Kelet-Magyarország, 2007. május (64. évfolyam, 101-125. szám)

2007-05-07 / 105. szám

2007. május 7., hétfő SPORT /13 KELET LABDARÚGÓ NB II. Keleti csoport, 24. forduló, további eredmények Jászberény-Békéscsaba __________________________3-2 (0-2) Vecsés-Szolnok _________________________________3-3 (1-1) Orosháza-Jászapáti______________________________1-2 (0-0) Karcaq-Ferencváros _____________________________1-2 (0-1) Makó-Bőcs 1-1 (1-0) Tabella A bajnokság állása: 1. Ferencváros 24 15 8 1 53-17 53 2. Nyíregyháza 24 15 8 1 54-20 53 3. Tuzsér ________24 12 6 6 33-32 42 4. Szolnok _________24 11 9 4 38-28 42 5. Orosháza 24 11 7 6 41-32 40 6. Bőcs ____________24 11 7 6 29-28 40 7. Vecsés __________24 8 7 9 37-36 31 8. Kecskemét 24 7 10 7 36-32 31 9. Karcag 24 8 6 10 24-32 30 10. Kazincbarcika 24 5 12 7 34-34 27 11. Makó * _________24 8 5 11 26-37 26 12. Jászapáti 24 6 5 13 20-36 23 13. Baktalórintháza 24 5 8 11 25-37 23 14. Jászberény 24 6 2 16 28-40 20 15. Békéscsaba 24 5 4 15 25-38 19 | 16. Budafok ________24 5 4 1 5 22-43 19 * három büntetőpont levonva A Kölcsey (szürke) és a Zrínyi (fehér) közös csa­patképe (Fotó: Sipeki Péter) Kéz a kézben tovább Nyíregyháza (KM) - Izgalmas végjátékkal zárult a fiú V. korcsoportos kosárlabda diákolimpia megyei versenysorozata. A baj­noki aranyat szoros küzdelemben végül a Kölcsey-gimnázium együttese nyerte a Zrí­nyi-gimnázium előtt. Mindkét csapat beju­tott az országos elődöntőbe, a Hadobás Ist­ván vezette kölcseysek Nyíregyházán, míg a Ferenczi Tamás irányította zrínyisek Ti- szaújvárosban küzdhetnek a fináléba jutá­sért. A bronzérmet az ÉVISZ nyerte. Újra Krajnc gólja elöntött ■ A Jászberény elleni­hez hasonló módon, csak most a hajrában nyert a Tuzsér. Tuzsér (KM - B. T.) - A Fradi elleni meccsre épített kerítést és mobillelátót már elbontották Tuzséron, a szom­bati NB Il-es futballbajnoki előtt nem volt akkora felfor­dulás, mint legutóbb: a Buda­fok vendégjátéka érthetően jó­val kevesebb nézőt vonzott, mint a Ferencvárosé. Pedig az újonccsapat nagyszerűen sze­repel, és a kiváló sorozat foly­tatására készült a kiesőjelölt ellen is. A várakozásnak meg­felelően a hazaiak uralták a játékot, de az első félidőben kevés helyzetet tudtak kiala­kítani. Kreatívabb játék A legaktívabb a kezdőjáté­kosként tavasszal először szá­mításba vett Fodor volt, neki akadt egy távoli lövése és egy ziccere. A budafokiak teljes passzivitásba burkolóztak, igaz, egyszer, egy meg nem értésből adódó hazaadást kö­vetően közvetett szabadrúgás­hoz jutottak a kaputól 10 mé­Hiába vetettek be mindent ellene a budafokiak, Krajnc Balázs (jobbra) csak megszerezte a győztes tuzséri gólt (Fotó: Racskó Tibor) További fotók és videó: térré, de a sorfal hárított. Jól érezte a tuzséri szakmai stáb, hogy a siker érdekében véde­kező típusú játékosokat kell áldoznia, és ez nyerő húzás­nak bizonyult. Babjak beállí­tásával kreatívabb lett a kö­zéppálya, Gergely pedig a haj­rában gólpasszt adott. Addigra már jól és veszé­lyesen is játszott az Érdért SE, a győztes találatot pedig egy másik kiesőjelölt, a Jász­berény elleni meccshez hason­lóan Krajnc Balázs szállította. Ezzel és a riválisok botlásai­val a tuzsériak tovább zárkóz­tak az élmezőnyhöz. kmtippek szón. hu •Statisztika. NB ll-es futballcsapataink mutatói a 2006/2007-es bajnokságban, le­tölthető. (PDF, 41 kB) ,o, v m Megszakadt két rossz sorozat Lippai (jobbra) góllal keserítette meg Hanászék életét (Fotó: ém) ■ Folytatódik a ver­senyfutás - miként a Szpari, a Fradi sem hibázott. Nyíregyháza (KM) - Há­rom nyeretlenül megvívott mérkőzéssel a háta mögött, de a Fradi elleni pontszerzéstől felvillanyozva várta szombati bajnokiját a Nyíregyháza Spartacus NB Il-es futballcsa­pata. A piros-kékek játéka az el­ső félidőben még döcögött, a vendégeknek ekkor több lehe­tősége is adódott, ám egy ra­gyogó ellentámadás végén a Spartacus jutott vezetéshez. A Jegyzőkönyv, események Nyíregyháza Spartacus- Kazincbarcika 2-0 (1-0) Városi Stadion, 1200 néző, v.: Pető._____________________ Spartacus: Erdélyi - Miskolczi, Ambrusz, Bagoly, Cornaci - Vukadinovics (Sipos T., 51. perc), Hegedűs T., Madar (Meneougong, 79.), Szilágyi N. - Lengyel (Lippai, 57.), Montvai. Edző: Gálhidi György.__________________________ Kazincbarcika: Botló - Hanász, Bányai, Kovács R. - Engi (Hegedűs D., 66 ), Szögedi, Kerekes, Elek (Kovács P., 27.), második játékrész már egyér­telműen a bajnoki címre haj­tó gárdáé volt, sikerült is nö­velni az előnyt, bosszankodás- ra csak több játékvezetői íté­let, közte Szilágyi jogtalan kiállítása adott okot. Ezzel nemcsak a nyeretlenségi, ha­nem a Barcika elleni ikszes sorozat is megszakadt. Sebők T. - Dávid (Simkó, 72.), Badalik. Edző: Kádár Zsolt. 18. perc: Cornaci lódult meg a jobb oldalon, Vukadinovics elé játszott, akit csak buktatni tudtak a tizenhatoson be­lül. A büntetőt Montvai értékesítette, 1-0. ______________ 60. perc: Madar játszott Lippai elé, aki tolt egyet a lab- dán, maid 25 méterről a jobb felső sarokba lőtte, 2-0. 69. perc: Sebők kezezésért megkapta a második sárga lap­ját és a vele járó pirosat is. 79. perc: Szilágyit vágták fel a tizenhatoson belül, a játék­vezető műesésnek látta az esetet, amiért a nyíregyházi já­tékos megkapta második sárga lapját, majd automatiku­san a pirosat is._________________________________________ Mesterszemmel Kádár Zsolt: - Az döntötte el a mérkőzést, hogy míg a ha­zaiak kihasználták adódó lehetőségeiket, a mi játékosaink ezzel adósak maradtak. Megint az az átkozott hajrá Kozma Attila (jobbra) betalált ■ A hatalmas vihar és jégeső után kishíján győzelmet aratott a baktalórántházi csapat Kecs­keméten. Kecskemét (KM) - Még a legidőseb­bek sem láthattak olyan jégesővel kí­sért vihart, ami szombaton, az NB li­es baktalórántházi futballcsapat kecs­keméti fellépése előtt érte el a hírős vá­rost. A bíró végül játékra alkalmasnak ítélte a jégkockákkal borított pályát, így kezdődhetett a villanyfényes bir­kózás. Az első félidőben taktikusan és stílu­sosan játszó Bakta akár a meccset is eldöndhette volna, gólja mellett több nagy gólhelyzetet is elhibázott. Szünet után már nagyobb lendülettel támadott a házigazda, de a kontrákra berendez­kedő látogató sem mondott le a gólszer­zésről. A hajrában, emberhátrányban aztán megkaptá menetrendszerű gólját a Bakta, amely így be kellett érje egy ponttal, de kiderült: ilyen odafigyelés­sel és jó hozzáállással képes lenne ered­ményesen futballozni a gárda. Masterszemmel Török László: - Gondoltam, hogy nehéz meccs lesz, ahol nem a játék, hanem a küzdelem fog dominálni, a csa­patom megérdemelte volna a győzelmet. ____________ Madalina György: - Mindig így kellene hozzáállnia a csa­patomnak a meccsekhez, és akkor nem lennének gond­jaink, de sajnos ma is megvolt az ügyeletes fegyele- mezetlen játékosunk. Jegyzőkönyv Kecskemét-Bafctalórántháza V5E _________________1-1 (0-1) Kecskemét, 100 néző, v.: Kovács G. Kecskemét: Nagy Zs. - Gyagya, Vass Zs., Barna Zs. (Lungu, 71.), Farkas I. - Hegedűs Á., Kurucsai (Ká­sa, 58.), Kovrig, Rezes (Ábel, 84.) - Csordás, Yannick 5. Edző: Török László. Baktalórántháza: Petranics - Király L., Szenes, Bodnár, Ignácz J. - Kozma A. (Illés L, 77.), Szűcs L., Rákóczi, Pálvölgyi (Márkus, 92.) - Ádámszki (Szabó R., 89.), Kozma 1. Edző: Madalina György. 37. perc: Rákóczi kitűnő labdával indította Ádámszkit, aki gólhelyzet- ben a jól védő kapusba lőtt, a kipattanó labdát Kozma A. 15 méter­ről a bal felső sarokba bombázta, 0-1. _______________________ 82. perc: a lecserélése közben sportszerűtlenül viselkedő Kozma Jó­zsefet a játékvezető kiállította. __________________________________ 88. perc: jobb oldali szögletet követően Farkas I. az elalvó vendégek között a kapuba csúsztatta a labdát, 1-1. Jegyzőkönyv, események Tuzsér Érdért SE-Budafok ____________________________1-0 (O-O) Tuzsér, 500 néző, v.: Nagy R.______________________________________________________ Tuzsér: Balogh Z. - Mező (Gergely, 65. perc), Cséke, Danes B., Baka - Szilágyi K., Kó- ka R. (Babjak, a szünetben) - Csobán, Iván A., Fodor A. (Rab, 77.) - Krajnc. Edző: Ré­vész Attila. ________________________________________________________________________ Budafok: Esterházy - Fejős, Fűzi K., Hacker, Kővári - Rétsági, Lovrencsics, Ezechi, Lá­zár (Urbán, 78.) - Sipos Á., Vörös (Németh J„ 91.). Edző: Géléi Károly. _____________ 83. perc: Szilágyi tolta a labdát jobbra Gergely elé, a cserejátékos középre iveit, és Krajnc 8 méterről a kapu jobb oldalába fejelt, 1-0._________________________________ Mesterszemmel Révész Attila: - A második félidőben szó szerint bedaráltuk az ellenfelet, és ha nehe­zen is, de megérdemelten nyertünk.________________________________________________ Géléi Károly: - Nyolc ifjúsági korú játékossal ebből a mérkőzésből kihoztuk a maxi­mumot. LABDARUGÓ MAGYAR KUPA Megyei selejtező, a 4. forduló párosítása Csenqer-Naqykálló _________ Tiszavasvári-Naqyecsed Kocsord-Nyirmada _________ Nyirtelek-Mátészalka_______ Bereqdaróc-Volán-Sényő Kótaj-Záhony_______________ Rohod-Nyírbátor ___________ Tyukod-Balkány____________ Demecser-Várda SE ________ Céqénydányád-Rakamaz Ujdombrád-Fehérqyarmat Kék-Nagyhalász ____________ Dombrád-Szatmárcseke Kölyök SC-Nyirkarász ______ Fábiánháza-lbrány _________ Tarpa-Ujfehértó____________ Nyirluqos-Nyírbéltek _______ Mándok-Tiszalök___________ Geszteréd-Kemecse Pátyod-Tiszabecs A mérkőzéseket május 16-án 17 órától rendezik, döntetlen­nél az alacsonyabb osztályú együttes jut tovább. www.toyota.hu Yaris lee modellek - légkondicionálóval már 2 535 000 forinttól. Néhány további érv a kisNAGY Yaris mellett: • WT-i benzines és D-4D dízel motorok (69-90 LE) * 5 csillagos felnőtt utájvédelem (EuroNCAP) ♦ A6S-EBD-BA fékrendszer (alapfelszereltség) 1 j • Akár 9 légzsák (köztük térdlégzsák - elsőként a kategóriában) • Easy Fiat ülésrendszer (akár 737 literes, sík rakodótér) Akár 0 Ft önerővel! today tomorrow toyo™ (SI (Ok TOYOTA TITÁN Nyíregyháza, Debreceni út 222. I — tSt A minőség ötvözete Telefon: 42/501-371 g .................. 3 w % w Mii kedvezménnyel test nm vontatói Uztminyag-fogyziztás vtóonttól függöm (100 lm): országúti: 4.9. városi: 6,1, tomönáfc 5,4, C0,á*ocs*tis 1M ll