Kelet-Magyarország, 2007. május (64. évfolyam, 101-125. szám)

2007-05-07 / 105. szám

2007. május 7., hétfő KilET SPORT /12 Újpest-Debrecen _________________________________2-0 (1—0) Szusza-stadion, 3500 néző, v.: Fábián. Gól: Sándor Gy. (1. perc), Kovács Z. (53.). Kiállítva: Komlósi (Debrecen, 73.). Bp. Honvéd-MTK ____________________________ 2-1 (1-1) Bozsik-stadion, 2500 néző, v.: Vad. Gól: Dobos (44.), Abra­ham (82.), illetve Németh K. (31.). _________________________ Győr-Tatabánya _______;_______________________________0-0 Győr, 3000 néző, v.: Sápi. _________________________________ REAC-Vác________________________________________4-0 (1-0) Budai ll-stadion, 1000 néző, v.: Szabó S. Gól: Pusztai (28.), Torma (65. és 74. - az elsőt 11-esből), Somorjai (71). Kiállft­va: Kovács P. (Vác, 69.). ___________________________________ Sopron-Vasas ____________________________________1-0 (0-0) Sopron, 2000 néző, v.: Gergely S. Gól: Magasföldi (74.). Kiál­Ittva: Sira (Sopron, 63.). ____________________________________ DIósqyőr-FC Fehérvár_____________________________2-1 (1-1) Miskolc, 2500 néző, v.: Sulyok. Gól: Sadjo (6.), Douva (66.), illetve Dajics (41.). Kiállítva: Horváth G. (Fehérvár, 89.). Pécs-Paks _______________________________________0-2 (0-1) Pécs, 1000 néző, v.: Szabó Zs. Gól: Florváth F. (28.), Fehér A. (63.). Kiállítva: Sólyom (pécsi kapus, 1.). ____________________ A Zalaegerszeg-Kaposvár mérkőzést hétfőn (18 óra, Sport2) játsszák. Tabella j A bajnokság állásá: ________________________________V f 1. Debrecen 27 19 3 5 56-19 60 2. MTK ____________27 16 4 7 51-28 52 3. Újpest 27 15 4 8 37-25 49 4. Zalaegerszeg 26 14 4 8 44-36 46 5. Vasas 27 12 5 10 35-33 41 f 6. FC Fehérvár 27 11 4 12 39-40 37 i 7. Diósgyőr 27 11 4 12 37-43 37 8. Bp. Honvéd 27 "10 7 10 44-38 37 | 9. Kaposvár ______26 JO _4 12 32-30 34 10. Paks __________ 27 9 7 11 29-32 34 11. Sopron__________27 10 3 14 27-41 33 12. REAC ___________27 9 6 12 37-45 33 i 13. Győr ____________27 8 8 11 29-37 32 14. Pécs 27 7 10 10 25-34 31 { 15. Tatabánya 27 9 3 15 39-51 30 { 16. Vác 27 4 6 17 19-48 18 KÉZILABDA NB I. B, FÉRFI Tiszavasvári SE-Kiskőrös ____________30-36 (14-18) Tiszavasvári, 200 néző, v.: Horváth, drt. Vattay. Ti­szavasvári: Sándor - Nagy G. 4, Róka 1, ifj. Bartha D. 2, Danes 2, Kovács 6, Bíró 10/4. Csere: Boczák, Zatureczki (kapusok). Halász 2, Braun 1, Lakatos 1, Kiss K. 1. Edző: Bartha Dénes. Kiállítások: 12, illetve 18 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 3/3. A második fél­idő elejére összeszedett hétgólos hátrányt nagy küz­delemben sikerült kettőre csökkenteni a hazai csa­patnak, de a pontatlan játék, a görcsös akarás, a sok kihagyott ziccer után a rutinos vendégek bebiztosí­tották győzelmüket. Visszavágtak a Savariának Nyíregyháza (KM) - Utolsó hazai mérkő­zését játszotta vasárnap a Nyíregyházi FSE NB I. B csoportos női kosárlabdacsapata. A főiskolásokat a visszavágás vágya is fűthet- te, hiszen Szombathelyen nagy csatában szenvedtek vereséget. Nos, a vasárnapi összecsapáson már az el­ső negyedben eldőltek a lényegi kérdések, hiszen az NYFSE tíz percnyi játék után már 18 ponttal vezettek. Farkasinszkiék még a harmadik negyedet nyomták meg nagyon, akkor elsősorban a védekezés volt remek, így magabiztos sikerrel zárták hazai szerep­lésüket. Ezzel még él a remény, hogy a nyír­egyháziak megszerzik a harmadik helyezést a bajnokság végére, ami egy újonccsapattól igen szép teljesítmény lenne. Kosárlabda KB I. B csoport, női Nyíregyházi FSE-Savaria BC __________ 81-55 (31-13, 13-12, 15-6, 22-24) Főiskola, 100 néző, v.; Kisházi, Vályi. NYFSE: Fazekas K. 5/3, Kaskötő 6/6, Szondi Á. 6/3, Sipos M. 12, Farkasinszki O. 24. Csere: Fülöp A. 2, Fülöp Sz„ Tatai Tímea, Páll 8, Gáspár 10/6, Salamon K. 4, Ignéczi 4/3. Edző: Farkasinszki Gyuláné. TOLLASLABDA Dr. Szabó László-emlékverseny, nyíregyházi Zelk-iskola II. korcsoport Fiúk: 1. Tanyik Dániel (Kertváros), 2. Varga Ist­ván (Apáczai), 3. László Leon (Zelk). Lányok: 1. Nagy Zsanett (Kertváros), 2. Bukoviczki Bianka (Zelk), 3. Berecz Vivien (Kert­városi_____________________________________________________ Ili. korcsopor Fiúk: 1. Cseh Tamás (Kertváros), 2. Vári Dominik (Apáczai), 3. Bessenyei Dávid (Benczúr). Lányok: 1. Moravsz- ki Babett (Zelk), 2. Horváth Gréta (Kertváros), 3. Cserepes Adrienn (Ófehértó). ______________________________________ IV. korcsoport. Fiúk: 1. Soltész Petra (Zelk), 2. Nyíri Klaudia (Ófehértó), 3. Rentkó Vivien (Zelk). Lányok: 1. Jakab Péter (Zelk), 2. Kecskeméti Bence (Benczúr), 3. Nyíri Attila (Benczúr). V. korcsoport. Fiúk: 1. Jakab Máté (Zrínyi), 2. Csubák Zsolt (Ófehértó), 3. Tölgyfa Attila (Vay). Lányok: 1. Vári Andrea (Westsik), 2. Nagy Krisztina (Inczédy), 3. Garai Zita (Inczédy). Iskolák csapatversenye: 1. Zelk 13 pont, 2. Kertváros 12. Nagyszerű sportélményt jelentett számukra az emlékverseny (Fotó: amatőr) LABDARÚGÓ NB III. TISZA-CS0P0RT, 22. FORDULÓ Rakamaz-Nyirmada ___________0-2 (0-0) Rakamaz, 200 néző, v.: Puskás. Rakamaz: Borkó - Galambosi, Székely, Koskovits, Venczel, Debróczki, Riczu, Balogh J. (Kóder), Gáspár, Ondó, Zsarnai (Bodnár). Edző: Veigli Géza. Nyfrmada: Tuza - Fejes, Tóth Sz„ Ben- kő, Bancsi, Orosz (Szőke), Vadicska, Danku, Papp Z. (Ponczók), Fekete G., Bagin (Mátyus). Edző: Szilágyi Bertalan. ____________________ Az első félidőben nem látszott meg a két csa­pat táblázaton elfoglalt helyezése, kiegyenlí­tett küzdelem folyt a pályán. A kiállítás ér­dekes módon a hazai együttest zavarta meg, a második játékrészben támadásvezetés nél- kül vesztették el a meccset a rakamaziak. Gól: Fekete G. (54., 71. perc). Kiállítva: Tóth Sz. (43.). Jó: Venczel, Debróczki, Riczu, illet­ve Orosz, Danku. __________________________ Veigli Géza: - Öt ifistával végig partiban vol- tunk. Hogy nem mi nyertünk, azt csak ma­qunknak köszönhetjük. ____________________ Szilágyi Bertalan: - Köszönet a játékvezető­nek, mert ha ezt a meccset tizenegyen játsszuk végig, soha nem nyerjük meg a ta­lálkozót __________________________________ Balkánv-Haidúböszörménv 4-1 (0-0) Balkány, 300 néző, v.: Séra. Balkány: Vadon - Czifrák (Ulveczki), Daru, Szabó P., Vass Z. (Mezei), Dobos, Lovas, Tóth Z., Szabó J. (Dán), Szabó I., Balás. Edző: Mirgai László. Hajdúböszörmény: Dobó - Andorkó, Kerek, Papp, Szabó II., Balogh (Sóvágó), Kovács A. (Molnár S.), Hortó, Szabó M., Nagy II., Sza­bó I. Edző: Czóbel Levente. __________________ Az első félidőben masszívan, jól védekezett a Hajdúböszörmény, minden balkányi lehe­tőség kimaradt. Ulveczki beállításával meg­pezsdült a hazaiak játéka, akik már a térfél­csere után megszerezték a hőn áhított veze­tést. Attól kezdve szép támadásokat vezet­tek, és ha jobban összpontosítanak Balásék, akár gólkülönbséget is javíthattak volna. Gól: Balás 2, Ulveczki, Tóth Z., illetve Szabó M. Jó: Szabó I., Ulveczki, Tóth Z., Balás, illetve Dobó, Szabó M. ___________________________ Mirgai László: - Második félidei játékunkkal rászolgáltunk a győzelemre. Külön öröm, hogy nagyon szép gólokat szereztünk. Czóbel Levente: - Első félidőben kihagytuk a lehetőségeinket, a gyorsan szerzett balká- nyi gól után szétesett a csapatjátékunk. Volán-Sényö-Balmazújváros 1-3 (1-1) Sényő, 150 néző, v.: Jávorszki. Volán-Sényő: Fucsovics - Pljutyinszkij, Torda (Farkas), Jed- di. Fiumei, Bagoly, Asztalos, Haburcsák, Szé­kely, Tóth T, Nyisztor. Játékos-edző: Rubócz- ki Tibor. Balmazújváros: Barna - Németi (Holb), Vaszilkó, Tornyai, Tóth Z., Mikhárdi (Kiss M.), Szabó, Murák, Kállai, Nagy Cs., Virág (Pinczés). Edző: Nagy Lajos. __________ Szokásos hazai formáját hozta a sényői együt­tes. Helyzet nélkül kapott három gólt, ugyanakkor az ordító ziccereket kihasználat­lanul hagyta, így törvényszerű a vereség. To­vábbra is gödörben van a házigazda. Gól: Haburcsák (43.), illetve Murák (20.), Kiss M. (60.), Nagy Cs. (75.). Jó: Haburcsák, Jeddi. (Tudósító: Pehely Zoltán)___________________ Rubóczki Tibor: - Ha egy hazai csapat ennyi helyzetet kihagy, annak ez lehet az eredmé­nye^_______________________________________ Ibránv-Nviradonv _______ 3-0 (1-0) Ibrány, 300 néző, v.: Csorba II. Ibrány: Tóth N. - Kató, Kántor, Kovács M., Csáki, Korsoveczki (Novák)., Miika, Laskai, Varga (Szilágyi), Fekete (Imre), Simon. Edző: Németh Károly. Nyíradony: Szűcs - Terdik L. (Nyika), Hogya, Takács, Fülöp, Szemán, Bodogán (Gráma), Dávid (Terdik G.), Kovács T., Sza­bó. Szilágyi. Edző: Perqe Györgyi___________ Az első perctől kezdeményezőleg lépett fel a házigazda, ami negyedóra múltán meg­hozta az eredményt. Azt követően is ala­kítottak ki gólhelyzeteket az ibrányiak, de nem tudtak élni velük. Miután rendezték a sorokat, a két csereként beáll játékos be­biztosította az amúgy is magabiztos győzel­met. Gól: Simon (15.), Szilágyi (70.), Imre (80.). Jó: Simon, Kántor. (Tudósító: Vígh Sán­dor)_______________________________________ Németh Károly: - Ma az átlagosnál több hi­bával játszottunk, és az első félidő második Tabella Á bajnokság állása: 1. Balkány________________________22 17 2 3 52-18 53 2. Nylrmada ______________________22 16 3 3 44—20 51 3. Ibrány _______________________ 22 13 6 3 50—20 45 4. Létavértes ______________________22 12 6 4 53—22 42 5. Balmazújváros __________________22 10 4 8_______40—35 34 6. Hajdúnánás ____________________22 8 6 8 24—33 30 7. Mátészalka _____________________22 7 8 7 29—28 29 8. Hajdúböszörmény _______22 7 6 ______9______35—48 27 9. Volán-Sényő __________ 22 7 4 11 31—38 25 10. Berettyóújfalu __________________21 5 9 7______29—32 24 11. Rakamaz 22 6 3 13 35—45 21 12. Nyíradony ______________ 22 4 5 13 20—45 17 13. Sátoraljaújhely __________________21 4 3 14 31—59 15 14. Hajdúszoboszló 22 1 7 14 15—44 10 Fekete Gábor (9) eldöntötte a rakamazi meccset (Fotó: Racskó Tibor) felében volt egy gyengébb periódusunk. Utá­na tudtunk váltani, ezért győzelmünk telje­sen megérdemelt. _________________________ Sátoraliaúihelv-Mátészalka 1-4 (0-1) Sátoraljaújhely, 100 néző, v.: Guta. Sátoral­jaújhely: Szemán - Petró, Fodor L., Szabó S., Fodor J., Takács, Barna, Váradi, Szabó I., Dakos, Juhász. Edző: Szabó László Mátészal­ka: Gergely - Nagy A., Magyari, Garamvöl- gyi, Török (Risai), Czvik, Rézműves (Molnár), Bellon, Patály, Puskás (Tóth P.), Nagy Sz. Edző: Tóth Zoltán. _________________________ Sokáig mezőnyjáték folyt a pályán. A Szalka jókor szerezte az első gólját, így előnnyel vonulhattak az öltözőbe a szatmáriaki A má­sodik félidőben a sátoraljaújhelyiek kitámad­tak, emiatt a vendégek kedvükre kontrázhat­tak, és nagyobb összpontosítással több gólt További fotók, videó: ÉfccSi www.szon.hu is szerezhettek volna. A krónikához tartozik: Juhászt azért állította ki Guta, mert megütöt­te őt. Gól: Váradi (11-esből), illetve Puskás 2, Patály, Risai. Kiállítva: Juhász (57. perc). Jó: az egész vendégcsapat. ____________________ Szabó László: - A vendég Mátészalka végig jobban akarta a győzelmet, megérdemelten nyert._____________, __________________ Tóth Zoltán: - A lehető legjobbkor szerez­tük a vezető gólt, ettől kezdve a mi akara­tunk érvényesült. Gratulálok a játékosaink­nak!_______________________________________ További eredmények: Létavértes-Berettyóúj- falu 2-2, Hajdúszoboszló-Hajdúnánás 0-1. nb3.szon.hu Korábbi fordulók, írások. Guta ütést kapott a pályán LABDARÚGÓ DB. ZILAHI MEGYEI I. OSZTÁLY, 23. FORDULÓ Tizenegy kisvárdai gól Szatmárcsekén Erdei (jobbról) négy gólt szerzett a Béltek ellen (Fotó: Olajos Tamás) Tiszabecs-Nvirbéltek ________7-3 (4-0) Tiszabecs, 150 néző, v.: Kristán. Tiszabecs: Szabó Z. (Almási) - Kormány, Mikes (Algács), Kövesligeti, Bartha, Nagy P., Kiss I. (Paládi), Bornemisza, Sankó, Zámbó, Erdei Z. Játé­kos-edző: Szabó Zoltán Nyírbéltek: Bartha K. - Balogh J., Szolnoki, Móra, Balázs, Molnár, Varga T., Szabó Zs. (Kevert K.), Demeter, György, Csehi (Tóth K.). Edző: Kardos Ist­ván. Közönségszórakoztató játékkal nagyon szimpatikus ellenfelet győzött le a hazai csa­pat. Gól: Erdei Z. 4, Zámbó, Sankó, Borne­misza, illetve Kevert K. (11-esből), Demeter, György. Ifi: 2-2. ___________________________ Szabó Zoltán: - Reszkess Fazekes, jön a fe­dő!________________________________________ Kardos István: - Nagyon jó játékvezetés mel- lett a győzelmet jobban akaró csapat nyert. Tiszalök-Tiszavasvári __________0-1 (0-0) Tiszalök, 250 néző, v.: Kozics Tiszalök: Ju­hász - Papp S. (Bognár), Horváth (Szanics), Cselószki, Luput, Hock, Crisan, ifj. Péntek (Gáli), Szilágyi Z., Kovács I. (Csáki), Usvat. Edző: id. Péntek Miklós. Tiszavasvári: Szőllő- si - Búr, Lakatos, Tályai, Erős, Szabó, Bod­nár A. (Antal), Kurucz T„ Mátyási (Hege­dűs), Fazekas, Lengyel (Tamás). Edző: Fec- sku István. Amíg a hazaiak egymással, a ven­dégek a játékkal foglalkoztak - ennek meg is lett az eredménye. Gól: Lengyel Á. Kiállít­va: Luput (85. perc). Ifi: 1-2. (Tudósító: Losonczi Imre). ____________________________ Id. Péntek Miklós: - A jobban akaró csapat győzött.___________________________________ Fecsku István: - A nemzetközi mérkőzésen egy helyet léptünk előre a világranglistán. Záhony-Naqyecsed ____________0-1 (O-O) Záhony, 200 néző, v.: Sinka. Záhony: Balogh T. - Tóth Á., Papp, Árva, Tóth R„ Orosz, Semegi (Balogh S.), Molnár (Fekete), Czvik, Tóth N. (Kői), Sére. Edző: Kovács Sándor. Nagyecsed: Makó - Kovács N„ Ricsei, Gádzsa, Balogh J., Petrohai, Bíró (Bulyáki Z.), Szarka, Szűcs, Biloseckij, Ascsillán. Edző: Berettyán Gábor. A hazai csapat hősiesen küzdött, de végül a vendégek szerencsés gól­lal győztek. Gól: Biloseckij. Ifi: 2-0. (Tudósí­tó: Erdei Árpád) ___________________________ Kovács Sándor: - A döntetlen igazságosabb lett volna. _________ __ Berettyán Gábor: - Végig támadtuk a mér­kőzést, megérdemelten nyertünk. _________ Szatmárcseke-Várda SE 0-11 (0-2) Szatmárcseke, 350 néző, v.: Kerezsi. Szatmár- cseke: Mándi - Jávor, Szabó F. (Vincze), Czibere (Somogyi), Sira, Ács G. (Karasz), Kó­ser, Jakab, Bozsányi L. (Boros), Dudics, Ács A. Edző: Péter Mihály. Várda SE: Tuska - Ba­logh G„ Balázsi (Kalu), Cseke (Kerepesi), Krizán, Dolhai (Varga), Ablonczi (Spekker), Baksa, Cipf, Vicickó (Kosztyu), Deák. Edző: Kocsis János. Minden csapatrészében jobb volt a Várda. Gól: Spekker 4, Balázsi 3, Var­ga 2, Cipf 2. Kiállítva: Mándi (15.), illetve Balogh G. (67.). Ifi: 2-6. (Tudósító: Kőszegi János)_____________________________________ Péter Mihály: - Kapusunk kiállítása eldön­tötte a mérkőzést. A Várda SE megérdemel­ten nyert. _________________________________ Kocsis János: - Meggyőző játékkal magabiz­tos győzelmet arattunk. Köszönjük szurko­lóink buzdítását! ________________________ Nyírbátor-Kemecse ____________1-1 (0-0) Nyírbátor, 150 néző, v.: Czene. Nyírbátor: Tóth Sz. - Bécsi, Lengyel, Csapos, Fehér, Sze­gedi, Vonza, Kurucz (Balogh Cs.), Andrejcsák, Czeily (Trencsényi), Tóth T. (Újfalusi). Edző: Baracsi János. Kemecse: Szabó A. - Barna, Kiss T., Somogyi, Karkusz, Gerliczki, Gráf, Ba­logh Gy, Ferenczi, Komi, Ruska. Játékos­edző: Barna Miklós. Jó játékvezetés mellett az utolsó percekben történő gólváltás izgal­mas végjátékot eredményezett. Gól: Andrej­csák, illetve Ferenczi. Ifi: 5-5. (Tudósító: Bal­ia István) Baracsi János: - Értékes pontot szereztünk. Barna Miklós: - Itt hagytunk két pontot. Nyirkarász-Naqykálló _________1-1 (0-0) Nyírkárász, 400 néző, v.: Vitkai. Nyírkárász: Pekk - Mándoki, Rákóczi, Peti (Nagy T.), Kapin M., Nagy H., Dudás (Gazdag), Matyi, Kiss, Bombera (Szabó), Éles. Edző: Cséke György Nagykálló: Szabó Z. - Halász, Már­ton I., Homann, Csernijenko, Domokos (Paulik), Málik, Kovács I., Márton A. (Fodor), Szabó M. (Majchrovics), Bárány. Játékos­edző: Márton István. A hazai csapat a 90. percben mentett pontot. Gól: Éles, illetve Csernijenko. Kiállítva: Kapin M. (80. perc). Ifi: 1-1. (Tudósító: Raqány Ferenc.) ____________ Cséke György: - Paprikás hangulatú mérkő­zésen fegyelmezetlenségeink miatt egy pon­tot szereztünk, ami nagyon drága. _________ Márton István: - Egy megnyert meccsen hagytunk itt két pontot. ___________________ Fehérqyarmat-Úifehértó 1-0 (1-0) Fehérgyarmat, 200 néző, v.: Gergely. Fehér- gyarmat: Koncz - Papp, Sárai (Ország L), Juhász, Bartha K. (Kovács), Ország Zs., Var­ga Z., Homoki G. (Kondor), Radács, Homoki J. (Kiss), Bartha T. (Máté). Edző: Czeglédi Ist­ván. Újfehértó: Tóth Z. - Szemán, Rácz, Kola (Szabó), Horváth, Imre, Tóth P. (Budai), Ta­kács, Kurucz (Ötvös), Csajkó, Kiss (Marozsán). Edző: Nyisztor Sándor. A sok kihagyott hely­zet miatt nagy különbségű győzelmet szalasz­tott el a hazai gárda. A sikert Bartha Krisz­tián fiának születésnapjára és az érettségiző játékosaiknak ajánlják a gyarmatiak. Gól: Radács. Kiállítva: Ötvös (82.). Ifi: 5-0. (Tu­dósitó: Cserepes Sándor) __________________ Czeglédi István: - Tudtam, hogy nehéz lesz, de ebben a csapat is bőven kivette a részét. Nyisztor Sándor: - A szerencsesébb együt­tes nyert.__________________________________ Szabadnapos: Nagyhalász. Tabella A bajnokság állása: _________________________________________________________ J. Nagyecsed _____ 23 18 2_ 3 55-15 56 2. Várda SE ___________________23 16 3 4 78-22 51 3. Tiszavasvári _____________________23 16 2 5 58-24 50 4. Tiszalök __________:______________23 14 2 7 : 51-33 44 5. Kemecse ' 23 13 5 ~ :5 41-23 44 6. Nagykálló 23 11 7 5 41-26 40 7. Tiszabecs _______________________23 12 3 8 53-46 39 8. Nagyhalász 23 10 3 10 35-37 33 _ 9. Nyírkárász ______________________23 8 7 8 39-40 31 fO. Nyírbátor _ 23 7 _____7 9 33-34 28 11. Fehérgyarmat ___________23 6 5____ 12 29-49 ~23 12. Nyírbéltek 23 5 4- 14 30-60 19 13. Szatmárcseke 23 5 3 15 25-59 16 14 Újfehértó _______________ 23 3 5 15 24-54 14 15. Záhony 23 3 5 15 23-57 14 Jánkmajtis visszalépett.