Kelet-Magyarország, 2003. november (63. évfolyam, 255-278. szám)

2003-11-03 / 255. szám

2003. november 3., hétfő SPORT /II KÉZILABDA NB I. B, nők Bőcs-Mátészalkai MTK-Carmo Suzuki ________________________________22-22 (12-9) Bőcs, 100 néző, v.: Fábri, Kovács. Mátészalka: Balogh - Huszák 2, László 1, Vakarcs 5/4, Silye 3, Ovtus 5, Ignatyenko 2. Csere: Soltész (kapus), Béres 4, Bordás, Boros. Edző: Kosz- tyúné Huszák Erika. Kiállítások: 4 illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/1 illetve 4/4. A hazaiak ke­mény védekezését nehezen törték fel a szalka- Iak, a játék képe alapján igazságos eredmény született. Férfiak A Salgótarján-Fehérgyarmati VSE-Fevlll mérkő­zés lapzárta után ért végett. Országos serdülőbajnokság Fiú, alapszakasz Fehérgyarmati VSE-Fevlll-Gyöngyös 20-13 (8-6). Legjobb dobék: Szabó 8, Erdélyi 5, Kovács 3._______________________________ HaJdúböszörmény-FVSE-Fevlll 12-22 (9-12). Ld.: Szabó 8, Kovács 4, Balogh 3. FVSE-Fevlll-Debrecenl KSE 25-21 (10-10). Ld.: Szabó 10, Simon 6, Erdélyi 5, Balogh 3. ____________________________ Szabolcs KSE-FVSE-Fevlll 25-16 (10-9). Ld.: Vasas 5, Ferencz 4, Vízi 2 iletve Cserny, Szabó 5-5. Döntetlen a derbin. Az olasz bajnok­ságot vezető csapatok megőrizték veretlen­ségüket, vagyis a Milan (Gattuso, balra) és a Juventus (Thuram) 1-1-es döntetlent ért el egymással a szombati rangadón. (Fotó: EPA) Három junior bokszeziist Kiskunmajsa (MTI) - Az NYVSC- Szabolcs Volán versenyzői közül hárman is döntőbe jutottak a kiskunmajsai junior ökölvívó magyar bajnokságon, ám sajnos egyikük sem szerzett aranyérmet. Az 51 kilós Szabó András a KSI-s Raduly János­tól, a 60 kg-ban szereplő Kovács Márkó a debreceni Zöld Ferenctől, míg a 64 kilós Sipos Tamás Klammerstadter Márktól (KSI) szenvedett vereséget, így a nyíregy­házi különítmény három ezüstéremmel zárta a viadalt. KOSÁRLABDA NB I. A CSOPORT Férfiak, a S. forduló további orodmónyol Debrecen-MAFC 84-66 ZTE-Pécsl VSK 85-78 Szolnok-Dombóvár 76-66 Kaposvár-Albacomp 75-89 Kecskemét-Körmend 65-76 Falco KC-Sopron 108-71 A bajnokság állása: S J S J S J J J J JJ J J J JJ J VJ'J rfVvvVW» VVV» *•« 1. Debrecen 6 5 1 530-435 0.917 2. Kaposvár 6 5 1 474-384 0.917 3. Paks 6 5 1 504-421 0.917 4. Albacomp 6 5 1 563-486 0.917 5. Körmend 6 4 2 468-411 0.833 6. Falco KC 6 3 3 468-465 0.750 7. Szolnok 6 3 3 453-451 0.750 8. Kecskemét 5 2 3 350-376 0.700 9. Pécs 5 2 3 359-419 0.700 10. ZTE 6 2 4 440-465 0.667 11. Dombóvár 6 2 4 427-463 0.667 12. Nyíregyháza 6 2 4 444-533 0.667 13. MAFC 6 1 5 395-448 0.583 14. Sopron 6­6 442-550 0.500 LABDARÚGÓ NB II. WINNER SPORT-CSOPORT, 12. FORDULÓ ............................................................................... ............................._ ........ Marcsek, Lehoczki és Török is duplázott Ismét gólzáporos meccset nyert a Mátészalka, Karcagon hagyott két pontot a Bakta Mátészalka FC-Msdlcor-Kis- tarcsa ____________5-1 (1-0) Mátészalka, 300 néző, v.: Bukovics. Mátészalka: Nagy K. - Balogh Gy., Szabó Z., Ricsei, Illés P. (Ungvári T., 79. perc) - Ungvá­ri Zs., Balogh J., Orosz (Szender, 75.), Sípos (A. Popan, 75.) - Lehoczki, Marcsek. Edző: Virovecz Pál. Klstarcsa: Nagy T. - Besse­nyei, Szőke (Nagy K., 52.), Sallai, Gricajuk - Moses, Bernáth (Má- riássy, 79.), Adamcsek - Keresz­tes, Burillák, Tábori (Morvái, 26.). Edző: Kovács Kálmán. ___ 6. perc: Balogh J. ívelése Marcsek elé pörgött, akinek beadását Lehoczki 5 méterről a léc alá vág­ta, 1-0. ____________________ 61. perc: Balogh Gy.-Balogh J. kényszerítőzés végén előbbi Orosz elé passzolt, aki egy csel után 10 méterről a jobb felső sarokba lőt- te első mátészalkai gólját, 2-0. 67. perc: Morvái csúsztatásával Keresztes kilépett a védők közül, és a kifutó Nagy mellett 10 mé­terről higgadtan a bal alsó sarok­ba helyezett, 2-1. ________ 71. perc: Balogh J. „megernyőzte" Gricajukot, átfejelte a labdát Bes­senyei felett, Marcsek érkezett, és 11 méterről a kapu közepébe bom­bázott, 3-1. _________________ 79. perc: Lehoczki-Szender-Lehocz- ki háromszögelés végén Lehoczki 9 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 4- 1. ______________________ 85. perc: Popan bal oldali beadá­sát Marcsek 7 méterről, nagy erő­vel a kapu jobb oldalába lőtte, 5- 1. Ä találkozó első félidejében kiegyenlített volt a játék, de a ha­zaiak megérdemelten jutottak ve­zetéshez. Szünet után viszont egyértelműen a szalkaiak irányítot­ták a mérkőzést az edzőváltáson (Bücs Zsoltot egy másik egykori vá­logatott játékos, Kovács Kálmán váltotta) átesett Kistarcsa ellen, és közönségszórakoztató játékkal, szép gólokat szerezve, ilyen kü­lönbséggel is megérdemelten sze­rezték meg a három pontot. Jó: Ba­logh J., Orosz, Lehoczki, Marcsek, illetve Moses, Burillák. (Tudósító: Plesu Ádám)_________________ Virovecz Pál: Jő játék, megérde­melt győzelem. _______________ Kovács Kálmán: Sajnos, csak he­lyenként tudtunk méltó ellenfelei Pavlovics dobta a vendégpontok több mint felét (Fotó: Balázs Attila) Marcsek (fehérben, szemben) két góllal vette ki részét a szálkái góltermésből (Fotó: Racskö Tibor) lenni a nagyszerűen játszó hazai csapatnak. Karcag-Baktalórántháza ________________ 2-2 (1-1) Karcag, 300 néző, v.: Török. Kar­cag: Kun - Pintér, Orosz, Békési, Szalai - Trencsényi, Babotán, Fe­kete, Balogh (Bujdosó, 70.) - Var­ga, Bese. Edző: Varga János. Bak- talórántháza: Petranics - Szenes, Deák, Bodnár - Török, Miskolczi, Seres, Kiss G. (Benkő, 89.), Minyin - Komi (Gdovin, 72.), Ádámszki. Edző: Madalina György. _____ 5. perc: jobb oldali beadást köve­tően Török 3 méterről a kapu bal oldalába kotorta a labdát, 0-1. 28. perc: jogos tizenegyeshez ju­tottak a hazaiak, Bese pedig a ka­pu bal oldalába lőtte a büntetőt, 1-1. ___________________________ 50. perc: Varga jobb oldali szögle­tét az elméláző védők közül Feke- te a kapu közepébe gurította, 2-1. 58. perc: Török 20 méterről gyö- nyörű gólt lőtt a jobb alsó sarok­ba, 2-2. ________ A mérkőzést döntő mértékben a vendégek irányították, aminek kö­vetkeztében rengeteg helyzetet ala­kítottak ki a karcagiak kapuja előtt, de ezek többségét el is puskázták. A helyzetkihagyásban Minyin járt az élen, így aztán most lehet siratni a Karcagon hagyott két pontot. A meccs krónikájához tartozik, hogy Minyin szabályos gólját a 90. perc­ben nem adta meg a játékvezető. Jó: Orosz, Szalai, Trencsényi, Fe­kete, illetve Petranics, Bodnár, Tö- rök. (Tudósító: Kozma Attila) Varga János: Nyíltsisakos mérkő- zésen szerencsés döntetlent ér­tünk el jól játszó ellenfelünkkel szemben. ______ _________ Madalina György: Óriási lehetősé- get szalasztottunk el, minek követ­keztében itthagytunk két pontot. ■ÉHES www.szon.hu sport.szon.hu Helyi és nagyvilági sport _ A tények További eredmények: Salgótarján-BVSC 1-0, Sátoraljaújhely-Putnok 0-1, Szentes-Gyula 1-0, Vecsés-Kiskunhalas 0-5, Kazincbarcika-So- roksár 2-2, Makő-Orosháza 1-0. A bajnokság állása: 1. Makó 12 8 3 1 25-3 27 2. Mátészalka 12 8 3 1 35-16 27 3. Gyula 12 7 4 1 22-6 25 4. Orosháza 12 6 4 2 19-11 22 5. Kazincbarcika 12 6 3 3 29-22 21 6. Baktalőrántháza 12 5 3 4 18-8 18 7. Szentes 12 4 4 4 16-12 16 8. Putnok 12 4 3 5 16-15 15 9. Karcag 12 3 5 4 17-16 14 10. Kistarcsa 12 4 2 6 11-23 14 11. Vecsés 12 4 2 6 14-30 14 12. Salgótarján 12 4 1 7 8-19 13 13. BVSC 12 2 5 5 13-16 11 14. Soroksár 12 1 7 4 9-13 10 15. Kiskunhalas 12 2 2 8 17-29 8 16. Sátoraljaújhely 12 1 3 8 9-39 6 Negyvenhét pontos pénteki paksi „pakk” Csak Pavlovics tudott lépést tartani a hazai dobógépekkel legysőkönyv Atomerőmű SE-Marso-NYKK 105-58 (27-16, 18-14, 34-10, 26-18) Paks, 1000 néző, v.: Váradi, Farkas. _________________________________________ Paks: Mészáros 10/3, Davis 19/3, Smith 13/6, Ridl 18/6, Czigler 7. Csere: Kiss Zs. 11/3, Érsek 9/9, Csaplár-Nagy A. 12, Cseszlai, Lőrincz 6/6. Edző: Zsoldos András.____________________________________________________________________ NYKK: Puskás 4. Pavlovics 31/12, Jovanovics 13/6, Krivacsevics 4, Riley 4. Cse­re: Siska 2, Herczku, Jánossi, Boczkó. Szakács. Edző: Horváth Imre. __________ Kipontozódott: Jovanovics (36. perc). ____________________________________ Az eredmény alakulása, 3. perc: 5-6, 12.: 32-20. IS.: 40-20, 27.: 69-39, 32.: 83-43, 37.: 101-58. Paks (KM) - Még pénteken este a Paks otthonában lé­pett fel a Marso-NYKK férfi kosárlabdacsapata, amely reálisan nem dédelgethetett győzelmi álmokat. Mindez az élvonalbeli mérkő­zésen is elég hamar kiderült, igaz, az első két negyedben még úgy ahogy tartották a lépést a vendégek a három légióst felvo­nultató Atomerőművel. Szünet után szétestek Más kérdés, hogy a nyíregy­háziak oldalán egyedül Pavlovics tudott lépést tartani a paksi do­bógépekkel, ez azonban csak ar­ra volt elegendő, hogy tizenöt pontos hátrányból folytathassa a második játékrészt a látogató. A harmadik etapban aztán teljesen szétesett a Horváth-csapat játé­ka, ekkor bizony a hazaiak szin­te átgyalogoltak ellenfelükön. Ahogy ilyenkor lenni szokott, az egyik oldalon minden, a mási­kon semmi nem sikerült, így csak ebben a játékrészben hu­szonnégy pontot vert ellenfelére a Paks. A befejező periódusban tovább nőtt a különbség, az utol­só három percben egyetlen gól­ra sem futotta az NYKK erejéből, így kis híján ötvenpontos vere­séget szenvedett. Zsoldos András: Csapatom az utolsó percig becsületesen dol­gozott, a fiúk nem becsülték le az ellenfelet. Mindenki játékle­hetőséget kapott, és jól is telje­sített. Horváth Imre: További sok sikert kívánok az egyre inkább összeálló paksi csapatnak. Hirdetés SUZUKI Búcsú a SWIFT-ektől, cserélje le... ■ •a az év modelljeire: Wagon R+, Ignis, Alto, Liana KEZES NÉLKÜL, KÉSZPÉNZ NÉLKÜL! cr Ilyen még nem volt: Bármilyen öreg autóját akár 500 000 Ft-ért beszámítjuk! <3^ CT* SUZUKI # SUZUKI 4400 Nyíregyháza, Tiszavasvári út 37/d. Tel.: 42/420-273,420-274 4600 Kisvárda, Árpád u. 27. Fel.: 45/415-214,416-142 3950 Sárospatak, Wesselényi u. 36. Tel.: 47/511-418, 511-419 VASARNAP IS NYITVA!