Kelet-Magyarország, 2003. június (63. évfolyam, 127-150. szám)

2003-06-02 / 127. szám

2003. június 2., hétfő Kdét m Magyarország SPORT /II LABDARÚGÓ NB I. Botránnyal ért véget Nyíregyháza (KM) - Hatalmas bot­ránnyal fejeződött be az élvonalbeli fut- ballbajnokság, pontosabban annak Ferenc- város-Debrecen összecsapása. Az Üllői úton közel 14 ezren voltak pénteken este, hogy megünnepeljék a Fradi várható baj­noki címét. Csakhogy a zöldek gólnélküli döntetlent értek el a Lokival, míg az MTK 1-0-ra legyőzte az Újpestet. A Fradi-meccs hajrájában már több szá­zan álltak a pálya mentén, a lefújás után a békésebbek ereklyéket gyűjtöttek volna, a keményebbek viszont harciasabban lép­tek fel. Volt, aki a hazai játékosokat, volt, aki a vendégeket ütötte verte, a legbal- szerencsésebben Szentes Lázár, a DVSC edzője járt, akit kórházba is kellett szállí­tani. Tököli Attila is kapott jócskán, a Fra- di-csatár már le is mondta a válogatott­ságot, és a visszavonuláson töpreng. A tör­téntek nemcsak a pályára korlátozódtak, sok „szurkoló” a klubházba is bejutott, és tört-zúzott. Ekkor már a rendőrség is közbelépett, az érintettek végül fél tizen­kettő körül hagyhatták el a hadszíntér helyszínét. Közben az MTK bajnoki bankettjét is megzavarták a randalírozók, és informá­cióink szerint a két klub tulajdonosa, Várszegi Gábor már közölte is az érintet­tekkel, hogy ebből többet nem kér, és ki­vonul a futballból. Közben botránnyal ért véget a Siófok-Győr meccs is, ahol ven­dégszurkolók verték a pályán a siófoki drukkereket. Valaminek történnie kell, mert az amúgy is hullámvölgyben lévő sportág ezzel elérte totális mélypontját szakmailag és morálisan egyaránt. Ünneplés a Megyeri úton... ...és botrány a Fradi-pályán Fotók: mti Felsőház Újpest-MTK 0-1 (0-1) Megyeri út, 2000 néző, v.: Szarka. Gól: Juhász (35.perc). ______________________ Ferencváros-Debrecen 0-0 Üllői út, 14 000 néző, v.: Megyebiró. Siófok-Győr 2-1 (0-0) Siófok, 1500 néző, v.: Juhos. Gól: Koller (64.), Usvat (91.), illetve He rezeg (55.). __ A végeredmény: 1. MTK _______32 20 6 6 59-34 66 2. Ferencváros 32 19 7 __6 50-24 64 3. Debrecen 32 13 14 5 57-38 53 4. Újpest 32 15 7 10 54-41 52 5. Siófok 32 12 lí 9 46-44 47 6. Győr 32 9 9 14 41-50 36 Alsóhéz Kispest-Dunaferr _______ 4-1 (2-0) Bozsik-stadion, 2000 néző, v.: Kassai. Gól: Tamási (öngól, 16.), Erős G. (23. és 50.), Hercegfalvi (60.), illetve Bükszegi (87.). Videoton-Sopron 1-2 (1-0) Székesfehérvár, 800 néző, v.: Sápi. Gól: Rőth (41.), illetve Tóth M. (82.), Horváth A. (88.). Békéscsaba-Zalaegerszeg 1-1 (1-1) Békéscsaba, 3000 néző, v.: Ábrahám A. Gól: Megyesi (11-esből, 16.), illetve Gyánó (23.). A végeredmény: 7. Zalaegerszeg 32 15 8 9 62-49 53 8. Videoton 32 11 7 14 46-41 40 9. Sopron 32 9 9 14 47-54 36 10. Békéscsaba 32 9 5 18 42-71 32 11. Kispest 32 8 5 19 43-66 29 12. Dunaferr 32 4 8 20 37-72 20 LABDARÚGÓ NB II. SZABOLCS GABONA-CSOPORT, 31. FORDULÓ Kertváros: három év, három bajnoki cím! Marcsek egy osztállyal feljebb lőtte a Kertvárost Fotó: Balázs Attila Felsőhéz Makó-Nyh. Kertváros 0-1 (0-1) Makó, 300 néző, v.: Harsányi. Ma­kó: Kovács K. - Görög, Dálnaki, Magyar, Kazán - Bagi, Kis K., Gyenes, Krucsó (Brakszatórisz, a szünetben) - Maróti, Varga (Mádi, 71. perc). Edző: Kolozsvári János. Kertváros: Balogh Z. - Hegedűs, Ambrusz, Homann - Domokos, Var­ga E. (Lehoczki, 78.), Bessenyei, Cipf, Illés Gy. (Fekete, 62.) - Mar­csek (Ignácz J., 88.), Ignácz Z. Edző: Huszák Géza.____________ 40. perc: Bessenyei indította Mar- cseket, aki 15 méterről a jobb fel­ső sarokba lőtt, 0-1. __________ A találkozó első tíz percében a ven- dégek tudatosan átadták a kezde­ményezést a Makónak, majd ők irányítottak, amit az első félidő szögletaránya (1:8), a két kapufa és a megszerzett vezetés jól tük­rözött. Szünet után ugyan voltak kritikus időszakai a mérkőzésnek, de a nyíregyháziak egyre közelebb kerültek a bajnoki címhez. Végül sikerült megtartani az előnyt, és mivel a Szeged hazai pályán vesz­tett, mindez az elsőséget is jelen­ti a Kertváros számára. A nyíregy­házi csapat három év alatt három bajnoki címet szerzett, és jutott a megyei I. osztályból az NB I. B-be! JÓ: Görög, Bagi, illetve az egész vendégcsapat. (Tudósító: Karakó Ferenc) ____________________ Kolozsvári János: Gratulálok a Kertváros bajnoki címéhez! Huszák Géza: A mérkőzésről az a véleményem, hogy ha nehezen is, de megérdemelten nyertünk. A mö­göttünk hagyott időszakról pedig azt kell mondanom, hogy egy cso­dálatos kollektívában értük el ezt a nagyszerű eredményt, amelyért mindenkinek köszönet jár, aki tett érte. Alsóház Mátószalka-Nyírbátor 5-2 (3-0) Mátészalka, 400 néző, v.: Varga L. Mátészalka: Oláh - Balogh Gy., Unchiás, Ésik - Szender, Orosz, Pitács (Turzai, 60.), Sipos - Balogh J. - Adámszki (Szakács, 75.), Popan (Pető, 84.). Edző: Virovecz Pál. Nyírbátor: Szalma - Kovács M., Balogh Z., Csapos (Huszti, a szünetben.), Czerula - Főrián (Pálvölgyi, 82.), Minczér, Tóth T., Dobi (Tóth A., a szünetben) - Lőrincz, Erdei Z. Edző: Tóth János. 6. perc: Unchiás bombafejese a két léc találkozásánál csattant, a labda Szender elé került, akinek jobb oldali beadását Ádámszki 4 méterről a jobb felső sarokba fe­jeite, 1-0. ___________________^ 15. perc: Szender két gyönyörű csellel két bátori védőt fektetett le, beadását az érkező Popan 3 méter- ről a jobb alsó sarokba fejelte, 2-0. 43. perc: Balogh J. hatalmas szó­ló végén 8 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 3-0. ______________ 47. perc: Lőrincz egyéni akció vé- gén az elalvó védők közül kilépett, és 5 méterről a bal alsó sarokba helyezett, 3-1. ________________ 82. perc: Balogh J. átadásával Szender betört a tizenhatoson be­lülre, majd egy csel után 14 mé- terről a bal alsó sarokba lőtt, 4-1. 85. perc: Sipos indításával Sza­kács meglódult, 7 méterről kapu­ra lőtt, a labda egy védőn meg­pattanva a a bal felső sarokba vá­gódott, 5-1. __________________ 87. perc: Czerula jobb oldali beadása üresen találta Lőrinczet, aki 5 méterről a bal felső sarok­ba fejelt, a labda a felső lécről vá- gódott a gólvonal mögé, 5-2. 90. perc: Unchiás Erdei lerántá­sáért a második sárga lapját is megkapta, így a kiállítás sorsára jutott.________________________ Fergetegesen kezdtek a hazaiak, akik az első negyedórában két gólt szereztek, majd a félidő hajrájában gyakorlatilag a három pont sorsát is eldöntötték. Csakhogy a Bátor nem adta fel, szünet után előbb szépített, majd nagy lehetőségeket puskázott el. A hajrában azonban nemcsak a győzelmét, a hetedik helyét is bebiztosította a Szalka. Jó: Szender, Orosz, Balogh J., illet- ve Lőrincz. (Tudósító: Plesu Ádám) Virovecz Pál: A jobbik csapat nyert. Tóth János: Gratulálok a hazaiak­nak. Tlszaújváros-Baktalórántháza 2-3(0-1) Tiszaújváros, 100 néző, v.: Kalmár. Tlszaújváros: Odor - Tömöri, Ka­zár, Orosz (Gaskó, a szünetben) - Vicickő, Járai, Czerva N. (Németi, 7.), Lénáit (Szegedi, 65.), Gulácsi T. - Pap, Gulácsi B. Edző: Czerva Zoltán. Baktalórántháza: Petranics - Bodnár, Benkő, Deák, Kiss G. - Minyin (Rákóczi, 55.), Baka, Illés L., Szenes (Kozma A., 60.) - Gdovin, Komi (Maries, 75.). Játé­kos-edző: Gdovin János. ________ 42. perc: Illés L. remek labdájával Gdovin kilépett, elhúzta Odor mel­lett, és 7 méterről az üres kapu­ba gurított, 0-1._______________ 62. perc: Gulácsi T. jobb oldali beadását Petranics Pap elé ejtet­te, aki 4 méterről az üres kapuba gurított, 1-1. _________________ 73. perc: gyorsan elvégzett sza­badrúgásból Gulácsi T. 9 méterről a jobb alsó sarokba durrantott, 2-1. _____________________ 81. perc: jobb oldali szöglet után Szegedi középre fejelte a labdát, amit Kiss G. 16 méterről a bal al­só sarokba lőtt, 2-2. _____ 88. perc: Rákóczi bal oldali beadá­sát Illés L. 6 méterről a kapu jobb oldalába helyezte, 2-3. ________ A vendégek talán tavaszi leggyen- gébb teljesítményüket nyújtották, rengeteg gólhelyzetet hagytak ki, ám a végén visszakaptak valamit a sorstól azáltal, hogy mégis si­került megfordítaniuk az ered- ményt. (Tudósító: Kozma Attila) Czerva Zoltán: Sajnálom, hogy a végén engedtük ki a kezünkből a mérkőzést. ________________ Gdovin János: A sok kihagyott hely­zet majdnem megbosszulta magát, de nagy öröm, hogy tovább él a re­mény. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA Folsőház, további eredmányok Az állás: 1. Nyh. Kertváros 31 19 7 5 61-22 64 2. Szeged 31 i7 7 7 ái-ió 58 3. Kazincbarcika 31 16 7 8 71-30 55 4. Makő 31 16 5 10 55-38 53 5. Őzd 31 14 6 11 63-52 48 6. Bocs 31 10 2 19 46-77 32 Alsóház, további orsdtnány Orosháza-Gyula 2-0 Az állás: 7. Mátészalka 31 15 5 ii 66-50 50 8. Orosháza 31 12 9 10 52-41 45 9. Nyírbátor 31 10 6 15 53-59 36 10. Gyula 31 11 3 17 35-56 36 11. Baktalórántháza 31 6 17 8 35-43 35 Tf----$é-iJ>4" RÖPLABDA Negyediktől hatodikig Nyíregyháza (KM) - Örökös­föld három iskolája adott otthont a röplabda országos serdülő­bajnokság fiú-lány döntőjének. A hatos mezőnybe három nyíregy­házi csapat is kvalifikálta magát a fináléba. A fiúknál a Nyírsuli csapata két győzelmat aratott (a Kapos­várt és a Csepelt 3:2-re verte) és három vereséget szenvedett (a Dunaferrtől és a Kecskeméttől 3:l-re, a Szegedtől 3:0-ra kapott ki), és mindez a negyedik hely­hez volt elég. A lányoknál ötödik helyen végzett az Örökösföld-Nyírsuli, amely a körbeverések révén egyetlen győzelemnyire volt a második helytől. A házigazda dolgát megnehezítette, hogy az első találkozón sérülést szenve­dett elsőszámú feladója. Az Örö­kösföld az NRK-Nyírsulival kar­öltve szenvedett 3:0-ás vereséget a BSE-től, a Kaposvártól és a Szegedtől, a két nyíregyházi csa­pat találkozója 3:l-es örökösföl­di sikert hozott, míg a Vasast 3:l-re vert az ÖBSZSE, az NRK pedig ugyanilyen arányban ka­pott ki tőle. Végorodmóny Fiúk: 1. Dunaferr, 2. Kecskemét, 3. Sze­ged, 4. Nyírsuli, 5. Kaposvár, 6. Szeged. Nyíregyházi különdíjas: Bartha Gergő. Lányok: 1. BSE, 2. Kaposvár, 3. Szeged, 4. Vasas, 5. Örökösföld-Nyírsuli, 6. NRK- Nyírsuli. Nyíregyházi különdíjas: Kinyik Mó­nika (Örökösföld). Hirdetés Miss Kölcsey — 2003 a megyei szépségverseny A zsűri 5 versenyzőt már továbbjuttatott a húszból az újfehértói elődöntőből. Most ismét Önökön a sor, hogy újabb öt lányt továbbszavazzanak a fináléba a többi 15-ből. Hívják június 2-án hétfőn, 3-án kedden és 4-én szerdán reggel 6 és este 10 óra között a képekhez tartozó számokat a térség legkedvezőbb (6 Ft/másodperc) emelt díjas árfekvésén. A legtöbb voksot kapó 5 hölgy a 15-ből bejut a döntőbe. Szavazzanak, hogy nyerjenek értékes utazásokat! Soós Rita Nyíribrony 19 éves 06-90-590-501 Tiszai Zsanett Nyíregyháza 17 éves 06-90-590-463 Tatai Renáta Újfehértó 23 éves 06-90-590-434 Tamaskovics Adrienn - Nyíregyháza 19 éves 06-9Q-590-491 Valasinyószki Anita Nyíregyháza 17 éves 06-90-590-537 Miss Kölcsey 2003 Vajon ki lesz a legszebb? ■ü I Műsorvezetők: l Borbás Mária c £ / 5 es c 1 Tarczy Gyula < y^ggiimb S' ‘TAKARÉK ÍJoltind' KPHM Kölcsey Televízió 4»