Kelet Magyarország, 2006. szeptember (63. évfolyam, 205-230. szám)

2006-09-18 / 219. szám

2006. szeptember 18., hétfő MAQYARORSZÁQ /9 LABDARÚGÓ NB I. 6. FORDULÓ DVSC-Bp. Honvéd 2-1 (2-0) Debrecen, 7000 néző, v.: Fábián. Gól: Brnovics (26. perc), Sán- dor (29.), illetve Dobos (73.). Kiállítva: Debreceni (Honvéd, 36.). Vasas-MTK 1-5 (0-2) lllovszky-stadion, 1500 néző, v.: Kassai. Gól: Skita (63.), illetve Kanta J. (4.), Hrepka (28.), Németh K. (65., 83. és 87.). Paks-Diósqyfir 2-1 (2-1) Paks, 1000 néző, v.: Vad. Gól: Báló (12.), Belényesi (19.), illetve Benedeczki (öngól, 5 ). Kiállítva: Katona (Diósgyőr, 90.) Pécs-Győr 0-0 Pécs, 1500 néző, v.: Arany. Zalaeqerszeq-REAC 3-0 (2-0) Zalaegerszeg, 7500 néző, v.: Szabó Zs. Gól: Máté (29.), Tóth Z. (34.), Sebők V. (47.). _________________________ Kaposvár-FC Fehérvár 1-0 (1-0) Kaposvár, 2000 néző, v.: Bede. Gól: Zahorecz (11-esből, 14.). Kiál- litva: Vasziljevics (Kaposvár, 79.). _____________ Vác-Tatabánva 2-2 (0-1) Vác, 2000 néző, v.: Bognár. Gól: Vámosi (öngól, 50.)) Laskai (60.), illetve Kouemaha (10.), Rajnay (91.). ___________________________ A Sopron-Ujpest mérkőzést hétfőn 18 órától játsszák. Tabella A bajnokság állása: 1. Debrecen 6 5 1 13-3 í 16 2. Zalaegerszeg 6 5 1­14-5 16 3. MTK 6 5­1 15-3 15 ! 4. Tatabánya 6 3 2 1 14-9 11 5. Győr 6 2 3 1 8-6 9 6. FC Fehérvár 6 2 1 3 9-8 7 7. Újpest 5 2 1 2 5-4 7 8. Kaposvár 6 2 1 3 7-9 7 9. Paks 6 2 1 3 4-7 7 10. Vasas 6 2 1 3 6-12 7 11. Pécs 6 1 3 2 9-9 6 12. Diósqvőr 6 2­4 6-10 6 13. Sopron 5 2­3 4-9 6 14. Bp. Honvéd 6 1 2 3 9-13 5 15. Vác 6 1 2 3 7-12 5 16. REAC 6 1 5 6-17 1 LABDARÚGÓ NB II • j j Keleti csoport, 6. forduló, további eredmények Vecsés-Budafok 3-0 (1-0) Szolnok-Jászapáti 1-2 (1-2) Orosháza-Kazincbarcika 3-3 (2-2) Kecskemét-Ferencváros 2-2 (1-2) Karcag-Bőcs 1-1 (0-0) Tabella 1 A bajnokság állása 1. Ferencváros 6 5 1 20-4 16 2. Nyíregyháza 6 5 1­17-6 16 3. Tuzsér 6 3 2 1 11-7 11 4. Bocs 6 3 2 1 9-5 11 5. Kazincbarcika 6 2 4­13-9 10 6. Vecsés 6 3 1 2 10-8 10 7. Szolnok 6 2 2 2 9-11 8 8. Makó 6 2 2 2 5-8 8 9. Orosháza 6 2 2 2 10-14 8 10. Kecskemét 6 2 1 3 10-11 7 11. Budafok 6 2 1 3 6-8 7 12. Baktalórántháza 6 1 3 2 4-6 6 13. Karcag 6 1 2 3 5-11 5 14. Békéscsaba 6 1 1 4 6-10 4 ; 15. Jászapáti 6 1­5 2-9 3 16. Jászberény 6 — 1 5 2-12 1 J TOTÓEREDMÉNYEK, 37. HÉT A helyes tipposzlop 1. Aachen-Mönchengladbach 2 Bielefeld-Bayem München 3 Werder Bremen-Stuttgart 4-2 2-1 2-3 1 1 2 4. Cottbus-Mainz 2-0 1 5 Dortmund-Hamburg 1-0 1 6. Frankfurt-Leverkusen 3-1 1 7 Hertha BSC-Schalke 04 2-0 1 8 Intemazionale-Sampdoria 1-1 X 9. Lazio-Palermo 1-2 2 10. Livomo-Fiorentina 11. Parma-Milan 1-0 lapzárta után 1 12 Siena-Roma 1-3 2 13. Chelsea-Liverpool 1-0 1 14. Manchester United-Arsenal 0-1 2 Az első. Hiába trükközött a mancheste- ri Ronney (balra), az Arsenal - amely még büntetőt is hibázott - az Old Traffordon sze­rezte meg első idei győzelmét (0-1) az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. (Fotó: EPA) ______________________________________________________________—d Háromig is tudnak számolni ■ A vártnál lényegesen könnyebben szerezte meg a Békéscsaba elle­ni győzelmet a Tuzsér. Tuzsér (KM - B. T.) - Úgy a huszadik perc magasságában eszünkbe jutott, hogy két he­te is hasonló képet festett az NB Il-es tuzséri futballcsapat bajnokija, és akkor vereséggel végződött a Karcag elleni mér­kőzés. Szombaton a Békéscsa­ba ellen is kimaradt két nagy helyzet a találkozó elején, ám mivel a folytatásban is könnyedén a vendégkapu elé került a házigazda, csak meg­született a vezető találat. Minyin duplája Kékben, balról: Iván, Krajnc és Mitró: mind-mind hozzátettek a sikerhez (Fotó: Racskó Tibor) Minyin gólja előtt Krajnc a kapussal, Gergely pedig már csak az üres kapuval állt szemben, ám egyik ziccerből sem rezdült meg Such háló­ja. Már éppen kezdtük megál­lapítani, hogy túlságosan egy­oldalas a tuzséri gárda (szin­te minden akció a jobb olda­lon futott), amikor Babjak középreadása után a balról ér­kező Minyin vágta a labdát a kapuba. A góltól felszabadulttá vált a tuzséri tizenegy, a nagy múltú békéscsabai alakulat viszont nem tudott újítani, így törvényszerű volt az újabb hazai találat, amely egy min­taszerű kontratámadás végén született meg. Kolbe belépője Ezzel nagyjából el is dőlt a három pont sorsa, ha nem ju­tott volna eszünkbe egy legen­dás edzői mondás, miszerint veszélyes eredmény a 2-0. A hazai gárda második félidei teljesítménye azonban elhe- segette ezt a gondolatot, mert Babjakék a folytatásban is nagyszerűen, taktikusan ját­szottak. A megyei II. osztály­ból érkezett, ezen a meccsen két, a bajnokságban eddig négy gólig jutó Minyin neve mellé kishíján egy gólpassz is került, ám hibátlan beadását Gergely elhibázta. Sebaj, bele­fért, a hajrában ugyanis az el­ső tuzséri meccsét játszó Kolbe az első gólját is megsze­rezte - fölényessé téve a győ­zelmet. Mostanában szinte minden meccsre jut történel­mi tett: ezúttal az a tény ke­rül majd a tuzséri futball aranylapjaira, hogy először ért el három találatot és elő­ször nem kapott gólt NB Il-es találkozón a gárda. Azt pedig csak halkan, a si­ma hazai sikert nem leérté­kelve jegyezzük meg, hogy egy Békéscsabától azért töb­bet várt volna az ember at­tól, hogy az egyetlen kapura tartó lövését a 80. perc magas- ságában jegyezhessük fel... kmtiDpek.szon.hu Meccsről meccsre. Hazai, idegenbeli mnérleg, házi góllövőlista, letölthető (PDF, 32 kB) Jegyzőkönyv, események, nyilatkozatok Tuzsér Érdért SE-Békéscsaba_________________________________3-0 (2-0) Tuzsér, 800 néző, v.: Herbály._________________________________________________• Tuzsér: Nagy Z. - Szabó I., Mező, Danes B., Göncz - Babjak - Mitró (Kolbe, 67. perc), Iván A., Krajnc (Fodor A., 76.), Minyin (Lupcsa, 82.) - Gergely. Edző: Révész Attila. Békéscsaba: Such - Ferenczi, Czipó Z., Tóth Kovács, Juhász - Buzási, Valentényi (Okos, 71.), Pozsár, Ursz (Horváth T., a szünetben) - Tóth Gy. (Lengyel L., 56.), Dobi. Edző: Jakab Péter. _________________________________________________________________ 26. perc: Szabó I. pörgette a labdát Babjak elé, kinek jobb oldali középre guritása el­suhant a belül érkezők előtt. A túloldalon érkezett Minyin, és 6 méterről a léc alá vágta a labdát, 1-0. ______________________________________________________________ 34. perc: Iván vezette a vendégek ellentámadását, Mitró elé játszott, ő középre gurí­tott, és Minyin 8 méterről a bal felső sarokba lőtt, 2-0. ____________________________ 87. perc: Iván húzogatott a bal oldalon, átadásából Kolbe egy lövőcsel után, 14 mé­terről a kapu közepébe lőtt, 3-0. __________________________________________________ Mesterszemmel Révész Attila: Játékunk nem volt olyan látványos, mint a múlt héten, viszont eredmé­nyesek voltunk, ami jelenlegi helyzetünkben a legfontosabb. ________________________ Jakab Péter: A hazai csapat agresszivitásával megérdemelten nyerte meg a mérkő­zést, amely már az első félidőben eldőlt. Érdekes játék ez a futball Pedig Szabó Róbert egyenlített (Fotó: Olajos Tamás) ■ A hajrában kiegyen­lített, mégis pont nél­kül tért haza Makóról a Baktalórántháza. Makó (KM) - A jó előjel, a két kapott gól nélküli meccs, a rossz, Bíró Péter sérülése volt a Baktalórántháza VSE NB Il-es futballcsapata számá­ra a vasárnapi, makói bajno­ki előtt. A találkozó első félideje unalmas, lagymatag játékot hozott, szünet után viszont a baktaiak váltak kezdeménye­zőbbé, a vendégek többet bir­tokolták a labdát, de érdekes Adatok. Baktai paraméterek, 2006 ősz, letölt- hető (PDF, 31 kB) játék a futball: éppen akkor kapták az első gólt, amikor a legnagyobb nyomás alatt tar­tották a makói kaput. A hajrában, Szabó Róbert egyenlítését követően úgy tűnt, marad a döntetlen ered­mény, ám újabb gólt ért el a Makó, ami egyúttal néhány baktai játékost elgondolkodta- tásra kell, hogy késztessen: rosszul lehet játszani, de lé­lektelen, nemtörődöm módon tilos! Jegyzőkönyv, események Makó-Baktalórántháza VSE ____________________________________2-1 (0-0) Makó, 600 néző, v.: Szabó S. ______________________________________________________ Makó: Czirbus - Saveljev, Mórocz, Magyar, Kis K. - Csamangó (Bakos, 70. perc), Fü- löp (Árva, 90.), Bány (Varga, 72.), Podonyi - Zakar, Kulacsik. Edző: Takács Zoltán. Baktalórántháza: Petranics - Szenes, Bodnár, Illés Gy. - Pálvölgyi (Szabó R., 60.), Nagy Z., Kozma J., Rákóczi, Illés L. - Németh A„ Ádámszki. Edző: Madalina György. 53. perc: az egyedül megiramodó Csamangó cimbalomszögből, 13 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 1-0._____________________________________________________________ 85. perc: Németh A. jobb oldali beadásából Szabó R. 6 méterről a kapu bal oldaléba bólintott, 1-1._____________________________________________________________________ 88. perc: Zakar csúsztatása után a labda a kapu közepébe vágódott, 2-1. __________ Mesterszemmel Takács Zoltán: Nagyon örülök a győzelemnek, amelyért sokat is tettünk. ____________ Madalina György: Elkeserítő vereséget szenvedtünk, az utolsó percekben gólt kapni semmilyen körülmények között sem jó érzés. Újabb győzelmével utolérte a Fradit a Szpari ■ Tíz perc alatt két gólt szerzett a Nyíregy­háza, de a Jászberény szépíteni tudott. Nyíregyháza (KM) - A má­sodik találkozott a hátulról a másodikkal szombaton a lab­darúgó NB II-ben, ennek meg­felelően kezdte a mérkőzést a jóval esélyesebb Nyíregyháza Spartacus a Jászberény ellen. Az első tíz percbe nemcsak két hazai helyzet, hanem két nyíregyházi találat is belefért, így felmerült annak a lehető­sége, hogy a Szpari megjavít­ja az idei, Orosháza ellen felállított ötös gólcsúcsát. Vukadinovics találata után az első figyelmeztető jel Tasi el­hibázott ziccere volt, majd szünetig kissé ellaposodott a játék. A második játékrész elején váratlanul szépített a Jászbe­rény, így nyílttá vált a mér­kőzés. A hajrában aztán hely­zetek tömkelegé maradt ki, hol a Spartacus biztosíthatta volna be sikerét, hol pedig a vendégek jártak közel az egyenlítéshez. Végül maradt a 2-1, majd este még érkezett a hír: a Ferencváros a 92. perc­ben, a 80 percen emberhát­rányban játszó Kecskeméttől kapott góllal 2-2-re adta baj­nokiját, így a nyíregyháziak pontszámban utolérték a zöld­fehéreket. Számokban. A Nyíregyháza Spartacus eddigi őszi mutatói (PDF, 32 kB) Jegyzőkönyv, események Nyíregyháza Spartacus-Jászberény _______2-1 (2-0) Városi Stadion, 1000 néző, v.: Gaál Gy. ________________________ Spartacus: Balogh J. - Vass Zs. (Lippai, 59. perc), Ambrusz, Popa, Cornaci - Vukadinovics, Hegedűs, Szilágyi N., Jeremiás (Meneougong, 68.) - Sztipánmovics (Miskolczi, 59.), Lengyel. Edző: Gálhidi György.________________________________________________ Jászberény: Rácz - Kónya (Tóth T., 70.), Fehér Zs., Lukácsi, Ko­vács Á. - Tasi (Szász, 86.), Aranyos (Fülöp, 77.), Gulyás, Szabó D. - Mohácsi, Németh Gy. Játékos-edző: Rácz Róbert. _____________ 7. perc: Hegedűs ugratta ki a bal oldalon meglépő Sztipánovicsot, aki a tizenhatoson belülre érve egy csel után, 7 méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 1-0. ______________________________ 10. perc: Jeremiás jobb oldali szöglete után Rácz öklözött, majd az ide-oda pattogó labda Vukadinovics elé került, aki 19 méter­ről, egyből a jobb alsó sarokba lőtte, 2-0. __________________ . 61. perc: jobb oldali bedobás után Németh Gy. elé került a lab­da, az alapvonaltól beadott, a túloldalon érkező Fehér Zs. pedig 7 méterről iveit fejest küldött a kapu bal oldalába, 2-1. Mesterszemmel Rácz Róbert: Az első félidőben elúsztunk, a második félidei játé­kunkat viszont kamatoztathatjuk a jövőben. J