Kelet-Magyarország, 2005. április (62. évfolyam, 75-100. szám)

2005-04-01 / 75. szám

20C6. április 4., hétfő KOSÁRLABDA NB I. A CSOPORT jegyzőkönyv yiarso-Carmo Suzuki NYKK-Paks 82-84 _________(18-20, 24-18, 17-25, 23-21) Sujtosi csarnok, 700 néző, v.: Bognár, Jobbágy. ______________ \IYKK: Maljkovics 14/6, Stakic 18/3, Pavlovics 24/6, Livajic 3, Scott 18/3. Csere: Zsoldos 2, Zácói 3, Adorján. Edző: Merim Mehme­dovics._________________________________________________ Paks: Mészáros 7/3, Monroe 21/3, Smith 11, Melicie 8, Czigler 19. Csere: Sitku 11/3, Pavlik 7, Kiss Zs. Edző: Zsoldos András. Kipontozódott: Maljkovics (24. perc), Livajic (25.), Monroe (39.), Pavlovics (39.). __________________________________________ Az eredmény alakulása, 5. perc: 6-13, 9.: 12-20, 13.: 23-22, 19.: 37-33, 23.: 42-46, 27.: 50-53, 32.: 62-70, 36.: 68-75, 37.: 76-75, 39.: 80-82. A 23. forduló további eredményei Kecskemét-Albacomp 100-81 (21-16, 26-20, 23-25, 30-20) ZTE-Eqer 89-78 (20-19, 25-19, 23-17, 21-23) Dombóvár-Pécsi VSK 89-95 (16-23, 18-26, 27-24, 28-22) Falco KC-Debrecen 89-78 (23-21, 24-16, 22-19, 20-22) Szolnok-MAFC 73-62 (22-15, 24-20, 15-14, 12-13) Kaposvár-Körmend “ 84-67 (15-23, 17-20, 22-6, 30-18) Tabella A bajnokság állása: 1. Paks 23 19 4 1921-1607 42 2. Albacomp 23 17 6 2238-1910 40 3. Debrecen 23 17 6 1870-1617 40 4. Kecskemét 23 17 6 1957-1744 40 5. Szolnok 23 17 6 1834-1759 40 6. Pécs 23 16 7 1928-1831 39 7. Kaposvár 23 12 11 1899-1805 35 8. Falco KC 23 12 11 1922-1874 35 9. Körmend 23 11 12 1776-1749 34 10. Zalaeqerszeq 23 6 17 1706-1910 29 11. Dombóvár 23 5 18 1715-2025 28 12. Nvíreavháza 23 5 18 1687-1927 28 13. MAFC 22 4 18 1572-1850 26 14. Eger * 22 2 20 1039-1456 24 * Az Eger mérkőzéseit november 10. és január 25. között 0-20-as eredménnyel igazolták. EREDMÉNYEK, TABELLA A labdarúgó NB II. további eredményei Putnok-Haidúböszörmény 2-0 Kiskunhalas-Szentes 1-4 Vecsés-Salqótarián 2-1 Karcaq-Kazincbarcika 0-3 Dabas-Kistarcsa 2-0 Jászapáti-Gyula « 3-1 Tabella Winner Sport-csoport: 1. Vecsés 18 13 5­35-10 44 2. Baktalórántháza 18 12 5 1 38-15 41 3. Szentes 19 11 5 3 48-24 38 4. Jászapáti 19 10 7 2 35-22 37 5. Kazincbarcika 19 10 5 4 52-35 35 6. Bocs 18 8 2 8 50-34 26 7. Dabas 18 7 5 6 31-30 26 8. Mátészalka 18 7 4 7 35-25 25 9. Karcaq 19 6 5 8 42-35 23 10. Gyula 18 6 5 7 21-24 23 11. Kistarcsa 18 6 3 9 24-33 21 12. ESMTK 18 5 4 9 23-43 19 13. Putnok 18 4 4 10 24-42 16 14. Salgótarján 18 4 2 12 18-33 14 15. Hajdúböszörmény 18 3 2 13 17-54 11 16. Kiskunhalas 18 2 1 15 20-54 7 : Elmaradtak a meccsek Róma (MTI) - A pá­pa egészségi állapotára, majd halálára tekintettel valamennyi olaszországi hét végi sporteseményt- így a labdarúgó-baj­nokság 30. fordulóját is- felfüggesztette az Olasz Olimpiai Bizottság. A futball- mellett töb­bek között jégkorong-, kosárlabda- és röplabda­mérkőzések is elmarad­tak. Győri diadal Győr (MTI) - A házi­gazda Győr először hódí­totta el a női kézilabda Magyar Kupát, miután a négyes döntő fináléjá­ban 26-24-re legyőzte a címvédő Dunaferrt. Újra másodikok Ezüstpár Aarhus (MTI) - Ezüst­érmes lett a Bátorfi Gilla, Tóth Krisztina kettős az aarhusi asz­talitenisz Európa-baj- nokságon, miután a női párosok döntőjé­ben 4-O-ra kikapott a Boros Tamara, Micha­ela Steff duótól. A ko­rábban kétszeres Eu- rópa-bajnok, valamint világbajnoki harmadik és olimpiai negyedik helyezett Bátorfi, Tóth kettős begyűjtötte második ezüstérmét női párosban a konti­nensviadalok történe­tében. TOTÓEREDMÉNYEK, 13. HÉT A helyes tipposziop 1. Nyíregyháza-Újpest 2-2 X 2. Vasas-Sopron 0-1 2 3. Bielefeld-Leverkusen 1-0 1 4. Bremen-Stuttgart 1-2 2 5. Freiburg-Hamburg 1-1 X 6. Kaiserslautern-Hannover 0-2 2 7. Schalke-Nürnberg 4-1 1 8. Wolfsburg-Bayern München 0-3 2 9. Dortmund-Hertha BSC 2-1 1 10. Firorentina-Juventus 2-1 1 11. Bologna-Internazionale 0-0 X 12. Cagliari-Sampdoria 3-1 1 13. Udinese-Roma 1-1 X 14. MTK-Ferencváros 3-1 1 A totó részvételi szabályzat alapján a 10-13. főmérkőzések eredményeinek meghatározása az I. rész 11. paragrafus (15) bekezdése alapján történt. KELET SPORT /13 Hősies csata egyenlő volt az állás (82-82). Sőt, 25 másodperccel a vége előtt a Nyíregyháza támadha­tott a győzelemért! Ekkor a já­tékvezető elvette a labdát Sta- kictól, mondván a vonalra lé­pett (a Kölcsey Tv felvételén egyértelműen látszik, hogy szó sem volt ilyenről), majd Adorján szabálytalansága után Melicie 12 másodperccel a vége előtt mindkét büntető­jét értékesítette. A két órán keresztül tartó mérkőzés végén Scott dudaszó előtt elengedett triplája lecsor- gott a gyűrűről, következett némi játékvezetők elleni tün­tetés, majd a közönség győz­tesként ünnepelte a csapatot. Megérdemelten, kár, hogy ezért nem jár két pont a ta­bellán... Mestarszeminel Merim Mehmedovics: Meglep­tük az ellenfelet a taktikánkkal, türelmesen és okosan játszot­tunk. Az ilyen meccs megnyeré­séhez még több rutin kellene. Zsoldos András: Elképesztő já­tékvezetői ítéletek születtek. Az ellenfél bravúrosan játszott, a mieink teljesítményével viszont nem lehetek elégedett. http:Vnykk.szon.hu További 25 fotó a mérkőzésről. Jellemző kép: Stakicnak és társainak ilyen túlerővel kellett megküz­deniük A tartalékos, kipon­tozódásokkal sújtott NYKK majdnem meg­verte a listavezetőt. Bodnár Tibor bodnart@kelet.szon.hu Nyíregyháza (KM) - Te­gyük a kezünket a szívünkre! Az előjelek (Walke, Boczkó és Ádám sérülés miatt nem játszhatott), a két csapat tabel­lán elfoglalt helyezése és az erőviszonyok alapján aligha (Fotó: Balázs Attila) volt olyan ember a bujtosi csarnokban, aki szoros küz­delmet várt volna a szombat esti Marso-Carmo Suzuki NYKK-Paks NB I. A csopor­tos férfi kosárlabda-mérkőzés­től. Újra kipontozódások Az már az elején látszott, hogy a hazaiak felszabadultan kosárlabdáznak, szellemesen támadnak, de mivel az első negyedben Livajicnak újra összegyűlt három személyije, ezért tovább nehezedett a csa­pat helyzete. A Paks előbb nyolc ponttal elhúzott, majd a második negyedben Malj­kovics duplájával a meccs fo­lyamán először átvette a veze­tést az NYKK (23-22). Az előny a szünetre is megma­radt, sőt négypontosra (42-38) nőtt. A létszámhiány miatt fon­tosnak tűnt, hogy ne legyen korai kipontozódás hazai ol­dalon, ehhez képest Malj­kovics és Livajic is lelépett a színről már a harmadik me­net elején (mindkét ítélethez kellett némi játékvezetői rosszindulatúság). így aztán a paksiak amerikai, kanadai, francia légiósokat és két ma­gyar válogatottat felvonulta­tó kezdősorával a Stakic, Zácói, Pavlovics, Zsoldos, Scott ötös próbálta felvenni a versenyt. Segítség a Paksnak Át is vette az éllovas a ve­zetést (42—46), de a különbség nem nőtt az égig, sőt... Stakic büntetőivel, Pavlovics szép középtávolijaival és Scott be­töréseivel tartotta a lépést az NYKK, majd a meccs hajrá­jára a vezetést (76-75) is átvet­te. Cziglerék mintha nem akarták volna elhinni, hogy bajuk lehet, de még Pavlovics kipontozódása (az ő helyén Adorján nevét tessék beillesz­teni a fenti ötösbe...) után is LABDARÚGÓ NB II. WINNER SPORT-CSOPORT, 20. FORDULÓ Eseménydús volt a hajrá Bőcsön Kozmáék ellen az akrobatikus mozdulatokkal sem mentek sokra az erzsébetiek (Fotó: Racskó Tibor) A Baktalórántháza hozta a kötelezőt, a Mátészalka előnyről bukta el a meccsét. Baktalórántháza VSE-ESMTK __________________2-1 (1-0) Baktalórántháza, 500 néző, v.: Szeles. Baktalórántháza: Petranics - Szenes, Márkus, Ignácz Z. - Kozma A. (Mol­nár, 78. perc), Karkusz, Kozma Illés L. (Gdovin, 63.), Rákóczi (Pálvölgyi, 63.) - Ádámszki, Szilágyi. Edző: Madalina György. ESMTK: Gernstenbrein - Var­ga, Túri, Nagy P., Czakó - Szöllősi, Besenyei (Hézer, 76.), Marosfalvi (Si­mon, 78.), Kovács T. - Fehér Cs. (He- qedűs, 70.), Farkas. Edző: Pál József. 27. perc: Illés L. mintaszerű átadásá­ból Kozma A. átvette a labdát, majd 13 méterről, higgadtan a kapu jobb olda­lába helyezte, 1-0.___________________ 50. perc: Ádámszki lövését még védte a vendégkapus, a kipattanó labdára Szi­lágyi érkezett, és 8 méterről a kapu kö­zepébe lőtte a labdát, 2-0. ___________ 60. perc: Túri 15 méterről a kapu kö­zepébe lőtt, 2-1. __________________________ 88. perc: a mérkőzést végigreklamáló Kovács T. megkapta második sárga lap­ját, így a kiállítás sorsára jutott. ______ A hazai csapat végig irányította a mér­kőzést, a fővárosiak ugyanakkor kezdet­től a védekezést tartották szem előtt. A baktai csapat győzelme lehetett volna meggyőzőbb is, ám több nagy ziccert is hibáztak a hazaiak. Jó: Márkus, Ignácz Z., Szilágyi, illetve Gersteinbrein, Nagy P. (Tudósító: Kozma Attila) ___________ Madalina György: Ellenfelünk könnyű helyzetben volt, mert csak arra kellett ügyelnie, hogy ne szenvedjen nagy kü­lönbségű vereséget, nekünk viszont en­nek ellenkezőjére kellett törekednünk, és ha nehezen is, de sikerült megolda­ni a feladatot.________________________ Pál József: A hazaiak megérdemelt győ­zelmet arattak. ______________ Böcs-Mátészalka FC 3-1 (0-0) Bocs, 200 néző, v.: Berettyón. Bőcs: Ba­logh Z. - Fodor, Takács V., Simon, Vass - Irhás, Török/ Turóczi, Sipos L: (Ondó, 74.) - Gaál (Duri, 90.), Kulcsár T. Edző: Tóth László. Mátészalka: Gergely - Já­vor, Ricsei, Illés P., Tősér-Varga Z., Ba­logh J., Illés Gy., Szakács - Czvik, Gubacsi. Edző: Tóth Zoltán. 57. perc: Varga Z. 19 méteres szabad­rúgásból a bal alsó sarokba -csavarta a labdát, 0-1. _________________________ 76. perc: az elalvó védők közül Kulcsár kilépett, és 16 méterről a bal alsó sa­rokba lőtt, 1-1­______________________ 84. perc: Illés P. reklamálásért megkap­ta a második sárga lapját, így a kiállí­tás sorsára jutott. ____________________ 86. perc: Ondó 14 méterről, kissé ki- sodródva kilőtte a bal alsó sarkot, 2-1 ■ 88. perc: Ondó 24 méterről hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba, 3-1. 91. perc: Simon második sárga lapja után a pirosat is megkapta. __________ Olyan mérkőzést vesztett el a vendég­csapat, amiért csakis saját magát okol­hatja. A találkozó nagy részében a já­ték képe alapján a mátészalkai siker sem tűnt lehetetlennek, ám az ese­ménydús hajrában az Ondó vezette bé­csiek kerekedtek felül. Jó: Fodor, Ta­kács, Gaál, Ondó, illetve Varga Z., Ba- loqh J., Czvik. (Tudósító: Plesu Ádám) Tóth László: Gratulálok csapatomnak, a második félidőben jól és eredményesen játszottunk, valamint külön örülök an­nak, hogy fiataljaink újra bizonyítot- tak. ______________ Tóth Zoltán: Egy—nullás vezetésünknél a játékvezető adósunk maradt egy tizenegyessel és Illés Péter fegyelmezet­lensége miatt egy pontot sem tudtunk hazavinni. FORMA-I Alonso: élről az élre KÉZILABDA NB I. B Férfi Tiszaföldvár-Nyírbátor 39-36 (21-14) Tiszaföldvár, 400 néző, v.: Bacs, Dravecz. Nyírbátor: Kőrizs - Nagy Cs. 7/1, Kovács A. 8/1, Kópis 6, Türk 6, ifj. Simák 2, Ko­vács N. 4. Csere: Egri (kapus), Nagy Z. 1, Katona 2. Edző: id. Simák György. Kiál­lítások: 16 illetve 22 perc. Flétméteresek: 4/3 illetve 3/2. A két játékvezető igyeke­zett főszerepet játszani, három piros la­pot (egy hazai, két vendég...) osztottak ki, az egyébként jobb Tiszaföldvár nem szorult ilyen segítségre... _____________ Makó—Fehérgyarmati VSE-Fevill 42-33 (22-14) Makó, 150 néző, v.: Nagy F„ Túróczi. Fe­hérgyarmat: Pacza - Csapos 6/1, Pálfy 3, Pilár 4, Koncz 10, Mózes 2, Varga L. 8/1. Csere: Leskó (kapus). Munkácsi T. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 6 illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2 illetve 7/2. A gyengén védekező gyarmatiaknak nem volt esélyük a pontszerzésre ezen a fon­tos mérkőzésem ____________________ Női Salgótarján-Mátészalkai MTK-Carmo Suzuki 20-36 (8-20) Salgótarján, 100 néző, v.: Gólya, Molnár. Mátészalka: Onderkova - Boros 2, Va­karcs 8/6, Ignatyenko 2, Horváth 1, Bé­res 5, Silye 9/1. Csere: Soltész (kapus), Balázs 4, Halász 4/1, Herdon 1. Edző: Peterman István. Kiállítások: 0 illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/4 illetve 9/8. A na­gyobb játékerőt képviselő szalkaiak az el­ső félidőben eldöntötték a mérkőzést. Szahir (MTI) - Az első rajt­kockából induló Alonso (spa­nyol, Renault) szerezte meg a győzelmet vasárnap a For- ma-l-es Bahreini Nagydíjon. Mögötte Trulli (olasz, Toyota) végzett a második helyen, míg Ráikkönen (finn, McLaren) harmadikként látta meg a kockás zászlót. A hétszeres vi­lágbajnok, címvédő Michael Schumacher a tizenkettedik körben kiesett. Az összetett pontverseny­célban a győztes (Fotó: epa) ben Alonso (26 pont) vezet Trulli (16) és Fisichella (olasz, Reanult, 10) előtt.