Kelet Magyarország, 2007. április (64. évfolyam, 77-100. szám)

2007-04-10 / 83. szám

36327 2007. április 10., kedd LABDARÚGÓ NB II. KELETI CSOPORT A 20. forduló további eredményei Orosháza-FTC 1­-1 (1-0) Vecsés-Kazincbarcika 1­-1 (0-1) Kecskemét-Békéscsaba 2-2 (1-1) Makó-Budafok 3­-1 (2-1) Jászapáti-Bőcs 3­-1 (1-D A bajnokság állása: 1. Ferencváros 20 14 6 _ 48-11 48 2. Nyíregyháza 20 14 6­48-15 48 3. Szolnok 20 10 7 3 30-22 37 4. Bocs 20 9 5 6 24-25 32 5. Tuzsér 20 9 5 6 24-28 32 6. Orosháza 20 8 7 5 31-29 31 7. Karcaq 20 7 6 7 19-24 27 8. Kazincbarcika 20 5 11 4 30-25 26 9. Vecsés 20 6 6 8 29-29 24 10. Kecskemét 20 5 8 7 27-29 23 11. Baktalórántháza 20 5 7 8 21-28 22 12. Jászapáti 20 5 5 10 17-28 20 13. Makó 20 5 4 11 17-33 16 14. Budafok 20 4 4 12 17-32 16 15. Békéscsaba 20 4 3 13 17-30 15 16. Jászberény 20 4 2 14 22-33 14 Diadal. A 100 kg-os Hadfi Dániel (balról) aranyérmet nyert a belgrádi cselgáncs Európa-bajnokság zárónapján. (Fotó: EPA)-________________________________________________________ _ TOTÓEREDMÉNYEK, 14. HÉT A tipposzlop 1. Catania-Roma 0-2 2 ! 2. Milan-Empoli 3-1 1 3. Reqqina-lnternazionale 0-0 X \ 4. Sampdoria-Torino 1-0 1 5. Siena-Udinese 2-2 x 6. Aachen-Dortmund 1-4 2 Í 7. Frankfurt-Cottbus 1-3 2 j 8. Hamburq-Stuttqart 2-4 2 I 9. Hannover-Bayern München 1-2 2 i 10. Hertha BSC—Bielefeld 1-1 X 11. Schalke-Mönchenqladbach 2-0 1 12. Wolfsburq-Mainz 3-2 1 13. Leverkusen-Bochum 1-4 2 t 14. Bremen-Nürnberg 1-0 1 TOTÓNYEREMÉNYEK, 14. HÉT 13+1 találat nem volt 13 találat 1 darab 3 342 721 forint 12 találat 41 darab 61 147 forint 11 találat 519 darab 4 831 forint MAGYARORSZÁG /11 10 találat 4815 darab 868 forint Egygólos Berény-verés ■ A helyzetek és a já­ték képe alapján na­gyobb különbség mu­tatkozott a felek között. Tuzsér (KM - B. T) - Első hazai pontjai megszerzésében reménykedett az NB Il-es tu- zséri futballcsapat. A többes szám hangsúlyozása fontos, hiszen a két korábbi vereség után csakis a győzelem volt elfogadható a kiesőjelölt Jász­berény ellen. A szombat délutáni mérkő­zést az ennek megfelelő me- zőnyfólénnyel kezdte a Tisza- parti gárda, és a gólra sem kellett sokat várni. A 21. perc­ben született Krajnc-találat (a vendégek lest reklamáltak az esetnél) valóban nyerőnek bi­zonyult, utóbb ugyanis kide­rült: ez a gól elég volt a siker­hez. Nem inogtak meg Pedig a játékban nagy kü­lönbség mutatkozott a felek között. Míg Balogh kapus ki­lencven percnyi tétlenségre volt kárhoztatva, addig a má­sik oldalon Papp cerberus egy percen belül Iván lövésénél és a születésnapját ünneplő Csé- ke fejesénél is nagyot mentett, továbbá a második játékrész­ben is jól állta a sarat. Ekkor Gergely előtt adódott a legna­gyobb hazai helyzet, de fölé ágyúzta a Minyin által szépen Jegyzőkönyv, események 1-0 (1-0) ■ A baktai az első csa­pat, amely tavasszal gólt rúgott a Tisza-par- ti együttesnek! Szolnok (KM) - Szabó Sán­dor bemelegített, majd öt perccel a kezdés előtt súlyos­nak tűnő térdsérülést szenve­dett, így került Ádámszki a kezdőcsapatba Szolnokon. A Baktalórántháza NB Il-es fut- balltársulata sokat köszönhet a „beugró” csatárnak, aki ízi- ben vezetést szerzett - talán Madalina György legmeré­Jegyzőkönyv Szolook-Baktalórántháza 1-1 (0-1) Szolnok, 200 néző, v.t Hegedűs. Szolnok: Rézsó - Szálai, Antal, Mile (Nagy P„ 19.), Balogh P. - Almási, Jeney, Szo­boszlai (Hamar, 62 ), Gohér- - Remili, B. Tóth. Edző: Kis Károly.___________________ Baktalórántháza: Petranics - Szűcs, Király, Bodnár, Illés Gy. - Kozma A., Rákóczi, Kozma J. (Czerula, 86.), Pálvölgyi (Ignácz, 80.) - Szabó R. (Illés L, 76.), Ádámszki. Edző: Madalina György. ____________________________________________________ 2. perc: Illés Gyula bal oldalon lefutotta őrzőjét, majd az alapvonal közeléből középre gurított és a jó ütemben érkező Ádámszki 5 méterről a kapuba belsőzte a labdát, 0-1. 76. perc: Szalai jobb oldali beadását B. Tóth 8 méterről a kapu közepébe lőtte. 1-1. Mesterszemmel , Kis Károly: - Ezúttal sem tudtak nekünk szabályos gólt lőni, mégsem nyertünk... Madalina György: - Örülök az eredménynek, viszont itt hagytunk két pontot. Továb­bá, félek, nehogy egy fiatal, nagy reményű támadó pályafutásában törés következzen be a súlyos sérülés miatt... MBnr~ au* mm hA Tuzsér Érdért SE-Jászberény Tuzsér, 600 néző, v.: Erdős. ____________________________________________________ Tuzsér: Balogh Z. - Csobán, Mező, Cséke, Baka - Szilágyi K„ Iván A., Kóka R. - Mitró (Gergely, 66. perc), Minyin (Rab, 81.) - Krajnc (Fodor A., 70.). Edző: Révész Attila. Jászberény: Papp T. - Fekete G. (Tasi, 89.), Lukácsi, Villányi, Bárkányi - Szabó D., Molnár J., Sinkó, Gulyás - Németh Gy., Potemkin (Somogyi, 70.). Edző: Szabó Imre. 21. perc: Szilágyi 20 méteres lövése levágódott egy vendégvédőről, Krajnc eszmélt a leggyorsabban, és 8 méterről a kapu jobb oldalába lőtte a labdát, 1-0. ____________ 71. perc: Lukácsi buktatta a meglóduló Minyint, amiért sárga lapot kapott. A berényi védőnek ez már a második figyelmeztetése volt, így előkerült a piros is. ____________ Mesterszemmel Révész Attila: A türelmetlen támadójátékunk miatt nem sikerült elérnünk a nagyobb különbségű győzelmet._______________________________________________ _________ Szabó Imre: Nem játszottunk jól, csak küzdöttünk, de a gólt óriási les előzte meg, és erre nem tudtunk válaszolni. A Szolnokot szomorították 111 í : Krajnc a kapuba kanalazta a labdát - a mozdulat győzelmet ért További fotók:(*Qf*( www.szon.hu (Fotó: Racskó Tibor) átlépett labdát. Ezalatt a vé­delem egyszer sem ingott meg, így megszületett a tuzsériak első tavaszi hazai győzelme. És a végén senki sem bánkódott azon, hogy eh­hez elég volt egy találat. —“ nb2.szon.hu Korábbi cikkek, tudósítások. szebb álmaiban sem gondolt arra, hogy ily hamar teljesül kívánsága. A tréner ugyanis abbéli reményének adott han­got, hogy együttese lesz az el­ső, amely beveszi a Tisza-par- ti egylet kapuját a tavaszi idényben... Egészen a hajráig vezetett a kulturáltan jól ját­szó Bakta, a házigazda gya­korlatilag helyzet nélkül egyenlített. Az érdekes felfo­gásban működő játékvezető is megnehezítette a vendégek dolgát, akik a szokásosnak mondható 1-1-et produkálták a Szolnok ellen. Sima Szpari-siker ■ Hajszál híján átvet­te a vezetés a táblá­zaton a nyíregyházi együttes. Nyíregyháza (KM) - A hazai közegben fellépő Nyíregyháza Spartacus NB Il-es futballcsapata nem te­ketóriázott: Cornaci jóvol­tából rögvest a mérkőzés elején vezetést szerzett a Karcag ellen. Két kapufa, több nagy Szpari-helyzet je­lezte, a halovány támadó játékot bemutató vendégek legfeljebb a tisztes vereség­ben bízhattak. Fohászuk meghallgatásra talált - no­ha a házigazda csak az utolsó pillanatban biztosí­totta be megérdemelt győ­zelmét, a siker simának ne­vezhető. Még nagyobb lett volna a nyírségiek öröme, ha a listavezető Ferencvá­ros elbukik Orosházán. Közel álltak hozzá, Lipcsei a 90. percben egyenlített... Jegyzőköny, események Nyíregyháza Spartacus-Karcag Városi stadion, 1200 néző, v.: Berger. 2-0 (1-0) Nyíregyháza: Erdélyi - Popa, Bagoly, Ambrusz (Sipos T„ 53.), Cornaci - Madar Cs. (Hegedűs, a szünetben), Miskolczi, Lippai, Zabos (Meneougong, 74.), - Len­gyel, Szilágyi N. Edző: Gálhidi György.____________________________________ Karcag: Bánó - Mitasz, Kocsis, Kádár, Donka - Kovács I. (Papp E., a szünet­ben), Ulviczki, Lajkovics, Palásti (Bodor, 84.) - Domokos (Tóth L., 78.), Bogdány. Edző: Sándor István. ____________________________________________________ 9. perc: Jobb oldali szögletrúgást követően Cornaci 8 méterről fejelte a labdát a bal alsó sarokba, 1-0. ______________________________________________ 93. perc: Lengyel egyedül törhetett kapura, a támadást kísérő Miskolczihoz ját­szott, aki 4 méterről a jobb sarokba fejelte a labdát, 2-0. __________ Mesterszemmel Sándor István: A két csapat nem egy kategória. Harcos mérkőzésen jobb volt a Nyíregyháza. A képen látható autók illusztrációk. A nyereményjátékban a hivatalos Ford márkakereskedósek vesznek részt. Bemutatjuk a Ford különleges modelljeit Nyerjen Ford Fiesta Magicet a Ford OiriflO-val! Látogasson el hozzánk ápr. 13-15. között nyílt hétvégénkre, jelentkezzen tesztvezetésre, és bízzon Fortunában! További részletek márkakereskedéseinkben! Ford SZALON Nyerjen egy különleges Ford Fiesta Magicet Ipn is, és próbálja ki új modelljeinket! Tegyen egy a kifutón! Ha megteszi, meg is nyerheti egyik különle­ges modellünket, vagy öné lehet az exkluzív „kiegészítők" valamelyike is. A nyereményjáték részleteiről tájékozódjon márkakereskedésünkben és a www.ford.hu-n1 ! Egyéb nyeremények: » 1 db kétszemélyes utazas ).•■ gítróni BL döntőre • db navigációs rendszer • 3 db iPod • egyéb értékes nyeremények Carmo Nyíregyháza, Orosi út 29/a. Tel.: 06-42 594-190 Fehérgyarmat, Matolcsi u. 2. Tel.: 06-44 510-090 HIHDfc I tt>