Kelet Magyarország, 2006. április (63. évfolyam, 77-100. szám)

2006-04-10 / 84. szám

2006. április 10., hétfő SPORT /15 KELET LABDARÚGÓ » L MTK-Bp. Honvéd Hidegkúti-stadion, 1000 néző v.: Vad. 0-0 Üjpest-Sopron 2-1 (1-0) Szusza-stadion, 4500 néző, v.: Kassai. Gól: Tisza (31. perc), Rajczi (11-esből, 78.), illetve Horváth A. (11-esből, 61.). REAC-Pécs Budai II László-stadion, 800 néző, illetve Schindler (45.). 1-1 (0-1) v.: Sasköy. Gól: Nyerges (93.), Diósgyőr-Tata bánya Miskolc, 3000 néző, v. 1-0 (0-0) Mészáros. Gól: Binder (65.). Vasas-Oebrecen lllovszky-stadion, 3000 néző, Janiics (Vasas, 91.). 0-1 (0-0) Erdős. Gól: Máté (62.). Kiállítva: Kaposvár-Pápa 1-0 (0-0) Kaposvár, 2000 néző, v.: Bognár. Gól: Alves (88.). Kiállítva: Lip­ták (63.). Müller (mindkettő Pápa, 86.). Zalaegerszeg-fC Fehérvár Zalaegerszeg, é000 néző, v.: Alumona (5.). Solymosi. 1-1 (1-1) Gól: Kónya (13.), illetve Győr-Ferencváros Győr, 3000 néző, v.: Arany. Gól: Bajzát (89.) 1-1 (0-0) illetve Tőzsér (48.) A bajnokság állása: 1. Újpest 22 15 5 2 50-25 ................ 50 2. FC Fehérvár 21 14 5 2 36-12 47 3. Debrecen 22 12 8 2 48-30 44 4. MTK 22 12 6 4 41-22 42 5. Diósqyör 22 8 6 8 25-31 30 6. Sopron 22 8 5 9 30-26 29 7. Gvőr 22 7 7 8 30-33 28 8. Ferencváros 21 6 10 5 27-24 28 9. Zalaeqerszeq 22 7 5 10 33-35 26 10. Pécs 22 6 8 8 32-29 26 11. Bp. Honvéd 20 6 8 6 24-29 26 12. Tatabánya 22 6 7 9 30-33 25 13. Kaposvár 22 6 7 9 20-26 25 14. Vasas 22 4 7 11 24-33 19 í 15. REAC 22 4 4 14 22-42 16 16. Pápa 22 1 6 15 19-61 9 Pingpongoztak. A tanulásban akadá­lyozott tanulok megyei asztalitenisz-bajnok­ságát rendezték meg pénteken a nyíregyhá­zi Göllesz-iskolában. (Fotó: Racskó Tibor) LABOUÓfiÓ NB II. ivúvVvvviv'---­----- w w u “ VWWV A Keleti csoport állása: 1. Vác 18 14 3 1 44-16 45 2. Jászapáti 18 10 1 7 32-20 31 3. Nylreqyháza 18 8 5 5 32-20 29 4. Bőcs 18 8 5 5 26-22 29 5. Kazincbarcika 18 8 4 6 32-27 28 6. Soroksár 17 8 4 5 23-19 28 7. Baktalórántháza 18 7 6 5 29-18 27 8. Makó 18 7 6 5 29-23 27 9. Szolnok 18 6 9 3 27-15 27 10. Orosháza 18 5 6 7 35-35 21 11. Vecsés 18 6 2 10 23-32 20 12. Kecskemét 18 4 7 7 22-35 19 13. Budafok 17 4 3 10 18-31 15 14. Karcaq 17 4 1 12 22-46 13 15. ESMTK 17 2 2 13 14-49 8 'Nyerjen jegyei a Xeíeíiell A ralikrosszbajnokság nyitófordulójára Húsvétkor április 16-17-én a máriapócsi RabócsiRingen rendezik a ralikrossz ob és az országos amatőr sorozat nyitófordulóját, a Marso-Matador Kupát. Az értékes tombolanyereményekkel is szolgáló versenyre 5 db 2 személyes VIP-belépőt sorsolunk ki. Töltse ki a kupont, küldje vissza címünkre április 13-án, csütörtökön 16 óráig (4400 Nyíregyháza, Dózsa György u. 4-6.) A borítékra ír­ja rá: „Nyerjen jegyet a Kelettel!” A nyertesek névsorát az április 14-ei lapszámban közöljük. Név: Cím: Tel.: ______________________ Előfizető: lJ igen □ nem Illés kezdte és Illés zárta Karkusz (a labdával) a középpályán többször is viaskodott a bocsi Irhással (11) (Fotó: Racskó Tibor) ■ Ellentétes félidők után igazságosnak mondható döntetlen született Baktán. Baktalórántháza (KM - B. T.) - Mintha egy megyei rang­adón lettünk volna, annyi volt az ismerős arc az ellenfél, Bocs soraiban a labdarúgó NB II. baktalórántházi mérkő­zésén. Ugyancsak szívesen lá­tott vendég volt a vendégek edzője, Tóth László is. Felbillent a pálya És ha már itt voltak egy egykori nyíregyházi labdarú­gók, főszerepet is vállaltak magukra. Illés Gyula (a Szpari mellett Szálkán is sze­repelt) korai, potyaízű szabad­rúgásgóljával jutott előnyhöz a Bocs és egy újabb hatalmas védelmi bakit követően Ru­bint Richárd duplázta meg az előnyt. ff .......................;.............. Nem kerültünk volna ilyen helyzetbe, ha nincsenek a potyagólok. Kovács János .............................................ff A Baktának az első hazai meccséhez hasonlóan tehát futnia kellett az eredmény után, csakhogy ezúttal kétgó­los volt a hátrány. Az első já­tékrész lagymatag hazai fut­ballja alapján semmi esély nem mutatkozott az egyenlítés­re, szünet után viszont varázs­ütésre minden megváltozott. Kovács János egy cserével több helyen szervezte át csa­patát, míg a vendégeknél egy újabb exnyíregyházi játékos, Cséke jutott a kiállítás sorsá­ra, és a szépítést követően fel­billent a pálya. Ment előre a Bakta, a Bocs hősiesen véde- : kezeit, Pálvölgyi és Török '1 helyzeténél szerencséje is volt. A hajrában azonban nem, mert a csereként beállt Illés László fejese egyenlítést és egy pontot ért. A két ellentétes fél­idő alapján reális a döntetlen, bár a bőcsiek érthetően nem voltak vele boldogok. Kmtippek.szgn.hM Baktai mérleg. A Baktalórántháza VSE 2005/2006-os mutatói, letzölthető (PDF 35 kB) Baktalórántháza VSE-Bőcs _____________________2-2 (0-2) Baktalórántháza, 600 néző, v.: Berettyán. ____________________________________ Baktalórántháza: Petranics - Szenes (Fekete A., a szünetben), Deák, Bodnár - Kozma A., Rákóczi, Kozma J., Karkusz, Pálvölgyi (Illés L, 71. perc) - Szabó R. (Török I., 71.), Iqnácz Z. Edző: Kovács János.___________________________________________________ Bőcs: Matkó - Szakszón, Rubint, Cséke, Vass L - Turóczi (Simon A., 91.), Lipták, !r- hás. Illés Gy. - Zsarnai (Fodor P„ 55.), Kulcsár T. (Gaál G., 65.). Edzó: Tóth László. Mesterszemmel Kovács János: A második félidei játékunkkal a sírból hoztuk vissza az egy pontot. Nem kerültünk volna ilyen helyzetbe, ha nincsenek a potyaqólok.__________________ Tóth László: Magunknak köszönhetjük, hogy két pontot itt hagytunk, úgy érzem, tíz emberrel is megérdemeltük volna a győzelmet. Események, a gólok története 5. perc: Illés Gy. 17 méteres szabadrúgása után a labda utat ta­lált a sorfal tagjai között, majd Petranics előtt egyet pattanva a léc alá vágódott, 0-1. ______________________________________ 33. perc: jobb oldali beadás után Szenes éppen Rubint elé fejel­te a labdát, és a vendégvédő 6 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 0-2.__________________________________________________ 52. perc: Rákóczi jobb oldali szabadrúgása után Matkó röviden mentett, Ignácz egy csel után célba vette a kaput, a labda a gól­vonalon elvetődő Cséke kezét is érintve pattant tovább. Berettyán tizenegyest ítlélt és kiállította a bocsi játékost. Rákóczi tizenegye­sét követően a labda Matkó hóna alatt vánszorgott a bal alsó sarokba, 1-2. _____________________________________________ 90. perc: Rákóczi jobb oldali beadása után Illés L. 8 méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát, 2-2 Labdarúgó NB II., Keleti csoport Soroksár-Jászapáti ____________0-2 (0-1) Kazincbarcika-Szolnok _______1-0 (0-0) ÉSMTK-Vác_________________0-3 (0-1) Karcaq-Kecskemét ___________1-2 (0-1) Makó-Vecsés________________2-0 (2-0) Szabadnapos: Budafok________________ Az Orosháza-Nyíregyháza Spartacus meccsről a 16. oldalon olvashatnak. Férfi _____________________________ Fehérgyarmati VSE-Fevill-Oros­háza______________32-34 (16-18) f Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Kisfalvi, Péli. Fehérgyarmat: Varga Zs. - Feke­te I. 7, Bálványkővi 8/5, Csapos 1, Pilár § 3, Pálfi 4, Munkácsi 1. Csere: Kiss N. 8, Koncz, Szűcs. Edző: Falcsik Mik­lós. Kiállítások: 10 illetve 12 perc. Hét- méteresek: 7/5 illetve 6/6. A tisztes­ségesen küzdő gyarmati legénység nem érdemelt vereséget. ___________ J Női ________________________ Mátészalkai MTK-Carmo Suzu- I ki-Várda SE 30-21 (14-9) j Mátészalka, 300 néző, v.: Alapi, Ko­vács. Mátészalka: Onderkova - Kiss J. 1, Vakarcs 9/4, Kiss B. Ignatyenko 5, Lévai 6, Silye 6. Csere: Bíró (kapus). Takács 2, Boros, Csirinyi 1, Flalász, Ja- |: kab. Edző: Veress István. Várda SE: Plasinszkaja - Bíró 2, Vargova 3, I Vlaszjuk 2, Sestakova 4, Ovtus 4/1, Hricikova 6. Csere: Esik, Jerhova. Edző: Simák György. Kiállítások: 8 Illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/4 illetve 4/1. Magabiztos hazai győzelem. Huszonöt csapat Nyíregyháza (KM) - Szep­tember 1-jétől 9-ig rendezi a Nyíregyházi Piremon SE a bujtosi csarnokban az ülő­röplabda junior EB-t és a Baj­nokcsapatok Európa Kupáját. A szervezőbizottság legutób­bi ülésén elhangzott: a junior EB-re öt gárda, a BEK-re 12 férfi és 8 női gárda érkezik. A bujtosi csarnok teljes akadálymentesítését 2007-re, az ülőröplabda EB idejére ter­vezik - mondta Szekeres Pál, a Magyar Mozgáskorlátozot­tak Sportszövetsége elnöke, aki Nádas Pállal, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöké­vel együtt részt vett a szerve­ző-bizottság ülésén. Szekeres és Nádas Pál (jobbra)­Sony Ericsson Z520Í M« ü kezdőrészlettel, 12 havi kamatmentes részletre, előfizetéssel vagy készülékváltással Mindenkit elkápráztat Szeretnéd, ha mindenkinek elállna a lélegzete, mikor meglátja a mobiiodai? A sokszínű, multimédiás Sony Ericsson Z520Í mindenkit Izgalomba hoz, ráadásul már 6990 forintos kezdőrészlettől a tiéd tehet Válaszd ki a neked tetsző elő- és hátlapot, állítsd be 8 hívásjelző tényeket, és figyeld a hatást www.t-mobile.hu ■T ■ -Mobile Jobb veled a világ