Kelet Magyarország, 2006. május (63. évfolyam, 101-126. szám)

2006-05-15 / 112. szám

2006. május 15., hétfő /9 MAGYARORSZÁG LABDARUGÓ NB I. 27. FORDULÓ Ferencváros-Pécs ________________________________3-1 (3-0) Üllői út, 4000 néző, v.: Kassai. Gól: Jovánczai (13. és 29. perc). Lipcsei (15.), illetve Kulcsár (71.). _______________________• FC Fehérvár-Tatabánya __________________________4-1 (2-1) Székesfehérvár, 3000 néző, v.: Fábián. Gól: Sitku (24.), Kuttor (33.), Csizmadia (11-esből, 54 ), Schwarcz (76.), illetve Vámosi (11-esből, 14.). Kiállítva: Alumona, illetve Balogh Z. (mindkettő 39.).______________________________________________________ Sopron-Debrecen________________________________0-2 (0-1) Sopron, 3000 néző, v.: Solymosi. Gól: Sidibe (33.), Halmosi (86.). MTK-Gvőr_______________________________________5-2 (2-0) Hidegkúti-stadion, 1000 néző, v.: Erdős. Gól: Kanta J. (4., 15. és 49 ), Regedei (öngól, 60 ), Németh K. (92.), illetve Bajzát (62.), Gránát (67.). _______________________________________________ Pápa-Vasas _____________________________________1-0 (0-0) Pápa, 3000 néző, v.: Arany. Gól: Szabó II Z. (90.). _____________ Zalaeqerszeg-Diésqyőr __________________________2-0 (2-0) Zalaegerszeg, 2000 néző, v.: Bognár. Gól: Bogunovics (21), Sebők J. (25 ). ____________________________________________________ Bp. Honvéd-REAC _______________________________1-3 (1-1) Bozsik-stadion, 1000 néző, v.: Sápi. Gól: Baranyai (20.), illetve Somorjai (1. és 49.), Polonkai (93.). Kiállítva: Benjamin (Honvéd, 33.)._______________________________________________________ Kaposvár-Újpest_________________________________1-2 (0-1) Kaposvár, 4000 néző, v.: Szabó Zs. Gól: Alves (59.), illetve Kovács Z. (20.), Tóth N. (11-esből, 64.) Taballa A bajnokság állása: 1. Újpest 27 19 5 3 67-30 62 2. Debrecen 27 17 8 2 61-32 59 3. FC Fehérvár 27 17 6 4 44-19 57 4. MTK 27 16 6 5 58-30 54 5. Ferencváros 27 10 10 7 39-31 40 6. Gvőr 27 9 8 10 42-41 35 7. Sopron 27 9 6 12 34-33 33 8. Diósqyőr 27 9 6 12 27-37 33 9. Bp. Honvéd 27 8 9 10 32-47 33 10. Tatabánva 27 8 8 11 37-40 32 11. Kaposvár 27 8 7 12 26-35 31 12. Zalaeqerszeq 27 8 6 13 39-47 30 13. Pécs 27 7 8 12 35-38 29 14. REAC 27 7 4 16 28-51 25 15. Vasas 27 4 9 14 29-42 21 16. Pápa 27 4 6 17 24-69 18 MAI SPORTMŰSOR ■ ■■■ - Megyei diákolimpiái döntő. Városi Stadion, 11. ______ NB II., férfi: Nagykállói KE-TEVA-Debrecen, 19.45. Megyei bajnokság, férfi: Fekete Sereg-Nyíregyházi KS, Krúdy gim­názium, 18. LABDARUGÓ NB II. Keleti csoport, 27. forduló. további e redmények Kecskemét-Vác 1-1 (0-0) Budafok-Böcs 0-2 (0-1) ESMTK-Orosháza 2-1 (1-1) Makó-Szolnok 0-0 Karcag-K.barcika 0-1 (0-0) Szabadnapos: Jászapát Tabella / A bajnokság á 1. Vác lása: 25 16 6 3 53-22 54 2. Jászapáti 25 14 2 9 50-28 44 3. Bőcs * 26 13 5 8 38-36 43 4. Szolnok 25 10 12 3 37-18 42 5. Nyíregyháza 26 11 8 7 44-27 41 6. Makó 25 11 8 6 40-30 41 7. Soroksár 25 11 6 8 38-30 39 8. Kecskemét 25 9 9 7 40-42 36 9. Kazincbarcika 25 10 5 10 39-37 35 10. Baktalórántháza 25 8 8 9 36-31 32 11. Orosháza 24 8 8 8 44-40 32 12. Vecsés 25 7 4 14 29-45 25 13. Karcaq 25 6 3 16 29-61 21 14. Budafok 25 5 6 14 24-44 21 15. ESMTK 25 3 2 20 19-69 11 * egy büntetőpont levonva Otthon nyert. A hazai pályán verseny­ző, címvédő Alonso nyerte a Forma-l-es Spa­nyol Nagydíjat, megelőzve Michael Schu- machert és Fisichellát. (Fotó: epa) V­.............. , .....................„...........................................................■..........1 TOTÓEREDMÉNYEK, 19. HÉT i ...........“1 1 1 A helyes tipposzlop 1. MTK-Győr 5-2 2. Sopron-Debrecen 0-2 2 3. Bayern München-Dortmund 3-3 X 4. Frankfurt-Mönchengladbach 0-2 2 5. Hannover-Leverkusen 2-2 * 6. Nümberq-Hertha BSC 2-1 1 7. Schalke 04-Stuttgart 3-2 1 8. Wolfsburg-Kaiserslautem 2-2 X 9. CaqliarHntemazionale 2-2 X 10. Chievo-Fiorentina 0-2 2 11. Lazio-Parma 1-0 1 12. Milan-Roma 2-1 1 13. Palermo-Messina 1-0 1 14. Hamburg-Bremen 1-2 2 Balsors, ■ Egy potya- és egy hajrában kapott gól je­lentette a Baktalóránt- háza végzetét. Baktalórántháza (KM - B. T.) - Az utóbbi időben remek­lő Soroksár látogatott a hetek óta gyengélkedő, a játékot muszájból sérülten is vállaló futballistáktól hemzsegő Bak- talórántházához. A szombati NB Il-es bajnoki első percei­ben érződött is, hogy melyik gárda van jobb passzban, hi­szen a vendégek léptek fel tá­madólag. Petranics az első három so­roksári kísérletet magabizto­san hárította, és úgy tűnt, a negyedik sem állítja megpró­báltatás elé, mégis bevédte a labdát. Az utóbbi időben ma­gára találó hálóőrnek nem ez az első szarvashibája a ta­vasszal. Ami a nagyobb baj, a tár­sak sem tudták őt felülmúl­akit régen tép... ni. A Bakta a hátrány tuda­tában is képtelen volt felülke­rekedni, a szerencsének is kö­szönhető, hogy a Soroksár nem növelte előnyét. Öt percig volt egyenlő A szünetben Kovács János kettős cserével próbált a sé­rültek arányán és a játék mi­nőségén javítani, a játékrész második harmadában a ha­zaiak játéka dominált. Az el­ső komoly lehetőséget sikerült is gólra váltani, ám az egy pontot mégsem könyvelhette el a házigazda, a Soroksár ugyanis ritmust váltott, és megszerezte a megérdemelt győzelméhez szükséges talála­tot. A baktaiak így zsinórban harmadszor vesztettek. Jegyzőkönyv, események Baktalórántháza VSE-Soroksár 1-2 (0-1) Baktalórántháza, 400 néző, v.: Iványi. Baktalórántháza: Petranics - Szenes, Deák, Bodnár - Kozma A., Karkusz (Rákóczi, a szünetben). Kozma J. (Fekete A., a szünetben), Ignácz Z., Pálvölgyi - Németh A., Tö­rök I. Edzó: Kovács Jánosi ______________________________________________________ Soroksár: Kurucz F. - Babos, Pandur, Cseri, Hegedűs - .Sipos (Horváth L„ 69. perc), Kurucz L., Kun (Hajdú, 60.), Melczer - Bene G., Simon A. Edző: Elekes József. ______ 21. perc: Kun lőtte rá a labdát 22 méterről, a középre tartó lövést Petranics féltérdre ereszkedve megfogta, majd a feje felett a gólvonal mögé ejtette a labdát, o-i. 75. perc: Fekete fordult kapura, 16 méterről leadott lövése levágódott, éppen Né­meth elé, aki 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-1. __________________________ 80. perc: a vendégek szépen kigurigázták a baktai védelmet, végül Kurucz L. 10 mé­terről kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-2.____________________________________________ Mesterszemmel Kovács János: A balszerencsés első gól padlóra küldte a csapatot, utána csak erőlködtünk, és így nem tudtunk pontot szerezni. ________________________________ Elekes József: Lényegesen jobban játszottunk, mint ellenfelünk, a sors igazságtalansá­ga lett volna, ha ezt a mérkőzést nem nyerjük meg. Fekete (balra) beállításával len­dületet kapott a Bakta, de a ha­zaiak vele sem tudtak az ellen­fél fölé nőni (Fotó: Balázs Attila) kmtippek.szon.hu Számokban. A Baktalórántháza VSE csapatának egyre romló mérlegére utaló számsor letölthető. (PDF, 35 kB) Petrovic (jobbra) most öt pontig jutott helyszínről figyelt Scott volt elemében. A Dombóvár azonban gyak­ran ledolgozott a hátrányából, igaz, az első negyedet leszá­mítva vezetésre már nem tu­dott szert tenni. Horváth Im­re ezúttal több lehetőséget adott a cserejátékosoknak is, (Fotó: Balázs Attila) a negyedik etapban pedig ol­vadni kezdett az előny. Visszatért a kezdőötös, és Dasics kosarával bebiztosítot­ta a győzelmet (83-72). seraop Helyi és nagyvilági sport. Négyből négy ■ A Dombóvár ellen is nyögvenyelősen, de megint nyert az NYKK kosárcsapata. Nyíregyháza (KM - B. T.) - Most kicsit csalóka, hogy csak öt ponttal nyert a Mar- so-Carmo Suzuki NYKK a va­sárnapi, Dombóvár elleni baj­nokiján, de tény: az izgalmak ezúttal sem hiányozhattak a Jegyzőkönyv meccsből. Pedig az alsóházi bajnokin már az első félidő­ben is jócskán előfordultak Hadd kérjek a saját nevemben elnézést a lelkes közönségünktől... Horváth Imre .........................................*..............................ff látványos megoldások, külö­nösen az édesapja által is a Marso-Carmo Suzuki NYKK-Dombóvár 84-79 (23-22. 22-19. 26-20. 13-18) Bujtosi csarnok. 500 néző, v.: Valovics, Pozsonyi, Gorka. __________________________ NYKK: Savic 7/3, Dasics 19/3, Petrovic 5, Sitku 18/9, Scott 18 Csere: Kecskés 3, Si­mon N. 11, Boczkó 3/3. Edző: Horváth Imre._____________________________________ Dombóvár: Harper 12, Rudzitis 21/12, Balogh L. 4, Dávid G. 7/3, Lisauskas 13. Cse­re: Krasznai T. 6/3, Ocitti 12/6, Varga I. 4. Edző: Bálind József. ____________________ Kipontozódott: Harper (30. perc), Balogh L. (33.). ________________________________ Az eredmény alakulása, 3. perc: 2-9, 8.: 19-20, 11.: 29-22, 17.: 40-38, 22.: 49-43, 27.: 65-55, 32.: 77-61, 35,: 79-66, 39.: 83-72. Mesterszemmel Horváth Imre: Hadd kérjek a saját nevemben elnézést a lelkes közönségünktől... Bálind József: Több volt ebben a mérkőzésben, de a végjátékban többet hibáztunk. Gratulálok a hazaiak megérdemelt győzelméhez. Szatke: szép jubileum ■ Gyenge színvonalú mérkőzésen szerzett három pontot Vecsé- sen a Szpari. Vecsés (KM) - Miután a csapatba jelölték, Szatke Zol­tán számára kiderült, hogy nagy nap lesz a vasárnapi! A Nyíregyháza Spartacus NB li­es futballcsapatának kapitá­nya ugyanis a Vecsés elleni vasárnapi meccsen a 400. baj­nokiját játszotta piros-kék szí­nekben. A tökéletes napos futball- időben amennyire hirtelen feltámadt a szél, olyan várat­lanul szerzett két gólt a ven­Jegyzőkönyv, események Vecsés-Nvireqyháza Spartacus__________________________________0-2 (0-2) Vecsés, 200 néző, v.: Szilas. ____________________________________________________ Vecsés: Baksa A. - Bárdi (Schiller, 64. perc), Hungler, Ferencz, Mihályi - Fölmér (Búzás, 63.), Herczku, Kun G„ Menyhárt - Pisont (Kiss K., 77.), Potemkin. Játékos­edző: Pisont István. ____________________________________ Spartacus: Balogh Z. - Sipos T., Szatke, Popa, Baksa Z. (Ambrusz, 87.) - Bábik, Vass Zs., Lippai (Lengyel, 75 ), Kanta (Vukadinovics, 63.) - Sztipánovics, Szilágyi N. Edző: Gálhidi György,________________________________________________________________ 28. perc: Lippai jobb oldali szabadrúgása után Sztipánovics fejelte le a labdát az ér­kező Kanta elé, aki nem sokat teketóriázott, ballal kapásból 15 méterről a bal alsó sa­rokba bombázott, 0-1._________________________________ _______________________ 31. perc: Baksa indította balról Sztipánovicsot, a támadó átvette a labdát, majd 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 0-2. ___________________________________________ 44. perc: Baksa lökte fel Fölmért a tizenhatoson belül. A büntetőből Potemkin a jobb alsó sarkot vette célba, de Balogh Zoltán kiütötte a labdát. _______________________ Mesterszemmel Pisont István: Küzdünk tovább, és gratulálok a Nyíregyházának. Szatke: dupla öröm (Fotó: km) dégcsapat. A vecsésiek a szü­net előtt elhibázott büntetővel elszalasztották a szépítés lehe­tőségét. A második játékrész­ben tovább zuhant a színvo­nal, a két csapat a tavasz ta­lán leggyengébb mérkőzését játszotta. Játsszon és nyelje meg főnyereményünket! Keresse a Kelet-Magyarországban megjelenő nyereményszelvényeket! Gyűjtse össze mind a 6 db mozaikképet, ragassza fel a korábban megkapott játékszelvényre! Egy hiányzó darabot pótolhat JOKER szelvénnyel. Küldje be május 26-ig a következő címre: Kelet- Magyarország, 4401 Nyíregyháza, Pf. 25. fi Sorsolás: 2006. június 3. 17 óra NyírPlaza. Jfr ! *wZ­Xu\ *