne van a pakliban, hogy továbbra is az élvonal­ban mutathatja meg magát. A következő bajnoki évadra ér­vényes, május közepére be­ígért végleges versenykiírás KELET kmtippek.szon.hu • Emlékeztető. Az alapszakaszban, a Száz­halombatta elleni hazai mérkőzés tudósítá­sa. (PDF, 47 kB) kihirdetésig mindenképpen él a remény. Ami biztos: a 9-12. helyért vívott rájátszásban a Százhalombattával csatázik a nyírségi egylet: a két győze­lemig tartó párharc nyitófel­lépésén a bujtosi csarnokban feszülnek egymásnak a felek. A szerdán (16.30) esedékes el­ső ütközet kulcsfeladata lesz, hogy a látogatók - hajdanán a válogatottban tündöklő - frontembereit, vagyis a Bécsi, Kertész, Mohácsi, Perger négyesfogatot ne hagyja fic- kándozni a Jano-gárda.- Nem lesz könnyű - jelez­te Janó Pál, az NYKSE edző­je. Kétségtelen, hogy a rutin a vendégek mellett szól. Előnynek tartom, hogy itthon kezdhetünk, természetesen él­ni szeretnénk a pályaelőny adta lehetőséggel. Az aktuális összecsapáson a sérüléssel bajlódó Oláh Barna bevetése erősen kérdőjeles, míg Fekete Istvánnak a térde érzékeny, a nyíregyházi keret többi tagja tettre kész. Élőben a SZON-on tst A 16.30-kor kezdődő mérkőzés rész- | létéit folyamatosan nyomon követ- j hetik a www.szon.hu oldalon, ahol i élő közvetítésben számolunk be a történtekről. Oláh szereplése erősen kétséges (Fotó: Sipeki Péter) Ralis siker. A harmadik helyet szerezte meg az A8- as kategóriában a Trencsényi József, Trencsényi Tamás kettős a 14. Miskolc Ralin, az abszolút versenyben pe­dig a 16. helyre hozták be a Mitshubishi Lancer EVŐ VT-OSt a 130 indulóból. (Fotó: Janics Attila) LABDARÚGÓ NB III. TISZA-CSOPORT Óvatosan a sereghajtónál Sényő (KM) - A 17. forduló­ból elhalasztott bajnokit pótol­nak be szerdán 17 órától a har­madosztályban. A labdarúgó NB III. Tisza-csoportjában a házigazda Hajdúszoboszlónak HajdfcjohoMlá (14)-VoJán-Sénvá (9.) Rubóczki Tibor, sényői edző: - Noha el­lenfelünk a mezőny legvégén található, olyan híreket hallottam róluk, ami óva­tosságra int bennünket. Nehezíti a hely­létszükséglet a három pont be­gyűjtése, hiszen tartósan az utolsó helyen szerénykednek. A sényőiek utóbb Nyíradony- ban ikszeltek, ezúttal is mini­mális céljuk a pontszerzés. zetünket, hogy Jeddi és Tóth T. eltiltott, emiatt ismét fel kell forgatni a csapatun­kat. Biztos vagyok abban, hogy aki a pá­lyára lép, kiteszi a szivét, és mindent meg­tesz a számunkra kedvező eredményért. Velünk mindig képben van! Keresse a Kelet-Magyaror- szágban megjelenő nyere­ményszelvényeket! Gyűjtse össze mind a 10 db mo­zaikképet, ragassza fel a korábban megkapott játékszelvényre! Egy hiányzó darabot pótolhat jóker- szelvénnyel. Küldje be május 11-ig a következő címre: Kelet-Magyar- ország, 4401 Nyíregyháza, Pf. 25. Sorsolás: 2007. május 19-én 10 órakor közjegyző jelenlétében a www.digitalpla- za.hu Kft. 4400 Nyíregyháza, Hunyadi u. 53. sz. alatt. D WWW.DIBiTAi.PLAZA.HU FÉRFI KOSÁRLABDA NB I. Negyeddöntő, 2. mérkőzések:______________________ Falco KC-Szombathety-Atofnerőimi _______74~90 (a párharc állása: 1-1) __________________________________ Körmend-Albacomp ____________________55~52 (a párharc állása: 1-1) Élőben a SZON-on BBSS A 19 órakor kezdődő mérkőzés rész- j létéit folyamatosan nyomon követ- í hetik a www.szon.hu oldalon, ahol ; élő közvetítésben számolunk be a j történtekről. MAI SPORTMŰSOR NB I., férfi, a 9-12. helyért, 1. mérkőzés: Nyíregy­házi KSE-Százhalombatta, bujtosi csarnok, 16.30. __________ Kosárlabda. NB I. A csoport, férfi rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés: Marso-NYKK-Szolnok, 19. ____________________ Tömegsp. Ä tanulásban akadályozott tanulók regionális „Kapkodd a lábad" sor- és váltóversenye, bujtosi csarnok, 10.______________________________________________ Labdarúg Kiemelt ifjúsági bajnokság: Nyírsuli-Ujpest, Vá­rosi Stadion, U 17, 14, U 19, 16. KÉZILABDA NB II. Jászszentandrás-Kállósemjén ___________22-31 (11-t6) Jászberény, 100 néző, v.: Aczél, Lukács. Kállósemjén: Papp - Molnár 6, Gaál 7, Szabó 4, Hadar 4/1, Frank 6/1, Kosztonyák 3. Csere: Oláhné (kapus). Nagy 1, Boda Bettina 1, Boda Babett. Edző: Hanufer Sándor. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétmétere­sek: 6/4 ill. 4/2. A semjéni lányok újra a tavaszelőt idézték ag­resszív védekezésükkel, ötletes és eredményes támadó­játékukkal. Ifi: 32-26. MüZüíkjúiák u LABDARUGÓ MEGYEI II. OSZTÁLY Wii> Conw-csoport _____________________ A 27. fordulóból előrehozott mérkőzésen: __________________ Tyukod-Vámosoroszi _____________________________3-2 (2-1) Tyúkod, 100 néző, v.: Kristán.______________________________ Tyúkod: Kiss Zs. - Varga, Bíró, Fiorváth, Nagy F„ Lakatos, Bocsi (Kasu), Németh (Kosztyu), Fekete (Orosz), Kertész, Feka (Eszenyi). Edző: Nagy Ferenc._______________________________ Vámosoroszi: Tóth A. - Bakó, Kiss Cs., Kádár, Torma (Szabó G.), Borbély P. (Gyöngyös), Csernyi, Varga B. (Szabó Zs.), Ba- tár (Szarka), Szaniszló, Véqh A. (Hajdú). Edző: Orosz András. G6I: Kertész 2, Peka, illetve Torma, Bakó. __________________ Ifi: 14-2. __________________________________________________ Nagy Ferenc: - Jó játékvezetés, sportszerű mérkőzés, megér­demelt győzelem.__________________________________________ Orosz András: - Ismét gyengén játszottunk, korrekt volt a bí­ráskodás. 1 O ; co