Kelet Magyarország, 2005. november (62. évfolyam, 256-280. szám)

2005-11-08 / 261. szám

2005. november 8., kedd KELET SPORT /10 GOLVADÁSZLISTA NB II. Keleti csoport 10 qőlos: Koncz (Orosháza), Rob (Vác). 9 gólos: Viqh (Jászapáti). Palásthy (Vác). 7 gólos: Lengyel (Nyíregyháza), Kotula (Szolnok). ________________ 6 gólos: Szilágyi N. (Baktalórántháza), Lippai (Bocs), Marosfalvi (ESMTK), Tóth Gy. (Kecskemét), Sztipánovics (Nyíregyháza), Havrán (Soroksár). __________________________________________________________ NB III. Tisza-csoport _____________________________________ 16 gólos: Baqin (Tuzsér).___________________________________________ 14 gólos: Dobos A. (Balkány). _____________________________________ 13 gólos: Marcsek (Ibrány). 11 gólos: Ádámszki (Rakamaz). 9 gólos: Nagy Cs. (Balmazújváros), Bódi (Mád). 8 gólos: Virág (Balmazújváros), Babotán (Nyiradony), 7 gólos: Horváth A. (Szakoly), Komi (Volán-Sényő). 6 gólos: Balogh B. (Berettyóújfalu), Nagy S. (Ibrány), Petró (Tu- zsér). Székely (Volán-Sényő)._______________________________________ Brekk Fitness-Zilahi megyei I. osztály 11 gólos: Balázsi (Ujfehértó). 9 gólos: Drágár (Nagykálló), Dudás Z. (Nyírkárász), Erdei Z. (Ti­szabecs), Fazekas (Tiszavasvári).__________ _________________________ 8 gólos: Bíró J. (Jánkmajtis), Biloseckij (Nagyecsed), Berecz (Nyír­béltek), Papp Z. (Nyirmada). _______________________________________ 7 gólos: Varga I Z. (Fehérgyarmat), Biloseckij (Nagyecsed). 6 gólos: Szarka (Nyírbátor), Lengyel (Tiszalök). Naményi teremfoci Vásárosnamény (KM) - A szabadtéri fut- ballidény végeztével Vásárosnaményban kez­detét veszi a terembaj­nokság. A viadalra no­vember 15-ig várják a csapatok jelentkezését, érdeklődni a 06-70/296- 5641-es telefonszámon le­het. Szűkül a kör Budapest (MTI) - Az Európai Labdarúgó Szö­vetség (UEFA) végrehaj­tó bizottsága keddi, mál­tai ülésén szűkíti a 2012- es kontinenstornára pá­lyázók körét. Bozóky Im­re, a magyar szövetség elnöke a magyar-horvát közös pályázat kapcsán elmondta, a szűkítés előtt nekik már nincs tennivalójuk, azaz a helyszínen már, nem lehet lobbiz­ni különböző pre­zentációk ügyé­ben. ASZTALITENISZ NAC Benczúr Nylreqyháza-Qrosháza II 17-1 NB II., férfi Jászberény-Nyírmadai ISE 9-9 TEVA Debrecen-Nyírbátori ASE 10-8 NB III., férfi Nyírtét-ASE-Püspökladány 5-13 Mátészalkai MTK-Hajdúszoboszlói AK 6-12 Több nyerhető mérkőzést is elvesztettek a szalkaiak, így bosszan- tó vereség lett a vége. Gy.: Gergely M. 4, Szabó S. 2. TEVA Debrecen ll-Marso-Kemecse 3-15 Bécsi János Újra itthon Nyíregyháza (KM) - A volt nyíregyházi ké­zilabdázó, Bécsi Já­nos a torok Besiktas játékosaként Dunaúj­városban EHF-kupa mérkőzésen lépett pályára. A Dunaferr 34-31-re győzött, Bécsi három gólt szerzett. A vendégek egyik legeredménye­sebb játékosa az a Hatimaz volt, aki ide­stova tíz esztendeje gólkirályi címet szer­zett a szabolcs-szat- már-bereg megyei főiskolai világbajnok­ságon, és hat éve az Aski Ankara szélsője- ként - még Bécsi el­lenfeleként -10 gólt szerzett a nyíregyházi City-kupa meccsen. A NAC Benczúr Nyíregyháza játékosa, Karádi hibátlanul teljesített (Fotó: Sipeki Péter) NB I. A csoport, férfi_____________________________________ Geodézia-Német Kemecse SE-Erzsébeti Hajós___________16-2 Az Erzsébeti Hajós is eltévedt a kemecsei „vizeken"... Ugyanak­kor megszakadt egy nagy sorozat. Bari Csaba első mérkőzését vesztette el kemecsei színekben, hazai környezetben. Győztek: Szűcs, Tóth Zs. 4-4, Bari, Kővári 3-3, a Bari, Szűcs és a Tóth Zs„ Kőváris páros. ______________________________________________________ NB I. B, női A rangadónak induló mérkőzés magabiztos nyíregyházi győzelem­mel végződött. Gy.: Karádi, Badarász, Czirják, Masason 4-4 és a Badarász, Masason páros. _________________________________________ A remekül játszó Bottyán Lóránt vezérletével értékes pontot szer­zett az újonccsapat. Gy.: Bottyán 4, Sallai 2, Király, Németh T. és a Németh T., Sallai páros 1-1. A kiélezett rangadón Kiss Zsolt többször is eldönthette volna a mérkőzést a bátoriak javára. Gy.: Russ, Bánhidi 3-3, Kiss Zs., Pász­tor R. 1-1. Misák Károly nélkül is elszalasztottá a döntetlen körüli eredmény elérését a házigazda, de biztató, hogy a fiatalok egyre eredmé- nyesebben játszanak. Gy.: Poór, Gyulai 2-2, Lengyel 1. A kemecseiek számára furcsa volt, hogy egy másik (Debrecen-Nyír- bátor) mérkőzéssel egyidőben rendezték az összecsapást, Így „csak ennyire" volt képes a vendégcsapat. Gy.: Horváth F„ Varga L. 4- 4, Márföldi 3, Gergely Gy. 2, a Gergely Gy., Varga L. és a Már­földi, Horváth F. páros. ________________________________________ A Várda SE szabadnapos volt, de a csapattal kapcsolatos infor­máció, hogy a második fordulóban, a Debreceni ABE II ellen 10-8- ra elvesztett mérkőzés két pontját 18-0-val a várdaiak kapták, mi­vel az ellenfélnél az egyik játékos jogosulatlanul szerepelt. Ez a skalp a legértékesebb! ■ Híven az őszi hagyo­mányokhoz, a Vác el­len is a második félidő sikerült jobban. Baktalórántháza (KM - B. T.) - A Makó és a Budafok után a Vác volt a harmadik olyan NB Il-es futballcsapat, amely listavezetői minőségé­ben érkezett az ősszel Bakta- lórántházára. Amíg az előző két gárda a bajnokság korai szakaszában állt az élen, ad­dig a dunakanyariak hetek óta vezetik a mezőnyt, így a baktaiak 3-1-es diadala is az eddigi legértékesebbnek mondható. Főként, hogy egy veretlent győztek le.- Az előjelek nem a legjob­bak voltak, hiszen Deák há­rom sárga lapja miatt nem játszhatott, Petranics kapus pedig a meccs napjára beláza­sodott, így Kanócz Béla várat­lanul ugrott be, ő most debü­tált a másodosztályban - be­szélt a nagy siker előzményei­ről Kovács János, a BVSE tré­nere. - A védekezés két fő pil­lérének kiesése tudat alatt ta­lán hozzájárult ahhoz, hogy az első játékrészben kicsit ta­pogatózó, a kelleténél bizton­ságibb volt a játékunk. Igaz, a Vácnak nem volt sok lehe­tősége, de az egyiket kihasz­nálta. (ESMTK idegenben, Jászapá­ti otthon) reálisan álmodoz­hatnak arról a baktaiak, hogy a dobogón telelhetnek majd.- Ilyen téren valóban a sa­ját kezünkben van a sorsunk, de nem akarunk „elszállni” magunktól - szerénykedett Kovács János. - Minden meccset komolyan veszünk, jó lenne, ha a szezont az eddigi szereplésünkhöz méltó módon zárnánk le, és valóban nagy dolog lenne, ha dobogón zár­nánk az őszt. Érthető a baktaiak öröme, legyőzték a listavezetőt! (Fotó: KM-sport) A második negyvenöt perc­ben aztán jött a hatalmas for­dulat, vajon mi hangzott el a szünetben az öltözőben, hogy ekkorát javult a baktaiak tel­jesítménye? Dobogóról álmodoznak- Elsősorban a fiúk önbizal­mára próbáltam hatni, arról győzködtem őket, hogy ettől lényegesen többre képesek - így a mester. - Meg aztán ná­lunk hagyományosan jobban sikerülnek a második félidők, ezért különösebben nem vol­tam ideges. Jókor jött az egyenlítés, innentől kezdve uraltuk a meccset és a veze­tésünket követően már nem volt kérdéses a győztes kiléte, ekkor már igazán a lelkes kö­zönségünk kedvében jártunk. Kétségtelen, a skalpjaink kö­zül ez a mostani a legértéke­sebb. Az őszi szezonból hátralé­vő két meccs ismeretében Munkából a meccsre Mivel a szombat mun­kanap volt, a legtöbb baktalórántházi játékos a munkahelyén vagy az is­kolában kezdte a Vác el­leni találkozó reggelét. Eközben a váciak már pénteken útra keltek - ennyit a két csapat lehe­tőségei közötti viszo­nyokról. Mindezek isme­retében különösen érté­kes Kozmáék sikere. http:/ sport.szon.hu Helyi és nagyvilági sport. V A házi gólkirályok egyéni statisztikája (Zárójelben az első félidei adatok) Szilágy Norbert 15(6) Jó passz 10(8) Rob Kornél Egy lövés, egy gól 8(7) 2(0) J Rossz passz I ___ 5(3) M 1(0) Kapura lövési kísérlet L 3 <1> ITT fi 2 w J Szabály' taianság L 4(3) £ 2 (1) J Szabály­talanság ellene i 3(D J Jó csel I 5(3) IBI KD í Rossz csel 0 2 M J Labda­szerzés L2 (0) 5(2) 1(0) Labda­vesztés Lesen 3(1) Grafika: Kelet Magyarország ■ A statisztika alapján Szilágyi Norbert felül­múlta a váciak egyik legjobbját. Baktalórántháza (KM) - A baktalórántházi NB Il-es foci­rangadón górcső alá vettük a két csapat házi gólkirályának teljesítményét. Szilágyi Nor­bert és Rob Kornél mutatói egyenesen arányosak a két csapat produkciójával, vagyis a volt nyíregyházi támadó szünet előtt a váciak egyik legjobbjaként csillogott, a bak­taiak gólfelelőse pedig pihe­nő után. Az első játékrészben Rob rendre visszalépett a középpá­lyára, és a megkapott labdá­val hosszú indításokkal hoz­ta játékba társait - többnyire sikeresen. A passzok terén Szilágyi is nagyon pontosnak bizonyult, kapuralövésben már nem volt ilyen aktív, de egyetlen kísérlete, a 25 méte­res szabadrúgása célba ért. Sárga lapok miatt pironkodnak ■ A kótajiak négy ponttól vettek búcsút egy figyelmetlenség következményeként. Nyíregyháza (KM - K. T.) - A nyitóforduló csapását ki­heverő Kótajt újabb megráz­kódtatás érte. A megyei má­sodosztályú futballcsapatot ál­talános megrökönyödésre ci­póra verték (7-0) a kezdet kez­detén Demecserhen - az el­múlt héten pedig négy pont­nak intett búcsút. Jóllehet, a legutóbbi évad végén második helyen gyökeret eresztő, acé­losnak tartott gárda a gyötrel­mes rajtot követően feltá­madt, egy malőr következté­ben lépéshátrányba került. A Levelek ellen, egyébiránt 2-1- re megnyert összecsapást Her­man Attila jogosulatlan szere­peltetése miatt elbukta a Kó- taj, amely ráadásképpen egy büntetőpontot is „bezsebelt”. Elnézték, bűnhődtek- Sajnáljuk, hogy így ala­kult, az élet azért megy to­vább - jelezte Babják László, a Kótaj szakosztályvezetője. - Elnéztük a sárga lapokat, amiért megbűnhődtünk, úgy látszik, ez már egy ilyen sze­zon, valamiért nincs szeren­csénk... Persze, a történtek ér­zékenyen érintettek minket, annál is inkább, mert a csa­pat elkapta a fonalat az utób­bi időben, feljövőben volt a ta­bellán. Nyertünk például a listavezető Kemecse és az ugyancsak erős Nyírtelek ott­honában, ezért is fájdalmas az eset. Mindehhez annyit: a szövet­ség hivatalból járt el a Kótaj- jal szemben, a legénység a va­sárnapi bajnokin vigasztaló­dott - a négy gólt termelő Fe- renczi Miklós jóvoltából 4-1- re elpáholta a Nyírlugost, így momentán a nyolcadik pozí­cióban posztok Ferenczi: négyből négy (Fotó: gól KM-sport) KÉZILABDA NB II.: „SZOKÁSOS” SZÁLKÁI GYŐZELEM, BBAVÚB0S KÖLCSEY-DÖNTETLEN Férfiak Tiszavasvári-Eqer 33-24 (16-12) Tiszavasvári, 250 néző, v.: Szloska, Baranyi. Tiszavasvári: Sándor - Nagy, Róka 6, Bíró 6/2, Bartha 7, Danes 5/2, Bi­hari 3. Csere: Boczák (kapus), Katona 4, Lakatos 2, Kovács, Vámosi, Halász, Kiss. Edző: Bartha Dénes. Kiállítások: 4 il­letve 14 perc. Hétméteresek: 7/4 illetve 2/2. A mérkőzés hajrájában szép játékkal elhúzott és nyert az egyébként is végig vezető hazai csapat. _________ Bőcs-Nyirbátor 34-30 (16-16) Bocs, 53 néző, v.: Nyéki, Taizs. Nyírbátor: Fodor - Halcsák 3/1, Kovács A. 4, Koncz 4, Simák 6/3, Kovács N. 3, Kun 5. Csere: Kozma 5, Türk 2, Tóth Z. Edző: Kerekes Tamás. Kiállítások: 8 illetve 12 perc. Hétméteresek: 2/2 illetve 7/4. Bákonyi Balázsnak köszönhető, hogy a bátori csapat egyál­talán pályára lépett Bőcsön. A vendégeknek lehetőségük volt a pont vagy pontok szerzésére, a hajrában elkövetett hibák azonban megbosszulták magukat. két komoly erőpróba is vár az MMTK-ra, kedden (18.30) Magyar Kupa-mérkőzésen fogadja az NB I. B-s Hajdúbö­szörményt, majd vasárnap bajnokin az éllovas Nádudvar­ral mérkőzik. Ifi: 33-38. Nők Kölcsey DSE-Gyönqyös 27-27 (14-15) Bujtosi csarnok, 150 néző, v.: Csörgő, Vitális. Kölcsey: Szabó Viktória - Gaál 2/1, Tilki 6, Szabó Valéria 7, Papp 2/1, Rácz 6, Czomba 4. Csere: Marczi (kapus), Horváth, Bakti, Hruska, Kékesi. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/2, illetve 4/1. A bajnok­ság egyik legjobb csapata ellen teljesen megérdemelt a tar­talékos Kölcsey pontszerzése, sőt kevés hiányzott a még nagyobb bravúrhoz. Ifi: 26-17. Háromkő KC-Kállósemjén 33-18(14-7) Füzesabony-Mátészalkai MTK 28-30 (14-16) Füzesabony, 200 néző, v.: Szikszaí, Szilágyi. Mátészalka: Leskó - Pásztor 4, Varga I T. 11/5, Bállá 3, Kirvai 8, Ma­ródi, Munkácsi. Csere: Kuliár, Kiss Zs. (kapusok), Kovács I. 3, Poloncsik 1, Varga II T. Edző: Torma Tamás. Kiállítások: Czomba (4) négy gólja is kellett a Kölcsey döntetlenjéhez (Fotó: Sipeki Péter) 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 5/5. A szoros eredmény ellenére egyetlen percig sem forgott veszélyben a mátészalkai csapat újabb idegenbeli győzelme. A héten Salgótarján, 150 néző, v.: Berényi, Varga. Kállósemjén: Papp J. - Molnárné 2, Kiss A. 6, Gaál L., Papp R. 1, Kosztonyák 2, Nagy M. 1. Csere: Belicza 2, Kosztonyákné, Domokos 1, Németh N. 3, Miron. Edző: Kerekes Tamás. Kiállítások: 6, illetve 12 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 5/3. Eddigi leg­gyengébb játékát nyújtotta a kállósemjéni csapat, a tarjá- niak a játék minden elemében felülmúlták a hosszú utazás­tól elfáradt vendégeket. Ifi: 23-19.