Kelet-Magyarország, 2002. december (62. évfolyam, 280-303. szám)

2002-12-18 / 294. szám

2002. december 18., szerda SPORT /II Mérlegen a Demecseri FC MECCSRŐL MECCSRE A Demecseri FC NB I. B-s futball­csapaténak őszi találkozói Forduló Ellenfél Eredmény 1. Monor 3-0 2. BKV Előre 3-1 3. Bük 0-1 4. Celldömölk 1-1 5. Főt 0-1 6. Pécs 3-1 7. Nyírség-Spartacus 2-2 8. Hévíz 0-1 9. REAC 0-3 10. Vasas 1-2 11. Balassagyarmat 1-2 12. Diósgyőr 1-8 13. Pápa 0-3 játék nélkül 14. Kecskemét 1-0 15. Haladás 1-4 16. Szolnok 2-2 17. Százhalombatta 1-2 18. Kaposvár 0-1 19. Tatabánya 0-4 Vastag betűvel a hazai mérkőzéseket jelöltük DEMECSERI DARAROK Az őszi végeredmény: 19. Demecser 19 4 3 12 20-39 12 Az éves összteljesítményből három pont levonva Hazai pályán: 19. Demecser 9 3 2 4 12-16 11 Idegenben: 16. Demecser 10 1 1 8 8-23 4 Az első félidőben: 18 2 6 10 10-20 12 A második félidőben: 18 6 6 6 10-16 24 Negyedóránként! gólmegoszlés 1-15. perc:_______________________________1-6 16-30. perc: 4-9 31-45. perc: 5-5 46-60. perc: 4-3 61-75. perc: 5-6 76-90. perc: 1-7 Sorozatok A leghosszabb győzelmi: 2 mérkőzés (1­-2. forduló). A leghosszabb veretlenségi: 2 (1-2., 6-7.). A leghosszabb vereség: 6 (8-13.). A leghosszabb nyeretlenségi 7 (7-13.). A leghosszabb kapott gól nélküli 125 perc. A leghosszabb rúgott gól nélküli 243 perc. Biztos pont. Esztendők óta a demecseri csapat erősségei közé tartozik Petranics j kapus, aki az elriiúlt fél esztendőben sem okozott csalódást Fotó: Balázs Attila HÁZI GÓLLÖVŐLISTA 5 gólos Lehoczki Zsolt. ________________________ 4 gólos Nagy Sándor. _________________________ 3 gólos Szarvas Zsolt. _________________________ 2 gólos Budovinszky Krisztián, Gombkötő Zoltán. 1 gólos Szécsi Attila, Kovács Imre. _____________ Öngól Mihalik (Monor), Závoda (Pécs) Az éllovas legyőzésétől a kieső helyig jutottak Jól kezdte az őszt a Demecser, a szezon második fele azonban már a gondokról szólt Öt góljával Lehoczki (balra) volt a legeredményesebb demecseri Bodnár Tibor 'kPO'L )t<(. 1$. Demecser (KM) - Belevág­tak. Az NB Il-es bajnoki cím megszerzése után sokáig va- ciláltak a demecseri labdarú­gók vezetői, hogy vállalják-e az immár profi osztálynak számító NB I. B körülmé­nyeit, és végül igent mondtak. Kezdetben úgy tűnt, hogy vé­tek lett volna elszalasztani a le­hetőséget, hiszen a gárda két győzelemmel kezdett, és a hete­dik fordulóig az élmezőny tagja volt. A Hévíz elleni hazai vere­séggel aztán beütött a krach, és megkezdődött a zuhanórepülés, _ amely magába foglalt egy 8-1-es | hazai vereséget és egy büntető- s pontokkal járó meccs nélküli pá- J pai vereséget. A gárda így az ^ utolsó előtti helyről tekint a me- £ zőny után, az őszi értékelés han­gulata is ennek megfelelő volt. A lendületre építettek- A nyáron rendelkezésünkre álló rövid időben az volt a fő cé­lunk, hogy az adott kerethez pró­báljuk igazítani a taktikát - kezdte az összegzést Rozsnyai Bé­li ................... Nem lehet többet köve­telni attól, amit a ké­pességek megengednek Rozsnyai Béla ...............................99 la edző, aki 1998 után ismét a másodosztályban kalauzolta a demecserieket. - Talán sikerült is megtalálni az ideális csapatot, és mindaddig nem is volt baj, amíg nem kellett változtatni a bevált tizenegyen. A két belső középpályás, Kovács és Seres kreativitására és a két szélen Gombkötő Sándor valamint Gé­gény gyorsaságára építettünk, hátul pedig Földvári adta meg a védelem stabilitását. A Monor el­len például csak olyan gólokat szereztünk, amikor szélről érkez­tek a beadások, és az első hét fordulóban olyan bravúrok is a nevünkhöz fűződtek, mint a Nyírség-Spartacus elleni idegen­beli pontszerzés, vagy a Pécs le­győzése, ami a mezőnyből egye­dül nekünk sikerült.- Hogy jutottak el innen a diós­győri egy-nyolcig, illetve a hat meccsből álló vereségsorozatig?- Sajnos, különböző okok miatt meg kellett bontani az ad­dig jól szereplő csapatot. Sokat vártunk ugyan Babjak visszaté­résétől, de rajta is látszott, már nem tudja azt a teljesítményt nyújtani, amit pár éve megszok­tam tőle. El keü ismerni, a szél­ső középpályások is vesztettek a lendületükből, Gégényt olykor már pihentettük is. A bajnokság közben pedig ugye idő sincs ar­ra, hogy az ember új játékosokat építsen a csapatba, de nekünk időközben mély vízbe kellett dobni Dudnyikot, majd Székelyt is, és már nem számíthattunk Földvárira valamint Szarvasra. Ami pedig azt a bizonyos Diós­győr elleni mérkőzést illeti, két­ségtelenül ez volt a mélypont, a játékosok többsége nem tartotta be az arra a mérkőzésre kapott utasításokat, és belerohantunk egy nagy vereségbe. A csapat kálváriája azonban már koráb­ban megkezdődött, hiszen a Va­sas ellen igazságtalanul vesztet­tünk, és ezt nehezen emésztettük meg, miként azt is, hogy eltütás miatt több játékosra sem számít­hattunk. Gólszegény középpálya- Az említett diósgyőri mérkő­zésig úgy tűnt, kapusposzton nin­csenek problémái.- Petraniccsal végig meg vol­tam elégedve, jót tett neki, hogy Gyimesi személyében méltó rivá­list kapott. Ami pedig a másik kapusunkat illeti, tőle elvártam volna, hogy bizonyítsa be: helye van a csapatban, de hamar be­letörődött a sorsába. Balassa­gyarmaton jól védett, a Diósgyőr ellen viszont neki sem ment.- A sokáig stabil védelem összeomlását mi okozta?- Látni kellett, hogy a kere­tünkben nem voltak olyan hát­védek, akik alkalmasak a fegyel­mezett, emberfogásos játékra. Nagy Sándor technikás játékos, de ha szembe került egy gyors emberrel, akkor viszont akadtak problémái. Földvári inkább a sepregető szerepkört volt képes betölteni, Budovinszky pedig a lendületes meglódulásaival tűnt ki elsősorban. Vargának is akad­tak hiába, de vele összességében elégedett lehettem.- Többször említette, hogy a középpályásokra épült a taktika. Ők viszont a góllövéssel marad­tak adósak. Halovány remények- Kovácstól és Serestől első­sorban azt vártam el, hogy sokat birtokolják a labdát, és alka­lomadtán indítsák a gyors szél­sőket. Később már ők is ki vol­tak szolgáltatva a társak gyen­gébb formájának, de való igaz, ettől a sortól több gólt vártam volna. Lehoczki mellett igazából nálunk a védők voltak eredmé­nyesek. És, ha már szóba kerül­tek a csatárok, az említett Lehoczkival elégedett lehettem, hiszen ő képviselte az állandósá­got, és rá a védőmunkában is számíthattam. Társát viszont többnyire csak kerestük, és ez­zel kapcsolatban annyit azért el­mondanék: bizonyos játékosok esetében nem lehetett többet kö­vetelni, mint amit a képességei megengedtek.- Mostanában több nehézség­ről, tartozásokról is hallani. Le­het még bízni a bentmatadás ki­harcolásában?- Ehhez egy nagyon kemény felkészülésre lesz szükségünk. A sorsolásunk adott ahhoz, hogy az első öt meccsen jó rajtot va­gyunk, aztán hátha kapunk egy kis lendületet is ettől. AZ ŐSZ LEGJORRIA: G0MBK0T0 SÁNDOR j j'j’j j j’j'j j j j j j j W j j S’ii 9 y’v * Sj 'Ívj j jj*j j j' J Xss* j -<HHR Doppingolta a teljesen hazai környezet Rosszul szereplő csapatból általában nehéz kiválasztani azt a játékost, akinek telje­sítménye azért mégis jónak mondható. A választás végül Gombkötő Sándorra esett, persze azzal a ki­tétellel, hogy a jobboldali közép­pályás teljesítménye is elsősor­ban a bajnokság elején nyújtot­tak alapján süvegelhető meg. Döntésünkben az is szerepet játszott, hogy a nagyobbik Gombkötő fiú az elmúlt tavaszt még a megyei I. osztályú Petri SC csapatában töltötte, vagyis hirtelen három osztályt ugrott előre a ranglétrán. - Kicsit per­sze tartottam attól, hogy miként tudok majd megfelelni a maga­sabb osztály követelményeinek, de a nyáron elvégzett munka er­re garancia volt - kezdte a de­mecseri 20-as mez birtokosa. - Meg aztán az is doppingolt, hogy abszolút hazai közönség előtt játszhattam, hiszen Zoltán öcsémmel együtt ketten vagyunk a keretben, akik demecseri szár­mazásúak. Tény, miként a csa­patnak, úgy nekem is a bajnok­ság első felében ment jobban a játék, akkor tömtek a labdával a társak, később azonban már nem volt annyi lehetőségem a meglódulásra. Hévíz elleni fordulat Kérdés: mi okozta a lendület megtörését?- Ügy érzem, az utolsó bravú­ros eredményünk a nyíregyházi pontszerzés volt - válaszolt a já­tékos. - Ezt követően döntőnek bizonyult, hogy a Hévíz elleni hazai mérkőzésünket nem tud­tuk megnyerni, ezáltal elvesztet­tük hazai veretlenségünket. A következő pofon a Vasas ellen ért bennünket, akkor bizony já­tékvezetői tévedések is borzolták a kedélyeket. Ugyan a középpályás teljesít­ményét többször illették a szak­emberék is elismerő jelzőkkel, de egy valami hiányzik a teljes boldogsághoz: a gólszerzés.- Valóban hiányérzetem van magammal szemben a góllövés terén, pedig csak a Szolnok elle­ni meccsen három ziccert hibáz­tam és két kapufát lőttem - mondja Gombkötő Sándor. - Ezt a mérkőzést mégis az egyik leg­jobban sikerült találkozóim kö­zé sorolom, mert gólpasszokat azért sikerült adnom. Az élre kí­vánkozik még a Vasas ellen nyújtott teljesítményem is. Természetesen szóba került a jövő is, de a demecseri játékosok egyelőre a múltat szeretnék le­zárni. A keret tagjai ugyanis jus­sukra várnak, a többhavi elma­radást a vezetőség a napokban kívánja rendezni. Gombkötő Sándor több gólpasszal Is Jelentkezett Fotó: Racskó Tibor SZEMEZGETŐ 0 Az első hat mérkőzésen egyetlen gólt sem kapott a második félidőben a deme­cseri csapat. A sorozatot a nyíregyházi Győri Zoltán sza­kította meg. 0 Rengeteg figyelmeztetés­ben részesültek a demecse- riek. A huszonegy pályára lé­pő közül tizennégyen „besár­gultak”, és mindhárom piros lapot hazai pályán kapták a játékosok. SZEREPLÉSI RANGSOR A csapat színeiben ősszel pályára lépő Játékosok Lehoczki Zsolt 18 1586 Szerhíj Petranics 17 1499 Gombkötő Sándor 17 1370 Gégény Róbert 17 1239 Seres Zsolt 17 1094 VitaliJ Minyin 17 508 Varga Sándor 15 1271 Budovinszky Krisztián 15 1261 Nagy Sándor 15 1191 Kovács Imre 14 1233 Földvári Tibor 11 990 Miroszlav Babjak 11 843 Frida Ferenc 11 766 SZÍNES LAPOK- - - - W '5Z Zjjjj w ^ - J Szarvas Zsolt 10 636 DmltrlJ Dudnylk 10 530 Szécsi Attila 10 365 Székely Áron 8 545 Gombkötő Zoltán 6 323 Sárkány Attila 5 172 Juraj Gyimesi 2 121 Berecz Zsolt 1 15 (A név után a mérkőzésszámot és a pályán töltött perceket tüntet­tük fel.) Mivel a demecseri csapat Pápára nem utazott el, ezért a maximális mérkőzésszám a tizennyolc volt. Valamennyi találkozón tehát csak Lehoczki Zsolt szerepelt, öten vi­szont csak egy meccset mulasz­tottak. Sárga lapok Kovács I. 7 Varga S. 5 Gombkötő S., Földvári 4-4 Nagy S., Szarvas, Budovinszky, Seres, Gombkötő Z. 3-3 Lehoczki, Gégény 2-2 Frida, Dudnyik, Szécsi 1-1 Piros lapok Kovács I., Budovinszky, Varga S. 1-1