Kelet Magyarország, 2007. április (64. évfolyam, 77-100. szám)

2007-04-30 / 100. szám

2007. április 30., hétfő KELET SPORT /11 LABDARÚGÓ MB I. 26. FORDULÓ Vác-Újpest 3-t (1-1) Vác, 2000 néző, v.: Vad II Gól: Vén (23. és 61. perc), Palásthy (92 ), illetve Tisza (41.). Kiállítva: Böjté (Újpest, 23.). ________ Tatabánya-Diósgyör 5-3 (3-0) Tatabánya, 1500 néző, v.: Szabó Zs Gól: Hajdú (13., 30.), Kouemaha (36., 56.), Szilágyi (88.), illetve Foxi (85., 91.), Si­mon (51.).______________________________________________ Paks-Sopron 1-0 (0-0) Paks, 1500 néző, v.: Iványi. Gól: Búzás (86.). ______________ Vasas- Zalaegerszeg 4-0 (2-0) lllovszky-stadion, 1000 néző, v.: Fábián. Gól: Lázok (20., 70.), Németh N. (27.), Kincses (64.). Kiállítva: Molnár B. (Zalaeger­szeq, 21.). ______________________________________________ 1-1 (0-0) illetve Pom­Pécs-Bp. Honvéd Pécs, 2000 néző, v.: per (89.). Bognár. Gól: Lukács (47.' Debrecen-Győr 3-0 (0-0) Debrecen, 9000 néző, v.: Deaconu (román). Gól: Stojkov (67. és 76., az elsőt 11-esből), Komlósi (74.). __________________ Kaposvár-REAC 3-1 (0-1) Kaposvár, 2500 néző, v.: Solymosi. Gól: Vasziljevics (67. és 70.), Oláh (53.), illetve Somorjai (17.). ____________.________ FC Fehérvár-MTK 5-3 (2-2) Székesfehérvár, 2000 néző, v.: Szilasi. Gól: Dajics (18. és 47.), Julinho (32. és 57. - mindkettőt 11-esből), Nagy D. (78.), illetve Kamta J. (25.), Németh K. (38.), Lambulics (53.). Tabella 1. Debrecen 26 19 3 4 56-17 60 2. MTK 26 16 4 6 50-26 52 3. Újpest 26 14 4 8 35-25 46 4. Zalaeqerszeq 26 14 4 8 44-36 46 5. Vasas 26 12 5 9 35-32 41 6. FC Fehérvár 26 11 4 11 38-38 37 7. Kaposvár 26 10 4 12 32-30 34 8. Diósqyőr 26 10 4 12 35-42 34 9. Bp. Honvéd 26 9 7 10 42-37 34 10. Paks 26 8 7 11 27-32 31 11. Győr 26 8 7 ii 29-37 31 12. Pécs 26 7 10 9 25-32 31 13. Sopron 26 9 3 14 26-41 30 14. REAC 26 8 6 12 33-45 30 15. Tatabánva 26 9 2 15 39-51 29 16. Vác 26 4 6 16 19-44 18 SAKK MEGYEI CSAPATBAJNOKSÁG A csoport, 10. forduló: Fetivíz VSE-Záhonyi VSC 1.5-8.5, Lokomotív SZSE-Balkány-Kékessy 6-4, Apáczai-Szabolcs Vo­lán SE II 7.5-2.5, Piremon SE—Újfehértói VSZSE 3.5-6.5. Az élcsoport állása, felső ág: 1. Záhony 62 pont, 2. Balkány 59, 3. Lokomotív SZSE 57.5, 4. Fetivíz VSE 48.5. Alsó ág: 5. Újfehértó 55.5, 6. Apáczai 46.5, 7. Piremon SE 44, 8. Sza­bolcs Volán II 27.___________________________________■ B csoport, 9. ford.. Nyírbátori SE-Fehérgyarmati SE 5.5-4.5, Nyírjákói SC-Vajai SE 7-3, Nagyhalászi SE-Nyíregy- házi Sakkiskola SE 4-6. Az állás: 1. Nyíregyházi Sakkiskola 70.5, 2. Nyírbátor 54, 3. Fehérgyarmat 51, 4. Nyírjákó 50, 5. Nagyhalász 40, 6. Vaja 34.5. A döntőre készülnek LABDARÚGÓ MB HI. T1SZA-CS0P0RT, 21. FORDULÓ Gól nélküli csúcsrangadó Nyírmadán Fejes (20) és Szabó István párbaja is döntetlennel zárult (Fotó: Sipeki Péter) További fotók és videó: GSű Cäh wwi y,szón.hu Nyirmada-Balkány 0-0 Nyírmada, 1000 néző, v.: Sápi. Nyírmada: Tuza - Fejes, Tóth Sz., Benkő, Bancsi, Papp Z. (Mátyus), Vadicska, Orosz Zs., Danku, Fe­kete G., Bagin (Pónczók). Edző: Szilágyi Ber­talan. Balkány: Vadon - Dobos Z., Szabó P., Frida, Daru, Vass Z., Tóth Z., Szabó J., Lo­vas M., Balás (Ulveczki), Szabó I. Edző: Mir­qai László. ______________________________ Mintegy negyedórás késéssel indult a rang­adó, amelyet élvonalbeli játékvezető dirigált Sápi Csaba személyében. A csapatok kevés helyzetet alakítottak ki, de kis szerencsével bármelyik fél megnyerhette volna a mérkő­zést. A legközelebb Dobos Zoltán járt a gól­szerzéshez, aki a második félidő elején a ka­pufát találta el. Az eredmény reálisnak mondható. Jó: Tóth Sz., Benkő, Vadicska, illetve Frida (a mezőny legjobbja). Dobos Z., Tóth Z-, Daru. (Tudósító: Roskó János) Szilágyi Bertalan: - Gól nélkül nehéz nyer­ni. Mindkét csapatnak kevés lehetősége volt. Inkább a védekezésre ügyeltek a felek. Reá­lis az eredmény. _________________________ Mirgai László: - Tipikus egygólos meccs volt, ha a második félidő elején a kapufa helyett a hálóba találunk, akkor nyertünk volna. Mátészalka-Hajdúszoboszló 1-1 (1-0) Mátészalka, 150 néző, v.: Nyircsák. Máté­szalka: Gergely - Nagy A., Magyari, Garam- völgyi, Czvik (Molnár Sz.), Bellon, Patály, Rézműves, Rissai (Török T.), Nagy Sz., Pus­kás D. (Tóth P.). Edző: Tóth Zoltán. Hajdú­szoboszló: Katona - Császi L, Dér, Sarka- di, Mezei (Szöllősi L.), Suta, Sándor, Bútor, Lendvai, Halász Attila, Kovács Gy. (Ungai). Edző: Szalánczi Tamás. ___________________ A szálkái gárda csak az első félidőben ját­szott értékelhetően, szünet után nemcsak egyenlített a Szoboszló, hanem kontrából jó néhány helyzetet is kidolgozott, de Gergely kapus többször megmentette a hazaiakat a góltól. Gól: Rézműves (28. perc), illetve Lendvai (72.). Jó: Gergely, Rézműves, Patá­ly, Nagy Sz., illetve Lendvai, Halász Attila, Sándor. (Tudósitó: Papp Zsolt)____________ Tóth Zoltán: - A jóistennek, meg Gergely kapusnak köszönhetjük, hogy itthon tar­tottunk egy pontot.______________________ Szalánczi Tamás: - Csalódott vagyok a dön­tetlen miatt, ugyanis ennyi helyzetet, ameny- nyi számunkra adódott, egyszerűen nem szabad kihagyni._________________________ Hajdúnánás-ftakamaz 2—1 (1-0) Hajdúnánás, 200 néző, v.: Farkas. Hajdúná­nás: Haász-Brandt - Kovács A., Bernáth, Bo­ros, Bocz, Szabadi, Nábrádi, Kondora, Szemán P., Mikita, Horváth Á. (Kotricz Z.). Edző: Zolnai Lajos. Rakamaz: Borkő - Debróczki, Galambosi, Koskovits, Csikai, Tö­rök I., Riczu, Gáspár (Bodnár Cs.), Marcsek, Ondó, Zsarnai. Edző: Veiqli Géza. _________ Az első félidőben inkább a védekezéssel tö­rődött a Rakamaz, mivel a szél a nánásiakat támogatta. A 15. percben Kondora tizen­egyese után a labda mindkét kapufát meg­döngette, de a kihagyott büntető sem dob­ta fel kellően a vendégeket. A második já­tékrészben nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt a Rakamaz, de az egyenlítést kö­vetően egy rá jellemző védelmi hibából el­vesztette a találkozót. Gól: Szabadi (27. és 86.), illetve Marcsek (63.). Jó: Debróczki. Veigli Géza: - Ajándékba adtunk három pontot. _________________________________ Hajdúböszörmény-Jbrány 1-1 (1-0) Hajdúböszörmény, 100 néző, v.: Szigetvári. Hajdúböszörmény: Dobó - Balogh, Andorkó, Nagy II S., Szabó M., Kerek, Ko­vács A. (Szabó I.), Kiss I., Berta, Papp, Hortó. Edző: Czóbel Levente. Ibrány: Tóth N. - Ka­tó, Kántor, Kovács M., Csáki I., Korsovecz- ki, Milka, Laskai M., Varga K., Fekete Á. (Si­mon G.), Imre. Edző: Németh Károly. Mind az első, mind a második félidőben az Ibrány irányította a játékot, a hazaiak korai góljuk után az eredmény tartására töreked­tek. A vendégek végül csak az egyenlítésig jutottak a keményen, olykor durván futbal­lozó böszörményiek ellen, akiknek stílusá­hoz partner volt a nagyon gyenge színvo­nalon tevékenykedő játékvezető is. Gól: Ba­logh (3.), illetve Varga K. (53.). Jó: Varga K„ Imre. (Tudósitó: Víqh Sándor) ____________ Németh Károly; - Végig győzelemre játszot­tunk, és sok mindennel kellett küzdenünk a mai napon. Lehetőségeink így is megvol­tak, jobb koncentrálással nyerhettünk vol­na.___________________________________ Nyíradony-Volán-Sényő 1-1 (0-1) Nyíradony, 200 néző, v.: Tóth T. Nyíradony: Szűcs -Terdik L, Hogya, Fülöp, Szemán (Ter- dik G.), Bodogán, Szabó T. (Lukács), Dávid T., Kovács T., Takács, Szilágyi. Edző: Perge György. Volán-Sényő: Polgári - Jeddi, Torda, Asztalos, Fiumei, Bagoly Z., Rubóczki (Kóka K.), Haburcsák, Székely Z., Tóth Cs., Nyisztor. Játékos-edző: Rubóczki Tibor. Két gyenge formában lévő csapat csatájá­ban az első félidőből magabiztos játékkal és vezetéssel jött ki a tartalékos vendégcsapat. A második félidő elején még a hazai szur­kolók is meglepődtek, hogy tizenegyest ka­pott az Adony, melynek értékesítése után a sényőiek mindent megtettek a győztes gól megszerzéséért, de erőfeszítéseiket nem ko­ronázta siker. Gól: Bodogán (11-esből, 50.), illetve Asztalos (25.). Jó: Jeddi, Asztalos. (Tu­dósító: Pehely Zoltán)____________________ Rubóczki Tibor: - Az első félidőben szép sza­badrúgásgóllal előnyhöz jutottunk, majd megkaptuk a szokásos jogtalan tizenegye- sünket. Küzdöttünk, de ez most kevés volt. További eredmény Balmazújváros-Létavértes 3-4. A Berettyóújfalu-Sátoraljaújhely mérkő­zés elmaradt, mert a vendégek nem érkeztek meg. Korábbi cikkek, tudósítások. Tabella A bajnokság állása: 1. Balkány 21 16 2 3 48-17 50 2. Nyírmada 21 15 3 3 42-20 48 3. Ibrány 21 12 6 3 47-20 42 4. Létavértes 21 12 5 4 51-20 41 5. Balmazújváros 21 9 4 8 37-34 31 6. Hajdúböszörmény 21 7 6 8 34-44 27 7. Hajdúnánás 21 7 6 8 23-33 27 8. Mátészalka 21 6 8 7 25-27 26 9. Volán-Sényő 20 7 3 10 29-34 24 10. Berettyóújfalu 20 5 8 7 27-30 23 11. Rakamaz 21 6 3 12 35-43 21 12. Nyíradony 21 4 5 12 20-42 17 13. Sátoraliaúihelv 20 4 3 13 30-55 15 14. Hajdúszoboszló 20 1 6 13 14-42 9 Nyíregyháza (KM) - Az alapszakasz és a középdöntő mérkőzései után is az első he­lyen végzett csoportjában az NYKK-Nyírsuli fiú kadett kosárlabdacsapata, így Vajda Ta­más tanítványai készülhetnek az országos döntőre, amelyet nyolc csapat részvételével Debrecenben rendeznek május 10-13. között. Ugyancsak büszkeségre ad okot, hogy a kor- osztályos válogatottba két játékost is dele­gáltak a nyíregyháziak Hájer Ádám és Csempész Balázs személyében. Névsorolvasás Az NYKK-Nyírsuli országos döntőbe jutott fiú kadett- csapatának tagjai Sipos Csaba, Goda László, Hájer Ádám, Varga Ádám, Barta Levente, Csempész Balázs, Deák Bence, Minya Máté, Baranyi Richárd, Szabó Gábor, Bus Iván, Lakatos Bence, Vajda Hu­nor. Edző: Vajda Tamás. Az NYKK-Nyírsuli fiú kadettcsapata ÜNNEPI SPORTMŰSOR Hétfő__________________________________________________ Kosárlabda Országos gyermekbajnokság, lány döntő, Bán­ki-szakközépiskola és Nyíregyházi Főiskola, 9.______________ Rö NB II., női: Nyírsuli-Debreceni SBSE, Zay-gimná­zium, 11._______________________________________________ Tenis. A Záhonyi VSC jubileumi versenye, ZVSC sporttele­pe, 10._________________________________________________ Labdarúc A Záhonyi VSC jubileumi kispályás tornája, ZVSC sporttelepe, 10. _________________________________________ Kedd __________________________________________________ Országos gyermekbajnokság, lány döntő, Nyír- eqyházi Főiskola, 8, Bánki-szakközépiskola, 9 (döntő: 13). NB II., női: Ronikum RK-Pensum-Nyíregyházi FSE, tiszavasvári sportcsarnok, 10.______ ______________________ Utcai futóverseny, Újfehértó, Honvéd u., 9. Suhaj Kupa gyermek és felnőtt kispáiyásfoci-toma, újfehértói Erkel-iskola, 10. _________________________________________ Megyei II. osztály: Tyukod-Vámosoroszi, 17 (ifi: 15). Másodosztályú ifjúsági bajnokság: Nyírsuli ll-Rakamaz, Városi Stadion, U 17, 11, U 19, 13. A Záhonyi VSC jubileumi utánpótlástomája, ZVSC sporttelepe, 10. LABDARÚGÓ DR. ZILAHI MEGYEI I. OSZTÁLY, 22. FORDULÓ Cipf Zoltán nagy napja: gól és öt gólpassz Hiába a szatmárcsekei túlerő, Kemecsén a fehér mezes hazaiak nyertek (Fotó: Sipeki Péter) További fotók: CS) WWV v.szón.hu Tiszavasvári-Nyírbátor 4-1 (2-0) Tiszavasvári, 200 néző, v.: Homonai. Tisza­vasvári: Szöllősi (Tisza) - Búr, Lakatos, Tályai, Erős (Hegedűs), Szabó P., Kurucz, Bodnár (Antal), Mátyási, Fazekas, Lengyel Á.. Edző: Fecsku István. Nyírbátor: Tóth Sz. - Bécsi, Lengyel, Vonza, Fehér, Bulyáki (Hegyi), Trencsényi (Baráth), Szegedi, Sum (Lőrincz), Andrejcsák, Újfalusi (Bukovenszki). Edző: Ba- racsi János. A kilátogató nézők ritkán látha­tó gólt láthattak: 35 méteres emeléssel oko­zott örömet számukra Lengyel. Gól: Lengyel Á. 2, Fazekas 2, illetve Lőrincz. Ifi: 5-1. Fecsku István: - Csapos nélkül nincs kiszol­gálás. ___________________________________ Baracsi János: - Gratulálok a hazai csapat­nak ____________________________________ Kemecse-Szatmárcseke 1-0 (0-0) Kemecse, 350 néző, v.: Benkő R. Kemecse: Szabó A. - Barna, Kiss T„ Somogyi, Karkusz, Matejkó (Ruska), Gráf, Ferenczi (Lucskai), Komi, Gerliczki, Balogh Gy. Játékos-edző: Barna Miklós. Szatmárcseke: Mándi-Jávor, Szabó, Czibere, Sira, Ács, Vincze, Kriser, Jakab, Bozsányi, Karasz. Edző: Péter Mihály. A sok váltóval keresztezett futón még sike­rült egyenesen tovább haladniuk a hazaiak­nak. Gól: Komi. Ifi: 6-6. (Tudósító: Kondor Lajos) ___________________________________ Barna Miklós: - Kiszenvedtük a győzelmet, de úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Péter Mihály: - Köszönjük Czeglédi István bizalmát, valamint gratulálok a korrekt já­tékvezetéshez___________________________ Tiszabecs-Nagyhalász 1-1 (0-0) Tiszabecs, 150 néző, v.: Vasas. Tiszabecs: Szabó 2. - Kormány, Nagy P., Kövesligeti, Zámbó, Kiss I., Varga P., Bornemisza, Sankó, Gergely (Tóth), Erdei Z. Játékos-edző: Sza­bó Zoltán. Nagyhalász: Mudri - Baraksó, Csombók Z. (Farkas), Kató, Babják, Simon, Kelemen, Ungi, Ignácz, Ábrám (Földi), Vég­ső (Csombók Cs.). Megbízott edző: Kormány László. Gyenge színvonalú mérkőzésen szü­letett döntetlen. Gól: Erdei, illetve Ignácz. Kiállítva: Ungi (78. perc). Ifi: 5-6. _________ Szabó Zoltán: - Igazságos az iksz. ________ Kormány László: - Ha a mai napon egy ki­csit több szerencsénk van, akkor gólokkal nyerhettünk volna. Gratulálok a csapatnak! Nagykálló-Tiszalök 1-1 (0-0) Nagykálló, 200 néző, v.: Kocsis. Nagykálló: Kanócz - Márton I., Moldván, Homann, Fo­dor, Márton L., Csernijenko, Domokos (Sza­bó M.), Málik (Paulik I.), Kovács István, Drágár (Szabó 2.). Játékos-edző: Márton Ist­ván. Tiszalök: Juhász - Papp S., Horváth N. (Gáli), Cselószki, Luput, Hock, Crisan, ifj. Péntek, Szilágyi Z., Kovács Imre, Usvat. Edző: Id. Péntek Miklós. Szikrázóan kemény mér­kőzésen a hazai csapat kis szerencsével a mérkőzés utolsó 15 percében megnyerhet­te volna a mérkőzést. Gól: Csernijenko (11- esből), illetve Crisan. Kiállítva: Kanócz (70. perc). Ifi: 0-1. (Tudósító: Budaházi László) Márton István: - A huszonkettedik fordu­lóból végre büntetőt rúghattunk, igaz, már emberhátrányban... ______________________ Id. Péntek Miklós: - A sok kihagyott hely­zet a végén megbosszulta magát. ________ Ujfehértó-Nyírkarász 1-1 (1-0) Újfehértó, 200 néző, v.: Bendik T. Újfehér­tó: Tóth Z. - Kerecsen (Szabó T.), Rácz I., Kola, Horváth G., Imre J., Tóth P., Takács L., Kurucz T„ Csajkó (Marozsán), Kiss T. (Osikóczki) Edző: Nyisztor Sándor. Nyírká­rász: Pekk - Rákóczi, Nagy H., Éles l„ Ma­tyi, Mándoki, Bombera, Kapin M., Dudás Z. (Nagy T.), Peti L, Horváth J. (Szabó G.). Edző: Cséke György. A bentmaradásért küz­dő hazai csapat ismét megtanulhatta a fut­ball örök törvényét, miszerint a meccs a le­fújásig tart. Gól: Kurucz T., illetve Szabó G. Ifi: 2-0. (Tudósító: Hosszú József) ________ Nyisztor Sándor: - Ilyenre csak mi vagyunk képesek, mi rúgattuk a gólt az ellenféllel. Cséke György: - A mai játékunk nem na­gyon hasonlított a labdarúgásra. Röviden úgy foglalhatnám össze a látottakat: küsz­ködtünk. Várda SE-Záhony 6-0 (2-0) Kisvárda, 500 néző, v.: Sándor Cs. Várda SE: Tuska - Balogh G., Krizán, Baksa (Kosztyú), Cseke (Kerepesi), Deák, Cipf, Vicickó, Spekker (Kalu), Ablonczi, Balázsi (Varga J.). Edző: Ko­csis János. Záhony: Balogh T. (Pólyák) - Tóth Á., Papp (Mudri), Árva, Tóth R., Orosz, Seme- gi, Czvik, Balogh S., Kői (Varga L), Tóth N. (Petró). Edző: Kovács Sándor. Ez a mérkőzés Cipf Zoltánról, teljesítménye: öt gólpassz és egy gól. G6I: Ablonczi 2, Balázsi, Deák, Kalu, Cipf. Ifi: 3-0. ____________________________ Kocsis János: - Az első félidei gyengébb já­tékot jobb folytatás követte. Sok sikert kí­vánok a ZVSC-nek a bentmaradásért vívott harcban. ________________________________ Kovács Sándor: - Megérdemelten hazai si­ker_____________________________________ Fehérgyarmat-Nyírbéltek 3-0 (1-0) Fehérgyarmat, 200 néző, v.: Tassy. Fehér- gyarmat: Koncz - Papp, Sárai, Juhász, Bar­tha K., Ország L. (Máté), Ország Zs., Kovács A., Varga Z., Homoki J. (Homoki G.), Bartha T. Edző: Czeglédi István. Nylrbéltek: Tóth K. - Móra (Fegyveres), Kevert S. (Kevert K.), Molnár, Szabó Zs., Demeter (Zatureczki), Szolnoki, Batári, Csehi Z., Szegedi, Gyöngy. Edző: Kardos István. Korrekt játékvezetés mellett még két nagy kapufát is szerzett a hazai csapat. Három gól, három pont... Gól: Homoki J., Homoki G., Bartha T. Ifi: 4-1. (Tudósító: Cserepes Sándor) ______________ Czeglédi István: - Teljesítettük a soron kö­vetkező „házi feladatot", koncentrálunk a következőre... ___________________________ Kardos István: - Az első nagy potyagól el­döntötte a mérkőzést, szégyellem magam a játékosok helyett is. Szabadnapos: Nagyecsed. Tabella A bajnokság állása: 1. Naqyecsed 22 17 2 3 54-15 53 2. Várda SE 22 15 3 4 67-22 48 3. Tiszavasvári 22 15 2 5 57-24 47 4. Tiszalök 22 14 2 6 51-32 44 5. Kemecse 22 13 4 5 40-22 43 6. Naovkálló 22 11 6 5 40-25 39 7. Tiszabecs 22 11 3 8 46-43 36 8. Naovhalász 22 9 3 10 32-37 30 9. Nyírkárász 22 8 6 8 38-39 30 10. Nyírbátor 22 7 6 9 32-33 27 13. Fehérovarmat 22 5 5 12 28-50 20 11. Nvírbéltek 22 5 4 13 28-53 19 12. Szatmárcseke 22 5 3 14 25-48 18 15. Újfehértó 22 3 5 14 24-53 14 14. Záhony 22 3 5 14 23-56 14 16. Jánkmajtis visszalépett 1 v