Kelet-Magyarország, 2003. március (63. évfolyam, 51-75. szám)

2003-03-25 / 70. szám

2003. március 25., kedd Kelet«» Magyarország SPORT /II GÓLVADÁSZL1STA NB I. 13 gólos: Illés (MTK), Kovács Z. (Újpest). ____________ 12 gólos: Tököli (Ferencváros). 11 gólos: Sumudica (Debrecen). ______ 10 gólos: Szanyó (Győr), Horváth F. (Újpest). _________ 9 gólos: Keresztúri (Békéscsaba), Tóth M. (Sopron), Ke­nesei (ZTE). ______________________________________ 7 gólos: Bajzát (Debrecen), Lipcsei (Ferencváros), Torghelle (Kispest), Ferenczi, Zavadszky (MTK). NB I, B 13 gólos: Flavrán (Balassagyarmat), Potemkin (Haladás: 1, REAC: 12). ______________*_____________________ 12 gólos: Károlyi R. (Százhalombatta). _______________ 10 gólos: Fred (Hévíz), Csemijenko (Nyírség-Spartacus). 9 gólos: Dani (Bük), Rajczi (Kaposvár). ______________ 8 gólos: Rob (Nyírség-Spartacus: 0, Diósgyőr: 8), Lengyel (Monor), Horváth Gy., Márton (Pécs). ________________ 7 gólos: Győri, Bárdi (Nyírség-Spartacus), Sitku (Pápa), Oláh (Szolnok). NB II. Szabolcs Babona-csoport 17 gólos: Fekete (Nyh. Kertváros: 1, Kazincbarcika: 16). 16 gólos: Maróti (Makó). __________________________ 13 gólos: Kovács I P. (Kazincbarcika). _______________ 12 gólos: Konyha (Úzd). 11 gólos: Kulcsár (Bocs), Popan (Mátészalka), Lőrincz (Nyírbátor). _______________________________________ 10 gólos: Dóra, Kurucsai (Szeged).__________________ 9 gólos: Adámszki (Mátészalka), Hadár (Orosháza), Váczi, Jenei (Ózd), Simkó (Ózd: 1, Bőcs: 8). ________________ 8 gólos: Márton (Nyh. Kertváros). ___________________ 7 gólos: Bunea (Gyula), Ignácz J. (Nyh. Kertváros), Dobi (Orosháza), Toldi (Ózd). NB III. Tisza csoport 15 gólos: Koszta (Putnok). _________________________ 13 gólos: Ónodi (Ibrány). 12 gólos: Kozák (Rakamaz), Petró (Tuzsér). __________ 11 gólos: Kovács I. (Balmazújváros), Szabó I. (Hajdúbö­szörmény), Ványi (Szakoly). _________________________ 10 gólos: Pothurszki (Sátoraljaújhely). _______________ 9 gólos: Nagy Cs. (Balmazújváros). __________________ 8 gólos: Erdei (Hajdúdorog). ________________________ 7 gólos: Varga Z. (Mezőkövesd). Mogyol I. osztály 14 gólos: Gubacsi (Fehérgyarmat). __________________ 12 gólos: Matyi (Nyírkárász). _______________________ 11 gólos: Fekete (Volán-Sényő)._____________________ 10 gólos: Katona (Csenger), Kelemen (Nagyhalász), Va­jas (Nyírkárász), Leskó (Volán-Sényő). ________________ 9 gólos: Madudin (Kisléta), Drágár (Nagykálló), Bíró (Nyír­béltek).__________________________________________ 8 gólos: Varga Z. (Fehérgyarmat), Szlavka (Jánkmajtis), Biloseckij, Petrohai (Nagyecsed). ____________________ 7 gólos: Nagykaposi (Jánkmajtis), Oláh B. (Nagyecsed), Baraksó (Nagyhalász). UTANPOTLASFDCI 1119 Nyirseg-Spartacus-BVSC 3-0 (1-0) Spartacus: Tóth - Bornemissza, Vágó, Banc- si - Miskolczi, Ascsillán (Koczák), Czeily, Szi­lágyi V. - Ungi, Szilágyi N., Papp (Mester). Edző: Mirgai László. A feljutás szempontjá­ból nagyon fontos mérkőzést nyert meg a ha­zai csapat. Gól: Szilágyi N., Czeily, Ungi. Jó: az egész hazai csapat. ________________ REAC-Nyírseg-Spartacus 3-0 (1-0) Spartacus: Tóth - Dankő, Vágó, Bancsi - Mitrő (Koczák), Kléninger (Fazekas), Márkus, Szilágyi V. - Czely (Holló), Szilágyi N., Papp (Éles). Edző: Mirgai László. A hazaiak moti­váltán és jól játszottak, míg a vendégek kö­zött kevés jő teljesítmény akadt. Jó: Tóth, Bakcsi, Vágó. ________________________ U17 Nyírsóg-Spartacus-BVSC 3-0 (1-0) Spartacus: Benkő - Takács, Pokol, Mező, Csáki - Bárány (Trencsényi), Dobos, Kos- kovits (Lakatos), Kerepesi (Torna) - Németh (Kurucz), Szabó S. Edző: Madalina György. A nagy szélben nem alakult ki folyamatos já­ték, a hazaiak megérdemelten nyertek. Gól: Németh 2, Szabó. Jó: Benkő, Csáki. _____ REAC-Nyirseg-Spartacus 0-4 (0-1) Spartacus: Benkő (Nagy) - Pokol, Györki, Do­bos, Koskovits - Bárány (Trencsényi), Pekk, Kerepesi, Lakatos (Torna) - Szabó S. (Kurucz), Németh. Edző: Madalina György. A kidolgozott helyzeteket kihagyta a nyíregy­házi gárda. Gól: Németh 2, Bárány, Torna. Jó: Németh, Dobos, Györki. EDZÉSTERV A bcnnadIhHWtydIk hét programja _______________ 1. nap, hétfő: 4-5 perces nyújtó gyakorlatok, 5 perc in­tenzív séta, 5x1 perces könnyű futás, 5 perc intenzív séta. ____________________________________________ 2. nap, kedd: pihenő. _____________________________ 3. nap, uarda: 4.5 perces nyújtó lazító-gyakorlatok, 5 perc intenzív séta, 3+2+2+1 perc könnyű futás (közte 30 másodperc séta+5 perc intenzív séta).____________ 4-8. nap, csütörtök, pantek: pihenő.________________ 6. nap, szombat: 4.5 perces nyújtó-lazítő gyakorlatok, 5 perc intenzív séta, 5+3+1 perc könnyű futás (közte 30 másodperc séta). ______________________________ 7. nap, vasaraap: pihenő. _________________________ 8. nap, hotfó: 4 5 perces nyújtő-lazftó gyakorlatok, 5 perc intenzív séta, 3+2+2+1 perc könnyű futás (közte 30 másodperc séta+5 perc intenzív séta).____________ 9. nap, kodd: pihenő. _____________________________ 10. nap, szerda: 4-5 perces nyújtó-lazítő gyakorlatok, 5 perc intenzív séta, 3+3+1 perc könnyű futás (közte 30 másodperc séta). _________________________________ 11-12. nap, csütörtök, pántolt: pihenő. __________ 13. nap, szombat: 4-5 perces nyújtő-lazító gyakorlatok, 5 perc intenzív séta, 10 perc könnyű futás, 5 perc in- tenzfv séta. _______________________________ 14. nap, vasárnap: javasolt program a melegfürdő, könnyű szauna, úszás. Magukkal viszik a Nyíregyháza-táblát is A Botos-csapat eltökélt célja, hogy még egyszer a bujtosiba csábítsa a Kazincbarcikát Toronyalt (szemben) le- és becserélgette edzője Fotó: Sipeki Péter Nyíregyháza (KM - B. T.) - Mintha csak ráérzett volna az NYVRC férfi röplabdacsa­pata arra, hogy lehet keres­nivalója a Kazincbarcika el­leni elődöntőben, olyan gör­csös teljesítményt nyújtott szombaton. Pedig előzetesen arról volt szó, hogy innentől kezdve tét nélkül játszhat a négy közé jutott gár­da, de a második találkozón (0:3) ennek nyoma sem látszott. Elmaradt meglepetés- Utólag el kell ismerni, so­kat kivett a csapatból az első ta­lálkozó, amelyen csak két pon­ton múlott az igazi szenzáció - beszélt a csapat helyzetéről Bo­tos Ferenc edző. - Igyekesztünk pszichésen felkészülni a folyta­tásra, a hazai pálya viszont sem­miféle előnyt nem jelentett, mert a Bem-iskola számunkra éppúgy semleges terep, mint ellenfelünk­nek. A vereség ellenére azt kell mondanom, jó hangulatú mérkő­zést játszottunk, szurkolóink bi­zonyára várták tőlünk a megle­petést, de ezt nem tudtuk telje­síteni. Mégpedig azért, mert amíg Barcikán jól játszottunk és egy-két egyéni hiba miatt vesz­tettünk, addig most csapatként nem funkcionáltunk igazán mű­ködőképesen. Van viszont egy jó hírünk: az elődöntő harmadik mérkőzése kedden (17.30) idegenben lesz. Ha azt vesszük, hogy a Kecskemét elleni negyeddöntőben kétszer is otthonától távol nyert az NYVRC, és a Barcika ellen is idegenben tette le eddig a név­jegyét (az alapszakaszban 3:2-es vereség és 3:l-es győzelem, az elődöntő első meccsén minimá­lis vereség), akkor még remény­kedhetnek a nyíregyháziak. Bizakodó a mester- Kétségtelen, innentől kezdve a Nyíregyháza táblát is magunk­kal kell vinni, mert olyan, mint­ha idegenben játszanánk otthon- szellemeskedett Botos Ferenc.- Továbbra is bizakodó vagyok, mert a csapatnak ezen a mécs­esén ismét úgy kell játszania, hogy semmi féle tét nem nyom­ja a vállát. Szombaton is nul­la-kettő után kezdtünk el játsza­ni, hát most megint ennyi az ál­lás, csak a mérkőzéseket tekint­ve. Bízom benne, hogy rákény- szerítjük még arra a Barcikát, hogy igazi hazai környezetünk­ben, a bujtosi csarnokban is megmérkőzzünk vele. W ............................................. Amíg Barcikán jól játszottunk, és egy-két egyéni hiba miatt vesztettünk, addig most csapatként nem funkcionáltunk jól Botos Ferenc ..........................................-w Bencze-bravúr a tavaszi nyitányon Meglepetések a Thermo-Market Kupán, elrajtoltak a ralikrosszozók Bencze biztosan nyert Hajdú és Béke előtt Máriapócs (KM - M. L.) - Vasárnap a máriapócsi RabócsiRingen elkezdődött az idei ralikrossz-szezon, mégpedig az országos amatőr d sorozat első fordulójával, a a Thermo-Market Kupával. í KD JC Mintegy félszázan neveztek, 1 ez első versenyre és valószínű-1 leg a hosszú kihagyás is közre- s játszott abban, hogy sokan idő 3 előtt kiszálltak a küzdelemből. 5 így például Újfalusi Miklós, aki- ^ nek új kétliteres Golfja csak pár £ kört tudott teljesíteni. Pechesek voltak Hasonlóképpen járt Mezei Zol­tán színész is ő, Palicz Krisztián tavalyi Sirokkójával csalódott, délutáni finálékat két B-döntő kezdte, majd szép sorban jöttek az A-döntők. A trabisoknáí Sza- lados Trabantja szaladt a legfür­gébben. A Flúgos-futam, a Ladá- sok fináléja Jakab diadalát hoz­ta. A Div I. nyugatiaknál a Zen- tai fivérek közül csak a címvédő Sándor indult és magabiztosan nyert, Az amatőrök Király Ka­tegóriájának tartott Div. II. két- kerekeseinél már nap közben lát­szott, hogy a tavalyi bajnok Bé­kének nem lesz kellemes a va­sárnapja. Annál jobban pörgött Bencze BMW-je és a start után meg is lépett, mögötte Hajdú és Béke autózott. Kettejük küzdelmének Bencze örült, mert közben nö­velte előnyét. A negyedik helyre végül Sípos ért be, aki ezután a négykereke­seknél is próbálkozott és nem kis teljesítménnyel nyert kétke- rekes autójával. RALIKROSSZ Divízió I. Keleti, 700 ccm: 1. Szalados Viktor, 2. Bakti Péter, 3., Herman Róbert, 4. Fekete Gergely, 5. Fekete Viktor. Divízió I. Keleti, 1000 ccm: 1.. Jakab Ferenc (JTD), 2, Kondás Gábor, 3. Dibáczi Zol­tán, 4. Miké Attila, 5. Ádám László, 6. Berke József. ______ Divízió I. Nyugati, 1000 com: 1. Zentai Sándor (Ford Fiesta XR 21),2. Móré Tibor (VW Golf), 3. Csatlós Miklós (Fiat Tipo), 4. Kiss Csaba (Audi 80), 5, Vári Ferenc (VW Golf), 6. Kéninger Antal (Suzuki Swift)._______________ Divízió II., 2 kerekesek 1. Bencze Tamás (BMW), 2. Hajdú András (Mazda 323), 3. Béke Attila (BMW Compact), 4. Sípos Zoltán (BMW), 5. Gáspár Rezső (BMW M3), 6. Pető Gá- bor(Lada) __________________ Divízió II. négy kerekesek 1. Sípos Zoltán (BMW), 2. Lipóth Zoltán (Ford Sierra), 3. Török Csaba (Audi). KÉZILABDA ND II.: REMEKELT A NYÍREGYHÁZI KÖLCSEY DSE Férfiak Csenger-Balmazújváros 20-33 (S-17) Csenger, 100 néző, v.: Berényi, Varga. Csenger: Varjasi - Peterman, Székely 8/2, Szabó 1, Móré, Varga 2/1, Erdős 2/2. Csere: Váradi (kapus), Papp 4, Barcsay 3, Erdélyi, Takács, Juhász, Szender. Edző: Székely Zoltán. Kiállítások: 10, Illetve 14 perc. Hétméteresek: 8/5, illetve 6/6. Jobb volt a vendégcsapat. Ifi: 19-22. Nádudvar-NYFSE 19-35 (9-1B) Nádudvar, 150 néző, v.: Atkári, Herczeg. NYFSE: Fodor - Nagy Cs. 8, Lázár 3, Türk 6, Jeszenszki 5, Bálványkövi 8/2, Csorna 5. Csere: Nánási, Pethő. Játékos-edző: Pethő Károly. Kiállítások: 2 perc a ha­zaiaknál. Hétméteresek: 1/1 illetve 2/2. A jó kapusteljesltmény mellett mezőnyben is maradandót alkotott a főiskolás csapat. N«k Klsvárda-Kólcsay OSE 1B-39 (8-14) Kisvárda, 100 néző, v.: Balogh, Nyéki. Kis- várda: Tokaji - Csüllög 4, Ésik 5/3, Markó 1, Szemén 2, Sándor, Frank 2. Csere: Bereznyák (kapus), Szoboszlai 6/6, Kul­csár 2, Sallai, Kollár, Csépányi, Molnár. Edző: ifj. Kerezsi Béla. Kölcsey: Nagy-Tőth - Bírta 2, Dósa 8/3, Domokos 4/2, Pethő 4, Szabó V. 4, Zsíros 5. Csere: Dobránsz- ki (kapus), Rácz 2, Máté, Madai, Zom- borszki. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 4-4 perc. Hétméteresek: 11/9, illetve 6/5. A Kölcsey minden tekintetben felül­múlta a hazaiakat, és megérdemelten nyerte a megyei rangadót. Ifi: 27-39. Köhssay DSE-Hsvas 24-2« (11-9) Bem-iskola, 100 néző, v.: Jászberényi, Molnár. Kölcsey: Nagy-Tőth - Madai, Dósa 9/4, Domokos, Pethő 1, Szabó V. 6, Zsí­ros 6. Csere: Dobránszki (kapus), Rácz 1, Megyesi 1, Deák, Máté. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 6-6 perc. Hétmétere­sek: 6/4, illetve 11/9. Folytatta nagyszerű sorozatát a diákcsapat, a küzdelmes mér­kőzés nagy részében vezetett a Kölcsey, és izgalmas véghajrában megérdemelt győ­zelmet aratott. Ifi: 35-22. NagyucMd-Nédudvar 28-27 (14-14) Mátészalka, 200 néző, v.: Némedi, Varga. Nagyecsed: Sütő - Zelenákné 10, Huszti 2, Rcsor, Czakőné 1, Vassné 13/6, Kiss- né 2. Csere: Bíró (kapus), Szántó E„ Szántó N., Bodzán. Edző: dr. Ficsor Mihály- né. Kiállítások: 2, illetve 8 perc. Hétméte­resek: 9/6, illetve 5/5. Minimális különb­ségű, de nagy értékű győzelem. Az izomláz napok múltán csak emlek marad Speciális szakkifejezések a közelgő Michelin-futás kapcsán Hirdetés rSZTJLNl* Nyíregyháza (KM) - Az első két hét tudatos edzései után már szükséges egy-két speciális kifejezés megismerése a közelgő (május 17.) Michelin-futás kapcsán, amelyeket Orendi Mi­hály, a nyíregyházi Cooper Klub alapítójának segítségével tolmácsolunk. No, nem boszorkányságról van szó, s nem is tudomá­nykodásról. Ezek olyan alapkife­jezések, amelyek szükségesek ah­hoz, hogy pontosan tudjuk érté­kelni, összehasonlítani az edzés­munkánkat, az elvégzett edzések terhelését, adott esetben követ­hessük a szervezetünk terhelés­sel elért adaptációs folyamatát. Szóval íme az edzéselméleti abc! Ébredési pulzus: ébredés előtt, de még felkelés előtt mért pulzusszám. A pulzus mérését az ágyban végezzük egy percig. Edzéselőtti pulzus: mikor már átöltöztünk az edzéshez, de még nem kezdtünk el semmilyen mozgást. Szintén egy percig szá­moljuk! Terheléses pulzus: terhelés közben vagy közvetlenül a terhe­lés után tíz másodperc alatt mért pulzusszámunk. Pulzus megnyugvás: az edzés befejezése után egy-három-öt perccel mért tíz másodperces pulzusszám. Aerob terhelés: 120-160-as pulzusszám/perc intenzitással végzett terhelés, edzés. Gimnasztika: speciális izom- nyújtó-lazító gyakorlatok, ame­lyet edzás előtt, illetve edzés után feltétlenül célszerű elvégez­ni, megelőzve ezzel bizonyos sé­rülések kialakulását, illetve se­gíteni az edzést követő regenerá­ciót. Fontos, hogy ha elkezdtük a felkészülést, akkor ne hagyjunk ki edzést. Az elején számolha­tunk egy kis izomlázzal, amely az idő előrehaladtával csak em­lék marad. A bemelegítésnek fontos szerepe­van Fotó: Balázs Attila f I * I