Kelet Magyarország, 2006. április (63. évfolyam, 77-100. szám)

2006-04-10 / 84. szám

2006. április 10., hétfő KillT SPORT /14 LABDARÚGÓ MEGYEI II. OSZTÁLY Penyigei kényszerpihenő Nyíregyháza (KM) - Mindhárom éllovas nyert az aktuális bajnoki körben, amelynek legfőbb érdekessége, hogy a Penyige ezút­tal sem futballozott. A Gáli Travel-csoport- ban szereplő együttes eleddig egyetlen tavaszi mérkőzését sem tudta lejátszani - már három meccsel van lemaradva a riválisoktól... IS. forduló Kutykó Sport-csoport (zárójelben az ifjúsági ered­mények): Kemecse-Nyírlugos 6-0 (az ifimeccs elmaradt), Encsencs-Kállósemjén 2-3 (1-3), Ófehértó-Kék 2-1 (2-3), Nyírtelek-Levelek 2-2 (6-0), Apagy-Kálmánháza 7-2 (1-6), Demecser-Nyírgyulaj 2-1 (3—0), Nyíribrony-Nyírmihálydi 4-4 (6-0). A Kótaj-Bököny mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. LABDARÚGÓ NB III. TISZA-CSOPORT, 20. F0RDDLÓ (IS. JÁTÉKNAP) A csoport állása: 1. Kemecse 19 17­2 72-14 51 2. Nyírqyulaj 19 14 1 4 57-31 43 3. Nyírmihálydi 19 13 2 4 70-40 41 4. Nyírtelek 19 12 1 6 50-23 37 5. Demecser 19 12 1 6 53-28 37 6. Kótai * 18 11 3 4 50-37 32 7. Níribrony 19 7 5 7 54-48 26 8. Ófehértó 19 7 4 8 45-37 25 9. Levelek 19 7 3 9 39-44 24 10. Nyírluqos 19 7 3 9 37-52 24 11. Kék 19 7 1 11 38-46 22 12. Apaqy 19 7 1 11 45-58 22 13. Kállósemién 19 4 5 10 27-46 17 14. Bökönv 18 3 3 12 31-56 12 15. Kálmánháza 19 3 3 13 32-82 12 16. Encsencs 19 1 2 16 39-97 5 * 4 büntetőpont levonva Kerekes Tüzép-Nyírség Tüzép csoport (zárójelben az ifjúsági eredmények): Komoró-Dombrád 3-2 (2-1), Rohod-Pap 0-5 (0-2), Fényeslitke-Nagydobos 3-3 (3-1), Anarcs-Vaja 1-1 (3-4), Tiszakanyár-Ajak 1-0 (5-1), Újdombrád-Pusztadobos 1-2 (8-0), Tiszamen- ti SE-Mándok 3-1 (0-7), Várda SE-Jéke 6-0 (19-0). A csoport állása: 1. Kisvárda 19 19­­92-9 57 2. Tiszakanyár 19 10 5 4 38-20 35 3. Vaia 19 9 7 3 47-25 34 4. Komoró 19 9 4 6 34-28 31 5. Dombrád 19 7 6 6 21-23 27 6. Pusztadobos 18 7 5 6 31-29 26 7. Ajak 19 8 2 9 27-26 26 8. Jéke 19 7 4 8 37-38 25 9. Mándok 19 7 3 9 27-26 24 10. Naqydobos 19 6 6 7 43-45 24 11. Pap 19 7 3 9 33-36 24 12. Újdombrád 19 5 6 8 34-39 21 13. Rohod 19 6 3 10 39-58 2T 14. Anarcs 18 4 6 8 27-35 18 15. Tiszamenti SE 19 4 2 13 23-77 14 16. Fényeslitke * 19 4 2 13 25-63 13 * egy büntetőpont levonva Gáli Travel-csoport (zárójelben az ifjúsági eredmények): Kocsord-Nyírmeggyes 4-0 (3-0), Tisztaberek-Ópályi 3-1 (1-2), Nábrád-Túrricse 1-0 (13-0), Tarpa-Tu- nyogmatolcs 0-0 (4-1), Tyukod-Szatmárcseke 1-2 (3-0), Tiszakóród-Porcsalma 0-3 (6-4), Nyírcsa- holy—Jármi 4-3 (3-1). A Vámosoroszi-Penyige A csoport állása: 1. Szatmárcseke 19 17 1 1 69-19 52 2. Nyírcsaholv 19 12 2 5 60-39 38 3. Kocsord 19 10 4 5 49-29 34 4. Nábrád 18 9 4 5 33-27 31 5. Porcsal ma 19 9 3 7 39-38 30 6. Vámosoroszi 18 8 5 5 32-33 29 7. Nyírmeqqyes 19 7 7 5 38-29 28 8. Tisztaberek 19 9 1 9 39-36 28 9. Turricse 18 8 3 7 21-26 27 10. Tarpa 19 7 4 8 38-32 25 11. Ópályi 19 5 7 7 37-44 22 12. Tiszakóród 19 6 4 9 35-43 22 13. Tyúkod 19 4 7 8 29-38 19 14. Penyige 16 5 2 9 22-38 17 15. Tunyoqmatocs 19 3 1 15 16-41 10 16. |ármi 19 2 1 16 30-75 7 Tizenöt éve az egészségért Nyíregyháza (KM) - Szombaton, április 8-án volt a Cooper Szabadidő Klub megala­kulásának 15. évfordulója. A klub tagjai mél­tóan ünnepük a jubileumot április 10-én, hétfőn, amikor dr. Pikó Károly és a klub megálmodója, Orendi Mihály tart előadást. Aki szeretne tenni egészsége érdekében, a főiskola atlétikai csarnokában jelentkezhet minden hétfőn és szerdán 18, pénteken 17 órakor. A jelszó: Legyen egy jó futócipőd. Szálkái tréfa ■ Ádámszki húsz perc alatt négyet vágott. Tovább tart a Tuzsér és a Sényő jó sorozata. Ibrány-Mátészalka 0-1 (0-0) Ibrány, 400 néző, v.: Kiss L. Ibrány: Vattai - Kovács M., Csobán, Kántor, Csáki I., Ko- czogh. Milka, Kléninger, Harsányi, Korsovecz- ki. Bárdi (Imre). Edző: Németh Károly. Máté­szalka: Hamar - Nagy A., Garamvölgyi, Nagy S., Sipos (Gergely), Patály, Szakács (Czvik), Bellon, Bakos, Domokos, Nagy Sz. Edző: Tóth Zoltán. __________________________________ A fegyelmezetten játszó vendégek ellen ke­vés lehetőséget dolgozott kis az Ibrány, és egy oldalszabadrúgást követően a szalkaiak eldöntötték a megyei rangadó sorsát. A Má­tészalka hasonló körülmények között nyert, mint Rakamazon, és zsinórban a harmadik megyei rangadóját nyerte meg idegenben. Gól: Garamvölgyi (73. perc). Jó: Milka, Csobán, illetve az egész vendégcsapat. Ifi: 2-3. (Tudósitó: Viqh Sándor) _____________ Németh Károly: Mezőnyfölényűnk ellenére nagyon kevés helyzetet tudtunk kialakítani, és a zártan, fegyelmezetten védekező ellen­felünk egy szerencsésnek mondható góllal nyert. A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének. ___________________________ Tóth Zoltán: Nagy taktikai harc volt a pályán, amiből mi jöttünk ki győztesen egy nagy­szerűen felkészített ellenféllel szemben. Volán-Sényő-Hajdúböszörmény 2-0 (0-0) Sényő, 300 néző, v.: Séra. Volán-Sényő: Pol­gári - Pljutyinszkij, Kóka, Asztalos, Fiumei, Ruska (Molnár L.), Rubóczki (Székely), Bod­nár, Haburcsák, Komi (Knoblok), Nyisztor. Já­tékos-edző: Rubóczki Tibor. Hajdúböször­mény: Dobó - Szabó I., Lovas, Andorkó, Ber­ta, ifj. Papp F., Jámbor (Lábas), Nagy II S., Hortó, Kiss L., Hajdú (Ivánka). Edző: Papp Fe­renc. ________________ Nehezen született meg a sényőiek első gól­ja, de szünet után közvetlenül sikerült fel­törni a böszörményiek védekezését, és innen­től kezdve nem volt kérdéses a győztes kilé­te. A sényőiek őrzik százszázalékos hazai mér­legüket, a siker azért ér sokat, mert eddig a vendégek sem hullajtottak pontot. Gól: Nyisz­tor (47.), Komi (11-esből, 62 ). Kiállítva: Plju­tyinszkij, illetve Lovas (kakaskodásért, 86.). Jó: Asztalos, Bodnár, Komi, Nyisztor. Ifi: 1-0, Rubóczki Tibor: Az első félidőben nem iga­zán jutottunk el helyzetekig, szünet után azonban megtaláltuk a góllövö cipőnket és teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Tuzsér Érdért SE-Mád 2-0 (0-0) Szakoly-Létavértes 1-4 (1-1) Szakoly, 250 néző, v.: Rendek. Szakoly: Morauszki - Szemén, Újfalussy, Mészáros (Borza), Pámer (Gilányi), Simicskó (Kriston), Palaga, Gráf, Dán, Szabó M., Balázsi. Szak­it"" ...................................*" Nagy taktikai harc volt a pályán, amiből mi jöttünk ki győztesen egy nagyszerű ellenféllel szemben. Tóth Zoltán Tuzsér, 500 néző, v.: Nagy Cs. Tuzsér: Fin­tor - Mező, Danes B., Iván A., Babjak, Mitró, Krajncz (Lupcsa), Bagin, Cseke, Gergely (Uli- ci), Spekker (Papp F.). Edző: Révész Attila. Mád: Lövei - Toplenszki, Gacsal, Szabó S. (Ta­kács), Tóth A., Szuba, Babos, Pásztor, Bar- na, Bódi, Harsányi. Edző: Zupkó Mihály. Görcsösen próbálkozott a Tuzsér mindaddig, amig meg nem szerezte a vezetést. A gól aztán feloldotta a gátlásokat, és onnantól kezdve már egyértelmű volt a listavezető har­madik tavaszi sikere. Gól: Babjak (58.), Ba­gin (78.). Jó: Babjak, Cseke, Gergely. Ifi: 5-0. (Tudósitó: Lakatos Tibor) _________________ Révész Attila: Ragyogó időben lendületes já­tékkal, sok helyzetet kialakítva látványos gó­lokat szereztünk, és ha nehezen is, de megér- demelt három pontot gyűjtöttünk be. : : : : * «.v. . | m -» i A szálkái Garamvölgyi (balra) nemcsak Korsoveczkivel birkózott eredményesen, hanem győztes gólt is szerzett (Fotók: Racskó Tibor) \ Rakamaz-Balmazújváros 4-1 (4-0) Rakamaz, 300 néző, v.: Nagy R. Rakamaz: Mudri - Baka, Székely, Galambost Koskovits, Leskó, Bessenyei, Riczu (Csikai), Göncz, Ádámszki (Fekete), Anderka (Debróczki). Edző: Brekk János. Balmazújváros: Barna ­Fige, Harangi, Vincze S„ Szabó B., Kiss Á. (Kiss M.), Kerekes, Szabó I. (Vincze Cs.), Czel- lár. Nagy Cs., Virág. Edző: Nagy Lajos. Ádámszki jóvoltából a rakamaziak az első húsz percben minden lényegi kérdést lezár­tak: a támadó ez idő alatt négyszer vette be a vendégkaput. A második játékrészben már öreguras tempóban futballozott a Rakamaz, így az újvárosiak szépíteni tudtak. Gól: Ádám­szki (3., 5., 11. és 21.), illetve Virág (58.). Jó: Ádámszki, Baka, Galambosi. Ifi: 1-1. (Tu­dósító: Kaposvári Ferenc) Brekk János: Csak a győzelemnek tudok iga­zán örülni. Sátoraljaújhely-Balkány 0-2 (0-1) ............................................1f mai tanácsadó: Csorna Dezső. Létavértes: Papp - Király, Bíró, Szűcs I., Németh (Rad- nai), Nagy Z. (Nagy R.), Spitzmüller, Szűcs L., Éles, Rezes (Ludánszki), Szilágyi P. Edző: Kondás Elemér. __________________________ Eseménydús volt az első félidő: korai csere, egy-egy gól és kiállítás a vendégeknél. Az em­berelőnnyel aztán a második játékrészben olyannyira nem tudott élni a Szakoly, hogy a létaiak három gólt is szereztek és megér­demelten nyerték meg a mérkőzést. Gól: Palaga (11-esből, 30.), illetve Rezes (6.), Szi­lágyi P. (66. és 77.), Spitzmüller (80.). Kiállít­va: Szűcs L. (második sárga lap után, 40.). Ifi: 1-3. (Tudósító: Felföldi Pál) _______________ Csorna Dezső: Nem tudom megérteni, hogy miért egy másik csapat megy ki a pályára a második félidőre... A bajnokság állása • • 1. Tuzsér 18 13 2 3 47-11 41 2. Rakamaz 18 13 1 4 40-18 40 3. Létavértes 18 12 3 3 37-6 39 4. Balkány 18 11 4 3 44-18 37 5. Ibrány 18 12­6 42-20 36 6. Volán-Sényő 19 11 3 5 37-20 36 7. Hajdúnánás 19 9 4 6 24-21 31 8. Berettyóújfalu 18 8 4 6 38-36 28 9. Hajdúböszörmény 19 8 2 9 33-25 26 10. Balmazújváros 19 8­11 30-42 24 11. Nyíradony 19 6 5 8 31-29 23 12. Mád 19 5 2 12 20-36 17 13. Mátészalka 18 5 2 ii 18-42 17 14. Sátoraljaújhely 18 5 1 12 23-55 16 15. Szirmabesenyő 19 2 4 13 19-58 10 16. Szakoly 19 1 1 17 21-65 4 Sátoraljaújhely, 200 néző, v.: Orosz. Balkány: Vadon - Meszesén, Daru (Szabó I.), Szabó P„ Dobos Z., Czifrák, Tóth Z„ Vass Z., Dán (Mikhárdi), Ulveczki (Batári), Dobos A. Edző: Mirgai László. Nagyon szívós és jó futballal kezdte a meccset az Újhely, de idővel átvet­te a kezdeményezést a Balkány, és szünetig az előnyt is kicsikarta. Ez tálcán kínálta a le­hetőséget a második félidei kontrajátékhoz, amely rengeteg vendéghelyzettel, de már „csak" egy újabb találattal párosult. Kár a meccs végéért, amikor két vendégjátékos is a kiállítás sorsára jutott. Gól: Ulveczki (40.), Dán (63.). Kiállítva: Meszesán (80.), Mikhár­di (mindketten második sárga lap után, 88.). Jó: Czifrák, Tóth Z., Ulveczki. Ifi: 3-0. (Tudó­sító: Marján János) _______________________ Mirgai László: A győzelem felett érzett örömömet beárnyékolja a játékvezető hihetetlen rosszindulata, ami két kiállítást eredményezett. Teljesen megérdemelten nyertünk.________________________________ További eredmények: Berettyóújfalu-Szirma- besenyő 7-2, Nyíradony-Hajdúnánás 0-1. www.sznn.hii http://spoit.Szon.hu Helyi és nagyvilági sport. TV LABDARÚGÓ BREKK FITNESS-ZILAHI MEGYEI I. OSZTÁLY, IS. FORDULÓ Nemcsak a Tisza, a fehértói gyengélkedés is tetőzött ■ Ideges légkörben döntetlennel zárult a szomszédvári rangadó Gyulaházán. Tisza lők-Záhony 0-1 (0-1) Tiszalök, 250 néző, v.: Bendik G. Tiszalök: Hankószki - Rékasi, Cselószki, Znamecz, ifj. Péntek, Gulácsi (Tamás), Lengyel, Szobonya (Gál), Usvat, Kovács I., Bognár (Hokk). Edző: Péntek Miklós. Záhony: Gergely - Tóth Á., Molnár, Szabó I., Czvik, Karasz, Tóth R. (Ésik), Balogh S. (Pokol), Ungi (Fekete), Kői, Halász (Sére). Edző: Pokol László. A jól játszó Záhony és a rosszul bíráskodó Bendik ellen nem bírt a hazai csapat. Gól: Balogh S. Ifi: 0-4. (Tu­dósító: Losonczi Imre) ____________________ Péntek Miklós: - Nagyon jól játszott a Zá­hony, nem tudtunk mit tenni a kiváló véde­kezése ellen._____________________________ Pokol László: - Fegyelmezett védekezésünk mellett a csapat minden játékosa megpróbál­ta a legjobbat kihozni a mérkőzésből a he- lyenként jól játszó hazaiak ellen. __________ Fehérgyarmat-Naqyecsed 1-3 (0-2) Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Szűcs. Fehér- gyarmat: Koncz - Varga P., Bartha, Varga I. Zoltán, Sárai, Országh L., Kocsis, Országh Zs. (Máté), Takács, Szakács (Varga II. Z.), Juhász. Megbízott edző: Juhász András. Nagyecsed: Makó - Ricséi, Szűcs, Tősér, Szender, Balogh, Petrohai, Bulyáki Z„ Somfalvi (Tóth), Bilosec- kij, Dudics (Bulyáki A.) . Edző: Berettyán Gá­bor c">'-kettes állásnál jogosnak tűnő tizen­fosztotta meg a hazai csapatot a já- V ami döntőnek bizonyult. Gól: Var- etve Biloseckij 2, Juhász (öngól). Ifi: dósltó: Cserepes Sándor) __________ Jánkmajtis-Nagykálló 3-0 (1-0) Jánkmajtis, 300 néző, v.: Király. Jánkmajtis: Szabó Z. - Mikes, Kiss (Pethő), Homoki J. (Grajczár), Eszenyi, Bartha, Kovács, Sándor Cs., Della (Szabó P.), Homoki G., Bíró (Kies- ka). Edző: Czeglédi István Nagykálló: Sándor G. - Sándor M., Márton I., Moldván, Imre, Márton L. (Paulik), Homonnai, Torna, Cserni- jenko, Drágár, Feczkó. Játékos-edző: Már­ton István. A második félidőben mér gólok­ban is megmutatkozott a két csapat közötti különbség. Gól: Bíró 2, Sándor Cs. Ifi: 1-4. (Tudósitó: Czibere Sándor) ________________ Czeglédi István: - Hétközben kezdett a csa­pat leülni, de jött a pénteki Kelet-Magyaror- szág, a benne lévő tippek kellő motiváltsá- qot adtak. ______________________________• Benkő, Tóth Zs., Bancsi (Szőke J.), Papp Z., Danku (Jóni), Fodor, Fejes, Mátyus. Edző: Szi­lágyi Bertalan. Csenger: Gere (Rákóczi) - Tóth, Katona, Volvár (Juhász), Juhász, Horváth, Nyerges (Jóbi), Zámbó, Piroska, Barcsay, La­katos. Játékos-edző: Szilágyi Sándor. A má­sodik félidei játék alapján ilyen különbség­gel is megérdemelten nyert a Mada. Gól: Danku, Mátyus, Fejes, Fodor illetve Piroska. Kiállítás: Piroska (69. perc). Ifi: 1-1. (Tudósí­tó: Roskó János) _________________________ Szilágyi Bertalan: - Az első félidőben gör­csösen, a másodikban már felszabadultan ját­szottunk és mindez eredményességgel is pá­rosult.___________________________________ Szilágyi Sándor: - Nagyon jó első félidő után a folytatásban kipukkantunk. Gratulálok a ha­zaiaknak. Gyulaháza-Nyírkarász 1-1 (1-0) A tiszabecsi Erdei két gólt szerzett az Újfehértó ellen Bécsi József: - A játékvezető döntően befo­lyásolta a mérkőzés alakulását, adósunk ma­radt egy jogos tizenegyessel, illetve játéko­sunkat jogtalanul állította ki. Utána össze- vissza fujkálta a meccset... ________________ Gyulaháza, 600 néző. v.: Bendik. Gyulaháza: Tóth Sz. - Papp, Gáti, Tóth T., Peti, Deák, Tóth G. (Kerékgyártó), Bárdi A., Bombera, Éles (Kelemen), Varga. Játékos-edző: Bárdi Attila. Nyírkárász: Pekk - Mándoki, Takács, Nagy (Lakatos), Gazdag, Kapin, Matyi, Rá­kóczi, Tóth L„ Kántor (Vajas), Kiss (Horváth). Edző: Tóth János. A nagyszerű első félidőt alacsony színvonalú második követte. Az ide­ges légkörben befejeződött mérkőzésen reá­lis eredmény született. Gól: Éles illetve Gaz- daq.. Ifi: 1-2. (Tudósító: Bárdi Béla) Újfehértó-Tiszabecs 0-3 (0-1) Nyfrmada-Csenqer 4-1 (1-1) Nyírmada, 350 néző, v.: Csáki. Nyírmada: Tuza (Papp G.) - Danes (Szőke I.), Tóth Sz., A bajnokság állása; Nyíregyháza, 150 néző, v.: Bíró. Újfehértó: Tóth Z. - Balázscsik, Torda, Lácza F., Lácza Gy., Polonkai (Rácz), Kákóczki (Csajkó), Hor­váth, Kurucz, Pulinka (Szamán), Takács. Edző: Kranyik István. Tiszabecs: Almási - Kormány, Márton, Kövesligeti (Papp), Bartha S., Ascsil- lán, Bornemisza, Gádzsa, Kálló, Bandies (Bar­tha Cs.), Erdei Z. (Paládi). Edző: Körmös Mik­lós. A remélt hazatérés jót fog tenni az újfe­hértói csapatnak... Gól: Erdei Z. 2, Borne­misza. Ifi: 10-2.__________________________ Kranyik István: - A Tiszabecsnél a Tisza, ná­lunk pedig a gyenge játék tetőzött!________ Körmös Miklós: - Szimpatikus ellenféléi szem­ben megérdemelten nyertünk. Nylrbátor-Tiszavasvárl 2-1 (1-D ilász—Nyirbéltek 3-1 (2-D .alász, 300 néző, v.: Nagy B. Nagyha- Balázsi - Batár (Szoboszlai), Ignácz, lik, Herman, Kamarás (Farkas A.), Kató, ith, Babják, Kelemen, Szabó (Baraksó). ő: Földesi Károly. Nyirbéltek: Tóth - Bé- K„ Küzmös (Papp), Bárány, Kevert S„ ép. Kevert K„ Huszti (Zsíros), Zatureczki, Bí- , Berecz. Edző: Bécsi József. A hazai csapat rbban akarta a győzelmet. Gól: Kelemen 3 egyet 11-esből) illetve Szép. Kiállítás: Bécsi K. (76. perc). Ifi: 2-1. ___________________ Földes! Károly: - Nagy akarással nagyon fon­tos mérkőzést nyertünk. Nyírbátor, 200 néző, v.: Sinka. Nyírbátor: Sza­kács - Szegedi, Lengyel, Czerula, Fehér, Had­házi, Jánosi (Vonza), Kocsis P. (Varga), Kurucz Z., Széplaki (Makay), Szarka (Gerstmajer). Edző: Baracsi János. Tlszavasvárl: Hornyák - Búr, Sinka, Lakatos, Tályai, Brandies, Kurucz T., Antal, Mátyási (Reznek), Fazekas (Bodnár), Nagy. Edző: Nyisztor Sándor. Ragyogó idő, korrekt játékvezetés, izgalmas körülmények között kiharcolt megérdemelt hazai siker. Gól: Szarka, Széplaki illetve Fazekas (11-esből). Ifi: 0-1. (Tudósító: Bállá István)_______________ Baracsi János: - A helyzetek alapján megér­demelten nyertünk. ______________________ Nyisztor Sándor: - Csapkodó játék közepette a szerencsésebb csapat nyert. **+'*■+ *■*+■*"■*■+ J J J J v J J J J J J j j s * > j v j j 1. Jánkmajtis 19 13 5 1 46-19 44 2. Nyírmada 18 12 2 4 31-14 38 3. Naqyecsed 19 11 4 4 35-17 37 4. Tiszalök 19 10 4 5 32-20 34 5. Úifehértó 19 9 4 6 30-24 31 6. Tiszavasvári 19 9 3 7 35-27 30 7. Tiszabecs 19 7 5 7 36-37 26 8. Nyirbéltek 19 7 2 10 27-34 23 9. Nyírbátor 19 8 1 10 38-43 25 10. Záhony 19 8 1 10 27-45 25 11. Nagykálló 19 6 4 9 30-31 22 12. Naqvhalász 18 7 1 10 27-38 22 13. Gyulaháza 19 4 7 8 29-34 19 14. Fehérgyarmat 19 6 1 12 23-35 19 15. Csenqer 19 5 2 12 20-37 17 16. Nyírkárász 19 4 4 11 26-37 16